Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

csak olyan hülye hibákat/hibaforrásokat hagynak benne,amit nem értek miért jó nekik megkockáztatni.

Azért hogy miután lejár a garancia legalább annyit keressenek még rajta mint mikor eladták...

Ja meg például nézzük meg a kerekeket. Az F-en még dögös volt egy 15-ös a 16-osom már brutál volt, a H-ra tettem egy 17-est és hát azt mondom kellett neki nagyon de brutálnak nem nevezném. Újabb 20kg rugózatlan tömeg. Amúgy ezekre a plusz súlyokra gyorsan rá lehet érvelni hogy milyen sokat nőtt a passzív biztonság. És ez még igaz is. Amúgy a Mazda 6 is könnyebb lett mint az elődje! 5 kg-val :) !!!!

Link to comment
Megosztás:

....to be continue...

Ma voltam a hibakiolvasós emberkénél, aki csak OBD-sen tudott csatlakozni a géphez (az a lényege hogy nem minden funkcióhoz tudott csatlakozni) és nem tárolt be semmi hibát. Azt mondja hogy a Bosch még nem adta ki a komplett softwert (gondolom hogy az első pár évben még kasza legyen a márkaszervízben, vagy csak ő nem vette meg...). Szóval hétfőn még kajtatok valami opelos kapcsolatot és ott is megpróbálom rádugni hátha mégis betárolt vmit. Megvolt az olaj+ összes szűrő csere tanulság itt is volt.

Üzemanyagszűrőt (betétes) kivettem a házából viszont nem akartam alul leengedni a vizes gázolajat ezért felülről szivattam ki, be az új minden vissza, olajcsere levegő stb. Fel voltam készülve hogy sokáig kell indítózni míg újra felszívja magát de egyszerűen képtelen volt. Úgyhogy csövek le kéziszivattyú majd indítás és így már minden oké. Ja és már tudom hogy kell nullázni a szervízintervallumot!

ezt a nulllázóst közkinccsé tehetnéd,mert nekem a hülye szervizben elfelejtették,csak azért meg nem megyek vissza (ha nem muszáj,másért sem)

Link to comment
Megosztás:

ezt a nulllázóst közkinccsé tehetnéd,mert nekem a hülye szervizben elfelejtették,csak azért meg nem megyek vissza (ha nem muszáj,másért sem)

Gyújtás levéve. Padlógáz (vagy padlófék már nem emlékszem) benyomni az óracsoportnál lévő pöcköt mind a kettőt nyomvatartani, aztán gyújtás még mindíg tartani először megmutatja mennyi van még hátra olajcseréig aztán felengeded csak a pöcköt és mégegyszer addig nyomod míg a km-t át nem írja a maximumra.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás levéve. Padlógáz (vagy padlófék már nem emlékszem) benyomni az óracsoportnál lévő pöcköt mind a kettőt nyomvatartani, aztán gyújtás még mindíg tartani először megmutatja mennyi van még hátra olajcseréig aztán felengeded csak a pöcköt és mégegyszer addig nyomod míg a km-t át nem írja a maximumra.

Kipróbáltam...háát,nem sok siker... amikor padlógázzal vagy padlófékkel a gombot nyomva ráadtam a gyújtást (mindkettőt próbáltam nem 1x),akkor kiírta,hogy INSP ___ ameddig jónak is tűnik...no de ezt hiába tartom benyomva, ha elengedem a napi km számláló nullázó gombot,akkor kiíródik az összes megtett km, napi km (ami már ugye nullázódott a sok próbálkozás alatt:) ), és kész..hiába nyomtam meg újra, csak valami olyasmit írt ki, hogy 1.7 (a napi km helyett) 001 04 lent... de ezt akkor is tette,ha csak simán nyomva tartottam a gombot... az InSP0-m továbbra is látható,pedig 10-15x próbáltam mind2 variációk.. ötletek? Amúgy ez,amit ilyenkor kiír,micsoda?

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam...háát,nem sok siker... amikor padlógázzal vagy padlófékkel a gombot nyomva ráadtam a gyújtást (mindkettőt próbáltam nem 1x),akkor kiírta,hogy INSP ___ ameddig jónak is tűnik...no de ezt hiába tartom benyomva, ha elengedem a napi km számláló nullázó gombot,akkor kiíródik az összes megtett km, napi km (ami már ugye nullázódott a sok próbálkozás alatt:) ), és kész..hiába nyomtam meg újra, csak valami olyasmit írt ki, hogy 1.7 (a napi km helyett) 001 04 lent... de ezt akkor is tette,ha csak simán nyomva tartottam a gombot... az InSP0-m továbbra is látható,pedig 10-15x próbáltam mind2 variációk.. ötletek? Amúgy ez,amit ilyenkor kiír,micsoda?

A kedvedért újra megnéztem. Padlófék (most már tudom)+pöcök mindkettőt nyomva tartva gyújtás. Ekkor nekem az insp villog alatta _ _ _ _ látható innentől számítva még kb 8 mp mire azt írja ki mennyi van még a köv. szervízig csupán ekkor szabad felengedni a pöcköt majd újra lenyomni. Ha nem megy lehet hogy neked másképpen van mert más az évjárat vagy a motor vagy valami...

Link to comment
Megosztás:

nem kell felengedni...

gyujtás le, fék megnyom, nullázó gomb megnyom, gyujtás ráad vár 10 mp. kijelzőn insp * 30000 megjelenik, akkor jó.

No, szuper,sikerült...igen, a trükk az volt,hogy nem felengedni... amúgy insp 35000 van kiírva...hogy honnan az a +5ezer,nem tudom:))

Köszi mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

No, szuper,sikerült...igen, a trükk az volt,hogy nem felengedni... amúgy insp 35000 van kiírva...hogy honnan az a +5ezer,nem tudom:))

Köszi mindenkinek!!!

Onnan az a +5 hogy a H-knál a benzineseknek 35000 a csereperiódusa az enyémnél (Z17DTL) pedig 50000. Az teljesen normális.(szerintük..) :)

Link to comment
Megosztás:

Még1x köszi mindent mindkettőtöknek... tudom,hogy valahol le lett írva,de csak nem találom,hogy hogyan is lehet a BC-t teszt üzemmódba kapcsolni? Sajnos nem találtam:(

Leírnátok ide még1x?

Szia!

Settings gombot kell hosszan nyomni, ezután hallasz egy hangot, ami jelzi, hogy sikerrel jártál, majd a BC gombbal lehet lépkedni! :)

üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Settings gombot kell hosszan nyomni, ezután hallasz egy hangot, ami jelzi, hogy sikerrel jártál, majd a BC gombbal lehet lépkedni! :)

üdv!

de scak ha be van kapcsolva a zene. Amúgy kussban van, nem bip-el. kb 10 mp-ig kell nyomva tartani.

+ ha ilyenkor nem a bc-t nyomod, hanem a főmenüben az FM gombot, akkor a másodikra előjön, a hengerő a felső sorban. Az első nyomásra nemtom micsoda.

Link to comment
Megosztás:

de scak ha be van kapcsolva a zene. Amúgy kussban van, nem bip-el. kb 10 mp-ig kell nyomva tartani.

+ ha ilyenkor nem a bc-t nyomod, hanem a főmenüben az FM gombot, akkor a másodikra előjön, a hengerő a felső sorban. Az első nyomásra nemtom micsoda.

Neked GID miatt máshogy mehet....Nekem a BID-en ilyen :) de az igaz h mennie kell a rádiónak :D

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 1 month later...
Kicsit olvass azért utána annak az olasz blokknak...a szervízes tapasztalatok mást mondanak arról a mociról.

Valami linket nem tudsz adni rá, hogy mégis mik azok? :D

Link to comment
Megosztás:

szevasztok! nekem sikerült elöhoznom a testmodot! de picit máshogy mint ahogy irva van itten:)

2004 es model a kocsim és GIDem van! (cd30)

szoval settings gomb nyomva tartva mig nem bippel egyett! utána közvetlen még 1x a settings gomb 1x megnyomni és utána a BC nyomogatva tudok lépkedni!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Észrevettem a hétvégén egy érdekes dolgot teljesen véletlenül és érdeklődnék hogy ez normális jelenség (ha igen mi a funkció neve) vagy valami hiba????!!

Tehát H astra 2007 év végi modell angol összepakolás 1.4 alap motor!

Tehát autóval megállsz leállítod kiveszed a kulcsot és kiszállsz, és már nem tudom miért meghúztam a fénykürtöt és erre felvillant a fénykürt ahogy elengedtem a kart elaludt és bekapcsolodott a világítás úgy ahogy akkor csinálja mikor te manuláisan elfrogatod a lámpakapcsolót égett a tompított elöl a és hátul is a helyzetfény kb 30 másodpercig majd elaludt??

Hát akkor gondoltam kipróbálom akkor amikor beszállok a kocsiba megnyomom a nyitógombot a zárak kinyilnak nyitom a vezetőajtót és meghúzom a fénykürtöt és már megint az történt hogy kb fél percig égett a tompított !

Mi ez a funkció egyáltalán ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem a hétvégén egy érdekes dolgot teljesen véletlenül és érdeklődnék hogy ez normális jelenség (ha igen mi a funkció neve) vagy valami hiba????!!

Tehát H astra 2007 év végi modell angol összepakolás 1.4 alap motor!

Tehát autóval megállsz leállítod kiveszed a kulcsot és kiszállsz, és már nem tudom miért meghúztam a fénykürtöt és erre felvillant a fénykürt ahogy elengedtem a kart elaludt és bekapcsolodott a világítás úgy ahogy akkor csinálja mikor te manuláisan elfrogatod a lámpakapcsolót égett a tompított elöl a és hátul is a helyzetfény kb 30 másodpercig majd elaludt??

Hát akkor gondoltam kipróbálom akkor amikor beszállok a kocsiba megnyomom a nyitógombot a zárak kinyilnak nyitom a vezetőajtót és meghúzom a fénykürtöt és már megint az történt hogy kb fél percig égett a tompított !

Mi ez a funkció egyáltalán ez normális?

Hazakisérőfény. Ha computerre kötik még azt is lehet állítani mennyi ideig világítson.

Szintén leállítás után kulcsot kivéve az indexxel pedig parkolófényt kapcsolhatsz a kívánt oldalon!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem a hétvégén egy érdekes dolgot teljesen véletlenül és érdeklődnék hogy ez normális jelenség (ha igen mi a funkció neve) vagy valami hiba????!!

Tehát H astra 2007 év végi modell angol összepakolás 1.4 alap motor!

Tehát autóval megállsz leállítod kiveszed a kulcsot és kiszállsz, és már nem tudom miért meghúztam a fénykürtöt és erre felvillant a fénykürt ahogy elengedtem a kart elaludt és bekapcsolodott a világítás úgy ahogy akkor csinálja mikor te manuláisan elfrogatod a lámpakapcsolót égett a tompított elöl a és hátul is a helyzetfény kb 30 másodpercig majd elaludt??

Hát akkor gondoltam kipróbálom akkor amikor beszállok a kocsiba megnyomom a nyitógombot a zárak kinyilnak nyitom a vezetőajtót és meghúzom a fénykürtöt és már megint az történt hogy kb fél percig égett a tompított !

Mi ez a funkció egyáltalán ez normális?

Mint ahogy PoviCsabi írta hazakisérőfény.

Javaslom olvasd el Uhuhu írását az elektronika topik első oldalán. Én sok érdekes és hasznos infót olvastam benne, de ez igaz az összes topik összes bejegyzésére.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Észrevettem a hétvégén egy érdekes dolgot teljesen véletlenül és érdeklődnék hogy ez normális jelenség (ha igen mi a funkció neve) vagy valami hiba????!!

Tehát H astra 2007 év végi modell angol összepakolás 1.4 alap motor!

Tehát autóval megállsz leállítod kiveszed a kulcsot és kiszállsz, és már nem tudom miért meghúztam a fénykürtöt és erre felvillant a fénykürt ahogy elengedtem a kart elaludt és bekapcsolodott a világítás úgy ahogy akkor csinálja mikor te manuláisan elfrogatod a lámpakapcsolót égett a tompított elöl a és hátul is a helyzetfény kb 30 másodpercig majd elaludt??

Hát akkor gondoltam kipróbálom akkor amikor beszállok a kocsiba megnyomom a nyitógombot a zárak kinyilnak nyitom a vezetőajtót és meghúzom a fénykürtöt és már megint az történt hogy kb fél percig égett a tompított !

Mi ez a funkció egyáltalán ez normális?

Arra van kitalálva hogy pl lásd a garázsajtó zárját a sötétben, illetve láss valamennyi ideig amíg kimész a garázsból. Szerintem hasznos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az 5 sebességes váltó (1.8 140 Le motor) cserekompatibilis-e a 6 sebességes váltóval, és ha igen, melyikkel (már ha van különbség a benzines és diesel váltója között, de gondolom minimális) ?

Ha esetleg kisebb-nagyobb faragást igényel, és valakinek van tapasztalata ez ügyben, szívesen várom a segítségét/ötletét...

Előre is köszi!

Jani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az 5 sebességes váltó (1.8 140 Le motor) cserekompatibilis-e a 6 sebességes váltóval, és ha igen, melyikkel (már ha van különbség a benzines és diesel váltója között, de gondolom minimális) ?

Ha esetleg kisebb-nagyobb faragást igényel, és valakinek van tapasztalata ez ügyben, szívesen várom a segítségét/ötletét...

Előre is köszi!

Jani

Látom még nem foglakozott senki a témával...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv mindenkinek! :rolleyes:

Újdonsült H Astra Caravan tulajdonos vagyok. Az autóm 2007-es évjáratú. Nagyon tetszik!

Használtan vásároltam és olyan problémám illetve kérdésem lenne azoktól akik tudnak segíteni, hogy ha felnyitom a gépháztetőt akkor ott nem kellene lennie valamilyen gumicsíknak? Mármint a motorháztetőre gondolok! Csak azért mert olyan mintha onnan hiányozna valami.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! <_<

Újdonsült H Astra Caravan tulajdonos vagyok. Az autóm 2007-es évjáratú. Nagyon tetszik!

Használtan vásároltam és olyan problémám illetve kérdésem lenne azoktól akik tudnak segíteni, hogy ha felnyitom a gépháztetőt akkor ott nem kellene lennie valamilyen gumicsíknak? Mármint a motorháztetőre gondolok! Csak azért mert olyan mintha onnan hiányozna valami.

Előre is köszönöm!

Szia!

Újdonsült H Astra Caravan tulajdonos vagyok én is és szintén 2007-es. Ahányat láttam idáig az egésznek volt gumicsík. Szövet van-e a mocitetőn belül...ha nincs lehet ütött volt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Újdonsült H Astra Caravan tulajdonos vagyok én is és szintén 2007-es. Ahányat láttam idáig az egésznek volt gumicsík. Szövet van-e a mocitetőn belül...ha nincs lehet ütött volt :rolleyes:

Szövet van a gépháztetőn belül. Esetleg nem tudnál vagy valaki segíteni, hogy honnan tudnék beszerezni olyan gumicsíkot? Kb. mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.