Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hát ez az.

Miért van benne 10w40 ?

Mindig is 10w40-t raktál bele ?

Hány km-t mentél vele?

Tegyél bele dexos2-es olajat..

A szervíz szerint az jó bele és az utolsó 4 szervíz alkalmával Castrol 10W40-es olaj került bele. 10 000 km után cseréltetem benne mindig. 5W40 vagy 5W30 jobb lenne bele? Nem "fogyasztaná" jobban az olajat? 172000km van benne.

Link to comment
Megosztás:

A szervíz szerint az jó bele és az utolsó 4 szervíz alkalmával Castrol 10W40-es olaj került bele. 10 000 km után cseréltetem benne mindig. 5W40 vagy 5W30 jobb lenne bele? Nem "fogyasztaná" jobban az olajat? 172000km van benne.

Sziasztok szerintem a Valvoline max life 10w40 egy jó olaj nekem bevált.Nem pont ilyen motorba de nagyon pozitiv a tapasztalatom.A "traktor" hang sok minden lehet de ennyi kilométernél általában már láncszett csere szokot kelleni.

Módosítva : hening
Hibás idézés.
Link to comment
Megosztás:

T Surda812!

"... lehet ..."

A gépjármű gyártója állította fel a követelményrendszert.

Lehet hogy létezik olyan ember aki többet tud náluk. Én még nem találkoztam ilyennel.

T. mantec

Igaz ezt az olajat nem támogatja az Opel de véleményem szerint kevesen néznek utána mit tud az olaj.Ez még mindig jobb választás mint a hőn-áhított GM olaj.Megértem azt is aki figyel az apró betűsre de az figyeljen arra is,hogy ne Bárdi olajszűrőt vegyen.Nem vitatkozni szeretnék csak eszmét cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Most hogy van egy kis mozgolódás az oldalon, ismét szeretnék segítséget kérni valakitől!

Sajnos a korábbi hozzászólásom még mindig aktuális.

Kérnék valakit, hogy lessen már bele a motortérbe , hogy mi van ott a hengerfej jobb oldalán hátul .

Azóta sem lettem okosabb :)))

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Most hogy van egy kis mozgolódás az oldalon, ismét szeretnék segítséget kérni valakitől!

Sajnos a korábbi hozzászólásom még mindig aktuális.

Kérnék valakit, hogy lessen már bele a motortérbe , hogy mi van ott a hengerfej jobb oldalán hátul .

Azóta sem lettem okosabb :)))

Előre is köszönöm!

Én nem felejtettem ám el (csak nem találtam az előző hozzászólásod, ezért nem válaszoltam), csak sajna nem jártam sikerrel. Az egy dolog hogy én nem látok oda, de még a telefont tartó kezemet se sikerült "helyzetbe hozni" hogy egy fotót tudjak róla csinálni. Attól tartok bontás nélkül ez nem fog menni...

Link to comment
Megosztás:

T Surda812!

"... saját tapasztalat ..."

Milyen laboratóriumban, milyen vizsgálatokat elvégezve szerezted meg saját tapasztalataidat?

"... mennyit számít ..."

Nem lehet tudni. Lehet kicsi, nagy és még nagyobb hülyeség. Senki nem vizsgálja a hülyeséget. A gyártó megfogalmazta az olajkövetelményt. A többi a tulajdonos dolga, felelőssége, költsége.

Link to comment
Megosztás:

T Surda812!

"... saját tapasztalat ..."

Milyen laboratóriumban, milyen vizsgálatokat elvégezve szerezted meg saját tapasztalataidat?

"... mennyit számít ..."

Nem lehet tudni. Lehet kicsi, nagy és még nagyobb hülyeség. Senki nem vizsgálja a hülyeséget. A gyártó megfogalmazta az olajkövetelményt. A többi a tulajdonos dolga, felelőssége, költsége.

T mantec A saját tapasztalatról annyit,hogy láttam egy két dolgot(csak Opelem volt).Mennyit számít arról pedig az a vélemény hogy általában nem szalonautót veszünk és ha valaki elcsesz egy motort abból imádkozással sem csinálunk jót.Lehet "vitatkozni" arról milyen olaj jó vagy nem de nekem ez a véleményem neked pedig az.Részemről kibeszélve de ebben az a szép ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye nem lennének ilyen "a" oldalak.

Üdv Nagy Béla

Link to comment
Megosztás:

T Surda812!

Én az érveidre lettem volna kíváncsi. hogy mire alapozva állítod, hogy egy elfogadással nem rendelkező olaj jobb, mint egy elfogadással rendelkező.

De ezek a válaszok:

- saját tapasztalat,

- láttam egy két dolgot.

- csak Opelem volt,

- ez a véleményem,

ebben a témakörben, számomra nem bírnak érdemi jelentéstartalommal.

"... vitatkozni ..."

A vita érvek ütköztetése.

Link to comment
Megosztás:

Én nem felejtettem ám el (csak nem találtam az előző hozzászólásod, ezért nem válaszoltam), csak sajna nem jártam sikerrel. Az egy dolog hogy én nem látok oda, de még a telefont tartó kezemet se sikerült "helyzetbe hozni" hogy egy fotót tudjak róla csinálni. Attól tartok bontás nélkül ez nem fog menni...

Kedves tgabika76!

Azért nagyon köszönöm, hogy megpróbáltad :-)

Üdv Dénes

Link to comment
Megosztás:

Várjál, ma megint megnéztem, és megpróbáltam beerőszakolni az említett hely környékére a telefonomat fényképező üzemmódban, de a szívóoldal lebontása nélkül csak egy ilyen képet sikerült csinálnom:

1799336-20150330-2ZahcP.jpg

Amit keresel az ennél lejjebb van? Mert oda már végképp nem látok be :blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C corsánál mennyin kellene hogy álljon a hőmérsékletjelző üzemi hőfokon mennyi lenne neki az ideális hőmérséklet? (Z10XE motor)

Nekem Z12XE van, kb 2 hónapja cseréltem termosztátot. Gyárit raktam bele.

Szóval, 0-5 fok körül 80-90 között van a mutató, lehet kicsivel följebb.

10 fok fölött beáll 90-re.

Neked milyen?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem Z12XE van, kb 2 hónapja cseréltem termosztátot. Gyárit raktam bele.

Szóval, 0-5 fok körül 80-90 között van a mutató, lehet kicsivel följebb.

10 fok fölött beáll 90-re.

Neked milyen?

Nekem 10 fok környékén 70 és 80 fok között üzemel 80 foknál nem megy feljebb.

Ez normális állapot?

Link to comment
Megosztás:

Nyáriasodunk, ebből az alkalomból kapott egy Titan felniszettet az autó (a márkaneve Titan, nem az anyaga):

1805314-20150405-uSxjhO.jpg

7x15 ET38, és momentán 185/55-ös gumi van rajta ami kicsit nagy (átmérőben is, meg a szélessége miatt a kormányzás sem könnyű szervó nélkül...), de majd ezen változtatunk idővel.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, tudja-e valaki, hogy CCorsa-ban (2002 vagy 2003-as évjárat) hol kellene keresnek a féklámpa kapcsolót?

Nem az enyém az autó, csak érdekelne, mennyire nehéz hozzáférni, cserélni esetleg.

A probléma az, hogy egyik féklámpa sem világít, de a biztosíték jó...

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.