Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Nem adtam el. Fent volt egy darabig használtautón, de igazából nem eladás volt a hirdetés célja.

Tisztában voltam vele, hogy ennyiért itthon nem fog elmenni, de ha esetleg mégis adott volna valaki érte ennyit, akkor meggondoltam volna a dolgot. ;)

Videó mindenképp lesz, tavaly sajnos elmaradt, csak olyan van, ahol még nem volt alatta kipufogó és rángatott is.

Már nagyon viszket a lábam, tavaly szeptember óta áll már a Corsa és azóta egy lassú 192 lovas E30-al kell mennem. :lol: :lol: :lol: ;) ;)

Gondolom, hogy senki nem adott volna érte annyit...

Az én lábam is viszketne (kb) 300 paci iránt.... :devlish:

Ja csak 192 paci... én örülök, hogy át lett alakítva NZ-ről SE-re a cucc :P

Tudom itt jön az, hogy miért nem vettem gsi-t. Konkrétan azért mert nem tudtam, hogy létezik, és csak utánna láttam, hogy mennyibe fáj egy példány. Kb 2x-er többe került, mint az akkori autóm ára.

Gondolkoztam ,hogy én is turbósítom az 1.4-est, de van ám ára a dologna.... :lol:

Amúgy a c20xe leömlője milyen anyagból van???

Link to comment
Megosztás:

Mikor grillezünk?Mert ugye az még nekünk járna, akik segítettek anno XE-síteni a jelenlegi turbót...... :devlish: :lol:

Elsőnek az a kérdés, hogy hajlandóak lennétek lejönni idáig egy grillezésre? :lol:

Mert ha nem, akkor felétek kellene valakinek bevállalnia a házigazda szerepét. ;)

Akkor jó.

Arra gondoltam, hogy levágni a xe talpát, és csináltatok egy 1.4-es talapt és azt összehegesztetem.

Szerinted???

Kell hajlítgatni a csöveken is, de megoldható elvileg. Nem egyezik meg az 1.2-1.6 és az 1.8-2.2-es blokkok hengertávolsága.

naggyon állat! :lol:

bandázs lesz?

Köszi! :lol:

Holnap reggel 8-körül már kezdjük és mindenképp igyekszünk befejezni.

Bandázs lesz, de csak amíg a karter alatt megy a cső, különben az alagútban túl forró lenne.

Viszont az olajat nem akarom még azzal is fűteni, így nem fogom megúszni hővédő szalag nélkül.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

C20LET -es opel vásárlása előtt állok

mik a típushibái, mire kell figyelnem, illetve megvétel után egyből cserélnem a biztonság érdekében?

tudom, olvassam végig a 137 oldalas topicot, de erre most sajnos nincs időm :devlish:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

C20LET -es opel vásárlása előtt állok

mik a típushibái, mire kell figyelnem, illetve megvétel után egyből cserélnem a biztonság érdekében?

tudom, olvassam végig a 137 oldalas topicot, de erre most sajnos nincs időm :lol:

Mondjuk ez alavetően tuning témakör :devlish:

Egy gyárilag ilyen motorral ellátott autónál nem csak a motor állapota érdekes.

Ajánlom figyelmedbe Adrián oladalát : http://users.atw.hu/

Vásárlási tanácsok : http://users.atw.hu/calibra/m_buyer/calibra.htm#top

Melyik autót nézted ki amúgy ?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez alavetően tuning témakör :devlish:

Egy gyárilag ilyen motorral ellátott autónál nem csak a motor állapota érdekes.

Ajánlom figyelmedbe Adrián oladalát : http://users.atw.hu/

Vásárlási tanácsok : http://users.atw.hu/calibra/m_buyer/calibra.htm#top

Melyik autót nézted ki amúgy ?

tuning egyenlőre nem hiszem hogy gondolatba fog kerülni nálam, max ha megadja magát a drága

Adrián oldala sajnos nem jön be, Calibra-s tanácsot átnézem este

2001 -es speedster-ről lenne szó HA megfelelő állapotban lesz, elvileg 55.000km van benne, de egy ilyen gépnél ez majdnem verseny km -nek számít ami elég vészes...

szóban már megalkudtunk, de élőben még nem láttam, elvileg szerdán megyek érte/megnézni

Link to comment
Megosztás:

tuning egyenlőre nem hiszem hogy gondolatba fog kerülni nálam, max ha megadja magát a drága

Adrián oldala sajnos nem jön be, Calibra-s tanácsot átnézem este

2001 -es speedster-ről lenne szó HA megfelelő állapotban lesz, elvileg 55.000km van benne, de egy ilyen gépnél ez majdnem verseny km -nek számít ami elég vészes...

szóban már megalkudtunk, de élőben még nem láttam, elvileg szerdán megyek érte/megnézni

Rosszul írtam : http://calibra.atw.hu/

Ja hogy speedster.

Akkor az nem c20let, hanem z20let.

Viszont akkor itt talán többet tudnak mondani a motorról : http://forum.astra-coupe.hu/

Link to comment
Megosztás:

pityu úr, akkor mégis c20let motoros speedster lesz. a pécsi srác árulja a gépet, beszéltem is vele. 2001-ben még nem volt turbós speedster. ha jól emlékszem a laller működött közre a motor összerakásában, lehet, hogy őt kéne megkérdezned! a km pedig relatív, van aki 5000 km alatt hazavágja, és van akinek elmegy 200000 km-t különösebb gondok nélkül.

az a kocsi kifejezetten építésre lenne jó alap, de persze elkocog ezzel a viszonylag alap kiépítéssel is igen rendesen.... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

pityu úr, akkor mégis c20let motoros speedster lesz. a pécsi srác árulja a gépet, beszéltem is vele. 2001-ben még nem volt turbós speedster. ha jól emlékszem a laller működött közre a motor összerakásában, lehet, hogy őt kéne megkérdezned! a km pedig relatív, van aki 5000 km alatt hazavágja, és van akinek elmegy 200000 km-t különösebb gondok nélkül.

az a kocsi kifejezetten építésre lenne jó alap, de persze elkocog ezzel a viszonylag alap kiépítéssel is igen rendesen.... :devlish:

Dúl a legózás :lol:

Beszéltél is véle ? Ezért kell többet írnod, mert minden magyar turbos Opelt ismersz :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

sajnos nem lettem speedster tulaj, hiába autóztam 4 órát

nem, nem a pécsi vas volt ez

gyors leírás

2001-es gyártás, de egy év után lett forgalomba helyezve

Z20LET, és papírok szerint gyárilag

ami elriasztott

esőzések miatt beázik a gyújtás rész

3 henger ment, majd szétszedés után lehetett látni hogy áll a víz a gyertyáknál

kipucol, tisztít, utána már ment rendesen

de ez rossz kezdet

sok esztétikai hiba (törött szélvédő, beázó lámpa, sok fényezési hiba)

mintha a hátsó féltengely is kattogott volna

természetesen az eleje már enyhén kapott, de nem csinálták meg 100% -osra, Airbag visszajelző világított

amúgy nagyon kemény, hangos, élvezetes, gyors

és nagyon nehéz a ki és beszállás

de kit érdekel :devlish:

Link to comment
Megosztás:

sajnos nem lettem speedster tulaj, hiába autóztam 4 órát

nem, nem a pécsi vas volt ez

gyors leírás

2001-es gyártás, de egy év után lett forgalomba helyezve

Z20LET, és papírok szerint gyárilag

ami elriasztott

esőzések miatt beázik a gyújtás rész

3 henger ment, majd szétszedés után lehetett látni hogy áll a víz a gyertyáknál

kipucol, tisztít, utána már ment rendesen

de ez rossz kezdet

sok esztétikai hiba (törött szélvédő, beázó lámpa, sok fényezési hiba)

mintha a hátsó féltengely is kattogott volna

természetesen az eleje már enyhén kapott, de nem csinálták meg 100% -osra, Airbag visszajelző világított

amúgy nagyon kemény, hangos, élvezetes, gyors

és nagyon nehéz a ki és beszállás

de kit érdekel :devlish:

Azért érdekes, mert itt 2003-at ír a turbósra : http://de.wikipedia.org/wiki/Opel_Speedster

Köszi különben a beszámolót :lol:

Akkor most nézelődsz tovább a témakörben ?

Link to comment
Megosztás:

Azért érdekes, mert itt 2003-at ír a turbósra : http://de.wikipedia.org/wiki/Opel_Speedster

Köszi különben a beszámolót :devlish:

Akkor most nézelődsz tovább a témakörben ?

én is utánanéztem még régebbi netes cikkekben és a legelső turbo-s speedster hír felröppenés 2002 év vége felé volt, a tesztek pedig mind 2003 első negyedévben voltak

"mese" amit nekem mondtak hogy voltak előregyártott speedsterek amik még nem voltak lerendelve/megvéve, a gyár pedig ezeket használta föl hogy kisöpörje a bent ragadt készletet, illetve hogy mielőbb piacra dobja a turbo -t

hogy igaz-e...

nézelődök, de nagyon tartják az árukat

én meg ár alatt akarok venni :lol:

illetve Turbo nincs itthon se, és kint se emberi árban

nem azt mondom hogy a sima 2.2 gyenge lehet, de ezek után hogy tudom hogy a turbo milyen :lol:

okay, tudom... 2.2 -re is vannak turbo szettek, de ez még +2-3.000 EUR

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.