Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Múlt héten beraktam a B Omega fűthető szélvédő spricniket is.

Hasznos?

Nekem Insignia spricni van a Coupéban, de az nem fűthető, viszont porlaszt. Az Astra eredetijét meg majd belepróbálom a Corsába, mert abban meg eddig a Calié volt, de az nem vált be, mert pont a lapát alá spriccel és nem is lehet eléggé fölfelé állítani...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Szasztok,

Eddig csak olvastam, itt az ido irni, mert problemam van. Szivem szerint nyitottam volna uj temat, de nem engedi, remelem aze' ezt is olvasgatja vki.

Na szoval. V6 Calibra (C25XE) par napja elkezdte jatszani, hogy nem alszik el az utaster vilagitas. Mintha nyitva lenne vmelyik ajto. Persze a riogato is ennek megfeleloen mukodik, fura pittyenes zaraskor. Nem is ez az igazi gaz, hanem, hogy kikapcsolaskor a riaszto figyeli, az ajtokat es ha nincs ajtonyitas, visszazar.

Ajtokon a kapcsolok ellenorizve. Arra gondolok, hogy vhol letestel vmelyik madzag, de fogalmam sincs, hogy kene tesztelni. Multimeter van. Help!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Várjál, itt két külön problémáról beszélünk:

1., földúton elkezdi melegíteni a vizet, illetve

2., ha bemelegedett, nehezen indul be.

Az első gondolom azt jelentheti hogy földúton valószínűleg lassan mész, nincs kellő hűtésed és ezért melegíti a vizet. Én először is megnézném hogy van-e elegendő víz a kiegyenlítőtartályban, másodszor meg leellenőrizném a hűtőventillátort illetve annak a hőgombáját hogy bekapcsol-e amikor kell neki. Ezt pl. úgy tudod megtenni hogy a ventillátor gombájáról (a hűtő oldalán van) lehúzod a csatlakozót, rövidre zárod benne a két vezetéket, és ha ilyenkor elindul a ventillátor akkor valószínűleg a gombával lehet valami, azt kell cserélni (már ha egyébként rendes üzemi körülmények között nem indul be). Ha ilyenkor sem kezd el forogni a ventillátor, akkor nézd meg a biztosítékát.

A "melegen nehezen indul"-dolgot viszont sok minden okozhatja. Nem említetted hogy az önindító pl. teker.e rendesen csak a motor nem indul el, vagy már az önindító sem akar forogni. HA utóbbi, akkor melegen megszorul az önindító csapágya, ahogy Millibra is említette, hiába cserélted, ezek szerint a másik is rossz, önindító felújítás segít a dolgon.

Ellenben ha az önindító teker csak nem indul be az autó, akkor én először az AC-relé környékén kezdenék keresgélni mert lehet hogy nem kap benzint (nem írtad mikori az autód, de a korai évjáratoknál ez a relé az anyósoldali lábtérben volt oldalt, a motorvezérlő alatt, újabbaknál asszem máshova költözött), illetve az injektorhídon is megnézném hogy van-e benyanyomás (az injektorhíd szélén van egy bicikliszelep-szerű valami, annak megnyomod a közepét és ha spriccel a benzin akkor jó, ha nem akkor már el sem jut odáig a nafta.

Egyelőre ennyi mert elfáradt a gombnyomó ujjam <_<, ha ezeket már ellenőrizted és a probléma még mindig fennáll, akkor lehet tovább nyomozni .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos a kérdésem az lenne, hogy mi lehet a gondja az "elektronikának", ha most vettem egy vadi új aksit a calimba (c20xe) és kicseréltem a feszültségszabályzót is, mivel föl le ment fordulatszám amikor kigyulladt a check lámpa néha és 3-4 nap után lemerült az aksim a dúrvább minuszokban.

A diagn. azt "mondta" , hogy túl magas a feszültség.A régi aksit végleg elrontotta.

Nos ezek után is csak másodikra indul be rendesen a moci 1-2 nap minuszos éjjelelek után (ennyit nem megyek vele kb.), mikor elvárhatnám tőle ezek után, hogy pöcre induljon (őszintén)!!! Nem???

Azt is tudom, hogy rövid távok, és a hideg se kedvez az aksiknak. ( de pl. az öcsém asconája 4 nap pihi múlva is könnyen indul ilyen hideg éjjelek után)

Talán még a dióda nem okés ?? Vagy mi lehet a valódi ok?

Hál Istennek más baja nincs.

Nagyon megköszönném a hozzáértő válaszokat.

Köszönettel: chevykid

Link to comment
Megosztás:

Valakinek volt-e már olyan problémája, hogy a hátsó futóműnél levő rugó beszakadt rugótányérostól? Állítólag típushiba. Ha valaki átesett már ilyenen, írja már meg hogy mit lehet vele tenni, illetve mennyibe fájt.

nekem már volt 2es lemezt hajtottak köré lángal melegitette oda ajlott ahova kell enyémet így csínáltak meg csak kicsít ídő igényes melo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos a kérdésem az lenne, hogy mi lehet a gondja az "elektronikának", ha most vettem egy vadi új aksit a calimba (c20xe) és kicseréltem a feszültségszabályzót is, mivel föl le ment fordulatszám amikor kigyulladt a check lámpa néha és 3-4 nap után lemerült az aksim a dúrvább minuszokban.

A diagn. azt "mondta" , hogy túl magas a feszültség.A régi aksit végleg elrontotta.

Nos ezek után is csak másodikra indul be rendesen a moci 1-2 nap minuszos éjjelelek után (ennyit nem megyek vele kb.), mikor elvárhatnám tőle ezek után, hogy pöcre induljon (őszintén)!!! Nem???

Azt is tudom, hogy rövid távok, és a hideg se kedvez az aksiknak. ( de pl. az öcsém asconája 4 nap pihi múlva is könnyen indul ilyen hideg éjjelek után)

Talán még a dióda nem okés ?? Vagy mi lehet a valódi ok?

Hál Istennek más baja nincs.

Nagyon megköszönném a hozzáértő válaszokat.

Köszönettel: chevykid

nézesd meg a tőltést vagy a compjutert

Link to comment
Megosztás:

Valakinek volt-e már olyan problémája, hogy a hátsó futóműnél levő rugó beszakadt rugótányérostól? Állítólag típushiba. Ha valaki átesett már ilyenen, írja már meg hogy mit lehet vele tenni, illetve mennyibe fájt.

Nem arról van szó hogy típushiba mert nem csak Calibrára jellemző, de tény hogy elég sok autónál előfordul.

A lényeg az hogy sajna a hátsó futómű nyúlványa (ami a kasztni alján van, erre támaszkodik a rugó) a végénél nyitott, és hiába kezeled le alaposan alvázvédővel, az autó alján elég védtelen helyen van, kitéve az időjárás viszontagságainak, ami miatt a bele jutó víztől/nedvességtől belülről kifelé fog átlyukadni. Mivel bontott Caliról leműteni ugyanezt az alkatrészt nem sok sikerrel kecsegtet, lévén hogy azok is hasonló állapotban vannak, újonnan meg már nem kapni hátsó nyúlványt, két lehetőség maradt:

1., Megfoltozod/foltoztatod kasztnissal, de ez is csak ideig-óráig jó, utána a hegesztés mellett fog elkezdeni átrohadni

2., Az egyetlen ami tuti hogy bevált és a világ végéig jó, ha egy lelkiismeretes lakatos komplett új nyúlványt készít (az egészet, nem csak ahol át van rohadva) 2mm-es rozsdamentes acélból. Na az tuti hogy soha többet nem megy tönkre!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali mindenkinek.

Calibra '91-es 2.0-8v került hozzám, szervizre...

Olajos volt a blokk, mert a szelepdekni tömítésnél könnyezet egy csepet.

Elmentem a mosóba lemosni a motorját, hogy ne égjen rá az olaj, és sajnos bemostam a motorjának.

Az autó nem indult be, mondom akkor lehet haza tolnom, hogy kifúvassam...még szerencsére nem laktam messze. <_<

A kapuba beindult nagy nehezen, össze vissza járt szegénynek a motorja alapjáraton, gáz adásra durrogott.

Garázsba nagy nehezen beálltam vele, és el kezdtem kifúvatgatni a gyertyáknál, a pipákat, a légtömegmérő csatiját, az injektor csatikat, a gyújtó kábeleket, a gyújtás elosztó alját...de nem nagyon javult, alapjáraton kihagyogat, fordulaton megtart, megy a 4-henger, hirtelen gázadásra meg hörbölve reagál, de felpörög viszont.

Viszont a gyújtás elosztó fedelet nem vettem le, mert ez a különleges torx csavar fogja, és ithon nekem nincs hozzá kulcsom, nem tudom megoldás lenne levennem?

Vagy máshol keressem a hibát?

A segítségeteket előrre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.