Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Talán valaki tud okosat mondani... tetetnék az autómba ezt-azt... péell Flowtec szívócsövet (1199Eur+szerelés), minőségi hifit...(az is lesz 150e legalább)... ezeket valami módon bele lehet később venni a Cascoba? Hiszen drága, az autó értékével összemérhető árú extrák és ha valami történik,akkor nem ártana,ha a kárszámításnál figyelembe vennék...

Ki mit tud Casco témáról?

K&h ban a hifit 200.000ft ig lehet biztosítani évi 6% ért azaz kb olyan 11-12ezer ft ért

Link to comment
Megosztás:

Talán valaki tud okosat mondani... tetetnék az autómba ezt-azt... péell Flowtec szívócsövet (1199Eur+szerelés), minőségi hifit...(az is lesz 150e legalább)... ezeket valami módon bele lehet később venni a Cascoba? Hiszen drága, az autó értékével összemérhető árú extrák és ha valami történik,akkor nem ártana,ha a kárszámításnál figyelembe vennék...

Ki mit tud Casco témáról?

:lol: 1200 EUR, vagyis több mint 300e pénz egy csőért? pár nyavajás lóért képes lennél ennyit kidobni? miért nem vettél akkor olyan motorral ami jobban megy? a 150e-es "minőségi" hifit pedig nagyon alulszámolod... talán fej nélkül bele lehet szorítani ebbe az összegbe egy elfogadhatót ( = nem SAL, Mac, etc ), de fejjel, zajcsillapítással máris jóval 200e felett van a számla... inkább azt a pénzt, amit azért a csődarabért kidobnál, amivel csak "lelki lóerőket" kapsz, költs normális hifire meg hívjál meg minket piálni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: 1200 EUR, vagyis több mint 300e pénz egy csőért? pár nyavajás lóért képes lennél ennyit kidobni? miért nem vettél akkor olyan motorral ami jobban megy? a 150e-es "minőségi" hifit pedig nagyon alulszámolod... talán fej nélkül bele lehet szorítani ebbe az összegbe egy elfogadhatót ( = nem SAL, Mac, etc ), de fejjel, zajcsillapítással máris jóval 200e felett van a számla... inkább azt a pénzt, amit azért a csődarabért kidobnál, amivel csak "lelki lóerőket" kapsz, költs normális hifire meg hívjál meg minket piálni... :lol:

azért ha azt nézed,h 77 helyett min. garantált 100kW-os lesz az autó...az azért nem pár lelki ló...no meg motorelektronika-igazítás is van az árban...ezzel együtt marha drága...

Miért nem vettem olyan motorral? Mert nem volt olyan eladó akárhol is kerestem+ a 2 lityis motorral elég sokat enne városban...

A 150e az kb. az,amit még ráköltenék... eddig van 2 erősítőm (2 ill 4 csatornás), 3 mélynyomóm itthon, ami mellé kéne még ez+az, beépítés,stb.

Köszi az 5letet a pénzem elköltésére,de inkább a magam feje után megyek....még kb. 100at költök amúgy a kocsim védelmére és cascom is van...

Amúgy ha sokat akarnék a motorizálásra költeni, akkor turbósítanám..'potom' 5e EUR körül...mondjuk az 105->210LE... bár gondolom pár embernek az is csak lelki ló lenne:D

Szerintem teljesen természetes,hogy nekem inkább harmaddal erősebb motor, neked meg carPC és monoblokk,stb. Mindenkinek máshol vannak a hangsúlyok. Én a gyengébb hifi és erősebb motor konfigra szavazok,nekem az okoz örömet.

Link to comment
Megosztás:

azért ha azt nézed,h 77 helyett min. garantált 100kW-os lesz az autó...az azért nem pár lelki ló...no meg motorelektronika-igazítás is van az árban...ezzel együtt marha drága...

Miért nem vettem olyan motorral? Mert nem volt olyan eladó akárhol is kerestem+ a 2 lityis motorral elég sokat enne városban...

A 150e az kb. az,amit még ráköltenék... eddig van 2 erősítőm (2 ill 4 csatornás), 3 mélynyomóm itthon, ami mellé kéne még ez+az, beépítés,stb.

Köszi az 5letet a pénzem elköltésére,de inkább a magam feje után megyek....még kb. 100at költök amúgy a kocsim védelmére és cascom is van...

Amúgy ha sokat akarnék a motorizálásra költeni, akkor turbósítanám..'potom' 5e EUR körül...mondjuk az 105->210LE... bár gondolom pár embernek az is csak lelki ló lenne:D

Szerintem teljesen természetes,hogy nekem inkább harmaddal erősebb motor, neked meg carPC és monoblokk,stb. Mindenkinek máshol vannak a hangsúlyok. Én a gyengébb hifi és erősebb motor konfigra szavazok,nekem az okoz örömet.

hát ha tényleg ennyi lóval erősebb, akkor rendben van, csak elég hihetetlenül hangzik számomra... nem fog 2x annyit enni a kocsi, és zöldkártyát is kap?

Link to comment
Megosztás:

számomra azért tűnik hihetetlennek ez a +30 ló, mert 1.6-oséknál max 15-20 lovakat szoktak nyerni a komplett átalakítással: direktszűrő, polírozott szívócső, chiptuning + nagyobb befecsi ha kell, polírozott leömlő, katalizátor nuku, kályhacső a kocsi fenekéig...

Link to comment
Megosztás:

hát ha tényleg ennyi lóval erősebb, akkor rendben van, csak elég hihetetlenül hangzik számomra... nem fog 2x annyit enni a kocsi, és zöldkártyát is kap?

Hidd el, én is hónapok óta gondolkodom ebben és olvasok utána különböző német fórumokon,itthon is kérdezősködöm,nézegetek...mivel k... sok pénz,abban egyetértünk...és elég sok ló is ahhoz,hogy nehezen legyen hihető.

Azt állítják magukról,hogy a CO2 emissziós érték nagyjából marad, fogyasztás max. fél literrel nő,ha nyomja az ember..de írok pár emberkének,akinek van és rákérdezek...

amúgy idézek az Astra Coupé Fórumból: 'vagy lókosztbádzsetesítsd a projektet, és vegyél egy szívósort + cuccokat az 1.8-ra, a + 30LE megtáltosítja garantálom, ültem Gugu 1.8 + dBilas cumó Corsa GSI-jében!!!'

most sikerült hozzájutnom egy 'original' Z16XEP telj-nyomaték diagramhoz és a DBilas-féle diagrammal összehasonlítva kiderül a turpisság,a nyomatékgörbét fent kivasalja sokkal jobban az eredetihez képest... tehát a max. nyomaték nagyjából marad viszont sokkal laposabb a görbe,'fent' és 'lent' is nagyon nagy, 3-6ezerig nagyjából rendelkezésre áll a 150Nm nyomaték...

Link to comment
Megosztás:

számomra azért tűnik hihetetlennek ez a +30 ló, mert 1.6-oséknál max 15-20 lovakat szoktak nyerni a komplett átalakítással: direktszűrő, polírozott szívócső, chiptuning + nagyobb befecsi ha kell, polírozott leömlő, katalizátor nuku, kályhacső a kocsi fenekéig...

Itt van az ábra..talán látszik...

flowtec_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
elkapkodtam má megrendeltem a caravant

:lol:

Aki csak a stabilitás miatt venne karavánt, annak sokkal jobb választás, mert nagyon mutatós viszont tengelytáv meg ugyan az, így igazi nagyautós érzés vezetni. Mondjuk csomagtartója sem kicsi, de én azért pakolós autónak mégiscsak egy karavánt vennék.

Hátul viszont szép nagy hely van ha magam mögé ülök akkor is.

1.6 nem rossz, de kívácsi leszek egy 1.3 dízelre is, hogy hogy repül vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
:huh: 1200 EUR, vagyis több mint 300e pénz egy csőért? pár nyavajás lóért képes lennél ennyit kidobni? miért nem vettél akkor olyan motorral ami jobban megy? a 150e-es "minőségi" hifit pedig nagyon alulszámolod... talán fej nélkül bele lehet szorítani ebbe az összegbe egy elfogadhatót ( = nem SAL, Mac, etc ), de fejjel, zajcsillapítással máris jóval 200e felett van a számla... inkább azt a pénzt, amit azért a csődarabért kidobnál, amivel csak "lelki lóerőket" kapsz, költs normális hifire meg hívjál meg minket piálni... :lol:

Nem értek az autóhifihez, de nem hülyeség az elfogadhatótól különböző zenét betenni egy zajos, szűk helyre, a térben asszimetrikusan elhelyezett hallgató számára? Ráadásul megannyi kötöttség mellett: pl, nem rakhatod akárhova a hangsugárzókat (ablakok, szerelvények), az egész egy merev fémváz, kong, korlátozott teljesítményfelvétel, az alkalmazott alkatrészek, félvezetők szélsőséges hőmérsékletre méretezettek, csak 12V egyenáram, stb...

Szóval szerintem HiFinek a nappaliban a helye, ahol pl bambuszrolóval le tudom fedni a sík visszaverő felületeket (lásd ablakok). Ezt autóban - lássuk be - körülményes megtenni :)

Tényleg ne vedd piszkálódásnak, de van ennek értelme? Miért is kell hogy szépen szóljon egy autóban a zene? Oda tudsz rá figyelni? Ki tudod élvezni indexelés, GPS pofázása, kamion tülkölése, motorzaj, futóműzaj közben azt a pluszt, hogy a bal hátsó negyedik hegedűs szólamát tisztábban hallod? HiFi= High Fidelity, számomra az amint az ember a kanapén hátradőlve becsukott szemmel hallgat valami szépet.

Fentiek miatt az autohifi-re gondolom a fejlesztés során nagyságrendekkel többet költenek, hogy mindezen kedvezőtlen paramétereket kiküszöböljék.

ui: ennél már csak az mp3-as HiFi fejegység hangzik nevetségesebben :)

Link to comment
Megosztás:

Nem értek az autóhifihez, de nem hülyeség az elfogadhatótól különböző zenét betenni egy zajos, szűk helyre, a térben asszimetrikusan elhelyezett hallgató számára? Ráadásul megannyi kötöttség mellett: pl, nem rakhatod akárhova a hangsugárzókat (ablakok, szerelvények), az egész egy merev fémváz, kong, korlátozott teljesítményfelvétel, az alkalmazott alkatrészek, félvezetők szélsőséges hőmérsékletre méretezettek, csak 12V egyenáram, stb...

Szóval szerintem HiFinek a nappaliban a helye, ahol pl bambuszrolóval le tudom fedni a sík visszaverő felületeket (lásd ablakok). Ezt autóban - lássuk be - körülményes megtenni :lol:

Tényleg ne vedd piszkálódásnak, de van ennek értelme? Miért is kell hogy szépen szóljon egy autóban a zene? Oda tudsz rá figyelni? Ki tudod élvezni indexelés, GPS pofázása, kamion tülkölése, motorzaj, futóműzaj közben azt a pluszt, hogy a bal hátsó negyedik hegedűs szólamát tisztábban hallod? HiFi= High Fidelity, számomra az amint az ember a kanapén hátradőlve becsukott szemmel hallgat valami szépet.

Fentiek miatt az autohifi-re gondolom a fejlesztés során nagyságrendekkel többet költenek, hogy mindezen kedvezőtlen paramétereket kiküszöböljék.

ui: ennél már csak az mp3-as HiFi fejegység hangzik nevetségesebben :)

Igazad is van meg nem ! Ezért találták kia fázis eltolást stb hogy az aszimtrikusan elhelyeztt hagszorokbol a hang egyszerre érjen a füledhez meg ezért van a bitumen lep stb. iagazobol ültem mar olyan kocsiba ahol iszonyatosan tisztán. gyönyörű szipadképpe szolt a zene.

Aki napi 3-4 orát ül a kocsiban annak iganis fontos a zene. nekem is fontos. Otthon a kanapén mast csinalok inkabb :huh: TV-zni sincs időm nem hogy leüljek meghalgatni pár számot.

Mp3 megközelitést teljesen megértem a hangminőség rovására megy nagyon nagyon de gyári fejjel gyári hangszoroval nem észrevehető.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.