Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Hello Mindenkinek!

Nekelm olyan problémám lenne a G ASTRA-mal / 1.7 DTi /, hogy alacsan fordulaton / 0- 1300 / a kormányszervóm nem működik, magasabb fordulaton viszont megy. Nem tudja valaki véletlenül, hogy mi okozhatja a problémát?

A gond egyébként egyik napról a másikra jött elő.

A segítséget előre is köszönöm mindenkinek!!!

ÜDV.: Csuszi

Szia Csuszi!

Egyértelmű generátor hiba,mivel a kormányszervó motorja CSAK a generátortól kap áramot!!Akksiról nem! Nekem 2 hete halt meg az eredeti gyári Opel akksim 7 év után és sajna "magával vitte" a generátor diódahídját is.És mivel igy nem volt töltésem,járó motornál nem ment a kormányszervó sem.

Link to comment
Megosztás:

Szia Csuszi!

Egyértelmű generátor hiba,mivel a kormányszervó motorja CSAK a generátortól kap áramot!!Akksiról nem! Nekem 2 hete halt meg az eredeti gyári Opel akksim 7 év után és sajna "magával vitte" a generátor diódahídját is.És mivel igy nem volt töltésem,járó motornál nem ment a kormányszervó sem.

Hogyan halt meg az akku? Megszakadt?

Link to comment
Megosztás:

Hogyan halt meg az akku? Megszakadt?

Ez még az eredeti akksi volt, amit új korában raktak bele mikor gyártották az autót és most volt 7 éves a kocsival eggyütt. már várható volt ,hogy tönkremegy, mert egy akksi nem szokta ennél az időnél tovább húzni nagyon. Egyébkén nem mentem vele 1 hétig és utána se kép,se hang, tök lemerűlt és valószüleg zárlatos is lett, ez tette tönkre a diódasort is. Töltésre sem reagált.Vettem bele egy Bosch-t+diódasor csere és tökéletes minden! Természetesen a kormányszervó is működik szépen.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdezem, mert a generátorban elvileg nem lehet túlterheléssel (zárlattal) semmit sem tönkretenni. Esetleg ha tele volt kosszal rakodva és nem volt meg a megfelelő a diódák hűtése, akkor mehetnek tönkre...

Mondjuk a hét év az elég tipikus akkukor autóban, állítólag a Bosch-nál négy évre tervezik, amit azon felül megy, az már "ajándék".

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdezem, mert a generátorban elvileg nem lehet túlterheléssel (zárlattal) semmit sem tönkretenni. Esetleg ha tele volt kosszal rakodva és nem volt meg a megfelelő a diódák hűtése, akkor mehetnek tönkre...

Mondjuk a hét év az elég tipikus akkukor autóban, állítólag a Bosch-nál négy évre tervezik, amit azon felül megy, az már "ajándék".

Az eredeti Opel akksi zselés volt , a Bosch meg ugye savas, mivel egy zselés jóval drágább. Szóval szerintem még olcsón megúsztam a dolgot. A diódák nem voltak koszosak, megnéztem a rosszat. A motorom mindég tiszta,"enni lehet róla", minden autómat igyekeztem rendben tartani motorikusan is már 20 éve....Én még Daciaval kezdtem 90-ben,persze az sokkal egyszerűbb motor volt.A régi szép idők.....

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Lenne egy kérésem, ha nem olyan nagy baj. Olvasgatom a fórumon, hogy vannak adagoló problémák. Én annyit kérnék, hogy ha lehetséges, és nem megeröltető a mindig aktuális probléma felvetőjének a részére, hogy egy km óra állást is írhatna hozzá.

Mert olvasgatom itt a dolgokat, és komolyan ráparázok, hogy nálam mikor gyullad ki ez a szervíz lámpa. :rolleyes:

Meg nagyjából szeretném belőni, hogy ha ne adj nekem is beszarik, kb. mikor kezdjek el aggódni.... Y17DT motoros a gépem.

THX!!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Lenne egy kérésem, ha nem olyan nagy baj. Olvasgatom a fórumon, hogy vannak adagoló problémák. Én annyit kérnék, hogy ha lehetséges, és nem megeröltető a mindig aktuális probléma felvetőjének a részére, hogy egy km óra állást is írhatna hozzá.

Mert olvasgatom itt a dolgokat, és komolyan ráparázok, hogy nálam mikor gyullad ki ez a szervíz lámpa. <_<

Meg nagyjából szeretném belőni, hogy ha ne adj nekem is beszarik, kb. mikor kezdjek el aggódni.... Y17DT motoros a gépem.

THX!!!!

Sajnos az is hozzá tartozik a km óra álláshoz, hogy sok dizelben vissza van tekerve az óra....(az enyémben nincs :rolleyes: , Y17DT), és így nem egészen reálisak a meghibásodások.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az is hozzá tartozik a km óra álláshoz, hogy sok dizelben vissza van tekerve az óra....(az enyémben nincs :rolleyes: , Y17DT), és így nem egészen reálisak a meghibásodások.

Mind1, akkor sacc per kábé.....monjduk biztos vannak olyan vasak amibe nincs, de egyfajta tájékoztató jellege lehet a történetnek. Számomra már az is valami.

Link to comment
Megosztás:

50 és 400.000 k m között valahol... :rolleyes:

nem lehet megmondani sajnos. valakinek elöbb valakinek késöbb valakinek soha.....

Akkor folyamatos RETTEGÉSBE VAGYOK!! <_<:):D 82 ezer körüli számommal -_-

Hogyan lehet kezdeti stádiumban felismerni a kórt? Ha már a csatiba fent van akkor már too late gondolom....

Link to comment
Megosztás:

Akkor folyamatos RETTEGÉSBE VAGYOK!! :rolleyes::)<_< 82 ezer körüli számommal :D

Hogyan lehet kezdeti stádiumban felismerni a kórt? Ha már a csatiba fent van akkor már too late gondolom....

Szerintem 82-nél még nincs rettegésre ok!Persze néha nem árt felnyitni a gépháztetőt és átnézni,nem csak hajtani a kocsit. Nekem 97E van benne és még minden eredeti (persze a kötelező dolgok cseréjén kívül, vezérlés 60E VAGY 4 ÉVENKÉNT CSERÉLNI KELL MINDENKÉPP!!!Sokan tévhiben vanak e tekintetben is,hogy a szervizkönyvre hagyatkoznak amiben 120E van!Van rokonom,aki ki akarta várni a 120E-t,de 115E-nél elszakadt a vezérműszíj külföldön autópályán...., 300E-ért csinálták meg!)Ezek a gépek,ha kíméli öket az ember 300-400E-t minimum elmennek bármilyen nagyobb javítás nélkül.Nekem 5 éve van meg már a gép és a 20 év alatt már volt turbo dizelem 2 másik fajta is+benzinesek is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Lenne egy kérésem, ha nem olyan nagy baj. Olvasgatom a fórumon, hogy vannak adagoló problémák. Én annyit kérnék, hogy ha lehetséges, és nem megeröltető a mindig aktuális probléma felvetőjének a részére, hogy egy km óra állást is írhatna hozzá.

Mert olvasgatom itt a dolgokat, és komolyan ráparázok, hogy nálam mikor gyullad ki ez a szervíz lámpa. :rolleyes:

Meg nagyjából szeretném belőni, hogy ha ne adj nekem is beszarik, kb. mikor kezdjek el aggódni.... Y17DT motoros a gépem.

THX!!!!

az én 17tdi-m elöször 160000-nél csinálta de szerintem ez nem mérvado mert használtan vettem és mivel D.igy biztos hogy a köcsögök vissza állitották a km. orát utoljára 170560nál állt meg de az elözö javitoja szarul csinálta meg mert a fék-gáz gyujtás szisztémával a service jel folyamatosan villogott a SZERELÖM szerint nincs hibajel.magyarán szarul dolgozott a javito.

Link to comment
Megosztás:

Szia Csuszi!

Egyértelmű generátor hiba,mivel a kormányszervó motorja CSAK a generátortól kap áramot!!Akksiról nem! Nekem 2 hete halt meg az eredeti gyári Opel akksim 7 év után és sajna "magával vitte" a generátor diódahídját is.És mivel igy nem volt töltésem,járó motornál nem ment a kormányszervó sem.

Hello!

A szerelőm nekem is azt mondta, hogy a diódahíd ment tönkre. Megkérdezhetem, hogy neked mennyibe került a diódahíd?

Nekem 25.000 Ft volt. Első nekifutásra soknak találom.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A szerelőm nekem is azt mondta, hogy a diódahíd ment tönkre. Megkérdezhetem, hogy neked mennyibe került a diódahíd?

Nekem 25.000 Ft volt. Első nekifutásra soknak találom.

Átlagban 110 120000km között adja meg magát a generátor... nekem pechem volt. a fesszabályzó is ugrott. így volt 25000 2003 ban... szóval nem olyan vészes ár, amit kaptál.....

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A munkatársamnak is 1.7DTi G ASTRA-ja van és neki az akkumulátor adta fel szolgálatot. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen típust vegyen hozzá? Egy-két linket is szívesen fogadnék, ahol lehetne olvasgatni ebben a témában. Vidéki révén esetleg WEBARUHÁZ címe is szóbajöhet. A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A munkatársamnak is 1.7DTi G ASTRA-ja van és neki az akkumulátor adta fel szolgálatot. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen típust vegyen hozzá? Egy-két linket is szívesen fogadnék, ahol lehetne olvasgatni ebben a témában. Vidéki révén esetleg WEBARUHÁZ címe is szóbajöhet. A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!

12V 75Ah ha jól tudom a gyári kapacitás. Nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Dízelről lévén szó, ne legyen túl kicsi se az akku, mert akkor hidegben bajos lesz az indítás. Nagyobb lehet, ha elfér, de az meg szerintem felesleges pénzköltés, nem lesz hoszabb a nagyobb akku élettartama. Igazából autóban nem olyan rettenet lényeges a gyártó - hacsak nincs extrém igénybevétel, sokszáz wattos hangcucc és hasonlók - kb. ami drágább, az időben annyival tovább fog működni. Egy bolt most hirtelen: http://www.akkuauto.hu/akkubolt/18-50ah-100ah-ig, de nembiztos, hogy érdemes így rendelni, néhány autósboltban körülnéz, biztosan talál. Arra kell figyelni, hogy a kivezetések jó helyen legyenek, nehogy fordított akkut vegyen, mert akkor nem érnek oda a csatlakozások.

Link to comment
Megosztás:

Átlagban 110 120000km között adja meg magát a generátor... nekem pechem volt. a fesszabályzó is ugrott. így volt 25000 2003 ban... szóval nem olyan vészes ár, amit kaptál.....

A diódahíd 20E ft-tól indúl felfelé,tehát nem vertek át a 25 e-es javítással. Nekem 16800 volt a diódahíd szmámlásan és 8 e a javitás!

Link to comment
Megosztás:

12V 75Ah ha jól tudom a gyári kapacitás. Nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Dízelről lévén szó, ne legyen túl kicsi se az akku, mert akkor hidegben bajos lesz az indítás. Nagyobb lehet, ha elfér, de az meg szerintem felesleges pénzköltés, nem lesz hoszabb a nagyobb akku élettartama. Igazából autóban nem olyan rettenet lényeges a gyártó - hacsak nincs extrém igénybevétel, sokszáz wattos hangcucc és hasonlók - kb. ami drágább, az időben annyival tovább fog működni. Egy bolt most hirtelen: http://www.akkuauto.hu/akkubolt/18-50ah-100ah-ig, de nembiztos, hogy érdemes így rendelni, néhány autósboltban körülnéz, biztosan talál. Arra kell figyelni, hogy a kivezetések jó helyen legyenek, nehogy fordított akkut vegyen, mert akkor nem érnek oda a csatlakozások.

Szia!

Az Bosch akksit a Metróban vetttem 17500FT-ért,de az Auchanban is kapható ennyiért. Ez 70AH-s, és GYÁRI szabvány méret mindenben , tökéletesen megfelel a gyári helyett, mivel az is 70 AH-s!Felesleges nagyobbat venni és lehet, hogy a méret miatt szívni fogsz vele, mivel nem fér bele a helyére!NE VEGYÉL NAGYOBB AH-T!!! Felesleges!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van 1 kis problémám átszivárgott az olajhűtőmből a vizrendszerbe az olaj az oljahűtőt (hőcserélőt) kicseréltük most a rendszerből kellene eltávolítani az olajat van valakinek valami hatásos módszere esetleg!!!!!Az 1ik szerelő ismerős a brigeciolos oldatot javasolta de nem merem beleönteni!!Próbáltam már wepp es pro-tech es hűtőtisztítót de sajnos még mindíg van 1 kis olaj ami előkerül!!!Segítségeteket előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van 1 kis problémám átszivárgott az olajhűtőmből a vizrendszerbe az olaj az oljahűtőt (hőcserélőt) kicseréltük most a rendszerből kellene eltávolítani az olajat van valakinek valami hatásos módszere esetleg!!!!!Az 1ik szerelő ismerős a brigeciolos oldatot javasolta de nem merem beleönteni!!Próbáltam már wepp es pro-tech es hűtőtisztítót de sajnos még mindíg van 1 kis olaj ami előkerül!!!Segítségeteket előre is köszönöm!!

Szia!

Egyszerű a megoldás: trisó! Én 20 éve a Daciam rendszerét pucoltam ki trisós oldattal,vagyis trisót feloldottam vízben és beletöltöttem a hűtőbe,majd járattam mig át nem mosta mindenhol+a termosztát is kinyitott. Utána leengedtem és párszor átmostam tiszta vízzel. Tökéletes tiszta lett minden belül.Most is igy csinálnám és a trisó nem bántja a belső részeket.Akkor nekem bevált. Ja,én fél évente brigéciollal szoktam lepermetezni a motort és környékét, utána nagynyomású melegvizzel lemosom. Tökéletes lesz és tiszta,persze az eletromos részeket betekerem nylonzacsival előtte és óvatosan "spiccelgetek".

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

a járgányom egy 1.7-es isuzu motoros Y17DTL.

110-es tempónál kigyullad egy sárga lámpa, úgy néz ki, mint egy motor.

Az autó megtorpan, nem húz. Leállítás után újra megy, és kezdődik előröl.

A szerelő kipucolta az egr vagy agr szelepet, de a tünet nem múlt el!

Mi okozza a problémát, talán új egr szelepet igényel?

HELP!!!! HELP!!!

címem: ombodi82@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.