Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

Hellótok!

Megszeretnék kérni egy Admint akinek van hozzáférése a GYÍK-hoz és rá is érne. Hétvégén bescanneltem egy kis füzetet Gázüzemanyag-ellátó berendezések, Kezelési karbantartási útmutatóját. PDF-be van ha megtetté, hogy felrakná a Gyíkba akkor elküldeném neki emailbe!

Hátha segítene a gázüzemű autósoknak vagy a leendő tagok kis áttekintést kapnának a miként működéséről!

Előre is köszönöm! <_<

(nem reklám anyag, hanem ami van az autómhoz kiskönyv) :D

Nahh veletek is...! :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Megszeretnék kérni egy Admint akinek van hozzáférése a GYÍK-hoz és rá is érne. Hétvégén bescanneltem egy kis füzetet Gázüzemanyag-ellátó berendezések, Kezelési karbantartási útmutatóját. PDF-be van ha megtetté, hogy felrakná a Gyíkba akkor elküldeném neki emailbe!

Hátha segítene a gázüzemű autósoknak vagy a leendő tagok kis áttekintést kapnának a miként működéséről!

Előre is köszönöm! <_<

(nem reklám anyag, hanem ami van az autómhoz kiskönyv) :D

Bocsánat de csak most tudtam mi az a jelez gomb szóval jelezném! :D

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nem szerettem volna túl komplikálni a lényeg, hogy ha netán van nekik egy tárhely akkor oda feltolják a PDF-et. Aztán a Gyíkba van olyan hogy Benzin, Diesel, meg lenne egy Gázüzem beszámozva. Egy link pedig mutatna a PDF-re erre gondoltam. Aztán a többi meg le van írva a bescannelt kis füzetbe. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nem szerettem volna túl komplikálni a lényeg, hogy ha netán van nekik egy tárhely akkor oda feltolják a PDF-et. Aztán a Gyíkba van olyan hogy Benzin, Diesel, meg lenne egy Gázüzem beszámozva. Egy link pedig mutatna a PDF-re erre gondoltam. Aztán a többi meg le van írva a bescannelt kis füzetbe. <_<

Te megcsinálod az egészet, felrakod egy fix tárhelyre, amit nem törölnek. Megszerkeszted a hszt és ezt majd áthelyezi vmelyik mod. Nem bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

Te megcsinálod az egészet, felrakod egy fix tárhelyre, amit nem törölnek. Megszerkeszted a hszt és ezt majd áthelyezi vmelyik mod. Nem bonyolult.

Na épp itt a gond, nem tudok semmi tárhelyet! <_< Azt hittem az összes Opelos Gyík cucc egy helyen van erre gondoltam, hogy biztos ne töröljék. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Check Control (CC) bekötése fedélzeti számítógép mellé (BC)

Figyeli az autóban lévő tompított izzókat, hátsó helyzetjelző izzókat, féklámpa izzókat. Ha valamelyik kiég, akkor jelez a CC, BC-n keresztül.

Jelzések (német BC esetén):

- bremslicht = féklámpa izzó

- abblendlicht rücklicht =tompított, vagy hátsó helyzetjelző izzó

1. Egység rögzítése:

A gyári helye a kesztyűtartó mögött és a műszerfal párna alatt van. 2 csavar fogja. Ha utaslégzsákos autód van, akkor máshova kell rögzíteni a CC-t. Én a szivargyújtó mögé raktam.

2. Bekötés

A CC-n, a pinek sorrendje meg van jelölve.

A bekötést tekintve 3 vezeték megy át a BC-ből a CC-be.

1: fekete-sárga (BC 4. pin ---> CC 12. pinre)

2: fekete-sárga (BC 26. pin ---> CC 2. pinre)

3: fehér-zöld (BC 1. pin ---> CC 1. pinre)

A többi pin a CC nél:

a) Bal tompított izzó vezetékét (1.5mm2, sárga színű) elvágjuk.

Majd a biztosítékos felét (10A, 4-es biztosíték) rákötjük a CC, 6-os pinjére. A elvágott vezeték másik felét a CC, 14-es pinjére kell kötni.

:D Jobb tompított izzó vezetékét (1.5mm2, sárga színű) szintén elvágjuk.

Biztosítékos felét (10A, 5-ös bizti) ráforrasztjuk a CC, 7-es pinjére. A másikfelét pedig a 15-ös pinre.

c) Bal hátsó lámpa vezetékét (0.75mm2, szürke-fekete) elvágjuk.

Az előbbiek szerint kötjük be. Bizti felét (10A, 18-as biztosíték) a CC, 11-es pinjére kötjük. A másik felét a 9-es pinre.

d) Jobb hátsó lámpa vezetékét (0.75mm2, szürke-piros) szintén elcsípjük.

A biztosítékos felét (10A, 19-es hely) a CC, 13-as lábára rakjuk. Az izzós felét pedig a 10-es pinre.

e) Féklámpa vezetéke (0.75mm2, fekete-sárga). Elcsípjük, majd az egyik felét (a féklámpa kapcsoló, kapcsolt vezetéke) rákötjük a CC, 12-es pinjére, ahova már előzőleg ráforrasztottuk a BC vezetékét is. A bal oldali féklámpára menő vezeték megy a 8-as pinre. A jobboldali féklámpára menő vezeték pedig a CC, 16-os pinjére kapcsoljuk.

f) Test vezeték (0.75mm2, barna színű). Ezt rögzítsük egy biztos testelési pontra. A CC-ben az 5-ös láb.

3. Tesztelés, működés

Ha mindent jól csináltunk, akkor ráadjuk a gyújtást. A fedélzeti számítógépen a ?check? felirat világít mindaddig, míg rá nem lépünk a fékpedálra. Utána elalszik, ha nincs hiba.

Tesztelni úgy tudjuk a rendszert, hogy kiszedjük gyújtás mellett valamelyik izzót, akkor ki kell írnia a BC-nek a hibát. Ha visszarakjuk az izzót, akkor eltűnik a hibaüzenet.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem, de nem találtam még ilyen leírást!

Szerintem ezt is jó lenne betenni a GYÍK-ba, sokan kérdezgetik....

Dátumkijelzés nem gyári rádió használata közben!

Nem gyári rádió használata közben, ha nem szeretnénk, hogy a TID középső része üresen maradjon (gyári rádiók esetében itt jelenik meg az adó neve, vagy frekvenciája), hanem inkább a dátum jelenjen meg folyamatosan, akkor egy egyszerű műveletet kell csak végrehajtani!

Maximum 5 perc a művelet!

Szükséges szerszámok:

- csillagcsavarhúzó

- csípőfogó

- szigetelőszalag

A munka menete:

- a TID előtti kis gumit szőnyegecskét kiszedni,

- a 2 db (TID-et tartó) csavart kiszedni ( a két középső csavar fogja),

- a TID-et kivenni!

Ezután széthúzod a csatit, és félreteszed a TID-et!

A csatiban megkeresed a szürke-piros szálat!

Két lehetőség van a kiiktatásra:

- a könnyebb, és gyorsabb megoldás: elcsíped csípőfogóval a szürke-piros vezetéket, és leszigeteled mind a két végét.

- A második megoldás: a csati burkolatát leszedni, és az érintkezőt kiszedni a csatlakozóból, majd ezt is gondosan leszigetelni. (egy tű nem árt, azzal jön ki a csatiból az érintkező).

-

Ezután visszaszerelés következik, majd gyönyörködünk ügyességünkben! <_<

Jó munkát a szereléshez! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem, de nem találtam még ilyen leírást!

Szerintem ezt is jó lenne betenni a GYÍK-ba, sokan kérdezgetik....

Dátumkijelzés nem gyári rádió használata közben!

Nem gyári rádió használata közben, ha nem szeretnénk, hogy a TID középső része üresen maradjon (gyári rádiók esetében itt jelenik meg az adó neve, vagy frekvenciája), hanem inkább a dátum jelenjen meg folyamatosan, akkor egy egyszerű műveletet kell csak végrehajtani!

Maximum 5 perc a művelet!

Szükséges szerszámok:

- csillagcsavarhúzó

- csípőfogó

A munka menete:

- a TID előtti kis gumit szőnyegecskét kiszedni,

- a 2 db (TID-et tartó) csavart kiszedni ( a két középső csavar fogja),

- a TID-et kivenni!

Ezután széthúzod a csatit, és félreteszed a TID-et!

A csatiban megkeresed a szürke-piros szálat!

Két lehetőség van a kiiktatásra:

- a könnyebb, és gyorsabb megoldás: elcsíped csípőfogóval a szürke-piros vezetéket, és leszigeteled mind a két végét.

- A második megoldás: a csati burkolatát leszedni, és az érintkezőt kiszedni a csatlakozóból, majd ezt is gondosan leszigetelni. (egy tű nem árt, azzal jön ki a csatiból az érintkező).

-

Ezután visszaszerelés következik, majd gyönyörködünk ügyességünkben! <_<

Jó munkát a szereléshez! :angry:

Ehhez még hozza fűznék egy dolgot, bár sok rádiót nem láttam. Az én rádiómnál 3 kábel oldható kötéssel ( valamiféle újabb saruval ) volt összerakva. Ha jól rémlik van egy piros szál (+12V), egy sárga (memória táp) és egy kék ( elektromos antenna vezérlés ). Ha kéket széthúztam ugyanúgy visszajött a dátum. Ezt is érdemes megnézni a rádió leírásában, vagy a annak a kábeleire nézni, hátha megoldható így is.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez még hozza fűznék egy dolgot, bár sok rádiót nem láttam. Az én rádiómnál 3 kábel oldható kötéssel ( valamiféle újabb saruval ) volt összerakva. Ha jól rémlik van egy piros szál (+12V), egy sárga (memória táp) és egy kék ( elektromos antenna vezérlés ). Ha kéket széthúztam ugyanúgy visszajött a dátum. Ezt is érdemes megnézni a rádió leírásában, vagy a annak a kábeleire nézni, hátha megoldható így is.

Köszi a kiegészítést, ezt is bele kellene akkor majd tenni! <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.