Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

húbazze :)

én azt hiszem, egyelőre jól szól a gyári cucc... legalábbis nekem egyelőre nem ér meg ennyi melót és szarakodást egy kicsivel több hang :unsure:

---

opel szalonban mekkora support van az ilyesmire?

PS: egyébként köszi a hozzászólásokat Hic és András! Hic, neked szoktam nézegetni az oldaladat, és már nagyon várom mikor lesz frissítés :D

Áááá... megéri a munka, hidd el. :) Annyira azért nem vészes...

Persze a plusz hangzás szempontjából már nem mindegy, milyen hangszórót veszel, főleg elöl kritikus, erről is tudna András mesélni... Nem csak a beépítési mélység miatt, hanem amiatt is, hogy a hangzás tényleg olyan legyen, mint amit elképzeltél. A hangszóró választásról már korábban írtam sokat, lehet csűrni-csavarni a dolgot, de a lényeg, hogy MINDIG meg kell hallgatni: a legjobb, ha mindjárt egy Astrában, és nem pedig demofalban, és olyan zenével, amit hallgatni fogsz rajta, mert akármilyen furcsa, nincs két egyforma hangszóró... mindnek van karaktere. Ha tetszik, akkor mehet a menet.

A hangszóróráccsal kapcsolatban teljesen igazad van. Nyugodtan lehetne egyben a kárpittal, én sem értem, miért jön ki külön... :lol: Még ha lehetne is így szerelni, akkor sincs sok értelme. Kis helyekre benyúlva matatni minimum nőgyógyászati képesítés kell, emellett a kezed is szétszedik az élek/sorják. Sokkal egyszerűbb szétszedni, amit csak lehet. A zajcsillapításhoz a bitumenlapokat szintén nem tudod a hangszóró nyílásán bedugdosni, szóval nem úszod meg a szerelést úgyse.... Egyébként az első ajtó light-os, kb. 3 perc alatt szedem le a kárpitot, meg rakom vissza. Bár a bolhák tényleg sz@rok, a tükörháromszögnél nekem 2 tört el... :D

Gyári support: Az autó tervezésénél nem szempont, hogy percek alatt tudd a hifit átépíteni. A gyári hangzás úgy-ahogy be van lőve az autóhoz (jobb mint az átlag, de vannak korlátai), aztán viszlát. Az Opel szalonban upgrade ügyben szerintem igen gyorsan eltanácsolnak, de bármelyik hifi beszerelő műhely szívesen megcsinálja. Persze ez sokba kerülhet, mert van vele munka, meg előtte én néznék valami referenciát is, nehogy kókány banda legyen...

PS: oldalam frissítése már csak napok kérdése... a hifi is tovább készül, jövő héten bekerül a két kick hátra, aztán véglegesítem a hangzást és már csak a kárpitozás lesz hátra.... :D

Link to comment
Megosztás:

köcce a hifis supportot, de egyelőre marad a gyári...

Hic: már várom a frissítést :unsure:

más: hood protectorról tud valaki valami infót passzolni nekem? azt hallottam hogy marhára összekarcolja a motorháztetőt... igaz ez? és honnan és mennyiért lehet beszerezni? véleményeket várok, jöhet pro és kontra.

egyelőre ennyiköszi előre is :)

Link to comment
Megosztás:

más: hood protectorról tud valaki valami infót passzolni nekem? azt hallottam hogy marhára összekarcolja a motorháztetőt... igaz ez? és honnan és mennyiért lehet beszerezni? véleményeket várok, jöhet pro és kontra.

egyelőre ennyiköszi előre is :unsure:

Szerintem nagyon csúnya,kár elrontani vele az autót.

Link to comment
Megosztás:

hm, ez gyors volt... reméltem pedig hogy szép lesz, mondjuk g astrás képet nem találtam, de a h astrának nagyon jól áll a cuccos...

amúgymeg este (ha lesz időm) végre felteszem a devil tuningos képeket... meg ha még lesz időm frissítem az oldalamat is...

Link to comment
Megosztás:

hm, ez gyors volt... reméltem pedig hogy szép lesz, mondjuk g astrás képet nem találtam, de a h astrának nagyon jól áll a cuccos...

amúgymeg este (ha lesz időm) végre felteszem a devil tuningos képeket... meg ha még lesz időm frissítem az oldalamat is...

és ha fenn leszel msn-en akkor átküldöm a zene install képét.

G astrán a hood izé elég ótvar. ne akarj olyant!

Link to comment
Megosztás:

csűrni-csavarni a dolgot, de a lényeg, hogy MINDIG meg kell hallgatni: a legjobb, ha mindjárt egy Astrában, és nem pedig demofalban, és olyan zenével, amit hallgatni fogsz rajta, mert akármilyen furcsa, nincs két egyforma hangszóró... mindnek van karaktere. Ha tetszik, akkor mehet a menet.

:unsure:

ha igy kellene választanom, bármelyik csúcskategóriás rendszert megmattolnám....hol találok olyan hangszórót amelyiknél ugyanugy szolni az elektro mint a minimál vagy a hiphop :)

ja és velo neked NEM kell hood protector mert nagyonsz@rul néz ki

Link to comment
Megosztás:

- Szerintem nem is néz ki szarul a motortető-bőrözés...

Én láttam már elég facássat! Szóval ez izlés kérdése! És persze egy széria autón nem túl jóóó... de ha egyedi a gép... és pl. van egy egyedi fényezése, akkor már jópofa lehet hozzá. Szerintem.

- Amúgy képzeljétek, ma volt egy balesetem! Belém durrant hátulról egy csaj, mert előttem befékeztek. Én megálltam, de a laguna mögöttem nem. A dolog jó oldala, hogy cégautóval voltam, szóval a QP ép! :unsure:

- Van Kecskeméten egy Nocturno kék QP, az Atta-car kereskedésben.

Ma megnéztem. itt a link: Használtauto.hu - QP, 2001, 2.449.000,-

Nem túl szép az autó.

Az első-hátsó lökhárítója fényezve volt, a két hátsó lámpája különböző színű. A festékvastagság egyenletes az autón körben, szóval elvileg nagy törése tuti nem volt, max. apró javítás (1 helyen láttam vastagabb réteget).

Viszont sajnos nagyon sok felszíni sérülés van az autón. Sok a kisebb-nagyobb karcolás, leverés. A balhátsó sárvédőív eléggé meg van nyomorgatva.

A kormány és a váltó állapota nem zárja ki, hogy 71e km van benne, a motorja szép és szépen is szól.

A középkonzolon is van egy-két nagyobb karcolás.

Külföldről hozták be nem régen.

Szerintem az állapotához képest sokra tartják. (infoként, ha valaki esetleg akarna QP-t venni)

Link to comment
Megosztás:

- Szerintem nem is néz ki szarul a motortető-bőrözés...

Én láttam már elég facássat! Szóval ez izlés kérdése! És persze egy széria autón nem túl jóóó... de ha egyedi a gép... és pl. van egy egyedi fényezése, akkor már jópofa lehet hozzá. Szerintem.

szerintem nemcsak egyedi gépen néz ki jól, pl egy fekete GTC-n igazán szép

82742358718_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

- Amúgy képzeljétek, ma volt egy balesetem! Belém durrant hátulról egy csaj, mert előttem befékeztek. Én megálltam, de a laguna mögöttem nem. A dolog jó oldala, hogy cégautóval voltam, szóval a QP ép! :unsure:
huhh, hálistennek! Remélem, reméljük, neked sem lett semmi bajod :)

- Van Kecskeméten egy Nocturno kék QP, az Atta-car kereskedésben.

Ma megnéztem. itt a link: Használtauto.hu - QP, 2001, 2.449.000,-

Nem túl szép az autó.

Az első-hátsó lökhárítója fényezve volt, a két hátsó lámpája különböző színű. A festékvastagság egyenletes az autón körben, szóval elvileg nagy törése tuti nem volt, max. apró javítás (1 helyen láttam vastagabb réteget).

Viszont sajnos nagyon sok felszíni sérülés van az autón. Sok a kisebb-nagyobb karcolás, leverés. A balhátsó sárvédőív eléggé meg van nyomorgatva.

A kormány és a váltó állapota nem zárja ki, hogy 71e km van benne, a motorja szép és szépen is szól.

A középkonzolon is van egy-két nagyobb karcolás.

Külföldről hozták be nem régen.

Szerintem az állapotához képest sokra tartják. (infoként, ha valaki esetleg akarna QP-t venni)

nos, a képek alapján az én fentartásaim a:

- színe

- a kárpit

- és a felni

bár amiket leírtál azok is eléggé lehúzzák a gépest...

Link to comment
Megosztás:

:unsure:

ha igy kellene választanom, bármelyik csúcskategóriás rendszert megmattolnám....hol találok olyan hangszórót amelyiknél ugyanugy szolni az elektro mint a minimál vagy a hiphop :)

...

Ejnye no... most offolok egy jót :lol:

Miért is kéne ezeknek "ugyanúgy" szólni?... nyilván nem fognak "egyformán szólni", mivel a különböző stílusok mást helyeznek előtérbe, de azért olyan kompromisszumot lehet keresni, amelyiken mindegyikkel ki tudsz egyezni...

Azért meg kell csendesen jegyeznem, hogy egy jó hifin nem így vagy úgy szólnak a dolgok, hanem minden pont úgy, ahogy azt valaki lejátszotta és a hangmérnökök az eredeti (megkívánt) hangzással rögzítették.... magyarul azt hallod, ami van, és nem azt, amit te elképzelsz....

Visszatérve a válogatásra - én pl. természetes hangzásra mentem. Clapton apó Unplugged lemezével hallgattam meg a hangszórókat és azért választottam anno az MTX szettet, mert ennél tudtam leginkább elhinni, hogy a fickó ott ül előttem és pengeti a gitárt. Nem volt fémes, nem volt ütős, nem brummogott. Csak olyan normális volt. És láss csodát, nálam jól szól az elektro is, az akusztikus zene is és a hip-hop is. Szerintem (és ez a lényeg). Persze lehet, hogy egy hip-hop fan feljebb tekerné a basszust (ki is rúgnám seperc alatt)....

Jó, lehet, hogy lett volna jobb is talán, ha még fél évet válogatok - de egyszer döntést is kell hozni... :D

Szóval Velo, szánd csak rá az időt és válogass...

off vége :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval Velo, szánd csak rá az időt és válogass...

én ha építek hifit, akkor 95% hogy egyforma márkájú, akár még egyforma sorozatú cuccokból építem. Egyelőre nagyon hajlok a pio cuccok iránt, nem túl csicsás, és állítólag nagyon jók is, persze mielőtt áldoznék rá, meghallgatnám lehetőségeimhez mérten...

egyébként sajnos sikerül mindig a legdrágább cuccokba beleszeretnem még azelőtt hogy tudnám mennyibe is kerül...

most pl egy pio rendszert szemeltem ki, de miután egy árlista segítségével kiszámoltam mennyibe is lenne letettem róla... potom másfél millát kóstálna a cucc, annyit meg akkor se költenék hifire ha mellette találnám :) viszont szerintem egy kisebb pio rendszer lesz valami szép, egyszerű fejegységgel, 6+1 hangszóróval és kész is... sajnos mindez csak jövőre esedékes :unsure:

mod: mekkora hangszi fér be előre és mekkora hátra? (átmérőben)

Link to comment
Megosztás:

mod: mekkora hangszi fér be előre és mekkora hátra? (átmérőben)

A mélyközép 16-os (6,5" - 165mm). Elöl a beépítési mélység max. 60-65mm beépítő kerettel együtt, hátul nem gond a nagyobb sem.

Hát azért a 1.5 milla elég kövér :) :unsure:

Szerintem kb. 4-500-ból k.jó rendszert hozhatsz össze, persze hangnyomás versenyre lehet, hogy kevés, de igényes lenne. Az én rendszerem (használt, maradék és e-Bayes anyagokból) most kb. 160-180-nál van, és max. 200-nál meg is áll. De sokan vannak akik ezt csak olyan "turkálós" hifinek nézik, a használt cuccok miatt, meg mert küllemre nem sokat nyújt (1998-as design :lol: ) csak szépen szól... :D

Link to comment
Megosztás:

A mélyközép 16-os (6,5" - 165mm). Elöl a beépítési mélység max. 60-65mm beépítő kerettel együtt, hátul nem gond a nagyobb sem.

Hát azért a 1.5 milla elég kövér :) :unsure:

Szerintem kb. 4-500-ból k.jó rendszert hozhatsz össze, persze hangnyomás versenyre lehet, hogy kevés, de igényes lenne. Az én rendszerem (használt, maradék és e-Bayes anyagokból) most kb. 160-180-nál van, és max. 200-nál meg is áll. De sokan vannak akik ezt csak olyan "turkálós" hifinek nézik, a használt cuccok miatt, meg mert küllemre nem sokat nyújt (1998-as design :lol: ) csak szépen szól... :D

jah, persze tudom, én is max 2-300k-t akarok rááldozni, attól többet semmiképpen, de lehet még 150 alatt is ki tudom hozni... ládát nem feltétlenül akarok, ami kell:

- egy szép és jó fejegység, lehetőleg tekerős hangerőállítóval, egyszínű fehér világítással és legalább pontmátrix kijelzővel

- egy jó, nem túl drága első szett

- és hátra egy pár mélyközép, ami akkor már lehet nagyobb teljesítményű is, ha már elfér...

- ha kell nekik, akkor egy erősítő...

nem kell hangnyomás szintű hifi, nekem az esetek 70%ában a gyári cucc is kielégíti a zenehallgatási szokásaimat, ami a legjobban zavar az a fej tudatlansága, illetve az hogy néha azért szívesen hallgatnám a korlátain túl a cuccot, nagyobb hangerőn, több méllyel...

ami tervbe van, még lehet az idén:

fej: Pioneer DEH-P77MP - 85ben van egy 2 hónapos, 2év 8hónap garral - új ára 120.000 körül)

előre: Pioneer TS-H1703 2 utas komponens szett (16,5 centis poliropilén mélyközép és 26 mm-es titán dóm, 55 mm beépítési mélység, 50W/180W) - 26.490.-

hátra: Pioneer TS-1746 II (16,5 cm-es kétkónuszos hangszóró, 46 mm beépítési mélység) - 8.990.-

így durván 120.000 + segédanyagokból kijönne egy kellemes Pio hifi... szerintetek?

dehp77mp2rj.jpg

ts_h1703_detailpage.jpg

ts_1746_detailpage.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.