Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tetőablak


bazs

Recommended Posts

Üdv!

Meghalt a teőablakom. :cry:

Az a baj, hogy egyszerű billentésnél kattog, ha viszont hátra is tolom, akkor vissza már nem jön, mert a bal oldalon nem indul el, csak a jobboldalon és így keresztbeáll. Ha viszont rásegítek egy kicsit a baloldalon kézzel (gyk: meghúzom a gomb nyomvatartásakor), akkor elindul és kicsit ugyan lassabban a szokottnál, de bezáródik.

Tudna nekem valaki segíteni a probléma orvosolásában, akár személyes, akár virtuális módon?

Illetve érdekelne ezek után, hogy lehet-e végálláskapcsolókat rakni ezen szerkezetbe, mert zavaró, hogy figyelni kell, hogy ne érjen a tető belső kárpitja a tető koszos külső részéhez, ha épp nem volt időm lemosni az autót, illetve egyszerűbb is csak egyszer megnyomni a gombot, valamint nem elhanyagolható szempont az sem, hogy ezesetben rá lehet kötni a riasztóra, hogy azt is zárja... 8)

Előre is köszi minden építőjellegű ötletet, hozzászólást :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt hasonló tapasztalatom... a gond annyi volt, hogy lelazultak a mozgatómotor rögzítőcsavarjai. Egyet meg lehet húzni, ha kiszereled a belső világítás lámpáját, és ferdén bedugott csavarhúzóval meg lehet húzni. A másik kettőhöz kis türelemmel, kézügyességgel hozzá lehet férni ha a tetőablak irányából kicsit leengeded a tetőkárpitot. Az igazi megoldás, ha leszereled a tetőkárpitot, és kiveszed az egész szerkezetet, végigellenőrzöd, a csavarokat meghúzod, a szükséges dolgokat megzsírozod.

Azt hiszem ezeket már elmondtam telefonon is (igaz ígértem, hogy visszahívlak, de elfelejtettem, bocs). Sajnos "varázs" trükkök nincsenek, ha nem a rögzítőcsavarok a ludasak, szinte majdnem biztos, hogy a tetőkárpit leszerelését nem úszod meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Szia!

ha még nem oldódott meg a problémád:

Az is lehet, hogy csak a tetőablakot mozgató rendszer van kikopva. Sajnos ezesetben sem úszod meg a tetőkárpit leszedését. A Calibrafórumon keresd Ronaldo kollégát, aki árul 2000HUF-ért komplett tetőablakot ugyanilyen tünetekkel. Lehet, hogy neki a másik oldal van megkopva, és igy a kettőből össze tudsz rakni 1 jót.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...
Sziasztok!

Látom rég jártak erre emberek de hátha olvassátok még. Szóval a kérdés az lenne hogy egy eredetileg nem tetőablakos calit át lehet e alakítani tetőablakosra?

aha. le kel furni a tetőlemezt, és feltenni egy tetőablakosét :blush:
Link to comment
Megosztás:

Hmmm... Akkor nem lesz 97-es calibrám :blush:

melyik calira gondoltál? Különben ha van benne klíma mondjuk akkor jó lehet az. Bár a klímával sok nyűg van ha elvolt hanyagolva idáig. Tippem szerint egy ilyen strandkorlátkéket nézhettél ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtom... nekem nem hiányozna a tetőablak ha ezenkívül minden rendben van és tip-top az autó (bár a Cali elektromos teteje csábító volt amikor először láttam olyat Millibra autóján). Mondjuk lehet hogy azért mert eddig nincsenek túl jó tapasztalataim az Opel gyári tetőablakaival, az eddigi 5 Opelem közül 2 gyárilag tetőablakos volt, mindkettő beázott. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtom... nekem nem hiányozna a tetőablak ha ezenkívül minden rendben van és tip-top az autó (bár a Cali elektromos teteje csábító volt amikor először láttam olyat Millibra autóján). Mondjuk lehet hogy azért mert eddig nincsenek túl jó tapasztalataim az Opel gyári tetőablakaival, az eddigi 5 Opelem közül 2 gyárilag tetőablakos volt, mindkettő beázott. :lol:

Nekem a corsámon is van igaz nem elektromos meg nem elhúzható csak feltolható de egyáltalán nem ázik. A klímáért nem rajongok az elektromos tető viszont nagyon fílinges :D

Amúgy ezt néztem ki. Csak a corsa a kutyának nem kéne így nincs lóvé rá :) pedig ez tök zsír sztem. Az ecoteccel meg sztem ki tudnék békülni. Vezettem ismerősöm B vectráját ezzel a motorral és nem volt rossz :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Sziatok!
Volna nekem egy Calibrám, 91-es a drága. Van benne tetőablak is, de sajnos nem akar működni.Mechanikailag adta meg magát, ezért kéném a segítségeteket. A hibát így első nekifutásra kontakthibának néztük a csatlakozónál vagy a kábelek egyikében. Ilyenkor se le, se fel. A kapcsolót kimértem, az teljesen jó. Ha a kábelek, csatlakozók úgy gondolják, akkor a tető feljön, de féloldalasan indul el és segíteni kell, mert másképpen nem akar felmenni. Lefelé meg aztán kész szenvedés lehúzni. A motor áttételházán van egy fogaskerék. Ez a fogaskerék osztja a forgást két felé, ami a két oldalt mozgatja. Ezek a spirális fogaskerekek meg vannak eléggé kopva, emiatt átugrik egy egy fogat néha, így ferdén akar lecsukódni, ami persze kivitelezhetetlen és megakad. Nagy nehezen rábírtuk jóbarátommal, hogy becsukódjon de azóta ki se nyitom inkább. Tehát a hiba mechanikus részéhez szeretnék némi segítséget, akár egy összeszerelési útmutatót, vagy robbantott ábrát, hogy képben legyek róla mi merre, mert ha szétszedem, akkor tudjam mi merre van benne. Tetőkárpitot már egyszer le is vettük hogy megnézzük a hiba okát, ami eredetileg a csavarok lelazulására vezethető vissza. Emiatt nem úgy volt a helyén a motor áttételháza, ahogy kellett volna, így megkoptak a fogaskerekek... <_< Remélem tudtok ebben segíteni. :icon1:
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

Ez segít?:

1099027-20130708-UhWVAV.jpg

Szia!

Igen!

Nagyon szépen köszönöm! :) Remélem rendbehozható a dolog, habár a mozgató mechanika is kivan de megoldom azt is remélhetőleg. Nem szeretnék taknyolni, úgy hogy majd valami érdemleges ötletelés lesz előtte fejben, hogy mint és hogyan kellene. :)

Mégegyszer köszönöm!

Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Haligali.

Hátha valakinek hasznos.

Az én tetöablakom is szorakozott. Kézzel kellett rásegiteni hogy menjen .

Kivettem a belsövilágitást. A testkábele volt laza. Amiota meghuztam tökéletes.

Az a durva hogy a testkábel miatt tudja magát ugy produkálni mintha rakás szar lenne az egész mechanika.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Haligali.

Hátha valakinek hasznos.

Az én tetöablakom is szorakozott. Kézzel kellett rásegiteni hogy menjen .

Kivettem a belsövilágitást. A testkábele volt laza. Amiota meghuztam tökéletes.

Az a durva hogy a testkábel miatt tudja magát ugy produkálni mintha rakás szar lenne az egész mechanika.

A baj nálam hasonló. Elektromos probléma viszont még mechanikus probléma is van mert az egyik oldal mindig lemarad a másikhoz képest. Felfelé a bal oldal, lefelé a jobb oldal. Így inkább leszedve becsuktuk a mechanikát haverommal. Azóta inkább nem próbálkozok vele majd ha lesz mechanika akkor majd elektromos részletekre is figyelünk kicsit. Addig jó az így. Beázni nem ázik, magasnyomásúval teszteltük. Addig pedig marad az ablak. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.