Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA J-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma sikerült megnéznünk egy 1.4-es turbós 140 LE Gtc Astrat.

Az autó nagyon tetszik,gyönyörű.

Ezeket a dolgokat csinálták rajta mert megvan minden számla minden papír a javításiról:

Motordiagnosztika

EGR folytószelep tisztítás

Szelepfedél tömítés

Meg természetesen az olaj olajszűrő csere klíma tisztítás levegőszűrő pollenszűrő csere.

Azt szeretném kérdezni,hogy ezek komoly gondoknak tünnek vagy nem,mert nekem nem tűnik vészesnek ez a lista.

 

Illetve mit kell figyelni az autón van e típus hibája stb.

 

A segtíséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Autó vásárlások gondolkodom. Mindenképp dízelt szeretnék, és van is egy, egy 2.0 160ló, viszont valaki tudna véleményt mondani az Opel automata váltójáról? Mivel amit kinéztem az automata, és nem tudom hogy mellényúlnék-e vele? Köszönöm a segítségetek! 

Link to comment
Megosztás:

Astrás társak! Opel Astra G-t követően tervezem egy 2013/2015 közötti J Astra vásárlását. Jelenleg a vezetési szokásaimnak legjobban szívó benzines felelne meg. Több helyen olvastam hogy az elérhető 1,6-os szívó benzines kissé erőtlen ehhez az autóhoz (vezetni, kipróbálni még nem volt alkalmam.), így opcióként gondolkodom turbós változaton is.

Hosszabb távú tapasztalataitok milyenek ezekkel a turbós benzines konstrukciókkal? Szervizigény?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Üdv ha mégis J Astrát vennék használtan kb 1.5 millióért kb mit ajánlotok ???Én a súlya miatt nem venném bár dízelesbe lehet kb nem számít de az meg nagy lutri a dízel ,mennyire megbízhatóak ,súlyuk mennyire gáz ????Mennyire megbízhatóak a turbós motorok és a fogyasztásuk több-e mit a szívóké ???Kérem akiknek ilyen kocsijuk van írják le a véleményüket!!!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Livi írta:

Üdv ha mégis J Astrát vennék használtan kb 1.5 millióért kb mit ajánlotok ???Én a súlya miatt nem venném bár dízelesbe lehet kb nem számít de az meg nagy lutri a dízel ,mennyire megbízhatóak ,súlyuk mennyire gáz ????Mennyire megbízhatóak a turbós motorok és a fogyasztásuk több-e mit a szívóké ???Kérem akiknek ilyen kocsijuk van írják le a véleményüket!!!

1,5 millióért nem nagyon kapsz használható j astrát...

Link to comment
Megosztás:

Just now, csicsó írta:

1,5 millióért nem nagyon kapsz használható j astrát...

Nézz csak jobban körül ,majd le alkudom arra kb most egy vagy két százezerrel több azon már nem múlik láttam 1.5 milló alatt is igaz 250-300 ezer kilométert futotak, de nem ez volt a kérdésem hanem a súlya?????????????Mennyire befolyásol!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Livi írta:

Nézz csak jobban körül ,majd le alkudom arra kb most egy vagy két százezerrel több azon már nem múlik láttam 1.5 milló alatt is igaz 250-300 ezer kilométert futotak, de nem ez volt a kérdésem hanem a súlya?????????????Mennyire befolyásol!

"Ha mégis j Astrát vennék használtan kb.1,5 millióért kb.mit ajánlotok????"

Ez volt az elsö kérdés erre válaszoltam én!!!!!

De legközelebb 14 kérdöjelet írj akkor lehet kapsz választ a többi kérdésedre is...

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, csicsó írta:

"Ha mégis j Astrát vennék használtan kb.1,5 millióért kb.mit ajánlotok????"

Ez volt az elsö kérdés erre válaszoltam én!!!!!

De legközelebb 14 kérdöjelet írj akkor lehet kapsz választ a többi kérdésedre is...

 

 

 

De mit ajánlasz Ha mégis használtan kéne J Astrát venned Dízelt, benzinest melyiket inkább ,bakker??????????????

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 27. at 20:10, csicsó írta:

"Ha mégis j Astrát vennék használtan kb.1,5 millióért kb.mit ajánlotok????"

Ez volt az elsö kérdés erre válaszoltam én!!!!!

De legközelebb 14 kérdöjelet írj akkor lehet kapsz választ a többi kérdésedre is...

 

 

 

2.5-3 millió között már Opel Astra K is lehet venni!!!!!!!!!:hehe:

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Virgo írta:

Sziasztok!

Információt szeretnék kérni olyanoktól akiknek van,illetve ilyen tip vezetnek az 1.0T 105Le modellről!...tesztekben csupa jót olvasni róla,de érdekelnének a személyes tapasztalatok!

 

Ez astra j fórum,ilyen motor nincsen ebben a tipusban...

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 02. at 14:08, Virgo írta:

Sziasztok!

Információt szeretnék kérni olyanoktól akiknek van,illetve ilyen tip vezetnek az 1.0T 105Le modellről!...tesztekben csupa jót olvasni róla,de érdekelnének a személyes tapasztalatok!

 

Én nem vennék az biztos, mert nem hosszú életűek.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Automata sebességváltó olajcserével kapcsolatban kérném a tanácsotokat. J Astra 2015 1.6 automata, 60 ekm. Úgy tudtam, hogy 60 ekm-ként érdemes olajat cserélni az automata váltókban ezért mentem a dolgok után, eddig ennyire jutottam:

A szakszervíz azt mondta, hogy csak leszereléssel cserél olajat és szűrőt, azt nem tudom ez mennyi lenne.

A nem Opel spec. szerelőm azt mondta, hogy csak leengedéssel-feltöltéssel 3 litert lehet kicserélni a 8-ból és a szűrőt nem szerinte ennek nincs értelme.

Kifújással le lehet cserélni mind a 8-at, de mivel a szűrőt csak leszereléssel lehet, így szerinte nincs sok értelme csak az olajat lecserélni a szűrő nélkül.

Egy automata váltóra specializálódott szervíz azt mondta, hogy ezek a váltók nagyon sok esetben kb. 100.000 km-nél meghibásodnak, így azt javasolta, hogy menjek el vele 80-90-ig, utána cseréltessem ki a hibás alkatrészeket és csináltassam meg egyben az olajcserét, így jó lesz a köv. 100-150 km-re, az ár kb. 320 eFt.

Ti mit tanácsoltok? 

ui: ha rossz helyre írtam elnézést kérek

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok! Valaki olvassa még ezt a fórumot? Tanácsot szeretnék kérni. Ti hova viszitek szervizbe az autótokat? Kb. egy hónapja vagyok boldogtalan J astra tulajdonos és nagyfokú olajfogyasztás (1000 km/ 1 liter) miatt vittük szervizbe az autót ahol kicserélték a turbót, majd a szerviz után hibát jelzett a motor és a turbó nem működött többé. Hiába vittük vissza a szervizbe ahol állítólag garanciát adnak, a motorra fogták a hibát, hogy talán az, de ehhez további költségekkel jár. Persze elhozva ugyanaz történt. Mivel "nagyon rosszul" számolnak, ami elnézhető lenne, ha legalább megmondták volna a hibát, amiért oda vittük az autót, ezért szeretnék keresni egy normális szerelőt. 170 ezer ftot kértek egy turbocseréért, amiben persze a turbo ára nincsen benne, az további 180 ezer ft volt. :( Üdvözlettel.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Manócska írta:

Sziasztok! Valaki olvassa még ezt a fórumot? Tanácsot szeretnék kérni. Ti hova viszitek szervizbe az autótokat? Kb. egy hónapja vagyok boldogtalan J astra tulajdonos és nagyfokú olajfogyasztás (1000 km/ 1 liter) miatt vittük szervizbe az autót ahol kicserélték a turbót, majd a szerviz után hibát jelzett a motor és a turbó nem működött többé. Hiába vittük vissza a szervizbe ahol állítólag garanciát adnak, a motorra fogták a hibát, hogy talán az, de ehhez további költségekkel jár. Persze elhozva ugyanaz történt. Mivel "nagyon rosszul" számolnak, ami elnézhető lenne, ha legalább megmondták volna a hibát, amiért oda vittük az autót, ezért szeretnék keresni egy normális szerelőt. 170 ezer ftot kértek egy turbocseréért, amiben persze a turbo ára nincsen benne, az további 180 ezer ft volt. :( Üdvözlettel.

Hali.Mennyi volt az a nagyfokú olajfogyasztás?Évjárat km?

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

29 perce, kingblue írta:

Hali.Mennyi volt az a nagyfokú olajfogyasztás?Évjárat km?

Szia. 2011-es 157 ezer km, az olajfogyasztás 1000 km/1 liter. 500 km után 5 dl. Többször néztük, kétszer le is cseréltük az olajat (szűrőket is). Kb. 3000 km-t mentünk vele amióta nálunk van. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Manócska írta:

Szia. 2011-es 157 ezer km, az olajfogyasztás 1000 km/1 liter. 500 km után 5 dl. Többször néztük, kétszer le is cseréltük az olajat (szűrőket is). Kb. 3000 km-t mentünk vele amióta nálunk van. 

Szia.Hát innen nincs aki megmondja neked a tutit.Szerintem is inkább a turbóval lesz a gond.Ott szipákolja az olajat.157-ezer km még nem indokol ilyen olajfogyasztást motorikusan legalább is.Valami márkaszervizt keress fel inkább ne sufni szervizt .Turbót fel lehet újítani nem kell feltétlen újat venni.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.