Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy h astrám Z19DTH motorral. Volt egy elég zűrös elektromos bajom vele,de sikerült megoldanom végre. Na most valami nem kóser a kocsival újra de nem ír hibakódot. "Hideg" motorral minden rendben de mikor bemelegszik megugrik azonnal a fogyasztás és mint ha el is vesztené az ereje egy részét az autó de a turbó működik de csak mint ha 2/3 erő lenne benne. Alap fogyasztásom 5L volt most 6.2-6.8L. Op Commal néztem a lambda szonda jelét de azt sem értem pontosan mert álltalában 0mV és -2mV értéket ír alapjáraton   De volt már -5mV is az érték alapjáraton. Vákumcsövek,mapszenzor,egr, etc  tiszták és működnek. 

Ha valakinek van ötlete előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 22. at 7:21 PM, Astra555 said:

Szia! Az enyém Z19DT, ez a cikkszáma: GM 55557037, lehet, hogy segíteni fog a keresésben, de az is lehet, hogy ugyanez kell rá.

Ahogy elnézem, kissé hülyén áll az a cső, szerintem az nem odavaló, vagy csak kicsit megnyomorították amikor feltették.

Szia!

Köszönöm!

Ahogy nézegetem, másik cikkszámú kell rá, de kiindulópontnak nem volt rossz, bár beazonosítani még mindig nem tudtam.

Igen, azt én is néztem, hogy elég nyomoronc módin van a helyén, és pont ott a legérdekesebb, ahol a repedés keletkezett rajta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziaztok van egy 2006-os 1.7cdt /74kw/ astra h  nagyon szép állapot,semmi előjel nélkül motor piktogramm fel..turbó letilt 1500-as max fordulat.Állj kulcs kihúz várok  .vissza indul megint egy darabig azt ua...Egy nap múlva semmi minden tökéletes ..de így közlekedni  balesetveszélyes.Kiolvasása péntek reggel,,de ha valaki tud segíteni  kontakt hiba addig,merre induljak el..Segítséget köszönöm és a korrekt jav.megfizetem.csabi

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Laci781 írta:

Sziasztok. Astra h felső motorburkolatnak a 3 gumibaba az olajtól megnyult, elért. Tudtok rá valami megoldást?pótolható valamivel? Kapni bele? Mert így csak lóg, pattog a motoron és be is rezonál.

 

Szia!

Ez benzineshez van, de így már talán képben leszel:

http://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=5850765&cat=13137

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

600 Km-rel ezelőtt lett cserélve kettős tömegű, kuplung szett, kinyomó csapágy.

Sajnos tegnap reggel óta fémes csattogást észlelek a motortérből. Alapjáraton gurolok, egy pici gázadás és jön a csattanás, felhúzott ablaknál is jó hallható(1-2-s váltásnál figyeltem fel rá).

1.9 DTH motorral szerelt(240.000 km), ezelőtt soha nem tapasztaltam ezt a jelenséget.

Bárkinek, bármi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wildpig írta:

Sziasztok!

600 Km-rel ezelőtt lett cserélve kettős tömegű, kuplung szett, kinyomó csapágy.

Sajnos tegnap reggel óta fémes csattogást észlelek a motortérből. Alapjáraton gurolok, egy pici gázadás és jön a csattanás, felhúzott ablaknál is jó hallható(1-2-s váltásnál figyeltem fel rá).

1.9 DTH motorral szerelt(240.000 km), ezelőtt soha nem tapasztaltam ezt a jelenséget.

Bárkinek, bármi ötlet?

Szia. ahhoz, hogy 600 km után elkezdjen bedögleni a lendkerék, a következőkre tippelnék:

- gyártási (anyag) hibás lendkerék,

- rosszul elvégzett beszerelés,

- nagyon rossz önindító,

- rossz befecskendezés. Meg kellene próbálni kizárni ezeknek az alkatrészeknek a hibáját.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában az autó hidegen nehezen indul. Az első indítózásra csak akkor indul ha nagyon hosszú ideig tekerem. Mikor kétszer indítózom a másodikra normálisan elkapja mint melegen. Merre induljak, mi a véleményetek? (2005 Z17DTH)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tlight írta:

Mostanában az autó hidegen nehezen indul. Az első indítózásra csak akkor indul ha nagyon hosszú ideig tekerem. Mikor kétszer indítózom a másodikra normálisan elkapja mint melegen. Merre induljak, mi a véleményetek? (2005 Z17DTH)

Hibakodot kell kiolvasni, lehet izzitogyertya, vagy lassan felepulo nyomas is.

Probalj varni mondjuk 10 masodpercet a gyujtas raadasa utan, csak utana starterezz, az segit?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Segítséget kérnék a kecském (astra h 1.7 cdti Z17DTH) produkciójához ugyanis azt csinálja, hogy alig gyorsul, lomha, erőtlen lett a gép és ilyenkor bedobja a villáskulcsot is.

Ha megyek vele folyamatos gáznál a kulcs eltűnik, de gázadásra megint előjön. gázadásnál 3500-4000 ford.fölött egyszer csak kialszik majd megy, gyorsul normálisan.

Megnézetm a hibakódot de csak gyujtásráadásával (nem műszerrel) és ezt a 2 kódot adta be.

1: ECN 62101

2: ECN 50074

Hozzáteszem most cseréltem generátort, gondolom a kódok ezért vannak, de az, hogy miért megy el az erő nem tudom.

járt már valaki így?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csaba66 írta:

Hibakodot kell kiolvasni, lehet izzitogyertya, vagy lassan felepulo nyomas is.

Probalj varni mondjuk 10 masodpercet a gyujtas raadasa utan, csak utana starterezz, az segit?

Kiolvastam a hibakódot P1614 volt benne. 10 mp várakozás nem javít a helyzeten.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tlight írta:

Kiolvastam a hibakódot P1614 volt benne. 10 mp várakozás nem javít a helyzeten.

Köszönöm a segítséget!

Próbáld ki másik kulccsal, ha van. Ha azzal is produkálja, akkor immo hiba, esetleg a CIM szórakozik.

Gyakori hiba H Astránál. Kizárólag csak első indításkor csinálja? Kormánykapcsolók, kürt rendesen működnek felkapcsolt világításnál is?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 07. at 13:40, Astra555 írta:

Szia. ahhoz, hogy 600 km után elkezdjen bedögleni a lendkerék, a következőkre tippelnék:

- gyártási (anyag) hibás lendkerék,

- rosszul elvégzett beszerelés,

- nagyon rossz önindító,

- rossz befecskendezés. Meg kellene próbálni kizárni ezeknek az alkatrészeknek a hibáját.

Megoldódott a probléma, nem húztak meg rendesen az első motortartó  bakot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy tapasztalt e már valaki olyat, hogy az autó néha  nem indul? Csak "forogatja", de egy fél óra  pihenés után sikerül. Ez nem minden indulásnál történik, csak ritkán. 1.7 CDTI-ről van szó. Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Egy kis segítséget kérnék, 1.9 z19dth Astrám mai nap feldobta a villáskulcsot.

Eleinte csak feljött majd eltünt, de végül megmaradt. Kivillogtatásra ezt írta:

ECN 013003

Előzmény: hétfőn volt komplett vezérlés, olaj, szűrő (összes) cserén.

A válaszokat előre is Köszönöm!

 

Módosítva : csongradi3
Link to comment
Megosztás:

1 óra, csongradi3 írta:

Sziasztok! 

Egy kis segítséget kérnék, 1.9 z19dth Astrám mai nap feldobta a villáskulcsot.

Eleinte csak feljött majd eltünt, de végül megmaradt. Kivillogtatásra ezt írta:

ECN 013003

Előzmény: hétfőn volt komplett vezérlés, olaj, szűrő (összes) cserén.

A válaszokat előre is Köszönöm!

 

Szia!

 

P0130     Lambdaszonda áramkör (1.hengersor 1.szonda)

Vagy bedöglött a szonda, vagy sérült, szakadt, a vezetéke, esetleg a csatlakozásnál van hiba. Ezek a legvalószínűbb magyarázatok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem Astra H 2008 17dtr-ről.(162000km)

-a p0093-as op-comos kód; -Elosztócső nyomás (Túl nagy nyomás - szakaszos)

Mit takar pontosan, már teljesen el vok kenődve, mert csak a 100 ezrek ugrálnak a szemeim előtt amit rá kell költenem. Most vettem a kocsit.

-kell-e olajat cserélni a váltóban, olvastam sok okosságot de tuti vélemény kellene.(4 sebességben picit búg...)

-alapjárat néha ingadozik, nem mindig és mindegy hogy hideg v meleg

Tapasztalatokat szeretnék, mert ahogy beszéltem pár opelos szakival mindegyik csak próbálkozna, de tutira nem tudja egyik sem hogy mihez nyúljon, csak cserélgetnék az alkatrészeket; ha nem ez az érzékelő v jeladó v szelep a baj akkor a másik...........de mint írtam most vettem, átírattam így nem maradt sok pénz hülyeségekre.                       Persze vezérlés és olajcsere már megvolt.....

Köszönöm előre is a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H Z19DTH

Részecskeszűrővel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Mikor égeti a részecskeszűrőt akkor megyon kormol és azt mondták elvileg nem kéne, véleményetekre lennék kiváncsi, mert én már arra is gondoltam hogy az előző tulaj kiberhelte a dobot csak a programból nem lett kiírva. 

Köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, huadahus írta:

Sziasztok!

Astra H Z19DTH

Részecskeszűrővel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Mikor égeti a részecskeszűrőt akkor megyon kormol és azt mondták elvileg nem kéne, véleményetekre lennék kiváncsi, mert én már arra is gondoltam hogy az előző tulaj kiberhelte a dobot csak a programból nem lett kiírva. 

Köszönöm!

Üdv

Természetes dolog hogy füstöl ilyenkor mivel telenyomja gázolajjal, hogy kiégesse. Ha kivette a rendszerből de nem írta ki akkor arra hibát ad az autó meg ha alánézel meg is látod ha pótolva lenne egy csővel mondjuk.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Davee írta:

Természetes dolog hogy füstöl ilyenkor mivel telenyomja gázolajjal, hogy kiégesse. Ha kivette a rendszerből de nem írta ki akkor arra hibát ad az autó meg ha alánézel meg is látod ha pótolva lenne egy csővel mondjuk.

Todom az elvét hogy működik csak nekem korom fekete a füst. Alatt a dob egyértelmüen meg van, az feltünt volna ha kivan szerelve de azt kivülröl nem látom hogy a belselye megvan-e. És a fekete füst normális-e ?? Az előző bejegyzésembe elfelejtettem megjegyezni.
Köszönöm gyors válaszod!

Módosítva : huadahus
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, huadahus írta:

Todom az elvét hogy működik csak nekem korom fekete a füst. Alatt a dob egyértelmüen meg van, az feltünt volna ha kivan szerelve de azt kivülröl nem látom hogy a belselye megvan-e. És a fekete füst normális-e ?? Az előző bejegyzésembe elfelejtettem megjegyezni.
Köszönöm gyors válaszod!

Szia! Ha regenerál, akkor benne kell, hogy legyen, vagy valamit nagyon elcsesztek. Az enyémből kivágták, tavasztól őszig dobja a hibakódot, de sohasem regenerált. Tavasszal akarom majd kiiktatni szoftveresen is egy teljesítmény optimalizálással együtt.

A fekete füst normális, ha éppen padlózod, hiszen az nem más mint korom, ami tökéletlenül elégett gázolaj. A regeneráláskor inkább szürkés, kékes-fehér füstöt nyom. Ha neked feketét, akkor ott valami nem oké.

Link to comment
Megosztás:

On 10/5/2016 at 8:39, csabi500 írta:

Sziaztok van egy 2006-os 1.7cdt /74kw/ astra h  nagyon szép állapot,semmi előjel nélkül motor piktogramm fel..turbó letilt 1500-as max fordulat.Állj kulcs kihúz várok  .vissza indul megint egy darabig azt ua...Egy nap múlva semmi minden tökéletes ..de így közlekedni  balesetveszélyes.Kiolvasása péntek reggel,,de ha valaki tud segíteni  kontakt hiba addig,merre induljak el..Segítséget köszönöm és a korrekt jav.megfizetem.csabi

Szia!

Mielőtt szétkapnátok, turbócsövet nézzétek meg alaposan. Egy audinál volt, hogy mikor el kellett volna indulnia a turbónak, meg a kocsinak is megindulnia, helyette hibát dobott és tiltott, 2000 fölött nem pörgött. A bilincsnél a turbó csöve volt elrepedve és elengedte a nyomást. Mikor megvette, még jó volt, ez rövid idő után jelentkezett.

22 órája, huadahus írta:

Sziasztok!

Astra H Z19DTH

Részecskeszűrővel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Mikor égeti a részecskeszűrőt akkor megyon kormol és azt mondták elvileg nem kéne, véleményetekre lennék kiváncsi, mert én már arra is gondoltam hogy az előző tulaj kiberhelte a dobot csak a programból nem lett kiírva. 

Köszönöm!

Üdv

Nekem Vectra C-m van ezzel a motorral. A részecskeszűrőt átüthették, nincs vágási nyom a dobon. Égetni nem éget, de 3500-4000 km után elkezd villogni az izzítás jelző és komputer szerint 200% fölötti a DPF telítettsége. Ilyenkor érdemes eszközölni szoftveresen egy DPF cserét, ami nullázza az értékeket. 
A kulcsos autó 13+ fokban jön elő, miután a motor üzemi hőfokról kicsit visszahűlt (magas nyomású szenzor áramkör - magas nyomás hibakóddal). Némi teljesítmény ingadozás és a füst színének megváltozása csak egyszer fordult elő, azóta sem és nem volt összefüggés a között, hogy épp világított a lámpa vagy nem. A kormolás városi tögymörgés után szokott előjönni, mikor odalépek neki. Az sem tesz neki jót, hogy alacsony fordulaton jár a motor. Mióta 1500 körül tartom és nem váltok fel 6-ikba, hogy leessen 1200-ra, azóta kevésbé kormol.
Nem tudom, hogy a szoftveres kiütés mennyire fogja vissza a kormolást, ezért először még megpróbálom, hogy kicserélem a DPF-t, de már csak jövőre. Nem kizárt, hogy csak azért ütötték át, mert már nem lehetett égettetni és nem akarták cseréltetni. Ha mégsem válik be, akkor még mindig választhatom a szoftveres átírást. DPF e-bay-ről csak 220 euró.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.