Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem kifejezetten optikai tuning kérdésem lenne, de talán ez a legmegfelelőbb topik. :) A 2008-as H Astra ablakmosó fúvókáját kiszeretném cserélni a Skoda szétspiccelős ablakmosófúvókájára, mert az szerintem sokkal hatékonyabban teríti be az ablakot! Ez vajon megoldható és ha igen mely Skoda típus lenne rá a megfelelő? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Ádám

Ilyenre cseréld, ez is szétspriccelős, terítős és nem kell faragni, pont beleillik, nagyon sokan cserélték már... :)

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350116-ablakmoso-fuvoka/212230-elso-ablakmoso-fuvoka-opel-insignia-bal

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350116-ablakmoso-fuvoka/212229-elso-ablakmoso-fuvoka-opel-insignia-jobb

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Meg is vettem, be is szereltem, viszont nagyon felvisz! A tető nagy részét is befújja, az miért van? Én raktam be rosszul??... bár kétlem! :)

Jól raktad be. A fúvóka belső része állítható. Gömbcsukló szerűen mozog a belső fúvóka rész a külső házban. Két irányban állítható: jobbra-balra, illetve föl-le, valamint csavarható is, amivel a porlasztás síkját tudod változtatni.

Az állításhoz létezik célszerszám, de egy kis lapos műszerész csavarhúzóval is állítható.

Ha nagyon magasra fúj, akkor a fúvóka alsó részén próbálj óvatosan egy kicsit nyomni a csavarhúzóval.

Leírni bonyolultabb, ha kipróbálod látni fogod hogy működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jól raktad be. A fúvóka belső része állítható. Gömbcsukló szerűen mozog a belső fúvóka rész a külső házban. Két irányban állítható: jobbra-balra, illetve föl-le, valamint csavarható is, amivel a porlasztás síkját tudod változtatni.

Az állításhoz létezik célszerszám, de egy kis lapos műszerész csavarhúzóval is állítható.

Ha nagyon magasra fúj, akkor a fúvóka alsó részén próbálj óvatosan egy kicsit nyomni a csavarhúzóval.

Leírni bonyolultabb, ha kipróbálod látni fogod hogy működik.

Értem mester, köszönöm! :) Akkor így ahogy mondtad megpróbálom majd beállítani!

Én most találtam rá, ha valakit érdekel:

https://www.youtube.com/channel/UC94R1mc1DhKSw9Bj0pWqYvw Opelpedia - Youtube csatorna. Sok videó van Opel Astra H és G autóhoz, vannak szétbontós, okosítós, ügyeskedős tutorialok, Érdemes megnézni szerintem!

Módosítva : FishboneHUN
Link to comment
Megosztás:

Meg is vettem, be is szereltem, viszont nagyon felvisz! A tető nagy részét is befújja, az miért van? Én raktam be rosszul??... bár kétlem! :)

én egy hete futottam le ezt a spricni cserét, igaz nekem nem kellett állítani rajta, de felkészültem.

Az állító célszerszám 1 perc alatt előállítható egy sima toll megvágásával.

http://www.insignia-enthusiast.org/forums/index.php?showtopic=1869

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

én egy hete futottam le ezt a spricni cserét, igaz nekem nem kellett állítani rajta, de felkészültem.

Az állító célszerszám 1 perc alatt előállítható egy sima toll megvágásával.

http://www.insignia-enthusiast.org/forums/index.php?showtopic=1869

Köszi ötletes! :) Meg is csinálom szerintem! :)

Ááá feladom, csomó tollal próbáltam sehogy sem lett jó.... Cserenkov, te mivel állítod a fúvókákat? Lehet kapni valahol a "gyári" tool-t hozzá Magyarországon, vagy érdemesebb inkább esztergáltatni??

Módosítva : FishboneHUN
Link to comment
Megosztás:

Köszi ötletes! :) Meg is csinálom szerintem! :)

Ááá feladom, csomó tollal próbáltam sehogy sem lett jó.... Cserenkov, te mivel állítod a fúvókákat?

"egy kis lapos műszerész csavarhúzóval" Viszont kézre, autóra vigyázni a kis csavarhúzóval.

Link to comment
Megosztás:

Cserenkov, te mivel állítod a fúvókákat?

Ahogy írtam én egyszerűen egy lapos csavarhúzóval nyomkodtam a fúvóka belső részét.

Annak idején mikor megvettem a fúvókákat lelkes voltam és csináltam én is állító szerszámot. Ez is érdekes történet. :) Kicsit off téma, de elmesélem, remélem nem untatok vele senkit:

Az úgy volt, hogy volt egy rossz tönkrement kávédarálóm. Van egy olyan rossz szokásom hogy nem nagyon dobok ki semmit, "valamire csak jó lesz" jelszóval. Na ennek okán a daráló is lekerült a pincébe a "kacatos" salgópolcra. Aztán egyszer ráérő időmben a kezembe akadt és elkezdtem boncolni, így csökkentve a lom-lomok mennyiségét. Ami tényleg használható alkatrész: hálózati kábel, csavarok, stb., azt kivettem belőle, ami használhatatlan, pl műanyagok, az kuka.

A motor forgórészének a tengelyét is félreraktam. Szép krómozott kb 10-12cm hosszú fém rúd, a közepe nagyon precízem berecézve, hogy ne csússzon rajta a forgórész tekercse. Ez még nem "made in China" termék volt, a gyárban adtak az ilyen részletekre. A tekercs le volt égve az ment a szemétbe, de a tengelyt kiütöttem belőle és elraktam, mert olyan jó fogása volt.

Aztán egy ideig megint pihent az "apró vasak" feliratú dobozban. :)

Ekkor jött ez a fúvóka projekt. Az állító szerszámnak kerestem alapanyagot. Végül ezt találtam a legalkalmasabbnak, mert az átmérője pont megfelelő volt. Kezdetben én is próbálkoztam tollakkal és egyéb műanyag csövekkel, de egyik sem volt az igazi.

Fogtam a tengelyt a közepébe fúrtam egy akkora furatot ami pont megfelelő a fúvókának. Aztán már csak be kellett fűrészelnem két hornyot, tűreszelővel kiigazítottam hogy ne legyen sorjás és már kész is volt.

Lehet vele állítani a kifúvás irányát, meg van még most is. De igazság szerint a csavarhúzós megoldást jobban szeretem, mert az mindig kéznél van. Ha előre tudom, hogy így is lehet állítani, lehet bele se kezdek a barkácsolásba.

U.i.: Látom bővítetted az aláírásodat, a "sablon" alapján. :D

Az elektromos ablak véletlenül kétszer szerepel. A tiéd is Cosmo felszereltségű?

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Köszi ötletes! :) Meg is csinálom szerintem! :)

Ááá feladom, csomó tollal próbáltam sehogy sem lett jó.... Cserenkov, te mivel állítod a fúvókákat? Lehet kapni valahol a "gyári" tool-t hozzá Magyarországon, vagy érdemesebb inkább esztergáltatni??

Én amit eddig láttam, mikor kerestem, a teljesség igénye nélkül:

-Toll megvágva

-Imbuszkulcs megfúrva, megvágva (mi munka lehetett...)

-Alumínium cső megvágva

-Esztergályos által legyártott egyedi darab

-csavarhúzóval nyomni.

Egy fórumtárs szerint az egyik opel szervizben nem is hallottak gyári szerszámról, arról sem, hogy állítani lehet/kell

kitartás, szerintem megéri.

Link to comment
Megosztás:

U.i.: Látom bővítetted az aláírásodat, a "sablon" alapján. :D

Az elektromos ablak véletlenül kétszer szerepel. A tiéd is Cosmo felszereltségű?

Muszáj volt! :D A tiéd a legösszetettebb, csak módosítottam arra, ami az enyémre igaz! ^_^ ^_^ Amúgy igen Cosmo! A kilincs világítást akarom majd megmókolni, láttam, hogy a lámpa benne van, de nincs rádugva az áram, ahogy néztem nem bonyolult dolog! B) Mondom ezt, amikor az ablakmosó fúvókát nem bírom beállítani! :hehe: :hehe:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A héten bekerült a csoda szuper hővisszaverős, UV szűrős, napvédő csíkos szélvédő is az autóba :smartass:

Cserenkov kolléga javasolta, kicsit drága pénz volt, de végül megfogadtam az ötletet :icon1:

Észre is venni a különbséget, már eleve nem vakít úgy a nap szemből sem és az utastér sem forrósodik úgy át hosszabb idő után sem. Egyenlőre ennyi a tapasztalatom.

Ja, van egy kis jelölés a csík alján a vezető oldalnál, nem tudom az mi lehet...

Link to comment
Megosztás:

Muszáj volt! :D A tiéd a legösszetettebb, csak módosítottam arra, ami az enyémre igaz! ^_^ ^_^ Amúgy igen Cosmo! A kilincs világítást akarom majd megmókolni, láttam, hogy a lámpa benne van, de nincs rádugva az áram, ahogy néztem nem bonyolult dolog! B) Mondom ezt, amikor az ablakmosó fúvókát nem bírom beállítani! :hehe: :hehe:

Kilincsvilágítás! Jó hogy mondod, máris bővítem a listámat. :D

Nekem az benne volt. Ha jól emlékszem youtube-on van róla videó, hogy kell utólag bekötni.

Kicsit más téma:

Korábban beszéltünk itt róla, hogy a menetrögzítő kamerát fel kéne tenni a szélvédő felső részére a tükör környékére. Nekem a tükör alján gyárilag van egy kis spot lámpa, ami a váltó környékét világítja meg. Arról nem tudnék szerintetek tápot adni a kamerának?

Igaz a lámpa csak akkor világít ha a fényszenzor sötétet érzékel, de akkor elvileg ott van a 12V valahol a tükörborítás alatt.

Üdv!

A héten bekerült a csoda szuper hővisszaverős, UV szűrős, napvédő csíkos szélvédő is az autóba :smartass:

Cserenkov kolléga javasolta, kicsit drága pénz volt, de végül megfogadtam az ötletet :icon1:

Észre is venni a különbséget, már eleve nem vakít úgy a nap szemből sem és az utastér sem forrósodik úgy át hosszabb idő után sem. Egyenlőre ennyi a tapasztalatom.

Ja, van egy kis jelölés a csík alján a vezető oldalnál, nem tudom az mi lehet...

Az a jelölés nekem is rajta van és nekem sem sikerült rájönnöm még hogy mit jelöl.

De én pl azt se tudom, hogy a szélvédőről hogy lehet kitalálni az autó évjáratát. Mert szervizben mikor rádugják a Tech2-t és kéri az évjáratot, elkezdenek valamit a szélvédőn keresni és az alapján kitalálják, beírják. Vajon mit néznek ilyenkor? Mindig elfelejtem megkérdezni...

Hol vetted végül a szélvédőt?

Link to comment
Megosztás:

Kilincsvilágítás! Jó hogy mondod, máris bővítem a listámat. :D

Nekem az benne volt. Ha jól emlékszem youtube-on van róla videó, hogy kell utólag bekötni.

Kicsit más téma:

Korábban beszéltünk itt róla, hogy a menetrögzítő kamerát fel kéne tenni a szélvédő felső részére a tükör környékére. Nekem a tükör alján gyárilag van egy kis spot lámpa, ami a váltó környékét világítja meg. Arról nem tudnék szerintetek tápot adni a kamerának?

Igaz a lámpa csak akkor világít ha a fényszenzor sötétet érzékel, de akkor elvileg ott van a 12V valahol a tükörborítás alatt.

Az a jelölés nekem is rajta van és nekem sem sikerült rájönnöm még hogy mit jelöl.

De én pl azt se tudom, hogy a szélvédőről hogy lehet kitalálni az autó évjáratát. Mert szervizben mikor rádugják a Tech2-t és kéri az évjáratot, elkezdenek valamit a szélvédőn keresni és az alapján kitalálják, beírják. Vajon mit néznek ilyenkor? Mindig elfelejtem megkérdezni...

Hol vetted végül a szélvédőt?

Egyjegyű szám, előtte vagy utána max 6 pont. Szám az évet jelöli, pont a hónapot. Pl. 2008/09 hó az 8... 2008/02 hó pedig .....8

A tükör alatti lámpa mintha gyújtás után mindig világítana, de ez nem biztos, majd ránézek. Ami biztos, hogy a sötétedős tükörben van gyújtás 12V.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kilincsvilágítás! Jó hogy mondod, máris bővítem a listámat. :D

Nekem az benne volt. Ha jól emlékszem youtube-on van róla videó, hogy kell utólag bekötni.

Kicsit más téma:

Korábban beszéltünk itt róla, hogy a menetrögzítő kamerát fel kéne tenni a szélvédő felső részére a tükör környékére. Nekem a tükör alján gyárilag van egy kis spot lámpa, ami a váltó környékét világítja meg. Arról nem tudnék szerintetek tápot adni a kamerának?

Igaz a lámpa csak akkor világít ha a fényszenzor sötétet érzékel, de akkor elvileg ott van a 12V valahol a tükörborítás alatt.

Az a jelölés nekem is rajta van és nekem sem sikerült rájönnöm még hogy mit jelöl.

De én pl azt se tudom, hogy a szélvédőről hogy lehet kitalálni az autó évjáratát. Mert szervizben mikor rádugják a Tech2-t és kéri az évjáratot, elkezdenek valamit a szélvédőn keresni és az alapján kitalálják, beírják. Vajon mit néznek ilyenkor? Mindig elfelejtem megkérdezni...

Hol vetted végül a szélvédőt?

Nem tudom én se mit és hol néznek. De ha már cserélve volt akkor hiába nézik. Na majd megnézem holnap én is ezeket a pontokat ha van rajta...

Amúgy eredeti GM-es Pilkington. Jászberényben a H-Autócenternél rendeltem meg és tették bele. 87 ezer volt beszereléssel együtt.

Na most ezzel a kilincs világítással is felpiszkáltatok :D

Hogy van ez, mindegyik autóban benne van ez? Venni kell hozzá vmi ledet vagy az is benne van csak össze kell dugni vmit hogy világítson?

Belinkelhetnétek ide azt a videot, köszi! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Láttam én már ezt a videot régebben. Szépen levezeti, de nekem az nem tiszta, hogy 3:12-nél amit rádug ledet olyat honnan lehet szerezni?

Meg ugye az én full extrás felszereltségű autómban arra se vennék mérget, hogy annak a vezetéke ugyan úgy oda van kötegelve az ajtóba kivezetve amit rá kell dugni a ledre.

Tudja valaki a részleteket?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Láttam én már ezt a videot régebben. Szépen levezeti, de nekem az nem tiszta, hogy 3:12-nél amit rádug ledet olyat honnan lehet szerezni?

Meg ugye az én full extrás felszereltségű autómban arra se vennék mérget, hogy annak a vezetéke ugyan úgy oda van kötegelve az ajtóba kivezetve amit rá kell dugni a ledre.

Tudja valaki a részleteket?

Amit tudok az az hogy háromezer párszáz a led darabja.a bekötés meg vagy van alakítva vagy nincs.szervizben is rendelhető

Vagy itt:

http://opelcentrum.hu/aruhaz/vilagitas/belso-lampak/lampa-belso-kilincshez-jobb-ah-zb

Módosítva : krisztus
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amit tudok az az hogy háromezer párszáz a led darabja.a bekötés meg vagy van alakítva vagy nincs.szervizben is rendelhető

Vagy itt:

http://opelcentrum.hu/aruhaz/vilagitas/belso-lampak/lampa-belso-kilincshez-jobb-ah-zb

Ez is valami. Akkor 2db egyből 7 ezer. Jó árban adják...

Már csak szét kéne szednem az ajtót megnézni, hogy enyémben ki van-e ez vezetve. Meg keresni olcsóbban, mert ennyiért számomra felejtős :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ez is valami. Akkor 2db egyből 7 ezer. Jó árban adják...

Már csak szét kéne szednem az ajtót megnézni, hogy enyémben ki van-e ez vezetve. Meg keresni olcsóbban, mert ennyiért számomra felejtős :icon1:

Hát nem olcsó... Főleg ha a hátsó ajtókba is raksz. Emlékeim szerint az enyémben talán ott is van.

Bontóban esetleg érdemes lenne megkérdezni hátha...

Link to comment
Megosztás:

Egyjegyű szám, előtte vagy utána max 6 pont. Szám az évet jelöli, pont a hónapot. Pl. 2008/09 hó az 8... 2008/02 hó pedig .....8

A tükör alatti lámpa mintha gyújtás után mindig világítana, de ez nem biztos, majd ránézek. Ami biztos, hogy a sötétedős tükörben van gyújtás 12V.

Megnéztem a szélvédőmet, azon ez van:

2.....

--

A 2es után 5 pont és az első 2 pont alatt még 2 rövid vonal. Ez mit jelent akkor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezem,hogy körbe fóliázom az autót persze csak a B oszloptól hátra fele,hogy szabályosak maradjunk.

LLumar és a Skyfol Shark fólia között kell,hogy döntsek. Esetleg valakinek van tapasztalata valamelyik fóliával kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezem,hogy körbe fóliázom az autót persze csak a B oszloptól hátra fele,hogy szabályosak maradjunk.

LLumar és a Skyfol Shark fólia között kell,hogy döntsek. Esetleg valakinek van tapasztalata valamelyik fóliával kapcsolatban?

nekem most került fel a llumar asszem ,nem a legsötétebb hanem a következő,viszont a színes üveg kicsit sötétebbé tette mint szerettem volna,de már megszoktam(műbizonylatot postázzák)

14000 volt a két hátsó ajtó meg csomagtérajtó(2000 lett volna a szélvédőcsík,lehet már bánom hogy kimaradt)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.