Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanácsért jöttem hozzátok...

Van nálam most három tolatóradar és döntenem kell hogy melyik maradjon meg.

Egy 8 szenzoros

Egy 6 szenzoros

Egy 4 szenzoros tolatóradar + kijelző

A hátsó szenzorok elhelyezésével nincs is baj, mert a hátsó lökhárítón meg van jelölve a helyük.

De mi legyen az elsőkkel :?:

Berajzoltam néhány variációt

4 szenzor az elején

v1:v1oq6.th.jpg Nem tudom hogy a szenzorok mit szólnak hozzá hogy nincsenek "egy síkban"

v2:v2cn4.th.jpg

v3:v3qb8.th.jpg

2 szenzor az elején

v4:v4we9.th.jpg

v5:v5db7.th.jpg

v6:v6mx4.th.jpg

Várom a tanácsokat...előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
mai tapasztalat...bal hátsó lámpa égve maradt...benézek az utastérbe, világít a balra nyíl...(ami indexnél villog...mi a rosseb...motor be,ki, autó nyit,csuk..nem...lámpa le fel,kézi ki be...) végre elaludt...hogy mi a franc lehetett...:S

Ez még az 1989 es lada samaraban is volt :) ennyi az egész hogy ha leálítod az autot kiveszed a kulcsot és az indexet amelyik irányba elnyomod azt az oldali helyzet jelzőt bekapcsolja, mondjuk ha ut szélén parkolsz vagy ilyesmi hasznos lehet nem égeted mind a két oldalit mert fölösleges csak az a szélét ami fontos. ennyi, Nincs semmi baj a kocsival csak egy kis aprocsak funkció

Link to comment
Megosztás:

Ez még az 1989 es lada samaraban is volt :) ennyi az egész hogy ha leálítod az autot kiveszed a kulcsot és az indexet amelyik irányba elnyomod azt az oldali helyzet jelzőt bekapcsolja, mondjuk ha ut szélén parkolsz vagy ilyesmi hasznos lehet nem égeted mind a két oldalit mert fölösleges csak az a szélét ami fontos. ennyi, Nincs semmi baj a kocsival csak egy kis aprocsak funkció

köszi...jó tudni...ami fura,hogy csak a hátsó helyzetjelző égett... erre mondjuk 2 magyarázatom lehet... 1.) az első helyzetjelző már megint kiégett és nem jelzi (remek,szokása nem jelezni...péell a tompított kiégését sem jelezte) 2.) túl világos helyen voltam,észre sem vettem,hogy az a picike fény ég elöl:)

Link to comment
Megosztás:

jaja. akinek BC je van annak ottan mutassa.

ű

akinek meg niccsen annak insp2

Hát nem tudom, akkor nekem valami érdekes, mert a bal tompított fél év alatt 2x is kiégett és egyszer sem mutatta sem a BC sem a napi km számláló. Nem mintha azt mutatta volna bármi is,hogy a motor hűtőfolyadék szintje messze a min. alatt volt... mindenesetre néha csak megnéztem a kocsit,aztán kiderült..

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, akkor nekem valami érdekes, mert a bal tompított fél év alatt 2x is kiégett és egyszer sem mutatta sem a BC sem a napi km számláló. Nem mintha azt mutatta volna bármi is,hogy a motor hűtőfolyadék szintje messze a min. alatt volt... mindenesetre néha csak megnéztem a kocsit,aztán kiderült..

Tech 2-vel lehet felprogramozni azt, hogy jelezze, ha vmelyik izzó kiég! Hűtőfolyadékot nem jelzi, de azt is meglehet oldani utólagosan.

Link to comment
Megosztás:

Hátha valaki tudja a megoldást:

Ülőlap, minden kuplungolásnál nyekereg. Szinte új kora óta. 15e-es szervízen karosszériás ember megkente, pár napig jó volt, megint nyekereg. Szörnyű. Mint egy 37 éves csepel parasztbicikli (lámpa nélküli kivitel, elöl dörzsfékkel, feke színben, hátsó sárvédő pléh alja ecsettel fehérre festve, csak hogy mindenki rendesen el tudja képzelni a hangját :) )

Különben meg nem vicces, idegesítő...

Tudja valaki mia megoldás erre üléscserén kívül? Astrahclub.hu-n csak annyit mondtak, vigyem el 1x minitalira. Ennyire titkos az info?!?!?!?!

Link to comment
Megosztás:

Hátha valaki tudja a megoldást:

Ülőlap, minden kuplungolásnál nyekereg. Szinte új kora óta. 15e-es szervízen karosszériás ember megkente, pár napig jó volt, megint nyekereg. Szörnyű. Mint egy 37 éves csepel parasztbicikli (lámpa nélküli kivitel, elöl dörzsfékkel, feke színben, hátsó sárvédő pléh alja ecsettel fehérre festve, csak hogy mindenki rendesen el tudja képzelni a hangját :D )

Különben meg nem vicces, idegesítő...

Tudja valaki mia megoldás erre üléscserén kívül? Astrahclub.hu-n csak annyit mondtak, vigyem el 1x minitalira. Ennyire titkos az info?!?!?!?!

A javítás szempontjából mondták, hogy akkor egyből megtudnák csinálni, mert tudják, hogy mit hogyan kell...de ebben igazad van, nem tudom miért ennyire titkos :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nagyon új vagyok itt, de nagyon tetszik ez a fórum!!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég vásároltam külföldről egy merivát, ami gyárilag navis (ncdr 2011) volt, de a kereskedő kiszerelte belőle, arra hivatkozva, hogy nem működik. Szóval jelenleg nincs benne semmi! A napokban vettem egy ilyen típusú készüléket bele németországból, ami ki lett resetelve szóval szabályosan lett kiszerelve az előző kocsiból. Azt szeretném kérdezni, hogy csak szervízben tudják nekem beszerelni, és hogy ez kb. mennyibe fog nekem kerülni?

Sziasztok

A szervízben nem tudták rátanítani a rádiót(navi) az autóra, mert a szervizes szerelő szerint a régi készülék nem lett letanítva az autó computeréről, az viszont nincs meg!! Tud nekem ebben valaki segíteni, hogy hogyan lehet ezt megoldani? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

nem lehet megoldani... ezt hivják lopásgátlónak...

De ha kilopjak a kocsimbol és ulyat akarok akkor az nem müködik, mert ugye itt arol szol a történet hogy amit be akart rakni az le lett tanitva.

Ergo ha elllopták a radiomat akkor soha tobbé nem lesz rádióm.

Link to comment
Megosztás:

De ha kilopjak a kocsimbol és ulyat akarok akkor az nem müködik, mert ugye itt arol szol a történet hogy amit be akart rakni az le lett tanitva.

Ergo ha elllopták a radiomat akkor soha tobbé nem lesz rádióm.

én is gondolkodom rádiócserén.... hogy néz ki ez a le/feltanítás? igazából kicserélném a gyárit valami csúcs Alpine-ra,de majd x év múlva,ha eladnám a kocsit, visszatenném bele az eredetit, ezért érdekelne a dolog...a car passon rádió kódnak pár xxxx van megadva csak...

Link to comment
Megosztás:

De ha kilopjak a kocsimbol és ulyat akarok akkor az nem müködik, mert ugye itt arol szol a történet hogy amit be akart rakni az le lett tanitva.

Ergo ha elllopták a radiomat akkor soha tobbé nem lesz rádióm.

bocs, de úJat

szóval: ha kiszelesz egy rádiót, és nem programozod ki a kiszerelendő autóból akkor az újba nem tudod felprogramozni.

de ha kitörlöd a memoriát Tech müszerrel, akkor a másik autóba fel tudod programozni...

itt ugyanis a rádiót programozod, nem az autót.

az autónak tökmindegy hogy milyen rádiót teszel bele., csak törölt memoriája legyen...

amugy meg a kópé ezt írta:

Sziasztok

A szervízben nem tudták rátanítani a rádiót(navi) az autóra, mert a szervizes szerelő szerint a régi készülék nem lett letanítva az autó computeréről, az viszont nincs meg!! Tud nekem ebben valaki segíteni, hogy hogyan lehet ezt megoldani? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

bocs, de úJat

szóval: ha kiszelesz egy rádiót, és nem programozod ki a kiszerelendő autóból akkor az újba nem tudod felprogramozni.

de ha kitörlöd a memoriát Tech müszerrel, akkor a másik autóba fel tudod programozni...

itt ugyanis a rádiót programozod, nem az autót.

az autónak tökmindegy hogy milyen rádiót teszel bele., csak törölt memoriája legyen...

amugy meg a kópé ezt írta:

Ergó olyan mintha ellopták volna! De akkor az ujat be lehet rakni. csak törölni kell a kocsi memoriáját, és ha az uj radio lel eltt tanitva akkor mar össze is lehet őket hazasitani.

Link to comment
Megosztás:

nem, nem. vagy ti értettetek engem félre, vagy én mondtam rosszul.

itt a rádió tárolja az autó adatait.

azaz a rádiot csak a saját autójában lehet resetelni utána lehet átszerelni, és beprogramozni az új autóhoz.

ahoz hogy müködjön neked az új készülékhez a régi autót kell előkeritened, és ott törölni a memót, aztán a Te autódban felprogramozni.

Link to comment
Megosztás:

nem, nem. vagy ti értettetek engem félre, vagy én mondtam rosszul.

itt a rádió tárolja az autó adatait.

azaz a rádiot csak a saját autójában lehet resetelni utána lehet átszerelni, és beprogramozni az új autóhoz.

ahoz hogy müködjön neked az új készülékhez a régi autót kell előkeritened, és ott törölni a memót, aztán a Te autódban felprogramozni.

Magyarán szolva akkor nem reseteltk ki a radiot :D

Link to comment
Megosztás:

akkor ezek szerint ha kiveszem a gyári rádiót és beleteszek másfajtát,akkor menni fog rendesen,nem lesz gond? amikor eladom a kocsit,akkor úgyis vissza lesz rakva a gyári,így aztán le sem kell tanítani (meg fel se:) ) ??

Szerintem igen!!! Ha csak nem ugye egy gyári de magasabb kategoriás radiot raksz be, letanitani nem kell csak fel, mind adig amig nem véglegesen veszed ki és bocsájtod áruba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.