Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Hello!

Még mindig nem tudtam megbirkózni ezzel az ülőlappal !

Hogy a francba kell kivenni a helyéről???? Sehogyan se lehet

JO hogy irsz ki is ment a fejemből multkor takaritotam az auto és kivettem le is fényképeztem. nekem ugy jött ki hogy meghuztak a kis füleket majd felhuztam az elejet és az első ülés fele mozdittoam és kiugtott a hátsó fülből is .

remélem a kép segitani fog

kép1

kép2

Link to comment
Megosztás:

JO hogy irsz ki is ment a fejemből multkor takaritotam az auto és kivettem le is fényképeztem. nekem ugy jött ki hogy meghuztak a kis füleket majd felhuztam az elejet és az első ülés fele mozdittoam és kiugtott a hátsó fülből is .

remélem a kép segitani fog

kép1

kép2

O köszi szépen így legalábbis valami elképzelésem van hogy mégis mi tartja, és remélem hogy holnap ki fogom tudni venni <_<

Még egyszer nagyon szépen köszönöm

ja és a tollat remélem hogy nem felejtetted ott a visszarakásnál :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vater H astrájának alvászámának 11 karakterét akartam értelmezni hogy hol a bánatba gyártották 8 szám van irva a 11dik helyre és érdeklődnék hogy ezeknél a modelleknél is működik a blitz opel oldalon közzé tett alvázszám értelmezési lista vagy nem, mert e szerint ez egy angol gyármány és nem tudom elhinni?

Hogy is van ez?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

11. karakter lehetséges megfejtései:

1 Rüsselsheim, Németország,

2 Bochum, Németország,

3 Azambuja, Portugália,

4 Zaragoza, Spanyolország,

5 Antwerpen II., Belgium,

6 Eisenach, Németország,

7 Luton, Anglia,

8 Ellesmere Port, Anglia,

9 Uusikaupunki, Finnország,

B Bertone,

J Bekasi, Indonesia,

P Warszawa, Lengyelország,

G Gliwice, Lengyelország,

S Szentgotthárd, Magyarország,

Z Torbali-Izmir, Törökország,

N Norwich, Anglia

Angliában gyártanak H Astrákat méghozzá, ha jól tudom akkor elsősorban GTC-ket.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

11. karakter lehetséges megfejtései:

1 Rüsselsheim, Németország,

2 Bochum, Németország,

3 Azambuja, Portugália,

4 Zaragoza, Spanyolország,

5 Antwerpen II., Belgium,

6 Eisenach, Németország,

7 Luton, Anglia,

8 Ellesmere Port, Anglia,

Angliában gyártanak H Astrákat méghozzá, ha jól tudom akkor elsősorban GTC-ket.

Szóval nincs más értelmezés!

Akkor ezek szerint jól olvastam ki de ez egy 2007-es Astra Essentia Plus 1.4 twinport 5 ajtós!

Link to comment
Megosztás:

no, akkor mindenki jól beszélt :huh:

EPC ből ollóztam, ami nem hazudik <_<

W0L = General Motors

0 = NEM SAJÁTOS JÁRMű

A = Astra Platform

H = 2004 Platform Generation

L48 = 5 AJTóS FERDEHáTú

7 = 2007

8 = Ellesmere Port

123456 = SZÉRIASZÁM

Köszönöm

benned bíztam :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy milyen szőnyeget adnak egy új H Astra vásárlásakor alapban az autóhoz? Szövetet v gumit? Ha szövetet, akkor melyiket a sokféléből? És a G Astrához?

Hy !

Hát azt külön lehet megvenni bele, legalábbis mikor én vettem a kocsit nekem nem adtak hozzá semmilyent ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

ket kerdesem lenne:

- 2-3 eves kombit keresek. szobajott tipusok: H Astra, Focus, Lacetti, esetleg Octavia 2. Igazabol az elso ketto jo torese es realis ara dominal, de a velemenyetekre kivancsi lennek. Magam G astrat vezetek es nagyon elegedett vagyok a megbizhatosagaval, de olyan keves a nem nepper elado auto, hogy esetleg bovitenem a kort a H Astra mellett. Erdemes? Hatso sor tagassaga pl milyen a fenti tipusoknal?

- adozas (cegauto) miatt 1,6-ig kellene motort valasztani. Az 1.6 100LEs G ugyan nem egy varosi versenylo, de megszoktam es autopalyan megnyugtato a produkcioja. Elmegy a H ezzel a motorral? Fogyasztasi adatok nagyon szetesnek itt. A G nekem varosi: 9, orszaguti: 6,8, autopalya (140): 8,1 fogyaszt. Az autoszerelom nagyon ellene van a dizelnek - szerinte egy rossz tankolas es 100e alatt nem all meg a javitas. Milyen tapasztalataitok vannak? A benzines G tenyleg csak koporesz csereket igenyelt az elmult 150e km alatt, szoval ez a jo opel elmeny nekem, ilyen kellene. Mondjuk dizelbol csak a kicsi lenne 1.6 alatt...

elore is koszonom a velemenyeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ket kerdesem lenne:

- 2-3 eves kombit keresek. szobajott tipusok: H Astra, Focus, Lacetti, esetleg Octavia 2. Igazabol az elso ketto jo torese es realis ara dominal, de a velemenyetekre kivancsi lennek. Magam G astrat vezetek es nagyon elegedett vagyok a megbizhatosagaval, de olyan keves a nem nepper elado auto, hogy esetleg bovitenem a kort a H Astra mellett. Erdemes? Hatso sor tagassaga pl milyen a fenti tipusoknal?

- adozas (cegauto) miatt 1,6-ig kellene motort valasztani. Az 1.6 100LEs G ugyan nem egy varosi versenylo, de megszoktam es autopalyan megnyugtato a produkcioja. Elmegy a H ezzel a motorral? Fogyasztasi adatok nagyon szetesnek itt. A G nekem varosi: 9, orszaguti: 6,8, autopalya (140): 8,1 fogyaszt. Az autoszerelom nagyon ellene van a dizelnek - szerinte egy rossz tankolas es 100e alatt nem all meg a javitas. Milyen tapasztalataitok vannak? A benzines G tenyleg csak koporesz csereket igenyelt az elmult 150e km alatt, szoval ez a jo opel elmeny nekem, ilyen kellene. Mondjuk dizelbol csak a kicsi lenne 1.6 alatt...

elore is koszonom a velemenyeket!

Hello!

Hat én személy szerint 100.000km után csak ajánlani tudom a Hastrat helyileg sajnosn me tudom össze hasonlitani a G-vel. Mondjuk nekem 1.7 CDTI csak ajánlani tudom!

Link to comment
Megosztás:

- 2-3 eves kombit keresek. szobajott tipusok: H Astra, Focus, Lacetti, esetleg Octavia 2. Igazabol az elso ketto jo torese es realis ara dominal, de a velemenyetekre kivancsi lennek. Magam G astrat vezetek es nagyon elegedett vagyok a megbizhatosagaval, de olyan keves a nem nepper elado auto, hogy esetleg bovitenem a kort a H Astra mellett. Erdemes? Hatso sor tagassaga pl milyen a fenti tipusoknal?

ezt ne...

Link to comment
Megosztás:

ezt ne...

Miért is? Én még csak ültem ilyenben de úgy nem tűnt rossznak. Szerelői szemmel milyen?

H astra: nem rossz autók de én megmaradnék a G-nél. Nekem picit összetetttebbnek tűnik és a megyünk aztán útközben leáll című műsornál szerintem nehezebb a továbbhaladás lehetősége. Can bus rendszer: nem rossz gondolat de emiatt szinte csak szervízben tudnak bármit is mondani ha elromlott az autó.

De a felsoroltak közül a legjobb szerintem a H-Astra!

Link to comment
Megosztás:

Miért is? Én még csak ültem ilyenben de úgy nem tűnt rossznak. Szerelői szemmel milyen?

Olcsó kidolgozási minőség, és a korai példányoknak van egy olyan hibája, hogy rossz minőségű szelepekkel rakták össze, ezért ha nem pörgetősen használod, a korom lerakódik a kipufogószelepek szélére, a szelep nem zár rendesen vissza, és rendellenes motorműködést okoz.

Ezért az 5-6e.km-t futott autók motorjait meg kell bontani, hengerfej le, és szelepcsere.Ha mázlid van, akkor még gariban előjön.Ha nem, akkor alsó hangon is 60e.ft a kaland.

Amúgy az 5 ajtós futóműve eléggé feszes, jól autózható, a kormány lehetne informatívabb.A kilincsek tövénél lejön a festék, mert gatyán csinálták meg, a beltér pedig eléggé tele van könnyen karcolódó műanygokkal.Viszont kellően tágas 4 felnőttnek.Az ülések fotelszerűek, oldaltartásuk csekély, de hosszú távon is kényelmesek.A csomagtartó mérete és pakolhatósága tűrhető.Kb. mint egy Astra F-é.

A motort pörgetni kell, hogy tegye a dolgát mert alsóbb tartományokban eléggé lomha de ha pörgeted, akkor elég jó étvágya van.Rövid, városi távokon ez akár 9L-s fogyasztást is eredményezhet.Ami azért sztem eléggé sok, hiszen ennyiből már egy 2L-s motor is eljár, normál használat mellett.Hosszú távon beéri 6L-rel, 100km/h-ig.

A klíma elengedheti a nyomást a rezonancia miatt sérülő klímahűtőnél, szal ........Vannak a típusnak gyerekbetegségei.

Öszeségében szvsz nem rossz autó, de ezek a hibák eléggé bosszantóak.Főleg ha újonan vetted meg.

Elég konkrét az értékvesztése, ezért célszerű nem újonan, hanem 3 évesen megvenni, mert adiggra a fentebbi hibák előjöttek, jó eséllyel ki is lettek javítva.

Amúgy ez anyumék autója.Életük első ÚJautója, a fentebbi hibák ellenére is szeretik.Amint lejár a gari a gépről, lesz egy motorvezérlő optimalizálás, amitől Lacettis körökben elég jókat mondanak.

A másik autóknál előforduló hibákról Uhuhu tudna mesélni, hiszen Ő közelebb van a tűzhöz, munkaköréből adódóan.Nálunk ennyi jött elő a 32e.km alatt.

Feltételezem, hogy a H Astránál is vannak típushibák.......pl. 1.7DTi, 1.3CDTi, Z14XEP, miegymás......

Link to comment
Megosztás:

ennyi. leírtál mindent.

aki Lacettit vesz annak meg kell tanulni együtt élni azzal, hogy nagy Családi ( Astra méretü) autót vett Corsa áráért, és nem mercedest. ennyi.

Amugy minden autónak megvan a maga baja, ez igaz az opelre, a saabra, a hondára, a toyotára. csak mivel ez opel fórum, így ezekről hall-tud többet az ember nem más tipusról...

megvehető autó, de én nem vennék, mert nekem az opel minősége jó, ez pedig gyengébb...

Amugy a lacetti kilincsét gariba újrafényezik 3 éves korig...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon koszonom Mindotoknek - az eddigit, az ezutanit is.

Lacse lehet, hogy kikerul. Ha a H hozza azt a hatso labteret, amit egyszer (az elso ulesrol) lattam a Lacsebe, akkor boven megeri a nehany szaze. tobbletet.

(Persze ehhez meg el kell adni a G-t... es nem tolonganak a nepek.)

Kerdesek meg:

- A H-ban ez a tologahato hatso ules milyen felszereltseghez jart?

- A H vezetoules kornyeki pakolhatatlansaga (kis rekeszek, stb) nem orvosolhato valahogy? (Mondjuk egy ismeros ezen az alapon vett 307est, na mara banja!)

- Vezetoules kenyelme milyen?

Focusrol nem irtok...

koszonom az infokat es szep Karacsonyt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.