Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ez rendben is van. De Handbrake trükkökre, tapasztalatokra volt kíváncsi. Hát ez az. Aztán hogy beleönti-e a masinájába, az már az ő dolga... (az ukránt én nem tenném bele) Viszont, amit ő öntene, az nem ukrán állítása szerint. A fene se tudja. Lehet, hogy egy traktoros, vagy kamionos kicsit spórolt a jobb lábával, és a céges prüttyögőbe maradt egy kis olaj, amit értékesít. Az ilyen meg nem igazán pancs szokott lenni. (szintén tapasztalat)

Link to comment
Megosztás:

Ez rendben is van. De Handbrake trükkökre, tapasztalatokra volt kíváncsi. Hát ez az. Aztán hogy beleönti-e a masinájába, az már az ő dolga... (az ukránt én nem tenném bele) Viszont, amit ő öntene, az nem ukrán állítása szerint. A fene se tudja. Lehet, hogy egy traktoros, vagy kamionos kicsit spórolt a jobb lábával, és a céges prüttyögőbe maradt egy kis olaj, amit értékesít. Az ilyen meg nem igazán pancs szokott lenni. (szintén tapasztalat)

lehet de én akkor is meggondolnám a dolgot mert akkor is müszer az OPEL MÉG HA ISUZU IS A SZIVE...............

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nem ám egymásnak estek!!! :)

A cucc tuti helyről van, haveron keresztül, x milliós kamionból, meg fuvarizóktól. ők meg csak kúton tankolnak. Szal max. a kannába lehet takony...... de erre már van 180 nano-s szürőm (festékszűrő) (( most hajtom a finomabb szűrőt még 50 ft/db szal nem összeg)), amivel ha a kannában cucc kiszűrőm, így nem megy a motorhoz. Gyakrabban cserélem majd a gázolajszürőt, és persze nem tisztán 1-ben ilyet nyomok, amint mondtam kuton is tankolok, így "keverem". Azért nem mind1, hogy 160 Ft vagy 270 literje...... a mai világba meg pláne..... B)

És remélem a mai konstrukicó is bírja, bár bele se merek gondolni, hogymondjuk egy benzinkúton mi lehet a nagy tartályban......

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nem ám egymásnak estek!!! :)

A cucc tuti helyről van, haveron keresztül, x milliós kamionból, meg fuvarizóktól. ők meg csak kúton tankolnak. Szal max. a kannába lehet takony...... de erre már van 180 nano-s szürőm (festékszűrő) (( most hajtom a finomabb szűrőt még 50 ft/db szal nem összeg)), amivel ha a kannában cucc kiszűrőm, így nem megy a motorhoz. Gyakrabban cserélem majd a gázolajszürőt, és persze nem tisztán 1-ben ilyet nyomok, amint mondtam kuton is tankolok, így "keverem". Azért nem mind1, hogy 160 Ft vagy 270 literje...... a mai világba meg pláne..... B)

És remélem a mai konstrukicó is bírja, bár bele se merek gondolni, hogymondjuk egy benzinkúton mi lehet a nagy tartályban......

Ezek szerint akkor csak neked kell oda figyelned a megfelelő tárolásra..... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem feltélen a "fekete" anyagtól megy tönkre. Nem mondom, hogy ha az ember tudja mit önt bele, jobb mintha egy kúton tankolnál. Kútas gázolaj is lehet rettentő szar. (volt már rá példa) Nyilván akitől az ember szerzi, annak is kell "piac" szal nem fogja kutyúlni, kavarni stb. pláne ismerős......

Én azért vettem diesel autót, mert "olcsóbb", nem megyek sokat, előtte egy benzines autó volt, nem nagy motoros, mégis szerette a hasát. Most betankolok, és 1 hónapig bőven elég munkába járni meg erre arra, és nem kell folyton a fogyival foglalkozni. A megspórolt pénz meg mehet félre, vagy mehet csinosítgatásra. Szerintem, ha az ember oda figyel a motyóra, és időben JÓ minőségűre cseréli a különböző szürőket (gázolajszűrőre gondolok) akkor ott baj nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nem feltélen a "fekete" anyagtól megy tönkre. Nem mondom, hogy ha az ember tudja mit önt bele, jobb mintha egy kúton tankolnál. Kútas gázolaj is lehet rettentő szar. (volt már rá példa) Nyilván akitől az ember szerzi, annak is kell "piac" szal nem fogja kutyúlni, kavarni stb. pláne ismerős......

Én azért vettem diesel autót, mert "olcsóbb", nem megyek sokat, előtte egy benzines autó volt, nem nagy motoros, mégis szerette a hasát. Most betankolok, és 1 hónapig bőven elég munkába járni meg erre arra, és nem kell folyton a fogyival foglalkozni. A megspórolt pénz meg mehet félre, vagy mehet csinosítgatásra. Szerintem, ha az ember oda figyel a motyóra, és időben JÓ minőségűre cseréli a különböző szürőket (gázolajszűrőre gondolok) akkor ott baj nem lehet.

lelked rajta

Link to comment
Megosztás:

HI!

Újabb kérdés ötlött fel bennem...

Ha jól tudom a chip tuning nem kevés pénzbe kerül kis hazánkban.

Namármost, ha nekem van egy szerelő barátom, akinek van kábelje az G Astra-hoz, akkor lehetséges, hogy a megfeleől programmal, tudja "állítani" a kocsi paramétereit? Kicsikarni belőle egy kis plusz pacit?

Gondolom egy ilyen "TUNING"-nál az ember azt fizeti meg, hogy a típusra ki kellett kisérletezni a pontos és tökéletes beállításokat. Addig valahogy el kellett jutni. Ez pénzbe került, ezért olyan marha drága az ilyesméle tuning. Meg azért az sem mind1 mi ilyen értékre van lőve.... gondolom ezek a "file"-ok nem nyilvánosak.

Mert akkor elvileg akár otthon mondjuk egy laptop segítségével is tudnék állítani egy már kikisérletezett programot a vezérlésembe....... persze kábel is kell ......

Link to comment
Megosztás:

HI!

Újabb kérdés ötlött fel bennem...

Ha jól tudom a chip tuning nem kevés pénzbe kerül kis hazánkban.

Namármost, ha nekem van egy szerelő barátom, akinek van kábelje az G Astra-hoz, akkor lehetséges, hogy a megfeleől programmal, tudja "állítani" a kocsi paramétereit? Kicsikarni belőle egy kis plusz pacit?

Gondolom egy ilyen "TUNING"-nál az ember azt fizeti meg, hogy a típusra ki kellett kisérletezni a pontos és tökéletes beállításokat. Addig valahogy el kellett jutni. Ez pénzbe került, ezért olyan marha drága az ilyesméle tuning. Meg azért az sem mind1 mi ilyen értékre van lőve.... gondolom ezek a "file"-ok nem nyilvánosak.

Mert akkor elvileg akár otthon mondjuk egy laptop segítségével is tudnék állítani egy már kikisérletezett programot a vezérlésembe....... persze kábel is kell ......

EPROM-ot csak így nem tudsz írni szerintem.

De egyébként igen, ha megvan a progi, akkor azt otthon is fel tud írni egy új chipre.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg lehet, csak nem érdemes kisérletezni vele: persze nem könnyű feladat, de ha van járható út inkább azon gondolkodj el.

Magában a vezérlés csere nem pálya, akkor már kipufogó rendszer okosítás is kellene szerintem.

Hát egy turbónál szerintem pont tök mind1 a kipuff rendszer. Szerintem ez az egyik legnagyobb kamu. Lalinak 55ös rendszeren lett mérve a 313 paci, van aki már 1.6 100 pacira is 60as rendszert rakat gázgyorsítóval meg ilyenekkel. Egy igazán jó, SZÁMOLT kipuff hozhat pacikat (sőt az hoz is), de egyékbént csak minimális jelentősége van. SZERINTEM.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mindegy, hogy kókler silány vagy Remus-->na ne már? Talán csak nem sznobizmusból teszik az emberek a minőségit a kocsi alá?!

Nem, szerintem inkább hozzá nem értésből.

De mint írtam egy számolt cucc igen komoly eredményeket tud hozni. Egy turbós autón, egy jó leömlő akár 5-10%-ot is hozhat, de egy szívón egy még egy remus rendszer is csak 5% körül tud max.

Link to comment
Megosztás:

Aha, szal szerintetek érdemes még a kipufogó rendszer"tuningjával" gondolkozni?

Dieselnél is számít, nem csak benzinesnél akkor.

Egy sima dobtól sportosabb lesz a hang, nekem a másik autómban, ami 1.4-rd volt abból kiszedtem a középdobot. Sokat nem éreztem tőle, de a hangja szebb lett.

Azért mondtam a Chip tuningot, mert a Diesel-nél ezt szoktál előre tenni... mivel mást nagyon állítani nem lehet.

Úgy hallottam, hogy a sportlevegőszürő sem túl jó ötlet turbódiesel-re, igaz ez?

Link to comment
Megosztás:

Egy igazán jó, SZÁMOLT kipuff hozhat pacikat (sőt az hoz is), de egyékbént csak minimális jelentősége van. SZERINTEM.

Egyetértek.

A kipufogó oldalt mindig össze kell hangolni a szívóoldallal, mert ha csak ész nélkül rakják fel az egyre vastagabb csöveket akkor lehet hogy szép hangja lesz, de a túlöblítés miatt oda a nyomaték.

Link to comment
Megosztás:

Azért mondtam a Chip tuningot, mert a Diesel-nél ezt szoktál előre tenni... mivel mást nagyon állítani nem lehet.

persze mert turbodieselen kib sokat lehet dobni egy jó chip-el......és még mindig a legolcsóbb megoldás ha azt nézed, hogy a pénzedért tutira kapsz sok +LE-t meg +Nm-t és nem valami mentális lóerőnövekedés vna mint az ordítós Koppány kipufugónál ami olcsóért veszel de haszna az nincs :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.