Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

1 óra, Agsika írta:

Sziasztok !

Volna egy kérdésem,hogy ha tud valaki segítsen!

Van egy 2002-es G Astrám 1.7 dit ,amióta a külső hőmérséklet elérte a kb.25  fokot azóta nem bír menni (gyenge) a gép.Ha a hőmérséklet 25 fok alá esik,újra éled és úgy megy,hogy le sem lehet lőni.Nagyon idegesítő és még előzésbe sem merek belekezdeni.Hibakód nincs,az OP-com sem talál problémát!!!!!! A segítséget előre is köszönöm.

 

Üdv.:Agsika

Intercooler hűtőnél, meg a turbó környékén nézd át a csöveket, nincs-e valami bilincslazulás, repedés, kifújás..

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tamasp73 írta:

160e km 2éve vezérlő elektronika javítva lett a bontásba tovább nem mentem! Ma kiolvassák a hibakód9t

 

Ha az elektronika javítva is lett, a szelep is lett az adagolón cserélve? Ha nem lehet az áztatta el megint.  De majd a hibakóddal már előrébb leszünk.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tamasp73 írta:

P0251 hibakód

Első, p0251 hibakód - adagolóvezérlő. A jelenségek is erre mutatnak. Ha volt javítva és garis vidd vissza. Ha nem garis, akkor nem lett rendesen javítva.

A másik. Mivel nincs az autóba üzemanyagszivattyú, ne várd, hogy jönni fog a gázolaj.

A mennyiségszabályzó szelep ritkán megy tönkre, ha a karbantartás rendszeres. Vannak tévhitek ezzel kapcsolatban.

Az áztatást az előtöltés szabályzó szelep okozza. Azt nézesd meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, commodore írta:

Első, p0251 hibakód - adagolóvezérlő. A jelenségek is erre mutatnak. Ha volt javítva és garis vidd vissza. Ha nem garis, akkor nem lett rendesen javítva.

A másik. Mivel nincs az autóba üzemanyagszivattyú, ne várd, hogy jönni fog a gázolaj.

A mennyiségszabályzó szelep ritkán megy tönkre, ha a karbantartás rendszeres. Vannak tévhitek ezzel kapcsolatban.

Az áztatást az előtöltés szabályzó szelep okozza. Azt nézesd meg.

Ha a szelep enged, akkor előtöltés szabályzó csere, + valaki általunk emlegetett elektronikajavító mestert keress fel. Az a biztos.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, L4Fleur írta:

Szép estét! :)
Esedékes az olajcsere. Nem tennék olyan nagyon rosszat az autóval, ha a gázolaj-, olaj-, és levegőszűrő márkája eredeti Opel lesz? :-) Tehát GM. Az olaj Eneos lenne.
X20DTL

én mindig azt tettem bele  .y 17dt-m van caraván 2001 .5w30 GM oil.nekem nem eszik egy gramot sem belöle.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 06. at 12:44, oggy írta:

Intercooler hűtőnél, meg a turbó környékén nézd át a csöveket, nincs-e valami bilincslazulás, repedés, kifújás..

Hy! Átnéztem minden csőcsatlakozást és mindent rendben találtam. Az egyik arc azt mondta próbáljam meg lehúzni a vízhőfok gombáról a csatit és nézzem meg úgy. Láss csodát megemelkedett az alapjárat,beindultak a hűtőventilátorok,a klímát viszont kikapcsolta. Elmentem kipróbálni és erőből ment mint az állat.Csak a hibajelzők világítottak.Ettől viszont nem lettem okosabb,mert a vízhőfok órája nem mutatott.Az arc azt mondta vegyek egy másik gombát és csak úgy dugjam rá.Mi ebben az értelem?????

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, commodore írta:

Nullától a végtelenig :D

én már 3-at cseréltem mert beég az a érintkezö amelyik az öninditonak adja az áramot /behuzómágnes/ MIÉRT lehetséges ez ?gyári van benne. az a tünet hogy a gyujtás ráadás után adom a tekercsre az áramot inditozok semmi csak a müszerfalon világitanak a tölt. és a oil . lámpa nem halványodik el.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 10. at 12:05, astra írta:

én már 3-at cseréltem mert beég az a érintkezö amelyik az öninditonak adja az áramot /behuzómágnes/ MIÉRT lehetséges ez ?gyári van benne. az a tünet hogy a gyujtás ráadás után adom a tekercsre az áramot inditozok semmi csak a müszerfalon világitanak a tölt. és a oil . lámpa nem halványodik el.

Nem szoktad gyújtáson hagyni a kocsit hosszabb ideig? Régen pl. Lada-nál okozott ilyen gondot.

Egyébként lehet az önindítód döglődik? Valamiért nagy áramot vesz fel, de még lehet akku is. Próbálj rámérni a töltésedre is, illetve gyújtáson mennyit "eszik" meg?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 2 hónapja vettem egy 2001es 1.7 dti y17dt g astra kombit 257000 km el. Eddig semmi baja nem volt de egy hete egyik pillanatról a másikra leesik a.fordulat és meg áll probálom indítani de nem indul várok egy jó órát és megint pöcre indul és ezt egy héten belül harmadjára csinálja napközben amugy maga a motor nem zörög húz is, szépen jár, nem füstöl elöször azt hittük üzemanyagszürő van eldugulva de kicseréltük és ugyanazt csinálja. Segítségeteket előre is köszi!!

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Robessz88 írta:

Sziasztok 2 hónapja vettem egy 2001es 1.7 dti y17dt g astra kombit 257000 km el. Eddig semmi baja nem volt de egy hete egyik pillanatról a másikra leesik a.fordulat és meg áll probálom indítani de nem indul várok egy jó órát és megint pöcre indul és ezt egy héten belül harmadjára csinálja napközben amugy maga a motor nem zörög húz is, szépen jár, nem füstöl elöször azt hittük üzemanyagszürő van eldugulva de kicseréltük és ugyanazt csinálja. Segítségeteket előre is köszi!!

Nézz hibakódot OP-com, Elm327 vagy gáz+fékpedál módszerrel. Nézd meg a motor tetején lévő ECU csatiban, van -e gázolaj. Ha van, akkor adagolóvezérlőd is lehet halott, illetve a szokásos szelep megadta magát. Elektronika újraforrasztás + szelepcsere legrosszabb esetben.

Szabad tudni mennyiért sikerült megvásárolnia gépet?

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Handbrake írta:

Nézz hibakódot OP-com, Elm327 vagy gáz+fékpedál módszerrel. Nézd meg a motor tetején lévő ECU csatiban, van -e gázolaj. Ha van, akkor adagolóvezérlőd is lehet halott, illetve a szokásos szelep megadta magát. Elektronika újraforrasztás + szelepcsere legrosszabb esetben.

Szabad tudni mennyiért sikerült megvásárolnia gépet?

Szia 500000 ért de kivülről meg belülröl is teljesen jó eddig a motor is nagyon jo volt meg ha megy jó is, amugy valami befecskendezés vezérlő mágnesszelepet(leállítás) ír hibának ha nem indul, amugy az elfelejtettem írni ,hogy az adagolónál csöpög a gázolaj és hogy veszem le azt az edu csatit?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Handbrake írta:

Nem szoktad gyújtáson hagyni a kocsit hosszabb ideig? Régen pl. Lada-nál okozott ilyen gondot.

Egyébként lehet az önindítód döglődik? Valamiért nagy áramot vesz fel, de még lehet akku is. Próbálj rámérni a töltésedre is, illetve gyújtáson mennyit "eszik" meg?

a lada az benzines a dieselnél mit befolyásol ha rajtahagyom a gyujtást , ott a trafonak nem tett jót ha állando áram alatt volt.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Robessz88 írta:

Szia 500000 ért de kivülről meg belülröl is teljesen jó eddig a motor is nagyon jo volt meg ha megy jó is, amugy valami befecskendezés vezérlő mágnesszelepet(leállítás) ír hibának ha nem indul, amugy az elfelejtettem írni ,hogy az adagolónál csöpög a gázolaj és hogy veszem le azt az edu csatit?

Szia. Két hibád van. Olaj csöpögés: előtöltés szabályzó szelep kb 45000 Ft. Cseréje csak aknából, pár óra szopás.
A másik a leállás/nemindulás: adagoló vezérlő elektronika, jav. 40000 Ft. (P0251 hiba) Javítása Gyulán vagy Debrecenbe.

Egyébként olcsón vetted, jó ár volt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget, tanácsot kérek, mindennek örülök! :-)

Vettem egy isuzu 1.7 DTI astra kombit, 2001-es. 150 ezer km-el, elvileg valós km-el Ausztriában, tulajdonostól.

Az autó szép, sok új alkatrésszel. Elvileg motorhibával, amiről tudtam. Azt gondoltam a szokásos adagolóvezérlő, de úgy tűnik nem.

Vittem magammal Opcomot, és 2 db csere adagoló vezérlőt. ( 1 sajátom, 1 opelből kölcsön, tuti jók!) De sajnos hiába cseréltem, nem javult meg... :angry:

P0380 és P0251 hibakód. a 251-es elvileg a mágnesszelep hibára utal. Az adagoló bontatlannak tűnt, rajta volt a sértetlen gyári habszivacs borítás.

Némi adagoló kocogtatás után nagynehezen elindult a motor, padlógázon tartva ment kb 10-15 másodpercig 1500 körüli fordulaton, majd szép lassan lecsökkent, és megállt.

Sajnos szerszám nélkül nem sokra mentem, úgyhogy a gázolajszűrő házat nem tudtam megnézni, hogy van-e gázolaj benne....  A tank elvileg 3/4-ig tele.

Úgyhogy ott hagytam a kicsikét, és most kell kitalálnom, hogy megyek szerelni, vagy autómentőt küldök érte.

Tudom hogy a távgyógyítás gyurcsók bácsi asztala, de örülnék hasznos tippeknek. Ha haza kell hozatnom trélerrel, az minimum 100 papír.... Ha meg kint orvosolható "apró" probléma, akkor 20 ezerből megvan az út.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :icon13:

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy van egy Opel Astra g 1,7 cdti autóm 2003 évj. ami oltári módon kormol gyorsításkor. Elő fordul. hogy letaposom, 3000 ig huzatom, ekkor a mögöttem jövőt teljes mértékben betakarja a füst ami fekete, ritkán szürke. Map szenzort cseréltem benne mert azt jelezte hibának, 1 hónapig nem volt hiba, majd megint hiba kod Map áramköri hiba, a szerelő szerint nem érintkezik valami vezeték, néha érzékeli, néha nem. Viszont, ha nem jelez hibát akkor is kormol de rendesen.Mikor új Map szenzort kapott, akkor is füstölt. Köszönöm előre is a válaszokat! Egyik ismerősöm szerint a katalizátorom van eldugulva, de szerintem nem mert nem erőtlen a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, siri írta:

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy van egy Opel Astra g 1,7 cdti autóm 2003 évj. ami oltári módon kormol gyorsításkor. Elő fordul. hogy letaposom, 3000 ig huzatom, ekkor a mögöttem jövőt teljes mértékben betakarja a füst ami fekete, ritkán szürke. Map szenzort cseréltem benne mert azt jelezte hibának, 1 hónapig nem volt hiba, majd megint hiba kod Map áramköri hiba, a szerelő szerint nem érintkezik valami vezeték, néha érzékeli, néha nem. Viszont, ha nem jelez hibát akkor is kormol de rendesen.Mikor új Map szenzort kapott, akkor is füstölt. Köszönöm előre is a válaszokat! Egyik ismerősöm szerint a katalizátorom van eldugulva, de szerintem nem mert nem erőtlen a kocsi.

 

Üdv!

 

Én egy op-comot rádugnék mindenképp, és élő adatokat néznék.

Ha jók a porlasztók és a turbó, akkor mindenképp levegő/üzemanyag probléma.

Előfordulhat, hogy sokkal több üzemanyagot ad, mint ami kellene. Pld: hibás légmennyiségmérő vagy kicsit lyukas turbócső. Sok beszívott levegőt mér, de kevés jut be és a sok üzemanyagot ad hozzá.

Üdv

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.