Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Helló Tamás!

Most hétvégén cseréltem gázolajszűrőt, és nekem sincs benne rugó,lehet,hogy sok jelentősége nincs. :excl:

A hozzászólást -uhuhu- szerkesztette a következő időpontban: Ma, 07:14

UHUHU-tól kérdezném,hogy valamit nem jól írtam le, vagy olyan dolgot írtam amit nem szabadott volna,csak azért mert látom a feliratot,hogy a hozzászólásom szerkesztette.

Nem kötekedni akarok,csak kíváncsi vagyok mit tóltam el,ugyanis nem akarok senkit se megbántani,ha esetleg véletlenül olyan dolgot írtam. :(

Link to comment
Megosztás:

A hozzászólást -uhuhu- szerkesztette a következő időpontban: Ma, 07:14

UHUHU-tól kérdezném,hogy valamit nem jól írtam le, vagy olyan dolgot írtam amit nem szabadott volna,csak azért mert látom a feliratot,hogy a hozzászólásom szerkesztette.

Nem kötekedni akarok,csak kíváncsi vagyok mit tóltam el,ugyanis nem akarok senkit se megbántani,ha esetleg véletlenül olyan dolgot írtam. :excl:

képpel idéztél, csak a képet töröltem a hozzászólásodból.

nem kell megjeleniteni a képet az idézett szövegben. az %7Boption%7D -t kell kitörölni a webcím elejéből és a hátuljáról.

Link to comment
Megosztás:

te is megtudod csinálni, ha van egy kis kézügyességed, ha ezért kérdezted

Nem az a lényeg.....én tudom ,hogy megtudom csinálni :excl:

Csak abban a régióban kihez vitte,mert anyámék S.péteren laknak és van valami gyíkja a F-nek nekem meg nem volt időm foglalkozni vele....szóval értelmes szerelő kell nekik

Érti?? :(

Link to comment
Megosztás:

Nem az a lényeg.....én tudom ,hogy megtudom csinálni :(

Csak abban a régióban kihez vitte,mert anyámék S.péteren laknak és van valami gyíkja a F-nek nekem meg nem volt időm foglalkozni vele....szóval értelmes szerelő kell nekik

Érti?? :lol:

világos, akár a vakablak :excl:

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotya1!

Sajnos nem igazán kaptam használható segítséget. Várom a rajzodat.

Köszönettel: Tölgyfa

hali!

megnéztem a könyvet és vagy 8 oldalon keresztül részletezi a fűtés ki és visszaszerelését, ezért holnap beviszem a céghez, lemásolom és bescannelem, és délelőtt elküldöm, akár privibe is. gondolom, jobb ha nem töltöm tele a fórumot a 8 oldallal.

Amúgy a nyikorgás, szerintem csak az okozza, hogy leesett a tekerőről a kábel, és beleért vagy a ventibe, vagy valami másba. A fűtés, pedig, ha a termoszod jó, értem ezalatt, hogy a motor hőmérsékletét tartja, akkor csak nem tudod a fűtésre állítani a tekerőt, ha a termoszod rossz, akkor azt is cserélni kell.

Én is hétvégén kidobom, teszek újat bele, pedig fűtés van, csak a motorba nem tartja a meleget, aztán meglátom mi lesz.

Üdv zotya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségeteket vagyis tanácsotokat szeretném kérni mégpedig abban,hogy y17dt motorkódú motornál a szivótorok és a hengerfej között van 1 lemez amivel minden második szívószelep szívási keresztmetszete le van szükitve.A kérdés az volna miért van ez,mi szerepe van!Az egyik ismerősöm kimaratta egyformára mindet és alacsonnyabb fordulatról nyomatékosabb lett az autó csak éppen azt nem tudjuk káros e ez a motorra nézve vagy nem????

Segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségeteket vagyis tanácsotokat szeretném kérni mégpedig abban,hogy y17dt motorkódú motornál a szivótorok és a hengerfej között van 1 lemez amivel minden második szívószelep szívási keresztmetszete le van szükitve.A kérdés az volna miért van ez,mi szerepe van!Az egyik ismerősöm kimaratta egyformára mindet és alacsonnyabb fordulatról nyomatékosabb lett az autó csak éppen azt nem tudjuk káros e ez a motorra nézve vagy nem????

Segítségeteket előre is köszönöm

[/quote

Szia!

Szerintem keresd Wesst priviben, (remélem jó emlékszem a nevére :excl: ) Ő nagy spíler ezen komolyabb dolgokban.

Üdv: zotya

Link to comment
Megosztás:

Hálás köszönet!

A termosz jó, ez a gond a fűtésházban lesz, azt hiszem.

Ha minden igaz, ez a szutyok csak akkor enged vizet a fűtőradiátorra, ha eltekerem a hőfokszab-ot.

De még nem tudom, honnan kezdjek neki :excl:

Üdv: Tölgyfa

[/quo

nagyon szívesen, remélem segítségedre lesz.

akkor holnap megy a cucc, nekem ez a Maróti féle könyvem van.

üdv: zotya

]

Link to comment
Megosztás:

Helló Tamás!

Most hétvégén cseréltem gázolajszűrőt, és nekem sincs benne rugó,lehet,hogy sok jelentősége nincs. :excl:

Szia! Ezek szerint valami miatt nem rakták bele. Rajtam kívül te vagy a harmadik akinek nincs benne. Várom még több dízel G Astra tulaj válaszát, aki cserél mostanában gázolaj szűrőt, hogy a szűrőház aljában talál-e egy nagy nyomórúgót? Márkaszervízes szerelők véleményét is szívesen fogadom...

Link to comment
Megosztás:

Hálás köszönet!

A termosz jó, ez a gond a fűtésházban lesz, azt hiszem.

Ha minden igaz, ez a szutyok csak akkor enged vizet a fűtőradiátorra, ha eltekerem a hőfokszab-ot.

De még nem tudom, honnan kezdjek neki :excl:

Üdv: Tölgyfa

[/quote

küldtem Neked egy üzit privibe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségeteket vagyis tanácsotokat szeretném kérni mégpedig abban,hogy y17dt motorkódú motornál a szivótorok és a hengerfej között van 1 lemez amivel minden második szívószelep szívási keresztmetszete le van szükitve.A kérdés az volna miért van ez,mi szerepe van!Az egyik ismerősöm kimaratta egyformára mindet és alacsonnyabb fordulatról nyomatékosabb lett az autó csak éppen azt nem tudjuk káros e ez a motorra nézve vagy nem????

Segítségeteket előre is köszönöm

Szia!

Lehet rosszul gondom ,de a lemez az a tömítés?vagy más?

:excl:

Én is szedtem már le de más lemezt nem láttam.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ezek szerint valami miatt nem rakták bele. Rajtam kívül te vagy a harmadik akinek nincs benne. Várom még több dízel G Astra tulaj válaszát, aki cserél mostanában gázolaj szűrőt, hogy a szűrőház aljában talál-e egy nagy nyomórúgót? Márkaszervízes szerelők véleményét is szívesen fogadom...

Hali!

Én is nem sokára cserélek majd megnézem a rugót.

:excl:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehet rosszul gondom ,de a lemez az a tömítés?vagy más?

:excl:

Én is szedtem már le de más lemezt nem láttam.

Szia ez 1 kb 4mm vastak alu lemez minden második szívószelepnél le van szűkítve mind a 2 oldalán van tömítés!a hengerfej és a szívótorok között van!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.