Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!!!

Az lenne a problémám hogy a Calim (c20ne) hosszabb út után kb 150 km megtétele után nem indul!semmit nem csinál!

a visszajelző lámpák égnek, ha indítok csak elhalványulnak. és semmi életjel! ha kihűl a motor akkor indul!

A másik probléma városi közlekedésnél jelentkezik, ha indítok az önindító elkapja de par másodperc múlva leáll!

ezt nagyobb gázadással ki tudom küszöbölni de bosszantó!

ha tudtok kérlek segítsetek merre keressem a hibát!

ha valaki kérdezte már előttem akkor elnézést!

Várom válaszotokat!

Köszönöm Tasi Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Cserélj önindítót, sanszos hogy az lesz a baj. Nekem is ez volt anno, csapágyas volt az önindító, melegben megszorultak benne a csapágyak és nem tudott átfordulni. A végén már odáig fajult hogy elmentem otthonról tankolni, és úgy kellett kitolni a kútról mert az istennek sem akart elindulni. Ha vártam vele egy órát, akkor viszont minden gond nélkül be tudtam indítani.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok egyik haverom került bajba

calibrája van c20ne motoros paripájához kellene bontott alkatrész

üa nyomás szabályzó. állítása szerint valami üa elosztó cső végén található

és sehonnan nem tudnak neki alkatrészt adni bárdi ,start stb.

ha valaki tudna egy jó bontót vagy magánszemélyt akinél esetleg fellelhető ez a motor tipus

írna egy pár sort.

köszönjük.

Link to comment
Megosztás:

Cserélj önindítót, sanszos hogy az lesz a baj. Nekem is ez volt anno, csapágyas volt az önindító, melegben megszorultak benne a csapágyak és nem tudott átfordulni. A végén már odáig fajult hogy elmentem otthonról tankolni, és úgy kellett kitolni a kútról mert az istennek sem akart elindulni. Ha vártam vele egy órát, akkor viszont minden gond nélkül be tudtam indítani.

Köszönöm a tanácsot!

megnézetem hátha tényleg ez a baja!

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy olyan kérdésem lenne, főképp azokhoz, akik cseréltek már Calibrába óracsoportot. Nekem ki kell cserélni, mert a fekete háttér lehámlott róla, és beleakad a mutató..... Nekem C20XE kocsim van, 93-94-es. 8 ezerig van a fordulatszámmérő. Nem találtam pont ugyan ilyen műszerfalat, viszont találtam egy fehéret. 60 literig van a tank, egyedül a fordulatszám nem ugyanaz, ennél, oylan 6500-6800 körül indul a piros, kb ott ahol a másiknál, de ez csak 7 ezerig van számozva..... Ezt belerakhatom nyugodtan, pontos lesz, vagy semmiféleképpen, csak olyan való bele, ami benne van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy olyan kérdésem lenne, főképp azokhoz, akik cseréltek már Calibrába óracsoportot. Nekem ki kell cserélni, mert a fekete háttér lehámlott róla, és beleakad a mutató..... Nekem C20XE kocsim van, 93-94-es. 8 ezerig van a fordulatszámmérő. Nem találtam pont ugyan ilyen műszerfalat, viszont találtam egy fehéret. 60 literig van a tank, egyedül a fordulatszám nem ugyanaz, ennél, oylan 6500-6800 körül indul a piros, kb ott ahol a másiknál, de ez csak 7 ezerig van számozva..... Ezt belerakhatom nyugodtan, pontos lesz, vagy semmiféleképpen, csak olyan való bele, ami benne van?

Nem lesz jó bele, az NE-hez való. Vegyél inkább valami utángyártott szép számlapot, nem egy nagy harc kicserélni. Kb 20 perc alatt megvan az egész. www.szamlapok.hu - itt kapsz szép számlapokat. Ha mégis egész óracsoport kell, akkor írj ennek a srácnak: calibrabontas kukac gmail pont com Neki mindig van és tuti tud adni XE-hez valót is.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz jó bele, az NE-hez való. Vegyél inkább valami utángyártott szép számlapot, nem egy nagy harc kicserélni. Kb 20 perc alatt megvan az egész. www.szamlapok.hu - itt kapsz szép számlapokat. Ha mégis egész óracsoport kell, akkor írj ennek a srácnak: calibrabontas kukac gmail pont com Neki mindig van és tuti tud adni XE-hez valót is.

De miért nem jó bele amúgy, nem fogja jól mutatni a fordulatszámot? Vagy mit tudom Én, hamarabb szabályoz?

Link to comment
Megosztás:

Nekem annyi lenne a problémám hogy ha sebbeségbe rakom a gépet kattan 1-et a váltó,egyik szerelő haverom azt mondta hogy váltó cserés lesz,tud valaki váltót a vashoz 2000c 8v.

Email:gsi26@freemail.hu

Sok minden miatt adhat ki hangot.....nem feltétlen váltócsere ez.....

Link to comment
Megosztás:

Először is a Calinak nem a váltó a legalacsonyabb pontja, ha elakadtál akkor a kipufogó (katalizátor) is előbb leér, de még az olajteknő is, mint a váltó. Másodszor ha a váltóház sérült volna, akkor elfolyt volna az összes olaj a váltóból, és nemhogy "kattanna", de alig vagy sehogyan sem tudnád sebességbe rakni.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz jó bele, az NE-hez való. Vegyél inkább valami utángyártott szép számlapot, nem egy nagy harc kicserélni. Kb 20 perc alatt megvan az egész. www.szamlapok.hu - itt kapsz szép számlapokat. Ha mégis egész óracsoport kell, akkor írj ennek a srácnak: calibrabontas kukac gmail pont com Neki mindig van és tuti tud adni XE-hez valót is.

Ha 95 utáni műszeregységet sikerült szerezned és nem egy utángyártott fehér számlapos műszeregységet akkor semmi gond nincsen vele.

95.9. hónaptól az összes calibrában csak 7000-ig van skálázva a fordulatszámmérő.

Link to comment
Megosztás:

haller mindenkinek,

sry hogy idepofátlankodok és kicsit off leszek de ez a legaktívabb calis rész.

Szóval nagy segítség lenne ha valaki tudna nekem valami méretezett rajzot küldeni mutatni a 4*4-ről felfogatási pontokról hosszúság/szélesség adatokról. Kimondottan a hajtási rész érdekel elejétől a végéig futóművel, híddal mindennel.

Előre is köszi. Gergő

Link to comment
Megosztás:

Először is a Calinak nem a váltó a legalacsonyabb pontja, ha elakadtál akkor a kipufogó (katalizátor) is előbb leér, de még az olajteknő is, mint a váltó. Másodszor ha a váltóház sérült volna, akkor elfolyt volna az összes olaj a váltóból, és nemhogy "kattanna", de alig vagy sehogyan sem tudnád sebességbe rakni.

Nem tudom, hogy 95 után volt e a fehér műszerfal, de 100%, hogy gyári, és nem utángyártott. De 95ben már nem volt c20XE, az se érdekes?

Link to comment
Megosztás:

Talán 94.9. hónaptól lecserélték a calibrában lévő C20XE motorokat a környezet kímélőbb X20XEV-re. :rolleyes:

95.9. hónaptól már a turbó is megkapta az új tervezésű fehér számlapos műszeregységet és azon is már csak 7 ezerig van skálázva a fordulatszám. <_<

Link to comment
Megosztás:

Talán 94.9. hónaptól lecserélték a calibrában lévő C20XE motorokat a környezet kímélőbb X20XEV-re. :rolleyes:

95.9. hónaptól már a turbó is megkapta az új tervezésű fehér számlapos műszeregységet és azon is már csak 7 ezerig van skálázva a fordulatszám. <_<

Szerintem nem lesz jó! A XEV-é sem jó XE helyett! Még az útjeladó cseréjével talán a BC értékei jobbak lesznek, mint simán, de az óra csalni fog.

A XEV váltója F18+CR, a C20XE pedig F20... Nem egetrengető az eltérés a két váltó áttételezése között, de ahhoz elég, hogy csaljon (az amúgy is pontatlan) óra. A fordulatszám jel szintén csalós lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.