Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Csak tudnam miert annyira nagy vagy az a z22se...jojo, de ha baja van vege.

Mi az, hogy, ha baja van, vége?! :) Én laikusként úgy gondolnám, hogy a nagy motor hozzá képest kevésbé erős teljesítménnyel tartós dolog és jó strapabíró lehet. De javítsatok ki, ha tévedek! :)

Amúgy meg... B.Ú.É.K! :P

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy, ha baja van, vége?! :) Én laikusként úgy gondolnám, hogy a nagy motor hozzá képest kevésbé erős teljesítménnyel tartós dolog és jó strapabíró lehet. De javítsatok ki, ha tévedek! :)

Amúgy meg... B.Ú.É.K! :P

90%ban nem ertenek hozza. Az elso szerias lancok sorra csattantak el...aki nem cserelte frissitettre azoknal sorba. Aztan a szerelok se tisztelik a granulatumbol sutott alu hfet, blokkot. A gyertyat agyontepik altalaban igy a hf is elreped. A szerencsetlenul szakad a lanc akkor dobhatod el a blokkot is mint en. :)

Persze szoktak nagyjabol cserelni a folanckeszletet de a masodlagost mar nem, foleg nem a balansztengelyek fogaskerekeit. Ugye eleg egy alkatresz hibaja az egesz osszeomlashoz. Vezerles olyan 200eft ha gyarit veszel teliaron.

Am amig megy addig csendes es nagyon kellemes nyomateka van. Egyszer kiprobalnek egy teljesen gyarit is, hogy az mennyivel masabb mint az enyem.

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol színe az autó színe. Nem értem ez miért szar és gusztustalan! Számos híres olasz sportkocsi gyártó (meg más autógyártók is a prémium szegmensben) is így tesz a műszerfalat illetően, hogy a tulaj érezze, hogy az az autó része. Ez a dolog a low cost kategóriában az autógyártóknál nem megléphető megoldás, azonban design szempontjából harmónikusabb, mint egy fekete, szürke, semmitmondó középkonzol.

A 2.2 meg amerikai motor. A szerszámaid sem jók hozzá, mert nem metrikus csavarokkal van szerelve.

B.U.É.K.

Link to comment
Megosztás:

Ismerős most már két hetente jár berlinbe, szóval ennyiből könnyebb a helyzet, a másik fele még mindig a hiányzó kintlévőség. Ha magyarországról vennék autót, jó lenne az 1.8 is, kintről valszeg 2.2 lesz már csak a regadó miatt is. Könyvjelzőbe van már pár autó, illetve frissül/kopik ugye, de úgy akarnám, hogy behozatallal, még akár némi alkatrész cserével kötelezővel minden legyen meg max 1.1M-ból. És akkor lesz. :) De nem egyszerű, a km állást már kevésbé nézem, üzemileg legyen jó, ne rohadjon stb stb.

Link to comment
Megosztás:

Itt vagy az évjárat van elírva, vagy a teljesítmény. A 115Le még X18XE1-re utal, pedig 2001-től már Z18XE volt benne, az pedig 125 lóerős...

Valószínűleg a forgalomba helyezés évét adták meg, az lehet 2001.

Sőt, ha elolvasod a leírást, ott van hogy gyártási év 2000.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni :icon1:

Le szeretném cserélni a 2003-as 1.4 16v Sedanomat egy Coupe-ra.Olvastam már itt sokat róla,mégis megköszönném ha valaki összefoglalná nekem,hogy mire érdemes figyelni,várható költségek,alkatrészek,stb.Csak 1.8 vagy 2.2 érdekelne :D Előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag csak a sárvédőívnél (kétoldalt) tartja egy-egy csavar, a többi helyen (fent a lökhárítómerevítőnél és alul a kereszttartónál) csak műanyag patentek tartják (összesen 5db, felül 2, alul 3). Ha neked is még így van és nem cserélte ki valamelyik előző gazda a patenteket csavarokra (ami szerintem ronda, úgyhogy én inkább cserélem a patenteket időnként), akkor ne csodálkozz, előbb-utóbb elöregszenek és nem bírják a lökhárító súlyát...

Link to comment
Megosztás:

Gyermek betegségei nincsenek, mivel már jó ideje nem gyártják. A többit meg megkúrálták a boyracerek. :)

Itthoni választékot jól meg kell nézni. Kintről érdemesebb hozni. Sok a törött rozsdás olaszból jött. Turbónál az árba kalkulálni kell a turbó cserét is.

Tűzfal hangszigetelt, gépháztető szintén, ha ezek hiányoznak valszeg törött volt. Hátsó lökösben alul van egy kis fekete műanyag design csík. Ha fényezik általában el szokott utána veszni és nem kerül vissza.

Tehát mivel nem új autókról van szó, ezért érdemes nézni a kormányt, légzsák cserés volt e, lógnak e a lökhárítók :) . Nekem semmi bajom nem volt a Z18XE-vel. Volt 60ekm-nél vezérlés csere, volt egy termosztát cserém és egy klíma computer bekrepám. Nyolc év alatt. Ezenkívül fékbetétet, olajat, szűrőt és kopó gumikat cseréltem az autón. Szóval csak élvezem, ennyi.

Amúgy is értékelődnek ezek most már árban felfelé, mivel a Bertone-nak annyi. Tehát megérik a pénzüket.

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2013/12/18/az_utolsokat_rugja_a_bertone/?utm_source=tc_topic&utm_medium=cikk&utm_campaign=Forum

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem semmi bajom nem volt a Z18XE-vel. Volt 60ekm-nél vezérlés csere, volt egy termosztát cserém és egy klíma computer bekrepám. Nyolc év alatt. Ezenkívül fékbetétet, olajat, szűrőt és kopó gumikat cseréltem az autón. Szóval csak élvezem, ennyi.

Na jó, de te élményautónak használod, nem mindennaposra van befogva. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.