Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Sziasztok, üdv mindenkinek

1.9 dízel Vectrám (Z19DTH 2006 DPF) érdekes hibát produkál. 3 Hónapja cseréltünk olajat és összes szűrőt (olaj,gázolaj,lég) + légmennyiségmérőt, mert az elfáradt. Utána próbakör, laptop rajta, semmi hibaüzenet. És pont ettől kezdve rángat a motor, de csak 1500 fordulatnál részgázon és csak üzemmelegen. Teljes gázzal gyorsítva semmi, de ha 1500 körül gurulnék városban, (ami elég gyakori), majd kiugrik alólam úgy bakkecskézik. Légtömegmérő nem gyári, hanem valami utángyártott. Lehet hogy fals jelet kap tőle? Aki már hallott ilyet, kérem segítsen!

Link to comment
Megosztás:

Első körben le kellene vennetek az EGR-t. És kitakarítani + ha le van véve nézzétek meg, hogy alap helyzetben teljese el van-e zárva. Az elektromágneses felében a szelepet mozgató tengely hüvelye ki tud kopni és előfordulhat, hogy megakad és nem tud teljesen visszamenni a helyére így résnyire nyitva marad és teleköpi a szívósort korommal, némelyik típusoknál az elektromágneses részt is szét lehet szedni és így tűreszelővel javítható a probléma. Egyébként EGR-nek több hibája is lehet hogy azért jelez a lámpája mert túl sok kipufogó gázt enged a szívósórba, vagy azért mert túl keveset. Szerintem a te esetedben az utóbbi eset áll fent, ha így van akkor elvileg egy EGR takarítás megoldja a problémát. Ha már úgy is szereltek akkor neked is ajánlom a MAP szenzor takarítását.

Na megoldódott a probléma... Ledugóztuk az egr-t, de nem lett jó. Ezután régi szelep vissza próbakör, de semmi javulás. Kiváncsiságból lekötöttem a pillangószelepeket. És láss csodát a kocsi újra a régi. Azóta semmi hiba.

Link to comment
Megosztás:

Na megoldódott a probléma... Ledugóztuk az egr-t, de nem lett jó. Ezután régi szelep vissza próbakör, de semmi javulás. Kiváncsiságból lekötöttem a pillangószelepeket. És láss csodát a kocsi újra a régi. Azóta semmi hiba.

Akkor a pillangószelep állító motor ment tönkre, vagy a rudazat volt széthullva? Megcsináltatod vagy így használod. Kíváncsi lennék, hogy hogyan viselkedik nélküle. BMW-knél bevált szokás kivenni őket és ledugózni, de opellal kapcsolatban nem sok tapasztalat van.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a pillangószelep állító motor ment tönkre, vagy a rudazat volt széthullva? Megcsináltatod vagy így használod. Kíváncsi lennék, hogy hogyan viselkedik nélküle. BMW-knél bevált szokás kivenni őket és ledugózni, de opellal kapcsolatban nem sok tapasztalat van.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mára megint előjött a hiba, csak most nem olyan gyakori. Amikor vettem az autót a pillangósor már le volt kötve. Most, hogy ki lett pucolva a szívósor, vissza kötöttem, de úgy eszméletlen erőtlen lett az autó. úgyhogy újra lekötöttem a vákuum szelepről, a szelep kimenő ágát pedig ledugóztam. így gyorsításnál jó. 90-100 nál beadja a hibát, de ha 110-el megyek akkor hiba nélkül teljesít. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvastam jónéhány évnyi hozzászólást, de nem találtam egyelőre választ a kérdésemre.

Szóval: 2006-os Z19DTH 150 Le Signum (277 000 km), hibajelenség: bemelegedett motor mellett nagyobb terhelésnél (pl.: emelkedőn gyorsítás vagy előzés), fordulatszámnál (3000 vagy felette) bedobja a villáskulcsos lámpát, teljesítmény gyakorlatilag megszűnik, tempomat nem kapcsolható (látszólag valami vészüzemmód). Ha visszaveszek a gázból/elváltok, kulcs kialszik, minden megy normálban tovább, teljesítmény is visszajön. Hang vagy fényjelenség nem kíséri :)

Ami eddig történt:

Csergőhöz elvittem, hibakódolvasás: Rés érzékelése a beömlő levegő rendszerben. Azt mondták, hogy vagy valami repedt cső (ezt ellenőrizték/lemosták áll. rendben volt), majd EGR szelep csere (mert áll. nem volt teljesen rossz, de nem zárt megfelelően).

Ezek után a hiba megmaradt, leszedték és kimosták vegyszerrel a részecskeszűrőt, mert dugulás lehet, ekkor nem tudtak kiszedni onnan valami hőérzékelőt, így az tönkrement azt is megvehettem. A hiba még mindig megmaradt, végül valami csövet kitisztítottak, áll. kormos volt. Ez után jó lett az autó, de mint később kiderült számomra csak jobb lett, nem pedig teljesen jó.

Ezért azt gondolom, hogy valóban az lehet a baj, hogy kormosak az alkatrészek és terhelés alatt nem jut át elég levegő.

Most a jelenség ugyanaz, csupán annyi változott, hogy a korábbinál nagyobb terhelésen jön elő a hiba, jobban el tudom forgatni a motort.

Mit javasoltok? Láttam néhány autószervíz kínálatában motor megbontás nélküli vegyszeres szívórendszer tisztítást, de elég nagy árkülönbségek vannak (van ahol 50e, van ahol 20e). Van ezekkel valakinek tapasztalata? Vagy egyáltalán lehet, hogy nem is a korom szűkítette kersztmetszetek okozzák a hibámat?

Elég sokba volt ez a nem 100%-os hibajavítás, csergőhöz így ugyanezzel nem vinném mégegyszer.

Előre is köszi.

Üdv, Norbi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszaolvastam jónéhány évnyi hozzászólást, de nem találtam egyelőre választ a kérdésemre.

Szóval: 2006-os Z19DTH 150 Le Signum (277 000 km), hibajelenség: bemelegedett motor mellett nagyobb terhelésnél (pl.: emelkedőn gyorsítás vagy előzés), fordulatszámnál (3000 vagy felette) bedobja a villáskulcsos lámpát, teljesítmény gyakorlatilag megszűnik, tempomat nem kapcsolható (látszólag valami vészüzemmód). Ha visszaveszek a gázból/elváltok, kulcs kialszik, minden megy normálban tovább, teljesítmény is visszajön. Hang vagy fényjelenség nem kíséri :)

Ami eddig történt:

Csergőhöz elvittem, hibakódolvasás: Rés érzékelése a beömlő levegő rendszerben. Azt mondták, hogy vagy valami repedt cső (ezt ellenőrizték/lemosták áll. rendben volt), majd EGR szelep csere (mert áll. nem volt teljesen rossz, de nem zárt megfelelően).

Ezek után a hiba megmaradt, leszedték és kimosták vegyszerrel a részecskeszűrőt, mert dugulás lehet, ekkor nem tudtak kiszedni onnan valami hőérzékelőt, így az tönkrement azt is megvehettem. A hiba még mindig megmaradt, végül valami csövet kitisztítottak, áll. kormos volt. Ez után jó lett az autó, de mint később kiderült számomra csak jobb lett, nem pedig teljesen jó.

Ezért azt gondolom, hogy valóban az lehet a baj, hogy kormosak az alkatrészek és terhelés alatt nem jut át elég levegő.

Most a jelenség ugyanaz, csupán annyi változott, hogy a korábbinál nagyobb terhelésen jön elő a hiba, jobban el tudom forgatni a motort.

Mit javasoltok? Láttam néhány autószervíz kínálatában motor megbontás nélküli vegyszeres szívórendszer tisztítást, de elég nagy árkülönbségek vannak (van ahol 50e, van ahol 20e). Van ezekkel valakinek tapasztalata? Vagy egyáltalán lehet, hogy nem is a korom szűkítette kersztmetszetek okozzák a hibámat?

Elég sokba volt ez a nem 100%-os hibajavítás, csergőhöz így ugyanezzel nem vinném mégegyszer.

Előre is köszi.

Üdv, Norbi.

A szívósorod jó?

Link to comment
Megosztás:

448. hozzászólásban jelölve van a képen, hogy hol keresd a szÍvósort, felülről benézel a közös nyomócső mögé és látod a mozgató rudazatot. Nézd meg, hogy a helyén van-e, ha a helyén van akkor lötyög-e (mozgasd meg).

Alapjáraton hallasz zörgő, csörömpölő hangot? Olyasmit mint amit a Simson adott kopott csapszeggel... Amennyiben igen, akkor megszorulhat valamelyik szelep és ez okozhatja az emlÍtett problémát.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, nővéremhez ragadt egy ilyen hullaszállító vectra 1.9es dízel, párja megunta a hibákat .

amit orvosolni kéne hidegen rendkívül nehezen indul. mi lehet a probléma oka teker vagy 1-2 percig mire beindul

Szia, amikor végül beindul, akkor egyszerre indul el minden henger, vagy külön kelnek életre?

Hideg, alapjáraton járó motornál tapasztalható egyenetlen járás (mintha az egyik henger késne kicsit) ?

Meleg motor azonnal indul?

DTL, DT, DTH motorról van szó?

Üdv:

DFlm

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes dolog történt, ezt megosztom veletek.

Az utóbbi időben felerősödött az 1.9 DTH kerregése és a tapasztalható alapjárati rezonancia is megnőtt, de nem tudtam ezt a jelenséget mire fogni.

Pláne, hogy időnként elcsendesült és simán járt, hibakódot nem adott.

Végül bedobta az EGR hibát (sárga lámpa, hibakód P0400 - kipufogógáz visszavezető szelep hibája).

No azóta olyan szép csendben és simán jár, ahogy arra egy ilyen dízel csak képes lehet.

Sárga lámpa világít, fogyasztás nem nőtt, teljesítmény változatlan... eszemben sincs kicserélni az EGR szelepet... :)

Üdv:

DFlm

Link to comment
Megosztás:

Van egy 2010-es Corsa D cdti, /80000 km/ melegen időnként, motorfék, vagy visszaváltás után kékes szürkés füstöt ereget, az EGR szelep nemrég tisztítva volt.

Álló helyzetben gázadásra sem fekete, sem kék füst nincs, olajfogyasztás nincs, hiba kód nincs, mi a teendő?

Link to comment
Megosztás:

Van egy 2010-es Corsa D cdti, /80000 km/ melegen időnként, motorfék, vagy visszaváltás után kékes szürkés füstöt ereget, az EGR szelep nemrég tisztítva volt.

Álló helyzetben gázadásra sem fekete, sem kék füst nincs, olajfogyasztás nincs, hiba kód nincs, mi a teendő?

Az első teendő az, hogy megírod ezt egy Corsa Fórumba :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van egy 2010-es Corsa D cdti, /80000 km/ melegen időnként, motorfék, vagy visszaváltás után kékes szürkés füstöt ereget, az EGR szelep nemrég tisztítva volt.

Álló helyzetben gázadásra sem fekete, sem kék füst nincs, olajfogyasztás nincs, hiba kód nincs, mi a teendő?

Első olvasatra ez szelepszár szimering probléma lehet. Kezdetben nem produkál látványos olajfogyasztást, de később elkezdi.

Amikor már észlelhetően több olaj fogy mint amennyi korábban szokott, akkor nem érdemes tovább várni a cserével, mert a szelepszárra képes rákokszosodni az olaj.

Álló helyzetben gázadást követő újabb 2. és 3. gázadásra sem jön szÍnes füst a kipufogóból?

DFlm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. 2004 es évjáratú Vectra c-t szeretnék venni. Hetente van ,hogy 500km is belemegy ha megyek haza Bp-ről Balatonra. Nem nagyon találtam ennek a motornak a hibáiról-tartosságáról semmit. Fogalamam nincsen mit lenne érdemes vennem. DTI- CDTI?? Egyébként a 2.2 benzintől sem zárkóznék el főle. Ha megállna 8 8.5 literből. Inkább csak hosszú távokra használom az autót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2004 es évjáratú Vectra c-t szeretnék venni. Hetente van ,hogy 500km is belemegy ha megyek haza Bp-ről Balatonra. Nem nagyon találtam ennek a motornak a hibáiról-tartosságáról semmit. Fogalamam nincsen mit lenne érdemes vennem. DTI- CDTI?? Egyébként a 2.2 benzintől sem zárkóznék el főle. Ha megállna 8 8.5 literből. Inkább csak hosszú távokra használom az autót.

Szia! DTI-t sokkal többen szidják mint dícsérik, saját tapasztalatom nincs vele, ezzel a motorral kapcsolatban csak az olvasott véleményekre tudok hagyatkozni.

CDTI egészen kellemes motor (Fiat JTD), ezzel van tapasztalatom, dinamikus, erős, keveset fogyaszt, de ne költsd el az utolsó forintod a vételárra, mert lesz rajta javítanivaló. A kijavított szívosort, EGR szelepet, lendkereket meghálálja és megbízhatóan üzemel.

Benzines is jó választás lehet, dícséri akinek ilyen van.

Bármelyik motort is választod, általánosan igaz, hogy jól át kell nézetni egy hozzáértővel és feltérképezni a várható javításokat.

DFlm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cseréltem üzemanyagszűrőt(Müller) az 1.9DTH vectrámban, és egy picit szivárog a gázolaj a szűrőház tetjén. Kellő mértékben van meghúzva, tehát nem hiszem, hogy az lenne a baj. Viszont, amit észrevettem cserekor, hogy az új szűrőhöz adott tömítés olyan, mint az o gyűrű, ami meg benne volt annak a keresztmetszete téglalap alakú volt. Akkor nem foglalkoztam ezzel különösebben, de lehet, hogy ez a probléma?

Módosítva : Laci22
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cseréltem üzemanyagszűrőt(Müller) az 1.9DTH vectrámban, és egy picit szivárog a gázolaj a szűrőház tetjén. Kellő mértékben van meghúzva, tehát nem hiszem, hogy az lenne a baj. Viszont, amit észrevettem cserekor, hogy az új szűrőhöz adott tömítés olyan, mint az o gyűrű, ami meg benne volt annak a keresztmetszete téglalap alakú volt. Akkor nem foglalkoztam ezzel különösebben, de lehet, hogy ez a probléma?

Nálam is szivárgott az új tömítéssel. Régi tömítést tettem vissza, azzal jó.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is szivárgott az új tömítéssel. Régi tömítést tettem vissza, azzal jó.

Jó neked, hogy megőrízted, én kidobtam, mert ki gondolná, hogy nem jó a tömítés. Kénytelen leszek venni egy olyan szűrőt amihez normális tömítés van.

Link to comment
Megosztás:

Jó neked, hogy megőrízted, én kidobtam, mert ki gondolná, hogy nem jó a tömítés. Kénytelen leszek venni egy olyan szűrőt amihez normális tömítés van.

MANN szűrőt kell venni, azzal biztos nem lesz gond, és a hozzá adott tömítéssel sem.

Link to comment
Megosztás:

MANN szűrőt kell venni, azzal biztos nem lesz gond, és a hozzá adott tömítéssel sem.

Igen, most már tudom, hogy a gyárival megegyező minőségüt kellet volna vennem, többé nem veszek ilyen nevesincs gyártótól(Müller) semmit. A MANN és a BOSCH között vaciláltam, de mivel az utóbbi volt benne, így inkább annál maradtam.

Link to comment
Megosztás:

Igen, most már tudom, hogy a gyárival megegyező minőségüt kellet volna vennem, többé nem veszek ilyen nevesincs gyártótól(Müller) semmit. A MANN és a BOSCH között vaciláltam, de mivel az utóbbi volt benne, így inkább annál maradtam.

Az mindegy, hogy MANN vagy BOSCH márkájút veszel, ugyanaz mindkettő, a BOSCH-nak is a MANN szállít. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, új vok az opelesek között félig meddig. Csütörtökön vennék egy Opel vektra c caravan 2.2dti 125LE 2004es .kérdés h mennyire megbízható motor, esetleg pár infó magáról a verdarol.köszi, üdv Totti

Hi!

Nekem ez a motor van, eddig az önindítót kellett felújítani, s az izzítórelét kicserélni ami a motort érinti! 250.000 van benne de hála semmi gond nem volt!

Adagolóval szokott probléma lenni de a szerelőm azt mondta h még nem látott megállni zéróra adagolót, viszont ha komoly a gond az adagolóval mélyen bele kell nyúlni a pénztárcába!

A motortól ha valós a km akkor nem kell tartanod!

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.