Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

De ez nem úgy rejtett, mint a skodriban, vagy vócvágenben... azért az sokkal nagyobb dolog... mindegy ha beépíti majd kiderül, hogy elég erős-e a pumpedli...

Ezekből a 2. és 3. videón a gyári spriccelő van :D és erre gondoltam, hogy ki kell tolnia. A C Omegáé már fixen van a lökhárítóban.
Link to comment
Megosztás:

Persze hogy más. De sztem nem egy agysebész mutatvány. Először is, turkáld össze hozzá az összes cumót, ha megvan, akkor már látni fogod mi a helyzet. Ezután megcsinálod a kivágást (vagy elmész egy jókezű műanyagoshoz, ha te nem akarod mókolni), és mögé felerősíted a mosót, valamilyen konzollal. A végén meg színre fújatod a fedlapot, ha színrefújt helyre raktad.

A dolog mindenképp barkácsolás, ők se hiszem hogy másképp csinálták volna.

Megkérdeztem egy műanyagost, hogy mennyiért csinálná meg?

Azt válaszolta, hogy oldalankén 20e, ha viszek mindent.

Úgyhogy kénytelen leszek házilag megoldani.

A mosó rögzítésével nem lesz gond, de a kivágástól kicsit tartok.

Link to comment
Megosztás:

Sztem előtte vagy 2-3 másikat kérdezzél meg...

Azért mert egy azt mondta... nem elég reprezentatív a felmérés ^_^ :D

Megkérdeztem egy műanyagost, hogy mennyiért csinálná meg?

Azt válaszolta, hogy oldalankén 20e, ha viszek mindent.

Úgyhogy kénytelen leszek házilag megoldani.

A mosó rögzítésével nem lesz gond, de a kivágástól kicsit tartok.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Tisztel

OMEGATD

KORI

elöre is köszönöm a segitségeteket!

Kerestem a problémát de nem találtam igy mivel el kellet utaznom átkötöttem a másik motorhoz, egyenlöre, de nem így szeretném mert a gyári kábelezés meg van, de valamiért nem müködik. A tartálynál minden kábel meg van szintjelzőtöl kezdve de csak a test kábelben találom a testet. Mind ez mellett a másik motor zavartalanul üzemel elöre hátra nyom. A computer dobozban beraktam a biztositékot meg "egy relét" bár nem tudom, hogy ide jó-e a sima relé de elviekben ilyen volt egy másikban. A belső biztositék dobozban ha jól véltem két biztinek lehet köze hozzá /szerintem/ az is bent van és vártam a csodát hát elmaradt.

A computer dobozban a biztinél meg van az áram ( + is - is ) de nem tudtam kimérni olyan jelet ami a relét vezérelné (az ablaktörlő kapcsolótól ami jön)

igy aztán végképp elakadtam! És még megkerestem azt a kábelt ami a relétől megy a motorhoz adtam neki közvetlen áramot arra se mozdult kiszedtem a szintjelzöt az müködik sajnos nem tudtam egyedül töbra jutni és azt sem tudom, hogy a kapcsolási sorban mi a helyes sorrend, PL szintj.relé motor. vagy relé szintj. motor. gondolok itt arra hogy hogyan jut el az áram a motorig vagy holszakit meg a szintjelző.

Biztos, hogy valamit ki hagytam! vagy nem néztem meg de nem tudom merre induljak a kábelek rengetegében, esetleg az ablaktörlő kapcsoló is más?

Hát itt akadtam el!

Link to comment
Megosztás:

A szintjelzőnek nincs köze a spricceléshez. Ha fel van kapcsolva a lámpa, és spriccelsz a szélvédőre, akkor mossa a lámpát. Sima relé nem jó, csak ami kimondottan a lámpamosóhoz van gyárilag. Biztosítékot is csak a dobozban lévőt kell berakni és működnie kellene. Nekem, míg nem volt meg a gyári mosó, be lett rakva egy relé, amit a világítás felkapcsolása vezérelt, a kapcsolt lábakra pedig a szélvédőmosó motorról vittem áramot. Így csak akkor mosott, mikor világított a lámpa. Nem gyári, de a célnak megfelelt :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi

ez jó igy is!, én is befogom igy kötni mert zabálja a vizet :D

esetleg meg tudnád irni milyen az a relé tipus, vagy valami ismertető jel magasság szem szín haj szín ^_^

Mert azért csak jó lenne gyáriba.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Tudom nem szezonális a téma, de valaki leírná a Carello ködlámpában égőcseréhez mit és merről kell megbontani?

Lehetőleg ne csak nőgyógyász kézzel legyen kivitelezhető a műtét, de azért a fél elejét sem szeretném lebontani miatta :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom nem szezonális a téma, de valaki leírná a Carello ködlámpában égőcseréhez mit és merről kell megbontani?

Lehetőleg ne csak nőgyógyász kézzel legyen kivitelezhető a műtét, de azért a fél elejét sem szeretném lebontani miatta :D

Kisrács ki, 2 db torx csavar tartja, majd ködlámpa ki, 1 db csillagcsavar tartja. Sztem nem bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

leuchtw. fahrlicht - fényszóró magasságállítás

Megvan meg ez a hibauzenetem. Elolvastam a regi HSZ-eket, halodnak az allitomotorok valoszinuleg nalam is.

De a kerdesem inkabb az lenne, hogy milyen amikor jo? <_<

Mert en aztan az idegesito panaszkodasan kivul semmifele hatranyt nem tapasztalok vezeteskor. 98 utaninak mar kene bologatni bekapcsolaskor?

Link to comment
Megosztás:

leuchtw. fahrlicht - fényszóró magasságállítás

Megvan meg ez a hibauzenetem. Elolvastam a regi HSZ-eket, halodnak az allitomotorok valoszinuleg nalam is.

De a kerdesem inkabb az lenne, hogy milyen amikor jo? <_<

Mert en aztan az idegesito panaszkodasan kivul semmifele hatranyt nem tapasztalok vezeteskor. 98 utaninak mar kene bologatni bekapcsolaskor?

Nem bólogat bekapcsoláskor. Lehet, neked is szét van törve a lámpa állítómechanikája, azért nem látszik, hogy állítaná.

Link to comment
Megosztás:

leuchtw. fahrlicht - fényszóró magasságállítás

Megvan meg ez a hibauzenetem. Elolvastam a regi HSZ-eket, halodnak az allitomotorok valoszinuleg nalam is.

De a kerdesem inkabb az lenne, hogy milyen amikor jo? <_<

Mert en aztan az idegesito panaszkodasan kivul semmifele hatranyt nem tapasztalok vezeteskor. 98 utaninak mar kene bologatni bekapcsolaskor?

Amikor jó pl. nincs hibaüzenet.

Ahogy Td írta, csak indításkor bólint/szintez egy picit, ha égett a lámpa már egyébként mikor beindítod...

Egyébként 2 emberes móka, falhoz odaállsz este, lámpa fel, motor jár, csomitartó nyit majd egyik ráül a hátára és a vetített képen látod, ahogy az szépen és elég lassan lejjebb mászik - ha működik.

Az is lehet hogy ki van ugorva vmelyik balos lengőkaron a szintszabályzó kis csuklója.

Link to comment
Megosztás:

Majd ha eljutok Mifihez vegre akkor ketten kiprobaljuk talan. Koszi mindenkinek!

Egyebkent nem tudom mi ertelme van egy autora rakni szintszabalyozos futot, meg onallito lampat is egyszerre ... <_<

/p

Mert törvényi előírás a xenonhoz a dinamikus magasságállítás. Amúgy ez az 5e forintos kérdés volt :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Amúgy jó hülye az a törvény...

Mint sok másik. Ha jól be van állítva a lámpa, nem vakít a xenon, még dinamikus állítás nélkülis. De utólagost csak projektorosba engednék rakni. Lásd az Omegát. A régi lámpát képtelenség jól beállítani, mert össze-vissza szórja a fényt. A projektorost simán be lehet állítani. Bár a különbség a gyárihoz képest, hogy az utólagosnál, a fényes és a sötét határán szivárványosra töri a projektor. De ez viszont állatul néz ki :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.