Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

a radiátor pont a másik oldalon van. műszerfalat kiszedni alaphangon is kb 1 napos meló. inkább bizonyosodj meg róla, hogy valóban a radiátor-e a bűnös, nem pedig mondjuk egy beázás, mielőtt nekiállnál (hűtővíz fogyás, tűzfal tömítések, pl).

Tegnap el kellett vele mennem egy helyre és kb 2 km alatt nyomott be 1.5 liter fagyállót, írta hogy csekkoljam.

Megálltam és a tűzfalnál sziszegett és gőzölt valami. (sajnos nem láttam este hogy mi :( ) de ma ránézek.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap el kellett vele mennem egy helyre és kb 2 km alatt nyomott be 1.5 liter fagyállót, írta hogy csekkoljam.

Megálltam és a tűzfalnál sziszegett és gőzölt valami. (sajnos nem láttam este hogy mi :( ) de ma ránézek.

lehet hogy a cső ment el, azt hiszem gyorscsatlakozós.

sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Ha valaki ért a fűtés/szellőzés vákuumos részéhez azt kérem segítsen!

A gond az hogy nem tudom állítani a levegő irányát csak a középső és szélső fúvókákon jön a levegő, így az ablakom mindig párás.

A kapcsoló amire a 4 vákuumcső csatlakozik szét van esve/törve.nem tudom hol vehetnék újat, vagy hogy milyen néven keressek erre a szerkezetre.

Na meg persze az sem biztos hogy a probléma csak ez.?ha van aki tud segíteni/tanácsot adni kérem tegye meg. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv! Furcsa kérdésem lesz.. van egy B2 (vagy FL vagy C kinek hogy tetszik) omegám, ma lebontottam az elejét és találtam egy érdekességet.. van benne egy Ebersepcher hydronic d3wz állófűtés.. bekábelezve becsövezve..minden. Viszont sejtelmem sincs hogy kell bekapcsolni, az omega könyv sem ír róla.. kutattam kapcsoló után de nem leltem semmit... ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Furcsa kérdésem lesz.. van egy B2 (vagy FL vagy C kinek hogy tetszik) omegám, ma lebontottam az elejét és találtam egy érdekességet.. van benne egy Ebersepcher hydronic d3wz állófűtés.. bekábelezve becsövezve..minden. Viszont sejtelmem sincs hogy kell bekapcsolni, az omega könyv sem ír róla.. kutattam kapcsoló után de nem leltem semmit... ötlet?

áhh megfejtettem már..ez a kiegészítő fűtésem.. ellenőrzöm is hogy működik e stb..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

Már a multkor kérdeztem a fűtéssel kapcsolatban egy dolgot amire kaptam is választ viszont most vettem észre, hogy ha beindítom a motort akkor azonnal elkezdi nyomni a levegőt szinte teljes erőböl. A problémám az volt,hogy elromlott a műszerfalon a kinti hőmérséklet visszajelző. Összevissza mutatja a hőfokot.Kaptam választ mégpedig azt, hogy nincs összefüggésben a belső levegő keringetéssel. A külsőnek a bal első lökhárítóalatt van az érzékelője.Valószínű, hogy az romlott el.

Viszont a kérdésem az lenne, hogy a belsőt vajon miért nyomja folyamatosan. A hőfokot ahogy állítom lefele vagy felfelé úgy változik nyomja a meleget és a hideget is csak nem esik vissza ha eléri a belső hőmérsékletet.

Lehet, hogy egy kicsit zavaros az írásom, de nem értek az autó szereléshez.

Attila

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ezt autó elektromos keni vágja ha elviszem az autót,

Nem nagy dolog.magad is szerelheted ha van kedved. Fel kell nyitnod a legzsak fedeleet,hogy hozzaferj a kesztyutarto felso ketto csavarjahoz, alul meg ket csavar tartja a kesztyutartot,kiveszed,akkor mar csak a levegoeloszto idom van utban. Azt kipattintod es ralatsz a ventire. A kabele ramegy egy kis egysegre azt lecsatlakoztatod es vagy kicsereled vagy megnezed alaposan hatha javithato. Nekem egyszer sikerult megcsinalni,az elotetegyseg kozepen levo kis erintkezo volt beragadva felpattintottam es lekezeltem az erintkezo pogacsakat. Azota jo. A jelenseg az volt mint nalad,a venti csak max fokozatban ment. Sok sikert!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nemtom jó topiba írok-e, az elmúlt héten hűtőfolyadék veszteségem volt nem sok,de folyamatos a vízhőfok mutató meg állandóan 100oC körül tornázott. A termosztátra gyanakodtam, szétszedtem a motort és a V két szárát összekötő csavar közül az egyiket eltörve találtam. Hát mit mondjak, nem éppen erre számítottam, de talán jobban jártam, mit termosztát cserével.

Csavarnagyitott.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nemtom jó topiba írok-e, az elmúlt héten hűtőfolyadék veszteségem volt nem sok,de folyamatos a vízhőfok mutató meg állandóan 100oC körül tornázott. A termosztátra gyanakodtam, szétszedtem a motort és a V két szárát összekötő csavar közül az egyiket eltörve találtam. Hát mit mondjak, nem éppen erre számítottam, de talán jobban jártam, mit termosztát cserével.

hát ezt biza túlhúzta valaki :)

nem véletlen van réz vagy alu alátét ott, és nem véletlen kell adott (elég kicsi) nyomatékkal meghúzni :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Remelem kapok egy kis felvilagositast mert sajnos nem nagyon ertek az autokhoz csak kb merre erdemes elindulni ezekkel a problemakkal eloszor is van egy olyan problemam 96-os 2.0 b omegam van digitklimas de feltoltettem a klimat meg nyaron de 1 honap se kellett es elengeste a gazt mondvan lukas valahol elengedte az egy nagy problemam hogy az auto alig fűt amit a motorterbol kene hogy bedujjon ugyebar de annyira gyenge elettelen meleget fuj hogy fazni lehet az autoban nem beszelve arrol hogy a hatso ulesekre meg tok hideget fuj.elozmeny 2011 ben vettem az autot es ra par honapra bespriccelte a futoradiator a vizet az utasterbe elviytem kicsereltek es beraktak szoval az problema nem nagyon lehet fagyallo van az autoban de o tenem kellett bele hutotomito folyadekot is mert engedte a vizet tudom hogy sokminden lehet de ha a ventit 9 es fokozatra allitom maga a levego eroteljes amit befuj csak eppenseggel langyosnak is joindulattal mondhato szoval erre valamilyen megoldas ha tud valakit nagyon orulnek.van meg egy par problemam kerdesem az autoval kapcsolatban de eloszor megvarnam ezt a valaszt mivel ez a legjobban aktualis most.koszonom elore is a valaszt/valaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remelem kapok egy kis felvilagositast mert sajnos nem nagyon ertek az autokhoz csak kb merre erdemes elindulni ezekkel a problemakkal eloszor is van egy olyan problemam 96-os 2.0 b omegam van digitklimas de feltoltettem a klimat meg nyaron de 1 honap se kellett es elengeste a gazt mondvan lukas valahol elengedte az egy nagy problemam hogy az auto alig fűt amit a motorterbol kene hogy bedujjon ugyebar de annyira gyenge elettelen meleget fuj hogy fazni lehet az autoban nem beszelve arrol hogy a hatso ulesekre meg tok hideget fuj.elozmeny 2011 ben vettem az autot es ra par honapra bespriccelte a futoradiator a vizet az utasterbe elviytem kicsereltek es beraktak szoval az problema nem nagyon lehet fagyallo van az autoban de o tenem kellett bele hutotomito folyadekot is mert engedte a vizet tudom hogy sokminden lehet de ha a ventit 9 es fokozatra allitom maga a levego eroteljes amit befuj csak eppenseggel langyosnak is joindulattal mondhato szoval erre valamilyen megoldas ha tud valakit nagyon orulnek.van meg egy par problemam kerdesem az autoval kapcsolatban de eloszor megvarnam ezt a valaszt mivel ez a legjobban aktualis most.koszonom elore is a valaszt/valaszokat!

Szerintem a hűtőtömítő folyadék nem volt jó ötlet. Remekül működik a radiátorodban és eltömíti a kapilláris csöveket, ahogy kell. Tapintsd meg a radiátor bemenő és kimenő vezetékét, ha az egyik forró a másik meg nem akkor el van dugulva a radiátorod. Ha egyik sem forró akkor a fűtéscsapod gyengélkedik. Ha mindkettő forró akkor a levegő útját szabályozó lamellák nem működnek jól. Küzdjél haver!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon koszonom a valaszt!Muszaly volt a tomito folyadek mert nagyon ment el a viz kb 1 eve de azota most is toltottem ra mert megint azt tapasztaltam hogy roham tempoban megy el a viz futocsap=termosztat vagy nem?mert mo dtak azt is hogy termosztat csere ea megoldodik a problema sajnos egyaltalan nem ertek az autoszereleshez nem tudtok valakit aki nagyon olcson dolgozik es ert az omegakhoz mert van egy ket problemam vele csak nagyon penszukeben vagyok..udv

Link to comment
Megosztás:

Én nem hinném, hogy a termosztát csere megoldaná a vízfogyást. Ha nincs külső nyoma a víz távozásának, akkor a motor eszi meg. Tehát hengerfejtömítés, esetleg blokk repedés. Le kellett volna fényképeznem öcsém Omegájában az olajhűtőt, ami a két hengersor között van a V6-nál. Egy nagy fehér trutyihalom volt az egész, de a víz biztos nem járta át. Ő is hűtőtömítőt tett bele, hiába intettem, hogy ne tegye.

Link to comment
Megosztás:

A régi konzollal (manuális) nekem is hideget fújt mindig hátul. Ezek után biztos bebújnék kicsit a műszerfal alá, ás megnézném, hogy minden csövet visszatett-e, illetve a radiátor mellett nem szelel-e? Ennyi pénzért biztos vagyok benne, hogy egy gagyi radiátort tett be. A normálisak bőven 10e fölött vannak. Amúgy ki csinálta?

Link to comment
Megosztás:

Budapesten lakom a 8 kerulet szigony utcaban van egy muhely a kotnyeken elmeletileg ok a legkorrektebbek es 35 ezret mondtak beszerelessel egyutt kifizettem es ennyi,bar ertenek az autokhoz szetszedni meg minden mert jo par dolgot kene csinalni az auton csak sajnos penzem sincs ugy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.