Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok !

Van egy `99-es 1.7 TD Kombim es menet kozben kigyullad ugy 2100 fordulat kornyeken egy dobozka amiben villam van:). Egyik haverom azt allitja , hogy tuti AGR filter vagy valami ilyesmi. Ja igen es ilyenkor amikor megjelenik az ikon kis felporgetes eseten "helyrejon" (vagy akar gaz elvetellel). Szerbiaban lett tankolva utoljara nem a legminosegesebb anyaggal , de gondolom ettol nem kene , hogy behaljon. Utana mar ontottem ra minosegesebb folyadekot is , de nem sok valtozas van , koszi elore a segitseget.

Ja es nem mindig gyullad ki 2000 kornyeken , 3ikban viszonylag gyakran , eltart 1-2 percig mig helyrejon aztan talan megint egy fel ora mulva elojon , valami otlet?

Szia 99 1.7TD kombi X17DTL motorral.( Nekem is ilyen van.)akkor 99% hogy légtömegmérö..

1% hogy az agr van elkoszolodva..

van egy fél évet használt légtömegméröm 15.000 ha érdekel szólj. mivel nekem már nem elektronikus vezérlésü az adagolóm, igy nem kell már a légtömegmérö. én újonnan vettem. ha eljössz,akkor megnézzük az agr-t is.ha gondolod...

06209859094

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Most vagyok túl egy 720 km-es túrán. Az autó mióta megvan, mostment a legtöbbet. Meg vagyok elégedve, eddig 5-ös az 1.7dti.

Hallottam egy érdekes dolgot, eezel azelektromos adagolóval kapcsolatban, hogy állítólag az Isuzu-s motoros gépekben az adagolók nem fáradnak el.... mondjuk csak hallottam....

És ami aggaszt:

Indítás után, vagy hátramenetben, van hogy alapjáraton lámpánál, előjjön egy kis fütyülő, nyikorgó hang. Inkább mintha valami nem kapna kenést, vagy fém a fémmel érintkezne....de folyamatososan, mintha egy feszítő lenne szar vagy ilyesmi. Lényeg, hogy ha ilyenkor fordulatot adok neki, és olyan 1500 - 1700 körül pörgetem fel üresben, akkor elhallghat....

Úgye nem turbó?????

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Most vagyok túl egy 720 km-es túrán. Az autó mióta megvan, mostment a legtöbbet. Meg vagyok elégedve, eddig 5-ös az 1.7dti.

Hallottam egy érdekes dolgot, eezel azelektromos adagolóval kapcsolatban, hogy állítólag az Isuzu-s motoros gépekben az adagolók nem fáradnak el.... mondjuk csak hallottam....

És ami aggaszt:

Indítás után, vagy hátramenetben, van hogy alapjáraton lámpánál, előjjön egy kis fütyülő, nyikorgó hang. Inkább mintha valami nem kapna kenést, vagy fém a fémmel érintkezne....de folyamatososan, mintha egy feszítő lenne szar vagy ilyesmi. Lényeg, hogy ha ilyenkor fordulatot adok neki, és olyan 1500 - 1700 körül pörgetem fel üresben, akkor elhallghat....

Úgye nem turbó?????

tipp ! generátor csúszógyűrű .

vagy ahogy mondod még a feszítő .

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Na tegnap meghallgatta a hangjelenséget egy szaki, aki azt mondta ez valami elektromos dolog hangja......... kicsit néztem is mit mondott, de remélem valaki lefordítja. Szal azt mondta, mivel az utastérben a vezető oldalán hallani, a motortérből meg a blokk felől , az akksi alatt jön elő a hnag, ő valami elektromos motort emlegetett ami a víz körbe van és kernigeti a vizet???? lehet ilyen?????? Azt mondja azon leesik a fesz, és azé nyekereg....

A hang előjön, ha a fordulat alacsony lesz, alapjáraton, vagy kicsit lejebb..... Előcsalogatni úgy lehet, ha elindítod a kocsit, kézifék be, és hátramanetbe teszed, lassan pedig engeded a kuplungot és nem adsz gázt. Egy idő után elöjön........ ha pedig hallod, és üresben nyomsz egy gázfröccsöt, akkor el hallgat.

Nekem mostmár alapjáraton is elöjön :) néha.....

Tud valaki valamit ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nekem már amióta megvan a verda ( lassan 3 éve) néha nyikorog, de inkább sípoláshoz hasonlít ez a hang.

De föleg télen jön elő, amíg hideg a motor...

Előző ótónknál is volt hasonló ( Corsa 1.5 TD ) ott kiderítettük, hogy az izzítás reléje adott sípoló hangot...

Annyira nem zavaró, nem is foglalkozom vele komolyabban , amíg működik minden..... :)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nekem már amióta megvan a verda ( lassan 3 éve) néha nyikorog, de inkább sípoláshoz hasonlít ez a hang.

De föleg télen jön elő, amíg hideg a motor...

Előző ótónknál is volt hasonló ( Corsa 1.5 TD ) ott kiderítettük, hogy az izzítás reléje adott sípoló hangot...

Annyira nem zavaró, nem is foglalkozom vele komolyabban , amíg működik minden..... B)

Told fentebb a zenét! :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Most vagyok túl egy 720 km-es túrán. Az autó mióta megvan, mostment a legtöbbet. Meg vagyok elégedve, eddig 5-ös az 1.7dti.

Hallottam egy érdekes dolgot, eezel azelektromos adagolóval kapcsolatban, hogy állítólag az Isuzu-s motoros gépekben az adagolók nem fáradnak el.... mondjuk csak hallottam....

És ami aggaszt:

Indítás után, vagy hátramenetben, van hogy alapjáraton lámpánál, előjjön egy kis fütyülő, nyikorgó hang. Inkább mintha valami nem kapna kenést, vagy fém a fémmel érintkezne....de folyamatososan, mintha egy feszítő lenne szar vagy ilyesmi. Lényeg, hogy ha ilyenkor fordulatot adok neki, és olyan 1500 - 1700 körül pörgetem fel üresben, akkor elhallghat....

Úgye nem turbó?????

ez az adagolós dolog valamennyire megnyugtató de jó volna biztosat tudni rola nekem akkor van egy kis fütyülö hang amikor pihentetö járás után leállitom a motor ,egyébként miota nálam van a gyönyörüségem már a 3x700km-t tapossa gond nélkül .AZ OPEL SOSE KOP EL.de nem öreg .....

Link to comment
Megosztás:

Nyáron előfordulhat az, hogy az izzítást jelző sárja lámpa egy pillanatra sem villan fel?

Amikor vásárláskor kipróbáltam, pár másodpercre kigyulladt. (Kb. egy hónappal ezelőtt.) Azóta sosem látom felvillanni sem...

Normális ez így?

Nekem is így működik. (Y17DT) Nemhogy melegben, de már kellemes hűvösben sem izzít. De minek is, ha pöccre indul, nem?

Télen sem fogod sokat látni, mert max. 1-2 másodpercig izzít, ha hideg van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is így működik. (Y17DT) Nemhogy melegben, de már kellemes hűvösben sem izzít. De minek is, ha pöccre indul, nem?

Télen sem fogod sokat látni, mert max. 1-2 másodpercig izzít, ha hideg van.

Ez igaz: tényleg pöccre indul.

Nincsenek téli tapasztalataim, de remélem kis izzítás után akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Télen is pöcc. Csak az akku legyen jó. Nekem már határeset volt, lévén még az eredeti gyári akku - miután harmadik reggel kellett a másik autómmal bikázni, vettem is helyette egy újat izibe. Máskülönben nem tudok rosszat mondani.

Én is furcsálltam először, mert pl. a céges Renault kb. 5-6 mp-et izzít, télen-nyáron. De végülis az izzítógyertya csak temperálja a hengert, hogy a keverék tutira berobbanjon. Ha jó a kompresszió felmelegszik az anyag magától az összenyomástól is és DURR. Szóval no para.

Link to comment
Megosztás:

Télen sem fogod sokat látni, mert max. 1-2 másodpercig izzít, ha hideg van.

Az ISUZU dieseleknek elég furimányos az izzítása, több fokozatú, és az indítás után is percekig izzít.

Ezért járnak hidegen is úgy mint melegen..... :omg: B) nem úgy mint más konkurens "krehácsok"... :)

Aksit én 6 éves korában cseréltem, télen nyáron hibátlanúl indul , szinte 1-et fordul a moci és már ketyeg is... :)

Link to comment
Megosztás:

Télen is pöcc. Csak az akku legyen jó. Nekem már határeset volt, lévén még az eredeti gyári akku - miután harmadik reggel kellett a másik autómmal bikázni, vettem is helyette egy újat izibe. Máskülönben nem tudok rosszat mondani.

Én is furcsálltam először, mert pl. a céges Renault kb. 5-6 mp-et izzít, télen-nyáron. De végülis az izzítógyertya csak temperálja a hengert, hogy a keverék tutira berobbanjon. Ha jó a kompresszió felmelegszik az anyag magától az összenyomástól is és DURR. Szóval no para.

csak a joisten beszéljen belőled habár én még OPEL-ben nem csalodtam pedig az elsö 1 1969-es C-REKORD volt még onozott kasznival az elsö utján csapszeges lett mert egy vidéki szerelö generálozta és jo magyar kanálaluminiumbol készült dugokat rakott bele a hötágulást ugy oldotta meg hogy a csapszegnél flex-el kivágott a dugobol mind a 2 oldalon amennyit a csapszeg hossza engedett . Ha ezt az OPEL gyárban meglátták volna szivgőrcsöt kaptak volna röhögéstöl de az ÖREG OPEL SOSE KOP EL az astrák elődje 1 2000-es 1-es rekord combi utána ascona volt de azokba sem csalodtam sosem hagytak ott . Egyébként a G elődjét az F-ASTRÁT izzitani kellett nyáron is naponta reggel de már utána nem kellett ,de a második fordulatra már szépen röfögött .....

Link to comment
Megosztás:

Az ISUZU dieseleknek elég furimányos az izzítása, több fokozatú, és az indítás után is percekig izzít.

Ezért járnak hidegen is úgy mint melegen..... :omg: B) nem úgy mint más konkurens "krehácsok"... :)

Aksit én 6 éves korában cseréltem, télen nyáron hibátlanúl indul , szinte 1-et fordul a moci és már ketyeg is... :)

Akkor lehet, hogy a lámpa csak az első "combosabb" fokozatot jelzi..... egyébként tényleg nagyon kulturált a járása, már persze relativ, ha most konkurrens alatt a VW konszernt érted... :o

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nos nem világos, hogy üzemanyag rendszer tisztítóra gondoltál vagy valamilyen minőségi javulást szeretnél a dízelnél elérni az adalékkal.. Az STP termékek jók, de ha igazán jót akarsz a gépnek: Pesten (meg gondolom az ország több területén) végeznek üz.a rendszer tisztitást, ami bár sokkal költségesebb, valószinűleg többet is ér!! Amellett: ha nem tuti helyről való, vagy valami pancsolt Ukrán-Román: én bele se raknám..többet veszthetsz, mint amit nyerhetsz a "spóroláson"!

Link to comment
Megosztás:

csak a joisten beszéljen belőled habár én még OPEL-ben nem csalodtam pedig az elsö 1 1969-es C-REKORD volt még onozott kasznival az elsö utján csapszeges lett mert egy vidéki szerelö generálozta és jo magyar kanálaluminiumbol készült dugokat rakott bele a hötágulást ugy oldotta meg hogy a csapszegnél flex-el kivágott a dugobol mind a 2 oldalon amennyit a csapszeg hossza engedett . Ha ezt az OPEL gyárban meglátták volna szivgőrcsöt kaptak volna röhögéstöl de az ÖREG OPEL SOSE KOP EL . Egyébként a G elődjét az F-ASTRÁT izzitani kellett nyáron is naponta reggel de már utána nem kellett ,de a második fordulatra már szépen röfögött .....

az OPEL akkor is OPEL marad akármilyen szerkentyü is hajtja

Link to comment
Megosztás:

adott a problema:

jelzolampa indulas utan HIDEG motornal kivillan a gyujtast koveto masodpercekben , ez legyen kb 5 masodperc.

Motor bemelegszik aznap max meg 1-2x de amikor bevillan ugy is marad kov. gyujtasig.

Szerviz , hibakod : p0380 , ez elvileg A-rele...

Namost 2 melegito csere , tovabbra is ugyanaz , otlatek ?

Lehet mikrokontroller vagy esetleg rele??

THX

Link to comment
Megosztás:

Pancsnak tuti nem pancs. Román-ukránnak se mondanám, itt a dél-nyugati határszélen. :) Lényegében nem feltétlen az üzemanyag rendszer tisztítása, de persze ez is cél. Hanem a beszerzett cucc amennyire lehet "szakszerű" tárolása, ülepítés, tankoláskor szűrés, mivel, hogyan. Esetleg van-e valami módszer amivel megállapítható hogy az anyag amit szerez az ember, az "pancsolt" vagy szennyezett, esetleg vizes. Tudom, ne nagyon akarjak kutas minőséget kapni, olcsó, mert az nem fog menni. De mik azok amikre ti, mint Öreg motrosok már odafigyeltek, alkalmaztok stb.

Célravezető-e ha keverve van, szal fél tank kút fél tank Home Tank.... Megoldás-e ha pl. 1 feles , vagy 3/4-es Home Tank után az ember egy teli tank kutast nyomat..... Ilyesmikre lennék kíváncsi......

Link to comment
Megosztás:

Amikor még Püspökladányban laktam, egy Mercedes-es komával rendszeresen jártunk Nyíregyházára ukrán löttyért. Ott voltak híres svinglik, sokszor vizezték az olajat. Ezt a cimbi úgy szűrte ki, hogy "kotyogtatós" csővel járt, és először mindíg a kanna aljáról szívott egy kis olajat. Ebből két dolog is látszott: mennyire tiszta a kannában az olaj, és vizes-e? Mivel a víz leül a kanna alján, így ezzel a módszerrel elég egyszerűen kiderülhet.

Füstölt, kormolt rendesen a 190 D, node annak még kinyírhatatlan motorja volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Amikor még Püspökladányban laktam, egy Mercedes-es komával rendszeresen jártunk Nyíregyházára ukrán löttyért. Ott voltak híres svinglik, sokszor vizezték az olajat. Ezt a cimbi úgy szűrte ki, hogy "kotyogtatós" csővel járt, és először mindíg a kanna aljáról szívott egy kis olajat. Ebből két dolog is látszott: mennyire tiszta a kannában az olaj, és vizes-e? Mivel a víz leül a kanna alján, így ezzel a módszerrel elég egyszerűen kiderülhet.

Füstölt, kormolt rendesen a 190 D, node annak még kinyírhatatlan motorja volt. :)

elnézést hogy bele vau, de szerintem az ember megvesz egy ilyen autot az nem azért teszi hogy a szerelőkhöz hordja mert állandoan eldugul a verda hanem menni akar vele , ha meg sürün kell tankolni és nem igényes a manusz akkor vegyen egy öreg de még használhato verdát és azzal járjon ,ezeket a mai müszereket nem érdemes eltolni a háztol............

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.