Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Kicseréltettem a termosztátot, most 85-86 fokra fűt föl a korábbi 79-80 helyett, egészségesebbnek tűnik.

Valaki kérdezte a vezérlés cserét, nekem 49e volt munkadijjal (15e). Jó hogy nem vártam vele tovább, elég ramaty állapotban voltak a görgők is meg a szijak is, a vizpumpáról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltettem a termosztátot, most 85-86 fokra fűt föl a korábbi 79-80 helyett, egészségesebbnek tűnik.

Valaki kérdezte a vezérlés cserét, nekem 49e volt munkadijjal (15e). Jó hogy nem vártam vele tovább, elég ramaty állapotban voltak a görgők is meg a szijak is, a vizpumpáról nem is beszélve.

Mennyi km volt a gépben, hogy olyan csúnyán néztek ki?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi km volt a gépben, hogy olyan csúnyán néztek ki?

Óra szerint 62000. Amúgy passz. Olyan 120-130-ra tippelném, a bőröknek semmi baja. Egyedül a vezető ülés bal oldaltámasza van kikopva, de az 60000 alatt is ki tud kopni ha egy nagydarab ember állandóan úgy száll ki-be hogy megnyomja.

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődésképpen, mert közelében nem járok egy Coupe-nak, de valaki mondja már meg bitte, mennyibe kerül egy lelkiismeretes vezérléscsere? Mondjuk a második legerőssebb motorral.

Én, ahogy megvettem az autót - mivel épp 4 éves volt és így aktuális lett a "nagy szervíz" - lecseréltettem a vezérműszíjat, a hozzátartozó "kütyükkel", olaj, szűrők, stb, ami hozzátartozik - kivéve a vízpumpát, mert mivel még csak 30.000km volt az autóban, az jó állapotú volt, nem kellett cserélni.

Én az OPEL márkakereskedésben csináltattam... az árajánlat ca. 130-140e Ft-ról szólt! Ezt sikerült lefaragni saját olajjal, vízpumpa maradt, valamint kaptam egyedi kedvezményt. Szóval így kevesebb lett.

De ha a Benzin 49e-es szervizével hasonlítom össze... akkor sírva fakadok!!! ;)

Gratulálok! Nagyon széép! Biztos jól fog mutatni az autón! Ilyen én is szeretnék majd!

Kicseréltettem a termosztátot, most 85-86 fokra fűt föl a korábbi 79-80 helyett, egészségesebbnek tűnik.

Valaki kérdezte a vezérlés cserét, nekem 49e volt munkadijjal (15e). Jó hogy nem vártam vele tovább, elég ramaty állapotban voltak a görgők is meg a szijak is, a vizpumpáról nem is beszélve.

OPEL márkaszervíz --> 130-140e!

No Comment!

Én ezt kérem! ;)

Link to comment
Megosztás:

De ha a Benzin 49e-es szervizével hasonlítom össze... akkor sírva fakadok!!!

de azért kérdezzük meg Benzint, hogy Gyári, GM, Opel alkatrészekkel került e 49 ezerbe a szerviz??

mert ha igen akkor neki nagyon jó alkatrészbeszerzési forrása van, ugyanis 22 ezer a vizpumpa, 8 a szij, neki 5-6 a görgő és ebből 2 darab kell, és 10-13 körül van egy feszitő.

és ugye a munkadij.

nálunk/Z18XE/ picit drágább a vezérlés: mert a terelő görgők picit drágábbak.

egy lelkiismeretes-mindent kicserélős 4 éves revizio 100.000 ft körül van. + vizpumpa.

illetve: a 4 éves reviziót ne hasonlitsuk össze egy vezérlés cserével!!! mert egy 4 éves revizióba egy picivel több munkamüvelet van.

Én ezt csináltattam meg, mikor megvettem a gépet.

Nekem sem kellett vizpumpát cserélni.

Link to comment
Megosztás:

szerintem olcsó és mivel ebayen is ritka, vedd meg! ;)

Tudom, hogy ritka... és az ár is elég jónak tűnik... már csak pénz kellene rá! :P

...bár, ebbe is még kellenek a rácsok, a ködlámpa... na meg a szállítás... ;)

hm... az új ára ca. 450EUR mindenestől - ha jól tudom.

Szerintem majd itthon csináltatok egy ilyet...

de azért kérdezzük meg Benzint, hogy Gyári, GM, Opel alkatrészekkel került e 49 ezerbe a szerviz??

...

nálunk/Z18XE/ picit drágább a vezérlés: mert a terelő görgők picit drágábbak.

...

egy lelkiismeretes-mindent kicserélős 4 éves revizio 100.000 ft körül van. + vizpumpa.

illetve: a 4 éves reviziót ne hasonlitsuk össze egy vezérlés cserével!!! mert egy 4 éves revizióba egy picivel több munkamüvelet van.

Én ezt csináltattam meg, mikor megvettem a gépet.

Nekem sem kellett vizpumpát cserélni.

Igazad van Uhuhu, erről valóban nem beszéltünk. (alkatrész minőség) Úgy voltam vele én is, hogy ezt meg kell csináltatni... és én ezt bele is kalkuláltam az autó vételárába. Így nyugodt vagyok.

Szpíd!

Bennt van már a tempomatod???

;) Beeent! Másfél hete csütörtökön rakták bele...

Jaaa... ott hajtották meg a gépemet! :) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Van infotok arról , hogy mennyire lopják a coupe-kat, vagy nem tesznek különbséget G astra és G astra között ?

Én azzal nyugtatom magam, hogy kevés van belőle és nem kell annyira az alkatrész! ;)

De szerintem erről Coupe barátunknak/klubtársunknak más véleménye van. :)

Mindenesetre nem árt, ha kötsz rá Casco-t... meg azért raksz bele 1-2 riasztó kütyüt! ;)

Nem lesz olcsó mulatság... de még mindig jobb, mintha a teljes vételár ugrana! :D

Link to comment
Megosztás:

Én azzal nyugtatom magam, hogy kevés van belőle és nem kell annyira az alkatrész! ;)

De szerintem erről Coupe barátunknak/klubtársunknak más véleménye van. :)

Mindenesetre nem árt, ha kötsz rá Casco-t... meg azért raksz bele 1-2 riasztó kütyüt! ;)

Nem lesz olcsó mulatság... de még mindig jobb, mintha a teljes vételár ugrana! :D

Én is azzal nyugtattam magam hogy kevés van belöle és könnyü vele megdölni ha ellopják és rajtam kivül más is ezt mondta,mégis elvitték.A casco sz@rt se ér alig fizettek valamit.És volt benne riasztó és 2db rejtett kapcsoló.Pont azért viszik mert drága hozzá az alkatrész érdemes megnézni mennyibe kerül hozzá egy lökhárító vagy egy hátsó sárvédő egy ajtóról ne is beszéljünk.Most már úgy látom érdemes a risztó és a casco helyett örzött parkolóba rakni a kocsit az többet ér bárminél.Ha az utcán csak megkarcolják az oldalát vagy leverik a tükröt stb... akkor a javítási költségből legalább 3hónapig parkolók az örzöttbe.

Link to comment
Megosztás:

Én is azzal nyugtattam magam hogy kevés van belöle és könnyü vele megdölni ha ellopják és rajtam kivül más is ezt mondta,mégis elvitték.A casco sz@rt se ér alig fizettek valamit.És volt benne riasztó és 2db rejtett kapcsoló.Pont azért viszik mert drága hozzá az alkatrész érdemes megnézni mennyibe kerül hozzá egy lökhárító vagy egy hátsó sárvédő egy ajtóról ne is beszéljünk.Most már úgy látom érdemes a risztó és a casco helyett örzött parkolóba rakni a kocsit az többet ér bárminél.Ha az utcán csak megkarcolják az oldalát vagy leverik a tükröt stb... akkor a javítási költségből legalább 3hónapig parkolók az örzöttbe.

Na igen, de ha van Cascod, az fizet az ilyesmire... nem?

De az autót nem tudod mindig az őrzőtt parkolóba rakni. Ha elmész vele moziba és ott lopják el - ami megesik nem egyszer - akkor már cseszheted az egészet. :)

Ráadásul, ha összecsukod netán, ha valaki beléd tolat és elmegy, ha végighúzzák... bizony elég húzos javítási költséggel kell számolnod, ahol azért a Casco segít. Nem?

Jaaa... és hallottunk már olyat is nem egyszer, hogy őrzött parkolóból vittek el autót.

(volt, hogy az őrök is közre játszottak)

Link to comment
Megosztás:

Na igen, de ha van Cascod, az fizet az ilyesmire... nem?

De az autót nem tudod mindig az őrzőtt parkolóba rakni. Ha elmész vele moziba és ott lopják el - ami megesik nem egyszer - akkor már cseszheted az egészet. :)

Ráadásul, ha összecsukod netán, ha valaki beléd tolat és elmegy, ha végighúzzák... bizony elég húzos javítási költséggel kell számolnod, ahol azért a Casco segít. Nem?

Jaaa... és hallottunk már olyat is nem egyszer, hogy őrzött parkolóból vittek el autót.

(volt, hogy az őrök is közre játszottak)

Jó a casco de nem véd meg semmitől.Annak meg elég kicsi az esélye hogy egy mozi alatt vigyék el az autót.Azért autót nem úgy lopnak hogy épp meglátnak valamit és el is viszik.Legalábbis én így gondolom.

Ha meg elviszik az örzöttből akkor az örökön legalább le tudod verni,és a rendöröknek is van min elindulni nem csak a jelentést megírni.

Link to comment
Megosztás:

Jó a casco de nem véd meg semmitől.Annak meg elég kicsi az esélye hogy egy mozi alatt vigyék el az autót.Azért autót nem úgy lopnak hogy épp meglátnak valamit és el is viszik.Legalábbis én így gondolom.

Ha meg elviszik az örzöttből akkor az örökön legalább le tudod verni,és a rendöröknek is van min elindulni nem csak a jelentést megírni.

Hallottunk sajnos már nem egy mozis esetet... s a barátomhoz már mentek oda a Polusnál Kecskeméten a mozi után úgy, hogy "bocsi, nem láttál egy ezüst színű 4-es golfot? Itt hagytam..."

Hm. De mindenesetre Te ebben tapasztaltabb vagy, amiért sajnállak! :) Nem szeretnék ilyen irányú tapasztalatokat gyűjteni!

Link to comment
Megosztás:

Hallottunk sajnos már nem egy mozis esetet... s a barátomhoz már mentek oda a Polusnál Kecskeméten a mozi után úgy, hogy "bocsi, nem láttál egy ezüst színű 4-es golfot? Itt hagytam..."

Hm. De mindenesetre Te ebben tapasztaltabb vagy, amiért sajnállak! :) Nem szeretnék ilyen irányú tapasztalatokat gyűjteni!

Elöfordulhat de az esetek nagy részében akkor lopnak autót ha alszanak az emberek.A casco meg jó ha van de nem érdemes azt hinni hogy akkor már biztonságban vagy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.