Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Azért az, ha fulladozik indulásnál, meg kettesben, az nem normális... Nem lehet, hogy a kuplung más, és még nem áll rá a lábad? Ha nem ez a helyzet, akkor lehet, csak érdemes lenne elvinni egy diagnosztikára.... vagy talán kikormolni egy kis autópálya menettel....

Én bármikor szétkaparom az aszfaltot lámpánál, meg ha vagánykodni kell - persze nemigen csinálok ilyet, de az autó alkalmas....

megvan a probléma a helyzet a következö . kinyitottam a gépháztetöt és a légtömegmérön van két csavar amelyek kicsit korrodáltak voltak, lehuztam a csatit és láss csodát mintha seggbe rugták volna a kis drágát ugy megindult ugyhogy valoszinü még nem volt cserélve MOST LESZ.de hozzáteszem nem sajátmagamtol lettem ilyen okos . hála isten nem a kuplung tréfált meg ,de bár ö tette volna AKKOR IS AZ OPEL A .........................!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

nem fulladozik aszo szoros értelmében, csak nyomom a gázt és 1600-1800-tol akar elindulni de akkor megy mint állat de ez elég furcsa mert ebbe ford . tartományban már elég rendesen bög a moci........

Na neeee - ennyire sz@r nem lehet!

Az egy dolog, hogy "igazán" csak 1800-tól kezd húzni, de azért az alatt is lehet vele járni, csak öregurasan. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy normál indulásnál, egyesben tulajdonképpen szinte alapjárattól, 1200-tól húzni kezd, és erősödik, majd 1800 körül már elég vehemensen elkezd futni fel a fordulatszám. Na de ez az egész kb. 1 másodperc, nem az örökkévalóság....

Ja, bocs, közben olvasom, hogy légtömegmérő lesz..... hát, legalább megvan....

Link to comment
Megosztás:

nézétek meg és olvasatok bele a weboldalba,mert igy csak szobeszédeket ismeritek, lehet! érdekes és meg gyözö dolgokat is irnak amin el lehet gondolkozni,és valoság értéke is van.

én már ki probáltam,40%-ba kevertem már többször!de csak tiszta étolajat!!! két olyan dolgot tapasztaltam amit már le irtak,egyik kellemes szagu (illat) nem az a szuros szag,második tejesitmény növekedés legelább is ugy érezten,rugalmasabb,a gricelin amit az étolaj tartalmaz kicsit meg pöcköli a teljesitményt.tesztek igazolják ezekt!

1 PROBÁT MEGÉR!!!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A következő érdekes felfedezést tettem.

Az autóm (1.7 DTI ) néha, ismétlem néha, olyan jelenséget produkál, hogy hullámoztatja az alapjáratot. Ilyenkor hallható a motorhangon is, és szemmel látható a fordulatszámmérőn, de ami a legérdekesebb, hogy a kilóméter órám is felmegy az autó ÁLLÓ helyzetében 10km/h-ig kb.

Na ez mitől lehet.......

Olvasgattam ezt a növényi olajat meg a többit a motorba. Hát asszem maradok a kutas gázolajnál. ( meg a haveri kapcsolatoknál)

Egyet ne felejtsünk el, amíg vannak traktorok, kombájnok, kamionok, addig van gázolaj is........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem opel g astra-val kapcsolatosan.

Eladtam a corsamat és vettem helyette(használt) egy astra g 1,7 Td caravánt.

A motorszáma x17dtl-lel kezdődik.

1.Motorszámból lehet tudni mikor gyártották?

Erről még nem találtam igazán átfogó műszaki leírást. Tudnátok nekem segíteni?

8éves a kicsike, sajna most erre volr keret, de igen jó felszeretlsége van, 4 légzsák, klíma, eletr. ablakok, tükrök, setétített ablakok, stb. Kormány és ülésmagasság állítás.

Eddig ez a corsámhoz képest uradalmi helyzet És szerintem igen nagy a menetteljesítmény különbség a régi kocsihoz képest. (1,2 city 33kW)

2.És ha leírnátok, hogy pl. ehhez egy bordás ékszíj milyen árban mozog, akkor azt is megköszönöm. Sajna még nem találtam a neten erre infót.

3.Esetleg ennél a típusnál mire kell figyelni használat közben?

Tudom ez a régebbi típus, de ehhez kell még télen vmi adalékot nyomni a dízel mellé?

Vagy simán elmuzsikál a normál üanyaggal is?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem opel g astra-val kapcsolatosan.

Eladtam a corsamat és vettem helyette(használt) egy astra g 1,7 Td caravánt.

A motorszáma x17dtl-lel kezdődik.

1.Motorszámból lehet tudni mikor gyártották?

Erről még nem találtam igazán átfogó műszaki leírást. Tudnátok nekem segíteni?

8éves a kicsike, sajna most erre volr keret, de igen jó felszeretlsége van, 4 légzsák, klíma, eletr. ablakok, tükrök, setétített ablakok, stb. Kormány és ülésmagasság állítás.

Eddig ez a corsámhoz képest uradalmi helyzet És szerintem igen nagy a menetteljesítmény különbség a régi kocsihoz képest. (1,2 city 33kW)

2.És ha leírnátok, hogy pl. ehhez egy bordás ékszíj milyen árban mozog, akkor azt is megköszönöm. Sajna még nem találtam a neten erre infót.

3.Esetleg ennél a típusnál mire kell figyelni használat közben?

Tudom ez a régebbi típus, de ehhez kell még télen vmi adalékot nyomni a dízel mellé?

Vagy simán elmuzsikál a normál üanyaggal is?

Köszi!

Hello! :rolleyes:

Az alvázszámból egyértelműen kiderül, de a motorszámban nem tudom, hogy van kódolva az év. Miért kell, motorcserére gyanakszol?

- Felhasznáói kézikönyv letölthető a MOTE G-Astra Klub oldalon

- Az 'Igy csináld" sorozat Astra G kötete is letölthető, be volt linkelve itt a fórumon, de nem emlékszem pontosan hol, olvass kicsit vissza.

A bordás ékszij gondolom 6-8000 körül lehet. Ez csak tipp. A Csergőben biztos kapsz jó áron.

Télen felesleges adalékolni, legalábbis én OMV-nél tankolok, ott eleve van dermedésgátló adalék a gázolajban. Egyébként az Alpesi dizelt meghálálja télen. Nyáron meg a Prémium dizelt. Alacsony fordulaton (1200-1500) érezhetően jobb a rugalmassága a drágább üzemanyaggal, ezért főleg városban jobb.

Link to comment
Megosztás:

Hello! :rolleyes:

Az alvázszámból egyértelműen kiderül, de a motorszámban nem tudom, hogy van kódolva az év. Miért kell, motorcserére gyanakszol?

- Felhasznáói kézikönyv letölthető a MOTE G-Astra Klub oldalon

- Az 'Igy csináld" sorozat Astra G kötete is letölthető, be volt linkelve itt a fórumon, de nem emlékszem pontosan hol, olvass kicsit vissza.

A bordás ékszij gondolom 6-8000 körül lehet. Ez csak tipp. A Csergőben biztos kapsz jó áron.

Télen felesleges adalékolni, legalábbis én OMV-nél tankolok, ott eleve van dermedésgátló adalék a gázolajban. Egyébként az Alpesi dizelt meghálálja télen. Nyáron meg a Prémium dizelt. Alacsony fordulaton (1200-1500) érezhetően jobb a rugalmassága a drágább üzemanyaggal, ezért főleg városban jobb.

Háj:)!

Köszi a válaszokat!

Akkor megsasolom jobban az alvázszámot! Nem,nem gyanakszom semmire, csak jobban szeretném tudni miben fogok kocsikázni:) Ill. természetesen mindent akarok tudni a verdáról!

Igen a 140 oldalas júzer mánuál pdf már megszerezve:)

Az Így csináld dolgot is megnézem.

Akkor nem is vészes a bordásnak az ára:) azt gondoltam sokkal több.

Szóval Ti akkor őenvé-sek vagytok? Hát milyen magyarok vagytok?<_< Molnak ill. más olajos cégnek nincs ilyen jó szörpije?

Ja és úgy hallottam, hogy a fagy beálata előtt érdemes lecserélni és/vagy vízteleníteni az üzemanyagszűrőt!?

Link to comment
Megosztás:

Magyar nem magyar, ez nem lehet választási ok. Vagy azt nézi valaki, hogy a legjobbat tankolja, vagy azt, hogy a legolcsóbbat. A OMV bizonyítottan a legjobb gázolaj télen-nyáron. Ezért is remélem, hogy nem lesz OMV-MOL konszern, mert akkor ez is leromlik. Az ilyen "Milyen magyart vagy?" téma meg nagyon tudja bántani a fülemet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A OMV bizonyítottan a legjobb gázolaj télen-nyáron. Ezért is remélem, hogy nem lesz OMV-MOL konszern, mert akkor ez is leromlik.

Közben meg azon reménykedik több ezer honfitársunk, hogy az ÖMV-vel 1ütt a Habsburgok ismét foglaljanak el minket... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Magyar nem magyar, ez nem lehet választási ok. Vagy azt nézi valaki, hogy a legjobbat tankolja, vagy azt, hogy a legolcsóbbat. A OMV bizonyítottan a legjobb gázolaj télen-nyáron. Ezért is remélem, hogy nem lesz OMV-MOL konszern, mert akkor ez is leromlik. Az ilyen "Milyen magyart vagy?" téma meg nagyon tudja bántani a fülemet. :rolleyes:

Köszi az infót!

Akkor már ezt is tudom, hogy labanc féle a legjobb gázolaj:)

Arra meg, hogy milyen magyar vagy, nem kell felkapni a H2O-t, mert vicc volt nem komoly. És akkor ezt zárjuk is le:)

Nem tudom milyen kavarás/taktikázás megy itt a háttérben, de az oroszok vannak benne, az biztos!

Ja és Mackonak thx a linkért:)!

Link to comment
Megosztás:

Arra meg, hogy milyen magyar vagy, nem kell felkapni a H2O-t, mert vicc volt nem komoly. És akkor ezt zárjuk is le:)

Nyugi, most még nem kaptam fel a vizet. :rolleyes: Azért csak ott volt az a szmájli. <_< És lezárva! :D

Köszi az infót!

Nem tudom milyen kavarás/taktikázás megy itt a háttérben, de az oroszok vannak benne, az biztos!

"Mindegy, hogy amerikai, orosz, vagy japán, mindegyik made in thaiwan!" (Armageddon) ;)

De amúgy ebben a témában inkább a sógorok kavarnak szerintem. Elvégre az utóbbi időben nagyon nagyot terjeszkedett a MOL. És szerintem inkább csak a konkurenciát akarják kigolyózni azokról a piacokról.

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Adva van az opelem astra g dízel 1,7-es dtl...

Amikor indítózok picit várok ugye az izzítással és utána pöcre indul a motor. Semmi füst, ..majd az izzító spirál ledje nem alszik el....és amig megyek vele végig ott világít. Szerintetek mi lehet? Sőt csinált ma olyat is, hogy elindultam már és az indítás után el is aludt, majd pár pillanatra rá kigyulladt megint, de semmi füstöt vagy nem látok.

Ja és a hőmérséklet jelző, felmegy (ha a spirál világít) ,90-ig, de nem változik, ott marad, pedig a fél várost is megjártam....

Ehhez kérném a segítségeteket!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Adva van az opelem astra g dízel 1,7-es dtl...

Amikor indítózok picit várok ugye az izzítással és utána pöcre indul a motor. Semmi füst, ..majd az izzító spirál ledje nem alszik el....és amig megyek vele végig ott világít. Szerintetek mi lehet? Sőt csinált ma olyat is, hogy elindultam már és az indítás után el is aludt, majd pár pillanatra rá kigyulladt megint, de semmi füstöt vagy nem látok.

Ja és a hőmérséklet jelző, felmegy (ha a spirál világít) ,90-ig, de nem változik, ott marad, pedig a fél várost is megjártam....

Ehhez kérném a segítségeteket!

Köszi

Én megnézetném szervízben. Nekem ugyan Y17DT és nem X17DTL, de:

1. Az izzító a legnagyobb hidegben is max. 2 mp-ig megy, aztán pöcc. Ilyen melegben nekem nem is izzít egyáltalán.

2. Ha folyamatosan ég a lámpa, az valszeg az izzítóáramkör hibája.

3. A 90 fok vízhőmérséklet tök normális, főleg, ha stabil. Nekem csak 85-öt mutat, de ez tökmindegy. Vagy úgy érted, hogy álló motornál, csak az izzítás alatt is felmegy?

Link to comment
Megosztás:

Én megnézetném szervízben. Nekem ugyan Y17DT és nem X17DTL, de:

1. Az izzító a legnagyobb hidegben is max. 2 mp-ig megy, aztán pöcc. Ilyen melegben nekem nem is izzít egyáltalán.

2. Ha folyamatosan ég a lámpa, az valszeg az izzítóáramkör hibája.

3. A 90 fok vízhőmérséklet tök normális, főleg, ha stabil. Nekem csak 85-öt mutat, de ez tökmindegy. Vagy úgy érted, hogy álló motornál, csak az izzítás alatt is felmegy?

1. Igen nálam is felvillan a spirál led mellett a motors ikon és beindítom megy szépen a motor...

2. Izzítóáramokor? Hmm akkor, lehet, hogy az lesz....

3. Tök stabil a hőmérséklet...de amikor nem égett a spirál akkor 80 környékén vagy még alatta volt a celsius...de amikor kigyulladt a spirál akkor percek alatt felment a hőmérséklet olyan 90 celsius környékére és tabilan ott tartózkodott. Tehát ez mindig járó motor mellett volt! Ha jól emlékszem.

Ez az izzítóáramkörös dolog, mennyire húzós? Anyagilag és technikailag?

Link to comment
Megosztás:

1. Igen nálam is felvillan a spirál led mellett a motors ikon és beindítom megy szépen a motor...

2. Izzítóáramokor? Hmm akkor, lehet, hogy az lesz....

3. Tök stabil a hőmérséklet...de amikor nem égett a spirál akkor 80 környékén vagy még alatta volt a celsius...de amikor kigyulladt a spirál akkor percek alatt felment a hőmérséklet olyan 90 celsius környékére és tabilan ott tartózkodott. Tehát ez mindig járó motor mellett volt! Ha jól emlékszem.

Ez az izzítóáramkörös dolog, mennyire húzós? Anyagilag és technikailag?

A "motor" ikon a check-lámpa. Indítás után ki kell aludnia. Ha a computer bajt észlel, akkor menet közben kigyullad, ill. nem alszik el. Ha az ég, akkor a computerből ki lehet olvastatni, mi a hiba. Az izzítógyertyáknak semmi köze a vízhőfokhoz - át kell nézni, nehogy valami kontakt/kábelprobléma legyen ez az egész.

Link to comment
Megosztás:

A "motor" ikon a check-lámpa. Indítás után ki kell aludnia. Ha a computer bajt észlel, akkor menet közben kigyullad, ill. nem alszik el. Ha az ég, akkor a computerből ki lehet olvastatni, mi a hiba. Az izzítógyertyáknak semmi köze a vízhőfokhoz - át kell nézni, nehogy valami kontakt/kábelprobléma legyen ez az egész.

Köszi az infót, lehet tőletek tanulni:)!

Mert ha tudnám megoldanám én is a problémát...igaz még nem nagyon értek a motoros dolgokhoz.

Igen azzal akkor rendben is vagyok a motoros ikonnal, szerencsére az elalszik egyből.

Persze elviszem egy szakihoz megnézi, mert nem akarok ebből nagyobb gondot.

Megszerettem nagyon ezt a verdát:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.