Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

3 hours ago, rocso írta:

x20 dtl

üza szűrő csere után ,hogyan kell légteleníteni a rendszert?

első dízeles vagyok

Összerakás után elindítod, elvileg és gyakorlatilag a rendszer kilégteleníti magát. Legalábbis nálam minden alkalommal így történt Y17DT.

Arra ajánlatos figyelni, hogy hosszabb állás után elindul-e ahogy kell, én a jó múltkor jártam úgy, hogy valamiért rossz szürőt kaptam, és nem zárt vissza a fedél rendesen. Így lelevegősödött 1-2 óra alatt!

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Handbrake írta:

Összerakás után elindítod, elvileg és gyakorlatilag a rendszer kilégteleníti magát. Legalábbis nálam minden alkalommal így történt Y17DT.

Arra ajánlatos figyelni, hogy hosszabb állás után elindul-e ahogy kell, én a jó múltkor jártam úgy, hogy valamiért rossz szürőt kaptam, és nem zárt vissza a fedél rendesen. Így lelevegősödött 1-2 óra alatt!

Nekem Y20dth-m van. Első megoldás, ha feltöltöd a szűrőházat gázolajjal és sok indítózás után dadod egy picit de ha átlendül a légbuborékon akkor minden ok. Ha viszont meg tudod oldani akkor a legegyszerűbb behúzni az autót.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, rocso írta:

x20 dtl

üza szűrő csere után ,hogyan kell légteleníteni a rendszert?

első dízeles vagyok

Szia!

Érdemes beiktatni az adagoló után az elmenő ágba egy kézi pumpás szivattyút ami állandóan be van szerelve (vérnyomásmérőnél láthatsz ilyet). A mostani opel dízeleknél 1.9-2.0 mindbe láthatsz ilyet. Az 1.7-es dízel kivételével nagyon érzékenyek a légtelenítésre az adagolók, mert ha nem légteleníted ki rendesen az üzemanyag rendszert az adagoló elektronikádat tönkrevágod (leég teljesen), mivel nincs túláram védelem benne. Szűrőcsere után még összeszerelés előtt a szűrőházat érdemes felönteni gázolajjal, és a szűrőház fedelét az előírt 5Nm nyomatékkal lehúzni, mert szétrepedhet a fedél a túlzott lehúzástól, akkor megint levegősödik a rendszered és hozza vele az előbb leírt problémákat. Kérdés esetén még elérhetsz: 06307091462

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, Polapa írta:

Nekem Y20dth-m van. Első megoldás, ha feltöltöd a szűrőházat gázolajjal és sok indítózás után dadod egy picit de ha átlendül a légbuborékon akkor minden ok. Ha viszont meg tudod oldani akkor a legegyszerűbb behúzni az autót.

Nem lesz így hosszú életű az adagolón az elektronikád...

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Polapa írta:

Mi van? Nincs túláramvédelem az elektronikán? Azmiaz? :icon13:

Igen nincs. Ha levegős a rendszered, üzemanyag hiány miatt a mennyiség szabályzó szelepedet az adagolón arra készteti az elektronika, hogy minél jobban kinyisson, de ennek egyszer vége, nem tud jobban a teljes nyitási helyzetétől nyitni, az elektronika nyomja rá az áramot, és ezzel önmagát égeti le. Ez minden VP 44-es PSG Bosch adagolóra igaz. A Bosch VP 44 PSG 16-os két csatlakozós verziónak az elektronikáját ráadásul javítani se lehet, vagy nagyon nehezen, esetek többségében mehet a kukába.

Link to comment
Megosztás:

És mennyi idő alatt megy tönkre?

Gondolom ha az elektronika romlik el akkor átmenet nélkül lesz rossz és mutat valami hibakódot de ha a szelep romlik el akkor van-e valamilyen átmenet. Mit lehet tapasztalni?

Rángatás, hullámzó alapjárat , füstölés, vagy a füst teljes hiánya , teljesítmény csökkenése. 

Módosítva : Polapa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20 DTL-nél mennyi a normális táv az üzemi hőmérséklet eléréséhez?

Nekem kb 10 km kell és akkor se tartja a 90 fokot,inkább 85.2 hete vettem.Eddig nem volt dízelem soha csak a céges kisteherem,de az...

Fűtéssel egyből visszaesik 80-ra.

Más.Az üzaszűrő után kb 10 cm-re be van kötve valami,fém házban van.A szerelőm szerint az valami házilag tákolt dolog.

google barátommal rákerestem,de több képen is láttam ilyet.Mi lehet az,kell az oda, mert a szerelő szerint nem?

 

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Polapa írta:

És mennyi idő alatt megy tönkre?

Gondolom ha az elektronika romlik el akkor átmenet nélkül lesz rossz és mutat valami hibakódot de ha a szelep romlik el akkor van-e valamilyen átmenet. Mit lehet tapasztalni?

Rángatás, hullámzó alapjárat , füstölés, vagy a füst teljes hiánya , teljesítmény csökkenése. 

A szelep nem romlik el, csak a elektronika. Ma már 10 évesek minimum ezek az autók, attól függ betartották-e a légtelenítés szabályait, bármikor megállhat. De az is lehet, hogy valaki kifog használtan egy javított elektronikás példányt, az még jó pár évet szakszerű "kezelés" mellett.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, rocso írta:

Sziasztok!

X20 DTL-nél mennyi a normális táv az üzemi hőmérséklet eléréséhez?

Nekem kb 10 km kell és akkor se tartja a 90 fokot,inkább 85.2 hete vettem.Eddig nem volt dízelem soha csak a céges kisteherem,de az...

Fűtéssel egyből visszaesik 80-ra.

Más.Az üzaszűrő után kb 10 cm-re be van kötve valami,fém házban van.A szerelőm szerint az valami házilag tákolt dolog.

google barátommal rákerestem,de több képen is láttam ilyet.Mi lehet az,kell az oda, mert a szerelő szerint nem?

 

Képet kérünk. Légtelenítő pumpára gondolok, de az nem fémházas... Esetleg üzemanyag előmelegítő, de az benne van gyárilag a szűrőház fedélben, ezért ha az akkor felesleges.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

 

Szomorú hírekkel jövök így év végén.

Eltüntem egy ideje, mert ami csak lehet rossz, az most bejött az életembe.
Mondjuk úgy olyan érzés, mintha a fejemre borítottam volna a szaros vödröt.

 

Többek között kiflire törtem a vasamat.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy - 2 óra eszméletvesztésen kívül - megúsztam épp bőrrel,

s nyomorult jószág még haza is hozott..

 

Mivel lételemem, hogy folyton úton vagyok, így volt másnap 3 órám, hogy vegyek egy fostos valamit, ami szalad.

Így most egy japán egérkamionnal szaladgálok.

Zafirám meg talán jövő év végén lesz másik. Mert az nem is kérdés, hogy csak az jöhet szóba.

 

Bontósok 150 körül kínálnak a roncsért, de annyiért nem adom.

-350 környékén van a büdzsém, így kénytelen vagyok elbontani és kiárusítani hű társamat. :(

 

Január elején kezdem el szétkapni.

 

Ha valakinek kell valami esetleg belőle, (s az a tétel még megvan) az írjon privit, dobok egy telefonszámot és megbeszéljük.

 

Mindenkinek Békés Boldog Ünnepeket kívánok!

 

BIG

Módosítva : Big Nose
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Kombitomi írta:

A szelep nem romlik el, csak a elektronika. Ma már 10 évesek minimum ezek az autók, attól függ betartották-e a légtelenítés szabályait, bármikor megállhat. De az is lehet, hogy valaki kifog használtan egy javított elektronikás példányt, az még jó pár évet szakszerű "kezelés" mellett.

Tehát ha rossz akkor se kép se hang? Menet közben leáll, nem indítható? Nekem rengetegszer fel levegősödött a rendszer, sokszor több tíz másodperces indítózásra indult, ha arra sem akkor behúzásra került sor (érdekes akkor viszont szinte rögtön beindult sosem kellett 35 méternél többett húzni). Ilyenkor mindíg traverz gyűrű csere volt a megoldás. Nekem is sok szerelő ajánlotta, hogy tegyünk be visszacsapó szelepet, de sosem vitt rá a lélek. 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. december 23. at 11:41, Polapa írta:

Tehát ha rossz akkor se kép se hang? Menet közben leáll, nem indítható? Nekem rengetegszer fel levegősödött a rendszer, sokszor több tíz másodperces indítózásra indult, ha arra sem akkor behúzásra került sor (érdekes akkor viszont szinte rögtön beindult sosem kellett 35 méternél többett húzni). Ilyenkor mindíg traverz gyűrű csere volt a megoldás. Nekem is sok szerelő ajánlotta, hogy tegyünk be visszacsapó szelepet, de sosem vitt rá a lélek.

Szia!

Igen akkor se kép se hang. Általában menet közben jön elő a hiba, vagy közvetlenül szűrőcsere után. TIS 2000-ben is le van írva, hogy kiemelt figyelmet fordítsunk a légtelenítésre, további károk elkerülése végett.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 23. at 10:03, Big Nose írta:

Szevasztok!

 

Szomorú hírekkel jövök így év végén.

Eltüntem egy ideje, mert ami csak lehet rossz, az most bejött az életembe.
Mondjuk úgy olyan érzés, mintha a fejemre borítottam volna a szaros vödröt.

 

Többek között kiflire törtem a vasamat.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy - 2 óra eszméletvesztésen kívül - megúsztam épp bőrrel,

s nyomorult jószág még haza is hozott..

 

Mivel lételemem, hogy folyton úton vagyok, így volt másnap 3 órám, hogy vegyek egy fostos valamit, ami szalad.

Így most egy japán egérkamionnal szaladgálok.

Zafirám meg talán jövő év végén lesz másik. Mert az nem is kérdés, hogy csak az jöhet szóba.

 

Bontósok 150 körül kínálnak a roncsért, de annyiért nem adom.

-350 környékén van a büdzsém, így kénytelen vagyok elbontani és kiárusítani hű társamat. :(

 

Január elején kezdem el szétkapni.

 

Ha valakinek kell valami esetleg belőle, (s az a tétel még megvan) az írjon privit, dobok egy telefonszámot és megbeszéljük.

 

Mindenkinek Békés Boldog Ünnepeket kívánok!

 

BIG

Sajnálattal és szomorúan olvastam, örülök, hogy ép bőrrel sikerült megúsznod.

Engem érdekelne majd ez az, esetleg valami listát tudnál küldeni? 

THX

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 23. at 3:31 PM, rocso said:

erről lenne szó

két kütyü is van

DSC_1264.jpg

Hali!

 

Jó lett volna, ha vmilyen képszerkesztőben (pl. paintbrush) bejelölöd a kérdést nyillal.

 

De elmondom mit látok.(s talán a kérdésed is).

 

Ami előrébb van egy csövön korong (ufo alakú) izé és megy a vakuum pumpára, az teljesen szabványos.
A vakuum rendszer része. Leginkább visszacsapó lehet.

 

A hátsó (tőle balra lévő) valami - ha műanyag, akkor - szűrő, ha fém - és van rajta nyomókar, akkor - kézipumpa.

De sokat nem ér.

 

A szűrőcseréhez annyit, hogy elvileg egy jó adagoló nagy gázzal felrántja a naftát, ha cserénél tele lett töltve a szűrőház.

 

Nekem nyárig (ameddig nem újíttattam fel az adagolót) ez úgy működött hogy megálltam a lejtő tetején, ... csere, ami kell ,,, aztán uzsgyi lefelé és gyujtás, kettes.

Be is indult, nem volt gond.

 

6 éve cseréltem magam az olajat, szűrőket.

Nem volt vele gondom.

 

Y20DTH!!!!

Love forever.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ÜDV 2016-ban!

 

Lehet, hogy már lerágott csont, de attól még beszélhetünk róla.

Hidegeíndítás 0 fok alatt, kinek milyen bevált receptjei vannak? Esetleg valaki szereltetett be valamiféle előmelegítőt?

Vagy van aki kartonlapozik?

Ma garázsból indulva, igaz csak egy lemez garázs 0 szigeteléssel, -6 fokban indítottam. Fűtés nélkül mentem jó 10-12 km mire a hőfokmérő kimozdult egyáltalán....

Nézegettem a OFF TDCI ON víz előmelegítőt, amin 3 db izzítógyertya van, ilyen van valakinek?

THX!

Link to comment
Megosztás:

BOLDOG ÚJ ÉVET!!!

Segítséget szeretnék kérni ma reggel egy hibakódra lettem figyelmes:

KIVILLOGTATTAMp0370

Utána néztem  Vonatkozásihelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség.

De mégis mi ez? Nagyon nem tünik fel az autón semmi. Valaki esetleg?

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.