Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Bátor és ügyes ember,aki ilyen mélyen bele mer nyúlni a gép szivébe! :)

Szia!

Nekem ez a szakmám. Ez még nem is olyan veszélyes munka mint amilyenek elő szoktak fordulni és nem csak opeloknál.

Ha valaki nem gyakorlott szerelő az szerintem meg se próbálja szét szedni, mert lehet kárt okozni rendesen.

Sajnos ezekkel a motorokkal egyre több baj lesz mostanában.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem ez a szakmám. Ez még nem is olyan veszélyes munka mint amilyenek elő szoktak fordulni és nem csak opeloknál.

Ha valaki nem gyakorlott szerelő az szerintem meg se próbálja szét szedni, mert lehet kárt okozni rendesen.

Sajnos ezekkel a motorokkal egyre több baj lesz mostanában.

téged merrefelé lehet megtalálni mert nekem olyan gondom van hogy a gázpedál mellett fagyállot találtam /klasszikus érzékeléssel tapasztaltam/ azt mondják hogy a fütéscsapban lévő gumigyürük megkeményedtek ezért van a fagyállo ott .szertném megcsináltatni ,ha lehet.köszi a választ .

Link to comment
Megosztás:

téged merrefelé lehet megtalálni mert nekem olyan gondom van hogy a gázpedál mellett fagyállot találtam /klasszikus érzékeléssel tapasztaltam/ azt mondják hogy a fütéscsapban lévő gumigyürük megkeményedtek ezért van a fagyállo ott .szertném megcsináltatni ,ha lehet.köszi a választ .

Szia!

Jól mondták a gumigyűrűket tényleg az lehet a gond. A tűzfaltól lejövő két fűtéscső két Gumi O gyűrűvel csatlakozik az elektromos fűtéscsaphoz ami szintén két gumi O gyűrűvel a fűtőradiátorhoz. Ezt a 4 gumigyűrűt csak gyáriban lehet megvenni mert nem a sima kereskedelmi méretűek.

Én egy cégnél dolgozom ahol vállalati autókat javítok, otthon is szoktam dolgozni, de ilyen munkákat csak melegebb időben tudok megcsinálni mert kicsi a műhely sajnos és így marad az udvar.

András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Próbáltad,hogy egymás után 2x izzítasz, és úgy indítasz?

Amúgy olyat nem tapasztaltál, hogy indítás után a motorteszter lámpa pár másodpercig világit, majd elalszik?

Mert akkor az az izzító gyertya hibája lehet.

Bár én jártam úgy, hogy szimmetrikusan 2 gyertya halt meg, és így nem jelezte ki az eletronika.

LAci

Igen. csináltam 2x izzítást egymás után, de ha állt a kocsi 6-8órát a hidegben akkor iszonyat nehezen akar beindulni.

Ma hajnalban csinálta első alkalommal, hogy a motorvisszajelző lámpa világított egy ideig és 1-2perc után elaludt.

Meg vannak rendelve a BOSH izzítógyertyák. Jövőhéten kerülnek be az ótókába. Megvettem az új dobocskát is, úgyhogy alig várom, hogy kész legyen. 100ezer Ft-ot tolok bele most az autóba de remélem kárpótol érte az élmény.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Jól mondták a gumigyűrűket tényleg az lehet a gond. A tűzfaltól lejövő két fűtéscső két Gumi O gyűrűvel csatlakozik az elektromos fűtéscsaphoz ami szintén két gumi O gyűrűvel a fűtőradiátorhoz. Ezt a 4 gumigyűrűt csak gyáriban lehet megvenni mert nem a sima kereskedelmi méretűek.

Én egy cégnél dolgozom ahol vállalati autókat javítok, otthon is szoktam dolgozni, de ilyen munkákat csak melegebb időben tudok megcsinálni mert kicsi a műhely sajnos és így marad az udvar.

András

nem is most gondoltam hanem majd ha már jó idö lesz ha neked jó akkor majd visszatérnék rá KÖSZ .

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a sima gázolajnál drágábban kapható, úgynevezett "spéci" gázolajokról? Próbálta már valaki bármelyik benzinkútnak a drágábbik gázolaját? (Shell, OMV, MOL...stb) Érdemes alkalom adtán a 290-295Ft/literes gázolaj helyett 310-330Ft-osat belenyomni az autóba? Teljesítményre, fogyasztásra, motorra van valamilyen hatásuk ezeknek?

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a sima gázolajnál drágábban kapható, úgynevezett "spéci" gázolajokról? Próbálta már valaki bármelyik benzinkútnak a drágábbik gázolaját? (Shell, OMV, MOL...stb) Érdemes alkalom adtán a 290-295Ft/literes gázolaj helyett 310-330Ft-osat belenyomni az autóba? Teljesítményre, fogyasztásra, motorra van valamilyen hatásuk ezeknek?

Véleményem szerint semmi értelme.

A spéci gázolajban elvileg cetánfokzó van és néhány kesén és égés segítő adalék,de se több.

Én most mivel a német forrásom elapadt egy időre,ÖMV sima gázolajt nyomtam a szívóba és jónak találom.

Az ÖMV nem magyar cucc ha igaz a fáma.

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint semmi értelme.

A spéci gázolajban elvileg cetánfokzó van és néhány kesén és égés segítő adalék,de se több.

Én most mivel a német forrásom elapadt egy időre,ÖMV sima gázolajt nyomtam a szívóba és jónak találom.

Az ÖMV nem magyar cucc ha igaz a fáma.

KÖszi! Nekem többnyire JET kút szokott az utamba esni. Annál tankoltam legutóbb.

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint semmi értelme.

A spéci gázolajban elvileg cetánfokzó van és néhány kesén és égés segítő adalék,de se több.

Én most mivel a német forrásom elapadt egy időre,ÖMV sima gázolajt nyomtam a szívóba és jónak találom.

Az ÖMV nem magyar cucc ha igaz a fáma.

én probáltam a régi F-ASTRA-nal a schell drágábbik gasoilját az németmotoros volt 3x tankoltam teli de nem vettem észre hogy jobb lenne mint amit használtam /ÖMV.sprint/, kedden tankoltam teli a müszert tegnap ugy jártam hogy a szivocsö alá került a viz és egész de. ugy ment mint aki böfög a wszüröben viz volt .és ez már a 2.-ik kut amiben csalodnom kell az egyik az annahegyi a másik a Vecsés ésGyál közötti ÖMVkut már nem tudom hogy hova menjek tankolni mert már félek a viztöl ......

Link to comment
Megosztás:

én probáltam a régi F-ASTRA-nal a schell drágábbik gasoilját az németmotoros volt 3x tankoltam teli de nem vettem észre hogy jobb lenne mint amit használtam /ÖMV.sprint/, kedden tankoltam teli a müszert tegnap ugy jártam hogy a szivocsö alá került a viz és egész de. ugy ment mint aki böfög a wszüröben viz volt .és ez már a 2.-ik kut amiben csalodnom kell az egyik az annahegyi a másik a Vecsés ésGyál közötti ÖMVkut már nem tudom hogy hova menjek tankolni mert már félek a viztöl ......

Ilyen esetben komolyan mondom legszívesebben visszamennék a kútra és leszivatnám a gázolajat a kút vezetőjével.

MArhára érdekelne, hogy vajon azokon a kutakon ahol vizes az üzemanyag vajon az ott dolgozók hol szoktak tankolni? :)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok ! Uj lennek es lenne 2kerdesem,x20dtl inditaskor a motorhutes kontroll bevillog egy rovid ideig,80-90km/hsebessegnel bal oldalrol suvito hang.Segitsegeteket kernem.

Több ilyen autóban ültem már, és mindegyikben vibrál halványan indítás után, hibatárolójában semmi hiba, úgyhogy nincs baj. Nekem is süvít egy picit, de még nem jöttem rá, hogy hol. Ha tudsz valamit szólj!

Link to comment
Megosztás:

Koszi a segitseget! Annyit eszrevettem ha a szel erosebben fuj akkor erossebb a suvites.Meg egy apro hiba lenne a gepen gyari ulesfutesem van esegy helyen nagyonegeti a labamat vezeteket ki lehet tapintani!

G-Astraban uj vagyok, de az F-en az ilyen zaj forrasa mindig a tukor volt valamilyen formaban, ugyhogy probald ott keresni a gondot. Vagy nincs jol a helyere pattintva

a tukor, vagy nem jol illeszkedik a kulso boritas, es valahol "atsuvit" a levego. En speciel az F-Astran meguntam es minden lyukat beszilikonoztam. Lehet kapni tobb szinben is, nekem bevalt. Olyan szilikont keress ami konyhaba valo :) ( nem vicc ) mert az valamennyire hoallo. Nyaron szukseg lesz ra. Nagyon szepen bele lehet dolgozni a resekbe, es nem is latszik utana.

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Süvítés: Hát nekem is süvít, de egy Caravan-nál szerintem természetes, én a téli gumikat hallom kicsit erősebben szerintem.

Enegm inkább az apró zörejek zavarnak, műszerfal meg egyéb környékről. Arra van valami bevált trükk? Az ablakra szellőztető zrögését úgy küszöböltem ki, hogy lakásajtókra való szigetelő csíkot ragasztottam fel rá és úgy tettem vissza eddig bevált! :)

Izzítás: nekem -10 fokban max. 5 mp izzítás van (y17dtl), viszont az érdekes jelenség amit korábban említettem ( leeső mutatok, eltünő akkufesz, nehézkes indulás hidegben) az fennál, arra nem tud valaki valamit? Akksi új...

És érdekes dolog ez a nyöszrögés még mindig fennál alacsony fordulaton, az utastérben hallható......

Új jelenség, ami miatt írok: olajnyomás lámpa 5-6-7 mp-ig is égve marad. Korábban nem volt iylen max. 3 mp és elaludt indítás után... Olajcsere nem régen volt kb. 1000-1500 km-et mentem vele azóta.

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

THX!

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Süvítés: Hát nekem is süvít, de egy Caravan-nál szerintem természetes, én a téli gumikat hallom kicsit erősebben szerintem.

Enegm inkább az apró zörejek zavarnak, műszerfal meg egyéb környékről. Arra van valami bevált trükk? Az ablakra szellőztető zrögését úgy küszöböltem ki, hogy lakásajtókra való szigetelő csíkot ragasztottam fel rá és úgy tettem vissza eddig bevált! :D

Izzítás: nekem -10 fokban max. 5 mp izzítás van (y17dtl), viszont az érdekes jelenség amit korábban említettem ( leeső mutatok, eltünő akkufesz, nehézkes indulás hidegben) az fennál, arra nem tud valaki valamit? Akksi új...

És érdekes dolog ez a nyöszrögés még mindig fennál alacsony fordulaton, az utastérben hallható......

Új jelenség, ami miatt írok: olajnyomás lámpa 5-6-7 mp-ig is égve marad. Korábban nem volt iylen max. 3 mp és elaludt indítás után... Olajcsere nem régen volt kb. 1000-1500 km-et mentem vele azóta.

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

THX!

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

Autót..... :) :D

Link to comment
Megosztás:

"nehézkes indulás hidegben"

Ehhez csak annyit fűznék, hogy nekem is ez a problémám, és remélem az izzítógyertya cseréje megoldja ezt.

Apám annyit tett hozzá a dologhoz, hogy "ilyen hidegben normális ha egy dízel nehezen indul", ezután beült a 2hónapos 1.6 Hdi-s Partnerébe, úgy indította be pöccre, hogy még egy benzines autónak is becsületére vált volna és elhajtott :)

Link to comment
Megosztás:

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

Autót..... :) :D

miota oilt cseréltem azota nekem is hosszabb ideig ég a oilny. jelzö de talán ha gáz nélkül inditozik az ember akkor nem lesz baj .valoszinü azért van ez mert full sint olt tetettem bele de a következönél a 10w40-es oit fogom bele tenni azzal hamarabb elaludt az oilny. jelzö még akkor is mikor már közel járt a 10000km-hez is .17dtimotoros a drága és fehér .

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Süvítés: Hát nekem is süvít, de egy Caravan-nál szerintem természetes, én a téli gumikat hallom kicsit erősebben szerintem.

Enegm inkább az apró zörejek zavarnak, műszerfal meg egyéb környékről. Arra van valami bevált trükk? Az ablakra szellőztető zrögését úgy küszöböltem ki, hogy lakásajtókra való szigetelő csíkot ragasztottam fel rá és úgy tettem vissza eddig bevált! :)

Izzítás: nekem -10 fokban max. 5 mp izzítás van (y17dtl), viszont az érdekes jelenség amit korábban említettem ( leeső mutatok, eltünő akkufesz, nehézkes indulás hidegben) az fennál, arra nem tud valaki valamit? Akksi új...

És érdekes dolog ez a nyöszrögés még mindig fennál alacsony fordulaton, az utastérben hallható......

Új jelenség, ami miatt írok: olajnyomás lámpa 5-6-7 mp-ig is égve marad. Korábban nem volt iylen max. 3 mp és elaludt indítás után... Olajcsere nem régen volt kb. 1000-1500 km-et mentem vele azóta.

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

Olajszűrő cserekor cserélni kell a hozzá kapott o-gyűrűket is! A kisebbik akadályozza meg, hogy visszafollyon a karterba az olaj. Ha visszafolyik, akkor kell egy kis idő mire felépül az olajnyomás és ez nem jó!

THX!

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Süvítés: Hát nekem is süvít, de egy Caravan-nál szerintem természetes, én a téli gumikat hallom kicsit erősebben szerintem.

Enegm inkább az apró zörejek zavarnak, műszerfal meg egyéb környékről. Arra van valami bevált trükk? Az ablakra szellőztető zrögését úgy küszöböltem ki, hogy lakásajtókra való szigetelő csíkot ragasztottam fel rá és úgy tettem vissza eddig bevált! :)

Izzítás: nekem -10 fokban max. 5 mp izzítás van (y17dtl), viszont az érdekes jelenség amit korábban említettem ( leeső mutatok, eltünő akkufesz, nehézkes indulás hidegben) az fennál, arra nem tud valaki valamit? Akksi új...

És érdekes dolog ez a nyöszrögés még mindig fennál alacsony fordulaton, az utastérben hallható......

Új jelenség, ami miatt írok: olajnyomás lámpa 5-6-7 mp-ig is égve marad. Korábban nem volt iylen max. 3 mp és elaludt indítás után... Olajcsere nem régen volt kb. 1000-1500 km-et mentem vele azóta.

THX!

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

Olajszűrő cserekor cserélni kell a hozzá kapott o-gyűrűket is! A kisebbik akadályozza meg, hogy visszafollyon a karterba az olaj. Ha visszafolyik, akkor kell egy kis idő mire felépül az olajnyomás és ez nem jó!

Link to comment
Megosztás:

50 000 Km-nél mit érdemes cserélni?

Olajszűrő cserekor cserélni kell a hozzá kapott o-gyűrűket is! A kisebbik akadályozza meg, hogy visszafollyon a karterba az olaj. Ha visszafolyik, akkor kell egy kis idő mire felépül az olajnyomás és ez nem jó!

Olajcserénél minden hozzá kapott kellék cserélve lett... reggel indításnál, és hosszabb állás után kicsit lassú a felépülés van hogy 5-6 mp is elmegy. De lehet az olaj erős egy picit neki... bár nem tudom könyv szerinti vagy előírás szerinti oil-t kapott. Olaj szint normális.

Szép vóna cserélni autót 50 000 nél! :)

Én a szíjjakra gondoltam, szelepdekni tömítésre. Mert elkezdte kicsit "izzadni" az olajat. De mondjuk ez Opel betegség....

Lehetséges, hogy indításnál hidegben az olaj fogja meg annyira a kocsit? mármint, hogy indítózásnál? lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.