Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Számomra érdekes dolgot vettem észre tegnap az autómon. A kormányoszlop borítása egyszerűen elferdült. Itt egy kép a dologról: http://kepfeltoltes.hu/view/130811/Korm_nyburkolat_ferdes_g_2013-08-11_09.40.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tegnap előtt vettem észre ezt a dolgot, biztos, hogy eddig nem volt ilyen, mert tuti észre vettem volna, illetve rendszeresen fotózom a km órát, és a képeken látszik, hogy normálisan állt. Volt már valakinek ilyen? Tipp, hogy mi és mitől ferdülhetett el? A borítás nem kotyog, nem mozog, fixen áll. Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Számomra érdekes dolgot vettem észre tegnap az autómon. A kormányoszlop borítása egyszerűen elferdült. Itt egy kép a dologról: http://kepfeltoltes.hu/view/130811/Korm_nyburkolat_ferdes_g_2013-08-11_09.40.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tegnap előtt vettem észre ezt a dolgot, biztos, hogy eddig nem volt ilyen, mert tuti észre vettem volna, illetve rendszeresen fotózom a km órát, és a képeken látszik, hogy normálisan állt. Volt már valakinek ilyen? Tipp, hogy mi és mitől ferdülhetett el? A borítás nem kotyog, nem mozog, fixen áll. Köszi előre is! G.

Nekem is ilyen, ha kormányzárral, ha megfogod a kormányt akkor vissza tudod egyenesbe tenni. Én idáig nem foglalkoztam ezzel, kellene?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Számomra érdekes dolgot vettem észre tegnap az autómon. A kormányoszlop borítása egyszerűen elferdült. Itt egy kép a dologról: http://kepfeltoltes.hu/view/130811/Korm_nyburkolat_ferdes_g_2013-08-11_09.40.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tegnap előtt vettem észre ezt a dolgot, biztos, hogy eddig nem volt ilyen, mert tuti észre vettem volna, illetve rendszeresen fotózom a km órát, és a képeken látszik, hogy normálisan állt. Volt már valakinek ilyen? Tipp, hogy mi és mitől ferdülhetett el? A borítás nem kotyog, nem mozog, fixen áll. Köszi előre is! G.

Az enyém is pontosan ugyan ilyen! Ugyan ebbe az irányba, ugyan ilyen mértékben ferde.

Én már így vettem. Arra gondoltam, hogy biztos valamiért levették a burkolatot és rosszul rakták vissza. De annyira sosem zavart hogy emiatt szétszedjem.

De ezek szerint lehet más oka van?

Link to comment
Megosztás:

Lementem, megtekertem zárt kormányzárral a kormányt, és visszafordult a műanyag. Lehet tekerni jobbra-balra. Ez kicsit furcsa nekem, mert ezek szerint nem teljesen fix a kormányoszlop? Kicsit aggasztó... G.

Nekem is ugyanez, van egy kis játéka jobbra-balra...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen, ha kormányzárral, ha megfogod a kormányt akkor vissza tudod egyenesbe tenni. Én idáig nem foglalkoztam ezzel, kellene?

Én is kipróbáltam és tényleg visszament! :) Sőt mindkét irányba lehet rajta a szélétől mérve kb 1-1 centit mozdítani. De gáz! :S

Ha már ott ültem az autóban, lőttem egy képet a műszeregységről, csak úgy... Ezen még látszik hogy a jobb széle még kicsit feljebb van a műanyagnak.

P1030439_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem javasolták hogy mielőtt célhoz érsz előtte lekapcsolod a klímát hogy tudjon száradni a maradék úton és lehet jó lesz,gondolom ventillálni azért kell

Ha a zörgés alatt fémes zörgőhangot értesz és 8-900-1000 fordulat környékén hallani ,akár 1-esben is vagy kettesben is akkor ékszíj csere javasolt.hitetlen voltam emiatt de nekem jó lett :)

IGEN! Megcsúszik az ékszíj, csak egy pillanatra de az lesz - ez ugye a hosszbordás szíj+feszítőgörgő párosítás? Dayco+SKF kombóra gondoltam...vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudtok egy jó Opel szerelőt, vagy megbízható szervízt XI. kerület környékén?

Jo lenne olyan helyre menni, ahol nem húzzák le az embert es mindent jól megjavítanak.

Köszi!

Egyet szervizt tudok a XI. kerület Üllői út 741. szám alatt.

Lőriczi Futómű és gumiszerviz.

Míg Pesten dolgoztam, ide hordtuk a céges kocsikat is.

Egyszer-kétszer vittem én is ode öcsém kocsiját.

Nem kimondottan Opel, de egy telefont megér.

Ja, és korrektek voltak mindig, tájékoztattak a hibáról, elmondták, hogy és mennyiért lehet megjavítani.

https://maps.google.hu/maps?q=budapest+%C3%BCll%C5%91i+%C3%BAt+741&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.429807,19.216115&spn=0.000916,0.002642&sll=47.429554,19.216011&layer=c&cbp=13,216.75,,1,0.37&cbll=47.429808,19.216116&hnear=1182+Budapest,+XVIII.+ker%C3%BClet,+%C3%9Cll%C5%91i+%C3%BAt+741&t=m&z=19&panoid=quI4GY47OQauxRfMK8enVA

Link to comment
Megosztás:

Egyet szervizt tudok a XI. kerület Üllői út 741. szám alatt.

Lőriczi Futómű és gumiszerviz.

Míg Pesten dolgoztam, ide hordtuk a céges kocsikat is.

Egyszer-kétszer vittem én is ode öcsém kocsiját.

Nem kimondottan Opel, de egy telefont megér.

Ja, és korrektek voltak mindig, tájékoztattak a hibáról, elmondták, hogy és mennyiért lehet megjavítani.

https://maps.google.hu/maps?q=budapest+%C3%BCll%C5%91i+%C3%BAt+741&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.429807,19.216115&spn=0.000916,0.002642&sll=47.429554,19.216011&layer=c&cbp=13,216.75,,1,0.37&cbll=47.429808,19.216116&hnear=1182+Budapest,+XVIII.+ker%C3%BClet,+%C3%9Cll%C5%91i+%C3%BAt+741&t=m&z=19&panoid=quI4GY47OQauxRfMK8enVA

Üllői út??? Az XVIII. kerület lesz nem XI. Az majdnem a város túlsó vége. Persze ha jól dolgoznak és tényleg korrektek, akkor megérheti azt a 10-20 km pluszt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Számomra elég komoly problémára keresem a választ, hátha lesz valaki aki tud segíteni! :)

Szóval, két problémám van a 2008-as H astrámmal,1.7 cdti, 125 lóerős, kombi.

Az első: Picivel 100 km/h felett elkezd a jobb eleje rázni, a kanyarban ez erőteljesebben érezhető, 140-nél már elég keményen ráz. Hozzátenném, hogy centírozás megvan, futóműbeállítás is, vadiújak a féktárcsák, betétek. (110 ezer km van benne, ez elég tuti, mint ahogy az is, hogy nem volt törve! Valakinek van rá ötlete, hogy mi miatt ráz? A kormányon is érezhető egyébként.

A másik gondom: Autópályán 110 felett egy kis idő után leszabályoz, csak 2500-as fordulatot enged.. Megállok, leállítom, kilométer óra nullázót benyomom,így kiütöm a szervízjelet, és megyek tovább, minden oké, de pár perc múlva újra leszabályoz, és ez így megy végig! Ha 1500 km-re megyek vele akkor is.. :(

Elég idegesítő!

Ha valakinek volna használható ötlete a problémáim orvoslására, marhára megköszönném!!!!!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Picivel 100 km/h felett elkezd a jobb eleje rázni, a kanyarban ez erőteljesebben érezhető, 140-nél már elég keményen ráz. Hozzátenném, hogy centírozás megvan, futóműbeállítás is, vadiújak a féktárcsák, betétek. (110 ezer km van benne, ez elég tuti, mint ahogy az is, hogy nem volt törve! Valakinek van rá ötlete, hogy mi miatt ráz? A kormányon is érezhető egyébként.

Nekem is ez a gondom, 110 felett már érezhetően remeg a kormány, 120-130 körül meg már eléggé ráz, de érdekes módon ez nem folyamatos, hanem hol ráz, hol nem, természetesen pár másodperces kihagyásokkal. Az biztos, hogy futóműveshez fogom vinni, nézzék át az egészet így műszaki vizsga előtt. Arra emlékszem, hogy pár kisebb-nagyobb kátyúhoz volt már szerencsém ebben szezonban, nem kizárt, hogy van közül hozzá.

Egyébként a gumi szálszakadása is okozhatja, esetleg a felni sérülése, ami éppen belül van és nem látod. Érdemes átnézetni, lehet, hogy csak egy-két "filléres" alkatrész csere lesz. Sajnos ezek az utak eszik a futóművet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődtem a múltkorában a pasztázással kapcsolatban. Olyat, amilyet Gab93 ajánlott, sajnos nem tudok venni ott, ahol szoktam vásárolni. Helyette ilyen lenne: http://autofejlesztes.hu/polir-turtlewax-fg4643-metal-festeshez-500ml-p-5405.html

A legnagyobb gondom vele, hogy folyékony. Fel tudom ezt vinni szépen, egyenletesen a felületre? Jó ez a polírozó szer? Tapasztalat valakinek? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődtem a múltkorában a pasztázással kapcsolatban. Olyat, amilyet Gab93 ajánlott, sajnos nem tudok venni ott, ahol szoktam vásárolni. Helyette ilyen lenne: http://autofejlesztes.hu/polir-turtlewax-fg4643-metal-festeshez-500ml-p-5405.html

A legnagyobb gondom vele, hogy folyékony. Fel tudom ezt vinni szépen, egyenletesen a felületre? Jó ez a polírozó szer? Tapasztalat valakinek? Köszi előre is! G.

De múltkor waxról volt szó, ez meg polírozószer! A kettő nem ugyan az.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.