Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok.

Jobb hátsó el. ablak egy nagy érdekesség, jelenleg müködik.

Ha meleg van, tök jó, ha 20 fok alatt vagyunk, nem vagy nem annyira jó.

Azért meg kell nézetni majd még.

Navigáció:

Korábban felmerült, ahogy láttam, hogy hogyan legyen friss szoftverünk kérdés.

Ebay:

Navteq europa térkép 129 euro

Navteq németország, alpok, benelux államok, franciaország és még 1-2 ország, persze külön külön 89 euro

Navteq nyugat europa (mo nincs benne) 100 euro

Márkaszervíz:

Navteq európa 110 euro

Racing-bazár:

100 ft, kamu az egész vagy csak nekem tűnt annak.

Internet:

de ez ugye kalózkodás, és börtön, meg rosszfiúk, meg ilyen csúnya dolgok járnak vele.

Amúgy leszeded, kiirod a 2011/2012-es verziót és simán müködik. (win képíró és dvd-r)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a bringás hozzászólásokat!

Akkor van esély hogy be tudom gyömöszölni a csomitartóba. :)

Sziasztok.

Jobb hátsó el. ablak egy nagy érdekesség, jelenleg müködik.

Ha meleg van, tök jó, ha 20 fok alatt vagyunk, nem vagy nem annyira jó.

Azért meg kell nézetni majd még.

Biztos, hogy a hőmérséklet befolyásolja?

Nekem nemrég véletlenszerűen az egyik ablaknál a távirányítóval való le/felhúzás nem működött. Kiderült hogy a kábel megtört az ajtó-csatlakozónál és ez okozta.

Állítólag szokott ilyen lenni ezeknél az autóknál.

Navigáció:

Racing-bazár:

100 ft, kamu az egész vagy csak nekem tűnt annak.

Valószínűleg igen. Jó kis figyelemfelkeltő reklámfogás...

Internet:

de ez ugye kalózkodás, és börtön, meg rosszfiúk, meg ilyen csúnya dolgok járnak vele.

Amúgy leszeded, kiirod a 2011/2012-es verziót és simán müködik. (win képíró és dvd-r)

Igen. (Vagy ha ez nem kérdés volt, hanem kijelentés, én is megerősíthetem.)

Link to comment
Megosztás:

Ablaknál én is inkább a kábelre gyanakszom.

Dvd90-nel próbálva.

Navi, kijelentésre gondoltam, de az előbb próbáltam mindent, és egyelőre elégedett is vagyok vele.

Navi dvd-t simán felismerte, dolgozik róla rendben van.

Audio cd-ről egész jól szól a hifi.

Mp3-ról is jól szól, de azért itt néha volt gondolkodás a rádió részéről. Viszont tök pozitivum, hogy kezeli az albumokat.

De nagyon tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kérdeztem már, de valaki mostanában nem csináltatott navigáció magyarítást?

Keresek egy megbízható helyet, ahol max egy "Szent Istvánért" megcsinálnák.

Körülnéztem, sokan csinálnak ilyet elég különböző áron.

Van ahol 9000-ért van ahol 20000-ért.

A drágább helyen azt mondták, hogy vigyázzak, mert tudják hogy van ahol olcsóbban csinálják, de azt olyan emberek fordították, akik nem értenek az angolhoz. És már jöttek hozzájuk ezzel a problémával.

Ebben lehet valami, vagy csak marketing?

Nem csináltatott itt még senki ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Az lenne a kérdésem, van-e ötlete vkinek a szőnyeggel /gumi, kárpit mindegy/ kapcsolatban, hogy ami a gyári szőnyegen van rögzítő, olyat külön lehet-e vhol venni, mert nem tudom lerögzíteni a szőnyeget.Az alja megvan, amire rápattanra, de amikor vettem az autót a gyári szőnyeg nem volt már meg.Lyukat hiába csinálok a szőnyegre, mert letúrja az ember a lábával. Köszönettel.

Szia!

Nem tudom, megoldódott-e már a problémád, de tegnap takarítás közben lefotóztam a patentet a szőnyegen.

Találtam rajta egy cikkszámot, ez alapján szerintem el lehet indulni...

IMG_20130731_175233_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Jó szerelést!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem tudom, megoldódott-e már a problémád, de tegnap takarítás közben lefotóztam a patentet a szőnyegen.

Találtam rajta egy cikkszámot, ez alapján szerintem el lehet indulni...

IMG_20130731_175233_www.kepfeltoltes.hu_

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Jó szerelést!

Zoli

Megoldódott.Köszönöm szépen.Rendeltem az autoszonyeg.info-tól szőnyeget, és ingyen küldtek plusz egy garnitúra patentot.Korrektek voltak nagyon.

Viszont most olyan problémám van, hogy ebben a h.lye melegben, az ajtóhatárolók elkezdtek pattogó meg nyekergő hangokat kiadni.Gondoltam csak egy kis WD40, és megoldódik. Hát nem.Esetleg ötlete van vkinek, mivel kenjem be, és hol, hogy elhallgasson?

Köszi. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Kb. másfél hete volt téma.

Hát visszanéztem vagy egy hónapot, de nem találtam ebben a topicban. A szervízben még ősszel befújták vmivel, akkor elhallgatott mindegyik ajtó.Lehet, az lesz megint, bemegyek vele a szervízbe.Nem árulták el milyen spray, azt mondták erre való.Köszi.Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Általános műszaki problémák topicban volt. Szilikonzsírt szoktak használni ilyen célra, fehér színű, boltokban is meg tudod venni. Barkácsüzletekben, vas-műszaki boltokban, kenőanyag üzletekben érdemes keresni. A spray változatot ajánlom, egyszerűbb felvinni ;)

Köszi szépen megpróbálom.Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy próbált-e már valaki diesel astrát csendesebbé tenni, azaz utólag hangszigetelni. Ha igen, hogy-s mint, milyen anyagokkal stb.

Nagyon jó kis autó a diesel, de engem eléggé zavar a kerregése, főleg ha a klíma is be van kapcsolva. Ja 1.7-ről van szó, de ültem 1,9-ben is, az is eléggé zajos.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy próbált-e már valaki diesel astrát csendesebbé tenni, azaz utólag hangszigetelni. Ha igen, hogy-s mint, milyen anyagokkal stb.

Nagyon jó kis autó a diesel, de engem eléggé zavar a kerregése, főleg ha a klíma is be van kapcsolva. Ja 1.7-ről van szó, de ültem 1,9-ben is, az is eléggé zajos.

Üdv.

Engem sose zavart. Lehet én vagyok süket, de szerintem alig hangosabb egy benzinesnél. Sőt nagyobb sebességnél, pályán, határozottan halkabb a hosszú áttételű váltó miatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene (SOS, opel találkozó közeledik :D ). Nekem is elpattant az egyik "takarófedél tetőcsomagtartó talphoz" (tetődíszléc takaró ablakocska).

Mennyibe kerül egy ilyen? Mert én csak 5000Ft magasságában találtam. Kicsit drágállom :unsure: .

Privátban jöhetnek linkek, előre is megköszönöm.

Más:

Kuplungom kinyiffant, ezért kicseréltem(-tük). Csapágy + szerkezet kompletten (SACHS) került bele.

Eddig erőből kellett kuplungolni, most meg szinte beesik a pedál ("vaj puha" - szinte az eddigiekhez képest zavaró). Szeretnék rajta egy picit keményíteni, de szerintem ez sajnos lehetetlen.

Valakinek nincs véletlen ezzel is tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene (SOS, opel találkozó közeledik :D ). Nekem is elpattant az egyik "takarófedél tetőcsomagtartó talphoz" (tetődíszléc takaró ablakocska).

Mennyibe kerül egy ilyen? Mert én csak 5000Ft magasságában találtam. Kicsit drágállom :unsure: .

Privátban jöhetnek linkek, előre is megköszönöm.

Én is kb annyiért vettem Cromaxéknál. Csergőék is hasonló áron adják.

A színrefújást kb 10-12e Ft-ért vállalják. Vagy veszel gyári festék+lakk sprayt és lefújod. Kb 5000 Ft az is. Nekem teljesen olyan lett vele mint a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az normális dolog, hogy olyan 2500-2700 as fordulaton remeg az autó ? Mindegy milyen sebesség fokozatban van és csak abban a tartományban amit írtam sem alatta sem felette, Másnak is van ilyen problémája? Először azt hittem, hogy a gumik miatt, de ma került rá zsír új gumi alufenivel.
Z14XEP

Link to comment
Megosztás:

Ebben az egész pasztázásban attól tartok, hogy össze fogom karcolni a ruhával amivel pasztázok a fényezést. Árulnak erre is valami spéci rongyot, vagy valami egyszerű pamut anyaggal? G.

Én mikroszálas törlőkendőt szoktam használni. Az Auchanban az autós cuccok között vettem. 5-6 db van benne és 500 Ft. Nem egyszer használatos. Használat után vízzel kiöblítem, megszárítom és olyan mint új korában.

Azt a pasztát még nem használtam. Ilyennel szoktam havonta egyszer átkenni az autót és még nem karcoltam össze: http://autofelszereles.dunaauto.hu/img/product_photos/1382_001.jpg

De kipróbálom majd a pasztát a fényszóróra mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

H Astra 2009-es évjárat a következő a szitu:

- manuális klíma, tökéletesen működik, kb. 1 perc alatt elkezdi fújni a hűvös levegőt DE

- nagyon erős szag van az autóban, főleg ha áll mondjuk 1 napot kifejezetten kellemetlen, belenyomtam egy bombát és kb. 2-3 napig volt hatásos és utána visszatért a régi szag

- ha bevan kapcsolva a klíma és egyesből kettesbe váltok elkezd zörögni valami a motortérből, ez kikapcsolt klímánál nincs és akkor sem ha rendesen kihúzatom egyesben és magasabb fordulaton váltok fel kettesbe

Következő megoldásokra gondoltam:

- elviszem valahova rendes klímatisztításra 6000-ért - újpest központ közelében lakom, ha tudtok ajánlani esetleg megbízható klímást megköszönném!

- ajánlottak klímakompresszor olajfeltöltést ami állítólag 100.000 km-enként (130.000 van benne) vagy 4 évenként kéne elvégezni...soha nem hallottam róla az ajánlat 11000 forint...hülyének néznek vagy tényleg van ilyen?

Előre is köszönet minden jótanácsért!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az normális dolog, hogy olyan 2500-2700 as fordulaton remeg az autó ? Mindegy milyen sebesség fokozatban van és csak abban a tartományban amit írtam sem alatta sem felette, Másnak is van ilyen problémája? Először azt hittem, hogy a gumik miatt, de ma került rá zsír új gumi alufenivel.

Z14XEP

Én megjártam már ezt az utat.igaz nekem z16xer van,de ami gond volt az említett fordulatszám tartományban minden fokozatban rezonancia volt és nekem mintha hangosabb is lett volna a motor környéke.

Szakszervíz átnézte és rezonátorcső cserét javasolt(5000 munkadíj) mert törött volt(cirka 70-80 ezres tétel lett volna de előtte utána egyben volt a cső,)kicseréltem kipufogósnál a rezonátor csövet külön 4000-ért.a hiba megmarad

Gumisnál centíroztatás hátha az a baj.kb 1000ft hiba marad

Szakszerviz ,megint állítgatták többször a motortartó bakot hogy hátha feszül valami 5 óra szerviz próbakörök állítgatás.hiba marad igaz széttárt kezek és 0 ft munkadíj

Aztán fórum itt rögtön kaptam választ(szakszerviz szerint kizárt hogy az a baj)aztán telefonálgatások mire a fórumos választ kaptam egy olyan szervizből ahol már találkoztak ilyen hibával és orvosolták.

Aztán helyi szerviz kétkedve de megrendelte a szükséges alkatrészt de ha nem jó akkor is ki kell fizetnem.

Jó lett.

A hiányzó alkatrész a jobb féltengelyről rezgéscsillapító kb 10000 volt 3 éve.

Igaz előszedtem a számlát és 2db-ot írnak de mivel 2 félből áll ezért lehet 2db.

Cikkszáma 9016415

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én megjártam már ezt az utat.igaz nekem z16xer van,de ami gond volt az említett fordulatszám tartományban rezonancia volt és nekem mintha hangosabb is lett volna a motor környéke.

Szakszervíz átnézte és rezonátorcső cserét javasolt(5000 munkadíj) mert törött volt(cirka 70-80 ezres tétel lett volna de előtte utána egyben volt a cső,)kicseréltem kipufogósnál a rezonátor csövet külön 4000-ért.a hiba megmarad

Gumisnál centíroztatás hátha az a baj.kb 1000ft hiba marad

Szervíz megint állítgatták a motortartó bakot hogy hátha feszül valami 5 óra szerviz próbakörök állítgatás.hiba marad igaz széttárt kezek és 0 ft munkadíj

Aztán fórum itt rögtön kaptam választ(szakszerviz szerint kizárt hogy az a baj.aztán telefonálgatások mire a fórumos választ kaptam egy olyan szervizből ahol már találkoztak ilyen hibával és orvosolták.

Aztán helyi szerviz kétkedve de megrendelte a szükséges alkatrészt de ha nem jó akkor is ki kell fizetnem.

Jó lett.

A hiányzó alkatrész a jobb féltengelyről 1 súly

De a féltengely fordszáma sebesség és nem motorfordszám függő. Neki pedig pont sebességfüggetlen a rezonanciája. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

H Astra 2009-es évjárat a következő a szitu:

- manuális klíma, tökéletesen működik, kb. 1 perc alatt elkezdi fújni a hűvös levegőt DE

- nagyon erős szag van az autóban, főleg ha áll mondjuk 1 napot kifejezetten kellemetlen, belenyomtam egy bombát és kb. 2-3 napig volt hatásos és utána visszatért a régi szag

- ha bevan kapcsolva a klíma és egyesből kettesbe váltok elkezd zörögni valami a motortérből, ez kikapcsolt klímánál nincs és akkor sem ha rendesen kihúzatom egyesben és magasabb fordulaton váltok fel kettesbe

Szia.

Nekem javasolták hogy mielőtt célhoz érsz előtte lekapcsolod a klímát hogy tudjon száradni a maradék úton és lehet jó lesz,gondolom ventillálni azért kell

Ha a zörgés alatt fémes zörgőhangot értesz és 8-900-1000 fordulat környékén hallani ,akár 1-esben is vagy kettesben is akkor ékszíj csere javasolt.hitetlen voltam emiatt de nekem jó lett :)

Link to comment
Megosztás:

De a féltengely fordszáma sebesség és nem motorfordszám függő. Neki pedig pont sebességfüggetlen a rezonanciája. :huh:

Minden sebességben azon a tartományon rezonancia volt.ezért nem hitték a szervizben sem és a szaki ismerősők sem hogy ez a megoldás.

Nekem mégis ez volt a megoldás.és neki is ugyanannak látszik a hiba .De csak z16 motorhoz van amint látom

Ezt kaptam itt válaszként:

Ezt találtam a TIS-ben érdemes megnézni az autón:

Astra-H 2007... Z16XER| Z16XEP LHD

Reklamáció: Ülés, kormánykerék, pedál vibrációja, és kb. 2800 ford/perc-nél erős zúgás.

Ok: Hiányzó rezgéscsillapító a jobb oldali hajtótengelyen.

Gyártási megoldás:

Hibaelhárítás:

Vevőreklamáció esetén szereljen a jobb oldali kardántengelyre kiegészítő

rezgéscsillapítót (cikkszám: 90345860 / katalógusszám: 90 16 415),

lásd ábra.

f_ltengely_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megjegyzés: Az ábrán látható "A" távolságnak (a kerékoldali ütközőtől

mérve) 292 +/- 2 mm-nek kell lennie, a csavarok meghúzási nyomatéka 10 Nm.

Alkatrészek: Cikkszám: Katalógusszám:

Rezgéscsillapító (2 db szükséges) 90345860 90 16 415

Csavar (2 db szükséges) 11101101 20 08 002

Csavarrögzítő massza 90542117 15 10 181

Funkcionális csoport: E - Első kerék felfüggesztés/Kerekek/Kerékabroncsok

Reklamációs csoport: 14 - Zörejek vagy rezgések

Hibakód: Nincs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

H Astra 2009-es évjárat a következő a szitu:

- manuális klíma, tökéletesen működik, kb. 1 perc alatt elkezdi fújni a hűvös levegőt DE

- nagyon erős szag van az autóban, főleg ha áll mondjuk 1 napot kifejezetten kellemetlen, belenyomtam egy bombát és kb. 2-3 napig volt hatásos és utána visszatért a régi szag

- ha bevan kapcsolva a klíma és egyesből kettesbe váltok elkezd zörögni valami a motortérből, ez kikapcsolt klímánál nincs és akkor sem ha rendesen kihúzatom egyesben és magasabb fordulaton váltok fel kettesbe

Következő megoldásokra gondoltam:

- elviszem valahova rendes klímatisztításra 6000-ért - újpest központ közelében lakom, ha tudtok ajánlani esetleg megbízható klímást megköszönném!

- ajánlottak klímakompresszor olajfeltöltést ami állítólag 100.000 km-enként (130.000 van benne) vagy 4 évenként kéne elvégezni...soha nem hallottam róla az ajánlat 11000 forint...hülyének néznek vagy tényleg van ilyen?

Előre is köszönet minden jótanácsért!

Üdv.

Szia!

Gondolom a tavaszi szűrőcserén túl vagy. Ha nem, akkor érdemes évente, a klímaszezon elején cserélni. Aztán lehet klímarendszert fertőtleníttetni, és/vagy spray-vel az egész utasteret be lehet fújni.

Egyébként erről az olajcseréről még nem hallottam. Nekem volt klímás autóm ezelőtt is, 100 ezerrel vettem, és 260 ezerrel adtam el, de ilyen olajcserérről nem tudok.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem javasolták hogy mielőtt célhoz érsz előtte lekapcsolod a klímát hogy tudjon száradni a maradék úton és lehet jó lesz,gondolom ventillálni azért kell

Ha a zörgés alatt fémes zörgőhangot értesz és 8-900-1000 fordulat környékén hallani ,akár 1-esben is vagy kettesben is akkor ékszíj csere javasolt.hitetlen voltam emiatt de nekem jó lett :)

IGEN! Megcsúszik az ékszíj, csak egy pillanatra de az lesz - ez ugye a hosszbordás szíj+feszítőgörgő párosítás? Dayco+SKF kombóra gondoltam...vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Én megjártam már ezt az utat.igaz nekem z16xer van,de ami gond volt az említett fordulatszám tartományban minden fokozatban rezonancia volt és nekem mintha hangosabb is lett volna a motor környéke.

Szakszervíz átnézte és rezonátorcső cserét javasolt(5000 munkadíj) mert törött volt(cirka 70-80 ezres tétel lett volna de előtte utána egyben volt a cső,)kicseréltem kipufogósnál a rezonátor csövet külön 4000-ért.a hiba megmarad

Gumisnál centíroztatás hátha az a baj.kb 1000ft hiba marad

Szakszerviz ,megint állítgatták többször a motortartó bakot hogy hátha feszül valami 5 óra szerviz próbakörök állítgatás.hiba marad igaz széttárt kezek és 0 ft munkadíj

Aztán fórum itt rögtön kaptam választ(szakszerviz szerint kizárt hogy az a baj)aztán telefonálgatások mire a fórumos választ kaptam egy olyan szervizből ahol már találkoztak ilyen hibával és orvosolták.

Aztán helyi szerviz kétkedve de megrendelte a szükséges alkatrészt de ha nem jó akkor is ki kell fizetnem.

Jó lett.

A hiányzó alkatrész a jobb féltengelyről rezgéscsillapító kb 10000 volt 3 éve.

Igaz előszedtem a számlát és 2db-ot írnak de mivel 2 félből áll ezért lehet 2db.

Cikkszáma 9016415

Köszönöm szépen a válaszod akkor én is elviszem és megcsináltatom, már egyre jobban zavar főleg így, hogy nem tudom a gumira fogni a dolgot :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.