Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Köszi.

A javításra másfél év garit adnak, ha bontottat veszek, lehet, hogy amint nyomás alá kerül, ereszteni fogja az is az olajat. Mondjuk egy komplett kocsi jól jöhetne a meghibásodott alkatrészek pótlására, csak sajna nem tudnám hol tárolni.

Házilag nem lehet kicserélni a szimeringeket a kormányszervóban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Az én autóm egy 92-es kiadású benzin+ gázos szekér.Mióta meg vettem benzinnel csak döcögött,gázzal viszont kitűnően működött.Most valami oknál fogva benzinnel egyáltalán nem akar menni.

Akkor gurulgat ha épphogy nyomom a gáz pedált.Ha jobban lépem meg áll !Hűtő csere után ki vágta mindig a biztimet,és az óra mellé kinyomott egy F betűt!Amúgy az autó nagyon sokat eszik!

Légyszi írjatok valamit hogy mi lehet a baj!

Szia kedves omegás koléga.

Tudom ez már régi téma,de én csak most regisztráltam magam.Nekem is benzin-gáz üzemü a járgányom 91-es c20ne caravan.kérdezném hogy te milyen olajat használtál és milyen közönként cserélted?és milyen gyertya kéne bele?üdv peta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1988 2.0i automata váltós Omegám van, ki tud nekem ajánlani egy váltóst, aki olajcserét és átmosást vállal Budapesten vagy környékén?

Köszi előre is!

Nem reklám de a 17. kerületben akad egyén. Lóerő magazinban hirdetnek ( XVII. Kotász u. :huh: <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem:

Nemrég vettem egy 2.0i A vectrát és előjött egy olyan probléma,hogy minden sebességben rángat az alapjárat!

Ez mitől lehet???Légyszi segítsetek,mert ez az első kocsim és ha ez a hiba megoldódik akkor minden nagyon zsír lesz!

Előre is kössz mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hogyhogy minden sebességben rángat az alapjárat? Nem értem hogy mi köze az alapjáratnak a sebességfokozatokhoz? Ha simán csak egyenetlen az alapjárat, akkor jó eséllyel vagy alapjárati motort kell tisztítanod, vagy fals levegőt szív valahol.

Amúgy a Vectrának van saját topikja, ha oda írsz akkor valószínűleg több típustárs olvassa, és esetleg többen is tudnak segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hogyhogy minden sebességben rángat az alapjárat? Nem értem hogy mi köze az alapjáratnak a sebességfokozatokhoz? Ha simán csak egyenetlen az alapjárat, akkor jó eséllyel vagy alapjárati motort kell tisztítanod, vagy fals levegőt szív valahol.

Amúgy a Vectrának van saját topikja, ha oda írsz akkor valószínűleg több típustárs olvassa, és esetleg többen is tudnak segíteni.

Berakom sebességbe és ha nem nyomom a gázt akkor ugrál mint...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Sziasztok! Nemrég vettem egy 90-es évjáratú omega A 2.0i tipusú autót. Termosztátcserében tud nekem valaki tippet adni, bonyolult művelet ennél az autónál? köszönöm!

Sziasztok.van egy omega A caravánom ABS es.Beinditom elalszik az ABS lámpa de gurolok pár métert és kigyullad mi lehet a baja?jeladó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.van egy omega A caravánom ABS es.Beinditom elalszik az ABS lámpa de gurolok pár métert és kigyullad mi lehet a baja?jeladó?

Valamelyik kerékfordulati jeladó nincs a helyzet magaslatán.De okozhat ilyen hibát az is ha eltér pl. az első és a hátsó kerekek átmérője.Némelyik tipuson ki lehet olvasni az ABS hibakódjait is.Vagy hibátlan autó alkatrészeinek a csereberéjével lehet próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A köv problémában kérek segítséget: most vettem működő (hibátlan) rádiót az autómba ('89 2.0i CD Diamant) és nem szól a rádiója, szemmel láthatóan az antennával van probléma. Hogyan lehet hozzáférni ahhoz, egyáltalán hol van az autóban?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A köv problémában kérek segítséget: most vettem működő (hibátlan) rádiót az autómba ('89 2.0i CD Diamant) és nem szól a rádiója, szemmel láthatóan az antennával van probléma. Hogyan lehet hozzáférni ahhoz, egyáltalán hol van az autóban?

Köszi előre is

Az első szélvédőbe van integrálva.Megfigyelhetsz egy vékony fémcsikot,ami az anyósoldalról,a műszerfaltól indul a tükör felé.Na az az antenna.Érdemes egy utólagosat beépiteni valahova.

Link to comment
Megosztás:

gondolkozom erőteljesen 1 A omi beszerzésén,mert addig nem tudom a másikat szétdönteni.

kérdésem mik a gyenge pontjaik?a cih mocikat ismerem belőlük mást sajna nem.

arra gondoltam veszek 1 kicsit lelakott állapotút és megcsinálom,meret az legalább biztosan jó lessz.

milyen árakon vannak az alkatrészek?gondolok a kopo cuccokra.

Link to comment
Megosztás:

gondolkozom erőteljesen 1 A omi beszerzésén,mert addig nem tudom a másikat szétdönteni.

kérdésem mik a gyenge pontjaik?a cih mocikat ismerem belőlük mást sajna nem.

arra gondoltam veszek 1 kicsit lelakott állapotút és megcsinálom,meret az legalább biztosan jó lessz.

milyen árakon vannak az alkatrészek?gondolok a kopo cuccokra.

C20NE motoros mindenképp.Egyetlen gyenge pontja az olajszivattyú.Vagy C30NE :) A dízel nem egy nagy eresztés,az összesnek a nagy hibája a lelakottság és a nemtörődöm tulajok :rolleyes: .Bármilyet veszel jól nézd át.Az alkatrészár nem vészes.A rozsda nagy ellenségük.

Link to comment
Megosztás:

C20NE motoros mindenképp.Egyetlen gyenge pontja az olajszivattyú.Vagy C30NE :) A dízel nem egy nagy eresztés,az összesnek a nagy hibája a lelakottság és a nemtörődöm tulajok :rolleyes: .Bármilyet veszel jól nézd át.Az alkatrészár nem vészes.A rozsda nagy ellenségük.

az olajszivattyút honnan venni észre?ezeken aszem nincs olajóra.

dízel meg sem fordult a fejembe.

hol rozsdásodnak?karavant gondoltam vásárolni.a hátsó íveket láttam,hogy szétdőlnek.mindenképp az ujabbat(91 utánit)szeretnék venni.

Link to comment
Megosztás:

az olajszivattyút honnan venni észre?ezeken aszem nincs olajóra.

dízel meg sem fordult a fejembe.

hol rozsdásodnak?karavant gondoltam vásárolni.a hátsó íveket láttam,hogy szétdőlnek.mindenképp az ujabbat(91 utánit)szeretnék venni.

Állítólag zajosabb,ha már a végét járja.A legegyszerűbb alapból kicserélni.Hátsó iven kivül még a küszöbök és a hátsó ajtók alja jöhetnek szóba.91 utániban jó választás lehet a 2.6Dual Ram is.A lényeg,hogy alaposan át kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Állítólag zajosabb,ha már a végét járja.A legegyszerűbb alapból kicserélni.Hátsó iven kivül még a küszöbök és a hátsó ajtók alja jöhetnek szóba.91 utániban jó választás lehet a 2.6Dual Ram is.A lényeg,hogy alaposan át kell nézni.

újra vagy használtra?azt sem tudom az ohc-ben milyen szívattyú van........

a 2.6-ot meg szidták rendesen,legalább is nekem ez a tapasztalat.akkor már vagy 2.4 vagy 3.0.

a hátsó fütómű mennyire kényes jószág?gondolok itt a difire és a szilentekre.

Link to comment
Megosztás:

újra vagy használtra?azt sem tudom az ohc-ben milyen szívattyú van........

a 2.6-ot meg szidták rendesen,legalább is nekem ez a tapasztalat.akkor már vagy 2.4 vagy 3.0.

a hátsó fütómű mennyire kényes jószág?gondolok itt a difire és a szilentekre.

Valami excenteres jószág a szivattyúja,a főtengely végére van ráhúzva.A futómű birja,nekem még a gyári szilentek vannak benne,nagyon minimális morgása van 300E km után.Műszakin simán átment vele,semmi nem lógott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.