Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Na, szétbombáztam megint az autó elejét hétvégén, kiszedtem a szétesett lámpát.

Az egyik állító töcsének hüvelye volt szétmenve, sajnos már nem fogta az állítókar gömbjét.

Így a lámpa rész szabadon mozgott a búrán belül. Aztán jött az ötlet, beleállítottam a hüvelybe

a töcsöt, majd kiöntöttem epoxigyantával. Meg is fogta rendesen, most áll a lámpa belül, mint

a cövek. Csak hát ugye első kivitelezés, lefolyt pici epoxigyanta, és rácseppent a búrára.

Szal most jó a lámpa, de van a búrűn belül egy kis epoxigyanta megfolyás, ami igazából

nem zavarja a fény útját, mert mellette van, de akkor se szép :)

Majd egyszer lecserélem újra ezt a lámpát, a másik úgyis szép vadizsírúj :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki azt irta hogy a gyári lámpába mindegy milyen égőt teszel, úgy is szar lesz. Nekem még gyári van enyhén megbarnulva (még nem nagyon csúnya). A vliágítás enyhén szólva katasztrófális volt normál égőkkel. Ma vettem bele Osram Nightbreaker +90%-os égőket. Sokkal jobb lett. Természetesen nem lett 90%-al jobb, de ha százalékban szeretném kifejezni, legalább 40%. Szerintem ez a legolcsóbb megoldás, ha valaki látni akar. Bár hozzáteszem ezeknek az égőknek rövidebb az élettartama. Ez a tapasztalatom. Tehát üzenem mindenkinek, hogy nem kell rögtön mindenkinek mindent elhinni.

Természetesen még nem mondtam le a projektoros lámpáról, csak még mindig nem tudtam eldönteni hogy Depo, vagy Tyc. Az égők meg abba is jók lesznek

Link to comment
Megosztás:

Az én régi 13 éves lámpáimba tehetsz már akár 600W-os vonalizzót is, akkor se látnál vele rendesen :)

Pedig az se néz ki annyira szarul, de ez a mattulás nagyon elszórja a fényt.

ezt én is megerősíthetem,nekem is 13éves pilácsok voltak benne,berakhattad volna a világító tornyot is akor sem láttál volna vele semmit !

igaz hangulatfénynek tökéletes :-D

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgynézki eladó lesz a HD xenon szettem, Pro izzóval, basic trafókal még kb másfél évig garival adom. Depo lámpában van jelenleg is(bpn szivesen megmutatom ha eljön vki megnézni). Eladás oka hamarosan, még nem akarom elkiabálni a dolgot.. A pro izzókal kb 35ezer forintot ér, 25ért lehet vinni.

6000K-s(projectorban fehérnek tünik) és természetesen H1es. Esetleg beszerelésben segíthetek!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nem csináltam de csinálhatok képet. Nekem jobb lett. Mondjuk az izzónál benéztem és láttam , hogy egykicsit poros a foncsor. Nem tudom az mennyit segítene ha tiszta lenne. Nem nagyon akartam beválalni a műanyag bura leszedését. Nincs mivel utánna eltömíteni a szélét. /amit utánna is lelehet szedni./ Egy kis helyen pedig látszik , hogy levan pattogva a kromozás a foncsoron. Valaki kromoztatott már műanyagot? Meg a ami a tompitott elött van terelő sapka vagy mi , az tiszta szutyok kívül. De szerintem belül se szebb. Szerintem annak is valamenyire fényesnek kellene lenie.

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem szét a lámpám,de miután összeraktam rendesen tömített az eredeti tömítőanyag. Sztem ha hibás a foncsor, akkor nem érdemes megcsináltatni, mert sztem többe kerül mint egy utángyártott. A calisok a megmondhatói,hogy nem túl tartós az utólagos foncsorozás. Ha esetleg mégis szétszeded, ne érj még véletlenül sem a foncsorozott részhez, mert azonnal lejön ( tapasztalat ).

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nem csináltam de csinálhatok képet. Nekem jobb lett. Mondjuk az izzónál benéztem és láttam , hogy egykicsit poros a foncsor. Nem tudom az mennyit segítene ha tiszta lenne. Nem nagyon akartam beválalni a műanyag bura leszedését. Nincs mivel utánna eltömíteni a szélét. /amit utánna is lelehet szedni./ Egy kis helyen pedig látszik , hogy levan pattogva a kromozás a foncsoron. Valaki kromoztatott már műanyagot? Meg a ami a tompitott elött van terelő sapka vagy mi , az tiszta szutyok kívül. De szerintem belül se szebb. Szerintem annak is valamenyire fényesnek kellene lenie.

Hali

a te lámpáid projektorosak? mert ha nem akkor a foncsorozott részt oda tudom adni az enyémből kb 1-1,5 éves a lámpa csak el van törve a felfogató fül amivel a kasznihoz fogatod. viszont a többi része ép és tökéletes!

Ha kell csak írj és a részleteket megdumáljuk :-) !

Link to comment
Megosztás:

Hali

a te lámpáid projektorosak? mert ha nem akkor a foncsorozott részt oda tudom adni az enyémből kb 1-1,5 éves a lámpa csak el van törve a felfogató fül amivel a kasznihoz fogatod. viszont a többi része ép és tökéletes!

Ha kell csak írj és a részleteket megdumáljuk :-) !

Hali. Nem projektoros. Hagyomámyos a bura nagyon szép lett csak a foncsor hibás. Ha van fölösleges kettő akkor megbeszélhetjűk . Előre is köszönöm. Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali. Nem projektoros. Hagyomámyos a bura nagyon szép lett csak a foncsor hibás. Ha van fölösleges kettő akkor megbeszélhetjűk . Előre is köszönöm. Üdv

hagyományos az van 4db ! 2 db szinte zsír új éphogy túllépte a gari időt. ( talán még a számla is megvan ,valahol )

szóval ha kell odadom ,nekem csak a helyet foglalja!

írj pü-t !

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgynézki eladó lesz a HD xenon szettem, Pro izzóval, basic trafókal még kb másfél évig garival adom. Depo lámpában van jelenleg is(bpn szivesen megmutatom ha eljön vki megnézni). Eladás oka hamarosan, még nem akarom elkiabálni a dolgot.. A pro izzókal kb 35ezer forintot ér, 25ért lehet vinni.

6000K-s(projectorban fehérnek tünik) és természetesen H1es. Esetleg beszerelésben segíthetek!

Mostmár biztosan eladó a cucc. 24ért lehet vinni(csak a két pro izzó ér kb ennyit)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.