Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

4 órája, tunde82 írta:

Sziasztok!

Ugyanolyan Astrám van, mint zotya91-nek és az a gondom vele, hogy a vezető oldalról csak 3-as vagy 4-es ventillátor-sebesség fújja le a párát a szélvédőről. Korábban olvastam, hogy a pollenszűrő koszossága/hiánya is okozhat ilyet, így meg is néztük, milyen van benne: hát hiányzott a fele, szét volt rágva. Azóta új van benne, de a párásodás csak nem múlt el. Nálam okosabbak mondták, hogy esetleg nincs-e émelyítő vagy édes szag, de ilyesmiről szó sincs (ha jól emlékszem, a radiátor lyukasságát mondták erre). A szélvédő alatti kivezetéseken keresztül áramlik felfelé a meleg, de ahogy éreztem, nem biztos, hogy egyformán.

Szerintetek a fentiek alapján mit kellene megnézni/ellenőrizni még?

A pollenszűrőtöl megy lefelé egy látszólag vak cső, abban szintén meg tud állni szemét, falevél ha már lyukas volt a szűrő. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Köszönöm a segítséget neked. Végre nem párásodik a szélvédő! Igazából nem is a cső volt eltömődve, hanem vizes lett a pollenszűrő, mert a múltkor rosszul raktuk vissza a pollenszűrő fölötti műanyagot, nem illeszkedett a neki fenntartott helyre, így az esővíz befolyt a szűrőre. Azóta ez orvosolva lett és most 1-es fokozaton sem párás a szélvédő :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
41 perce, zalaapati112 írta:

Sziasztok 

Egy Astra f Caravan 1,7TD 68Le van szó

A lényeg a fűtés nem megy csak a 4 kapcsoló az első 3 nem megy de régebben párnapja ment 1 és 2-es!

Gondolom  előtét-ellenállás csere pontosan hol keresem?

Pontosan a pollenszűrő alatt van. :)

 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, zalaapati112 írta:

 

Hát ha beázott előfordul hogy zárlatos lesz. 

Nem bonyolult a dolog, az F14-es 30Amperes nagy biztin keresztül jut az áram a választó kapcsolóhoz, és 3 ellenálláson, illetve direktbe kerül a motorhoz aminek a másik lába le van testelve. Ha a motor nem zárlatos, és feltételezem, hogy a kábelek sem szakadtak, sérültek, akkor valszeg az előtét ellenállásnál van testzárlat. Amikor 4-re tekered akkor közvetlenül a testre kerül a táp ezért old le. A barna vezeték ugye a test általában és itt is. Arra feszültség csak fogyasztó után kerülhet ,közvetlenül nem. 

2387126-20161114-CKfu68.jpg

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Hát ha beázott előfordul hogy zárlatos lesz. 

Nem bonyolult a dolog, az F14-es 30Amperes nagy biztin keresztül jut az áram a választó kapcsolóhoz, és 3 ellenálláson, illetve direktbe kerül a motorhoz aminek a másik lába le van testelve. Ha a motor nem zárlatos, és feltételezem, hogy a kábelek sem szakadtak, sérültek, akkor valszeg az előtét ellenállásnál van testzárlat. Amikor 4-re tekered akkor közvetlenül a testre kerül a táp ezért old le. A barna vezeték ugye a test általában és itt is. Arra feszültség csak fogyasztó után kerülhet ,közvetlenül nem. 

2387126-20161114-CKfu68.jpg

Szia

Kösszi a választ és a terv rajzot.

Szereztem egy másik  előtét-ellenállás (gyárit) + 3 DB 30A biztositékot hogy ha kell tudjam cserélni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elnézést ha ez a kérdés már szóba korábban, sajnos nem találtam. A NET-en keresgélve is 8 szelepessel kapcsolatban találtam csak infót. 

X14XE motornál is le kell bontatni a vezérlést a termosztát cseréhez? Nem itt van véletlenül? Túl szép lenne ha igaz lenne? :)

 

Köszönöm

http://2393205-20161120-JYQOght.jpg

Módosítva : ftomi28
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
7 órája, aholy írta:

Köszi

 

Látom előre mekkora élmény lessz ebben a melegben :-):-)

Én is szüneteltetem garázs hiányában az autószerelést ilyenkor, csak amit nagyon muszáj.De úgy néz ki mégis csak hozott eredményt a nyári mosás és termosztát csere, jobb lett a fűtés.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Én is szüneteltetem garázs hiányában az autószerelést ilyenkor, csak amit nagyon muszáj.De úgy néz ki mégis csak hozott eredményt a nyári mosás és termosztát csere, jobb lett a fűtés.

Termosztát tavasszal volt cserélve, óra szerint jó, de mégis langyosat fúj be. Még most elmegy, mert nincs igazán hideg, de nem szeretnék belefagyni :-)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, aholy írta:

Termosztát tavasszal volt cserélve, óra szerint jó, de mégis langyosat fúj be. Még most elmegy, mert nincs igazán hideg, de nem szeretnék belefagyni :-)

Nekem is egyre gyengébb volt a fűtésem, így kimostam a rendszert (csak vízzel, trisóval nem,) és termosztátot cseréltem. Mondjuk a régi kimérve jó volt. Akkor azt hittem semmivel sem lett jobb, de most a hidegben már érezni hogy sokat javult. Bár pár éve hengerfejezve lett az autó és akkor átmostuk azóta új a hűtő benne és rendszeresen cserélem a folyadékot, mégis fekete trutyi jött a radiátorból és  a vízhűtőből is. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.