Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Abbol ugyan nem, mindegyik fogyoeszkoz, cserelni kell. Siman lehet egy 200ezret futott kocsin uj gumi es fektarcsak / betetek.

Szemre abbol sem latszik semmi, de tegyuk fol, valamilyen csoda folytan tudjuk, hogy 23543 kilometrerrel korabban volt csere. Ebbol hogy derul ki barmi tobb annal, hogy legalabb ennyit futott a kocsi?

Háát gumik szinte vadonatújak, 2010-esek, alig futottak, fékpofát elöm most cseréltem, hátul majd ősszel kb. Szemre a kocsi állapota mindehol megfelel egy alig hajtott 4-évesnek és a papírjai is ezt mondják róla.

Link to comment
Megosztás:

A Vateran ures szervizkonyveket is kinalnak, es ezt hagyjak, mint sok mas szelhamossagot, mert csak a jutalek erdekli oket... Az "ott vette" dolog hamar kideritheto, ha megirod a rendszamot, vagy az alvazszamot. Inkabb az utobbit, mert nagyon valoszinu, hogy kulhonbol erkezett.

Megírtam magánban. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Abbol ugyan nem, mindegyik fogyoeszkoz, cserelni kell. Siman lehet egy 200ezret futott kocsin uj gumi es fektarcsak / betetek.

Szemre abbol sem latszik semmi, de tegyuk fol, valamilyen csoda folytan tudjuk, hogy 23543 kilometrerrel korabban volt csere. Ebbol hogy derul ki barmi tobb annal, hogy legalabb ennyit futott a kocsi?

Egy négy éves kocsin ha keveset futott, akkor nem kellett volna még tárcsát cseréni(akkor még a gyári lenne), ugyanez a helyzet a gumikkal...Nekem is 4 éves az autóm és még a gyári van rajta, idén cseréltem én is tárcsákat!

Akkor nincs más megoldás, mint felvenni a kapcsolatot egy opel szervizzel vagy a GM-el!

Ők biztos tudnak mindent a kocsiról...

Egy olaj kb 30ezret megy el(szerintem nem), de a szervizkönyv szerint igen...egy olyan olaj összetétele(színe,szaga,állaga,stb) más mint ami 30ezret vagy talán 60-80ezret futott!

De rá kell dobni a gépre a kocsit és mindent megtudsz róla, a motorvezérlőből ki lehet olvasni a pontos futásteljesítményt!(kivéve ha bosch rendszerekkel foglalkozó, hozzá értő szakember tekeri vissza)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vans-hoz lenne 1 kérdésem. Látom neked is 1.8-as motor van benne. Ezt a tipust áll. nem lehet manipulálni, mert a bc.-ben benne marad a valós km. Igaz ez?

Nekem egyik autószerelő ismerősöm mondta kb. egy hónappal ezelőtt, hogy ő vissza tudja tekerni a kilométerórát nyom nélkül!(Bosch autószervizben dolgozik)

De ennél a típusnál valóban nehezebb, csak hozzá értő szakember tudja megcsinálni szinte nyom nélkül szerinte...más visszatekergetéseket simán ki tud olvasni!

Ha tesznek bele egy másik motorvezérlő elektronikát, akkor meg mindegy, mert mindent lehet anélkül h rájönne valaki....

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyik autószerelő ismerősöm mondta kb. egy hónappal ezelőtt, hogy ő vissza tudja tekerni a kilométerórát nyom nélkül!(Bosch autószervizben dolgozik)

De ennél a típusnál valóban nehezebb, csak hozzá értő szakember tudja megcsinálni szinte nyom nélkül szerinte...más visszatekergetéseket simán ki tud olvasni!

Ha tesznek bele egy másik motorvezérlő elektronikát, akkor meg mindegy, mert mindent lehet anélkül h rájönne valaki....

Ezek szerint csak nagyobb a valószinűsége, hogy korrekt a km állás! Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyik autószerelő ismerősöm mondta kb. egy hónappal ezelőtt, hogy ő vissza tudja tekerni a kilométerórát nyom nélkül!(Bosch autószervizben dolgozik)

De ennél a típusnál valóban nehezebb, csak hozzá értő szakember tudja megcsinálni szinte nyom nélkül szerinte...más visszatekergetéseket simán ki tud olvasni!

Ha tesznek bele egy másik motorvezérlő elektronikát, akkor meg mindegy, mert mindent lehet anélkül h rájönne valaki....

Ez a nehezebb visszatekerés igaz lehet a 2007-es 1.9 CDTI-kre is (120LE)?

Végülis kiderült, hogy a szervízkönyv teljesen hamis. Gondolom nem én vagyok az első aki ilyet beszív :/

Link to comment
Megosztás:

Ez a nehezebb visszatekerés igaz lehet a 2007-es 1.9 CDTI-kre is (120LE)?

Végülis kiderült, hogy a szervízkönyv teljesen hamis. Gondolom nem én vagyok az első aki ilyet beszív :/

Szet kell valasztani ket dolgot... A muszerfalon kijelzett szamot gyerekjatek atallitani, ami nehez (lehet), az a motorvezerloben tarolt ertek. Azt olvastasd ki, es akkor vagy kiderul a valos adat, vagy filozhatsz, hogy nem allitottak vissza, vagy profik voltak. De egyreszt minek szervizkonyvet hamisitani, ha jo az ertek, masreszt pedig egy ujonnan vett dizellel ritkan mennek csak evi 15 ezret, meg Magyarorszagon is.

Link to comment
Megosztás:

Szet kell valasztani ket dolgot... A muszerfalon kijelzett szamot gyerekjatek atallitani, ami nehez (lehet), az a motorvezerloben tarolt ertek. Azt olvastasd ki, es akkor vagy kiderul a valos adat, vagy filozhatsz, hogy nem allitottak vissza, vagy profik voltak. De egyreszt minek szervizkonyvet hamisitani, ha jo az ertek, masreszt pedig egy ujonnan vett dizellel ritkan mennek csak evi 15 ezret, meg Magyarorszagon is.

Egyetértek ezzel, egy teljesen újonnan vásárolt dízellel nem mennek évi 15ezerkm-t, csak az vesz ilyen autót aki évi minimum 30ezret megy vagy cégek...nagyon ritka a kis futásteljesítmény ezeknél!

Ha kereskedőnél vetted biztos nem nyúlt bele a motorvezérlőbe, kivéve ha márkaszerviz(de vannak kivételek)!

Kereskedőnél vetted vagy magánszemély??

Az 1.9 CDTI motorral szerelt modellt is simán vissza lehet állítani!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek ezzel, egy teljesen újonnan vásárolt dízellel nem mennek évi 15ezerkm-t, csak az vesz ilyen autót aki évi minimum 30ezret megy vagy cégek...nagyon ritka a kis futásteljesítmény ezeknél!

Ha kereskedőnél vetted biztos nem nyúlt bele a motorvezérlőbe, kivéve ha márkaszerviz(de vannak kivételek)!

Kereskedőnél vetted vagy magánszemély??

Az 1.9 CDTI motorral szerelt modellt is simán vissza lehet állítani!

Kereskedőnél, mármint márkakereskedőnél, de nem Opel mákrakereskedőnél. Na majd ha elviszem vezérműszíj cserére kiolvastatom a vezérlőből a km-t. Csak kíváncsiságból.

Link to comment
Megosztás:

Kereskedőnél, mármint márkakereskedőnél, de nem Opel mákrakereskedőnél. Na majd ha elviszem vezérműszíj cserére kiolvastatom a vezérlőből a km-t. Csak kíváncsiságból.

Akkor szerintem ők biztos nem "szerkesztették át" a vezérlőt!

Hány km van benne most és mennyivel vetted?

Milyen motor van benne pontosan?

Link to comment
Megosztás:

120-as ja.

Most februárban vettem, még nem voltam vele messze sehol. Majd az most jön.

Akkor ezek szerint évi kb.17ezret ment az autó, ami ilyen motor mellett szinte lehetetlen!

Természetesen akadnak kivételek!

Az enyémmel évi 20ezret megyek és az nem dízel!

Olvastasd ki a pontos állást szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem Zafirám van, Z19DT motorral, és évente 12-14 ezer km-t megyek vele. Pár hónaposan, használtan vettem, az Opel szerint az első tulajdonosa vagyok (GM egyik alkalmazottja használta az autót, tulajdonosa a GM volt). Akkor 4 hónap alatt 29 ekm-t tett bele. Azóta én a bő két év alatt nem mentem vele ennyit. Árban annyi volt, mint egy 1.8-as benzines, és én amúgy is dízelt szerettem volna. Ennyi.

Tehát az alacsony futásteljesítmény sem elképzelhetetlen egy dízeltől, bár nagyon-nagyon ritka (nekem sem fogják majd 6-8 év múlva elhinni).

Opcommal kiolvasható a motorvezérlőben lévő km. Segítek szívesen.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Nekem Zafirám van, Z19DT motorral, és évente 12-14 ezer km-t megyek vele. Pár hónaposan, használtan vettem, az Opel szerint az első tulajdonosa vagyok (GM egyik alkalmazottja használta az autót, tulajdonosa a GM volt). Akkor 4 hónap alatt 29 ekm-t tett bele. Azóta én a bő két év alatt nem mentem vele ennyit. Árban annyi volt, mint egy 1.8-as benzines, és én amúgy is dízelt szerettem volna. Ennyi.

Tehát az alacsony futásteljesítmény sem elképzelhetetlen egy dízeltől, bár nagyon-nagyon ritka (nekem sem fogják majd 6-8 év múlva elhinni).

Opcommal kiolvasható a motorvezérlőben lévő km. Segítek szívesen.

Üdv: Laci

Azért mondtam h vannak kivételek, csak nagyon ritka és hihetetlennek hangzik, de attól még lehet.. B)

Link to comment
Megosztás:

Tehát az alacsony futásteljesítmény sem elképzelhetetlen egy dízeltől, bár nagyon-nagyon ritka (nekem sem fogják majd 6-8 év múlva elhinni).

Elso tulajdonosnal valoban, mert ujonnan nagyon latvanyos az arkulonbseg. Aki ugy veszi, hogy par ev es nehany 10ezer km utan eladja, annak egyertelmuen nem eri meg a felar. Hasznaltan mar nem olyan nagy az arkulonbseg, erdemes venni ritkabb hasznalathoiz is.

Link to comment
Megosztás:

Elso tulajdonosnal valoban, mert ujonnan nagyon latvanyos az arkulonbseg. Aki ugy veszi, hogy par ev es nehany 10ezer km utan eladja, annak egyertelmuen nem eri meg a felar. Hasznaltan mar nem olyan nagy az arkulonbseg, erdemes venni ritkabb hasznalathoiz is.

Igen, meg meglátásom szerint olyan ember vesz dízelt, aki sokat autózik, h megérje neki!

Vagy olyan akinek van pénze kifizetni a nem kis felárat érte...

Link to comment
Megosztás:

Igen, meg meglátásom szerint olyan ember vesz dízelt, aki sokat autózik, h megérje neki!

Vagy olyan akinek van pénze kifizetni a nem kis felárat érte...

Végülis a motorvezérlőben is az a km-óraállás volt mint a műszerfalon. Nem lettem okosabb, viszont innentől kezdve nem is akarok már ezzel foglalkozni úgy döntöttem. Az autó jól megy, jelenleg nincs hibája, úgyhogy használom, aztán alakul a dolog.

Köszi mindenkinek a tanácsot, segítséget.

Link to comment
Megosztás:

ennyi.

ha szép és jó akkor örülj neki....

csak cseréltesd ki a vezérmüszijat. ott az a biztos.

Jaja, konkrétan ma már túl is vagyok rajta, gyári alkatrésszel, ebben nem akarok "kockáztatni".

Ott olvastattam ki a motorvezérlőt is.

Csak tudjátok nem is idegesítő, nem is felháborító, hanem inkább már elszomorító ami itt ezen a téren folyik...

Link to comment
Megosztás:

Jaja, konkrétan ma már túl is vagyok rajta, gyári alkatrésszel, ebben nem akarok "kockáztatni".

Ott olvastattam ki a motorvezérlőt is.

Csak tudjátok nem is idegesítő, nem is felháborító, hanem inkább már elszomorító ami itt ezen a téren folyik...

Müszaki vizsgán voltam februárban és nekem rögzítették a km-állását.nem tudom új e a dolog vagy régen is volt ilyen.?ott nem lehet utánajárni egy ilyen jellegű dolognak?már ha 4 évesnél idősebb egy kocsi mivel első körben 4-et kap.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.