Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

igen a Kínai hamisítvány ;)

Sajnos ma már ott tartunk, hogy amire nem az van ráírva hogy " Made In China" az a hamisítvány! :omg: :evilgrin:

Viszont van az ismerőseim körében ilyen is olyan is és az árán kívül más eltérés sem tudásban sem kinézetben nincs semmi külömbség !

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ma már ott tartunk, hogy amire nem az van ráírva hogy " Made In China" az a hamisítvány! :omg: :evilgrin:

Viszont van az ismerőseim körében ilyen is olyan is és az árán kívül más eltérés sem tudásban sem kinézetben nincs semmi külömbség !

ebben is van igazság ..

de tudásban sok a hiányosság ... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumosok!

2 éve, hogy Astrám van nekem is (X17DTL) 98'-as F széria. Szeretnék végre váltani (nincs benne klíma) és mivel nem a szomszédnak veszek és munkába járni kell, teljesen megfelel egy G astra. Dízelt szeretnék, de sajnos nem jön át a fórumon, hogy melyik motorral lenne a legcélszerűbb megvenni. Szívem szerint azzal venném, ami nekem van (x17DTL) csak azzal baromi ritka már az eladó G astra. A CDTI pedig a másik véglet, abból sem sok van és az már jóva millió feletti dolog, annyiért pedig valjuk be, van már jobb választás is a piacon.

Tippek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumosok!

2 éve, hogy Astrám van nekem is (X17DTL) 98'-as F széria. Szeretnék végre váltani (nincs benne klíma) és mivel nem a szomszédnak veszek és munkába járni kell, teljesen megfelel egy G astra. Dízelt szeretnék, de sajnos nem jön át a fórumon, hogy melyik motorral lenne a legcélszerűbb megvenni. Szívem szerint azzal venném, ami nekem van (x17DTL) csak azzal baromi ritka már az eladó G astra. A CDTI pedig a másik véglet, abból sem sok van és az már jóva millió feletti dolog, annyiért pedig valjuk be, van már jobb választás is a piacon.

Tippek?

Például?

Link to comment
Megosztás:

Például H ctdi pár százzal drágábban.

Olyan 800e körül szánnék a G Astrára.

1.7 DTI vagy 2.0 DTi vagy 2.2 DTI. Ahogy olvastam a legtöbben 1.7 DTI-vel járnak. A többivel mik a tapasztalatok?

Én is akörül vettem kicsivel azért többért a 2003-as elegantos G caravánt.

Hát kellett rá költeni kicsit, no meg most egy kis porlasztók és légtömegmérő.

Azonkivül a szokásos uj autó vásárlásakor.

lényegében tetszik, jo vezetni, komfortos...jol pakolható.. a fogyasztást nemtudom még. mert nekem 4,8-6,5 is volt, a hibák miatt vélhetően. azt állítják 5 l alatt el kell hogy menjen....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is akörül vettem kicsivel azért többért a 2003-as elegantos G caravánt.

Hát kellett rá költeni kicsit, no meg most egy kis porlasztók és légtömegmérő.

Azonkivül a szokásos uj autó vásárlásakor.

lényegében tetszik, jo vezetni, komfortos...jol pakolható.. a fogyasztást nemtudom még. mert nekem 4,8-6,5 is volt, a hibák miatt vélhetően. azt állítják 5 l alatt el kell hogy menjen....

Nekem F van mint írtam, de az enyém is simán eszik télen 7-et városban. Pályán és országúton jó. Tetszik nekem is, mert a cégnél sok G van még mindig - igaz - benzinesek. Köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

nem mert a lapkás az isuzu .

akkor y17dt van többféle is?mert mind a két hidrotőkés azt mondja hogy jó az y17dt-re.

http://racing-bazar.hu/alkatresz/motor/opel_y17dt_hengerfej

http://racing-bazar.hu/alkatresz/motor/opel_combo_corsa_astra_meriva_1.7_dti_16v_hengerfej_0km_felujitott

az enyém biztos hogy y17dt és lapkás csak 500000km után tönkrement, a hengerfejes azt mondja rá hogyha az övé volna se költene rá egy forintot se.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni hátha valaki tud valami ötlett adni,hogy mi lehet a gond.

Van egy 98-as 20DTL 60kw Astra G

A gondom a következő.Hétfön még semmi probléma,kedden már nem tudtam sehogysem beindítani.Se aksiról se behuzással.

Olyan mintha nem kapna üzemanyagot . Gondolom hogy valami elektromos probléma lehet de,hogy mi azt nem tudom megfejtni

.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni hátha valaki tud valami ötlett adni,hogy mi lehet a gond.

Van egy 98-as 20DTL 60kw Astra G

A gondom a következő.Hétfön még semmi probléma,kedden már nem tudtam sehogysem beindítani.Se aksiról se behuzással.

Olyan mintha nem kapna üzemanyagot . Gondolom hogy valami elektromos probléma lehet de,hogy mi azt nem tudom megfejtni

.

Szerintem ha elektromos a gond akkor P1630 vagy P1631 -es hibakod kell legyen (adagolo szamitogep ,pontosaban a tranzisztor el ment belole).Ha nincs akkor csak uzemanyag ellatas a gond.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha elektromos a gond akkor P1630 vagy P1631 -es hibakod kell legyen (adagolo szamitogep ,pontosaban a tranzisztor el ment belole).Ha nincs akkor csak uzemanyag ellatas a gond.

Köszi a segítséget. Sajnos mindenképpen szervíz a vége,de legalább nem vakon futok neki.

Ezt a tranzisztort lehet cserélni,vagy az egész adagolót kell ?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget. Sajnos mindenképpen szervíz a vége,de legalább nem vakon futok neki.

Ezt a tranzisztort lehet cserélni,vagy az egész adagolót kell ?

Adagoló elektronikában szokott behalni egy tranzisztor. Lehet cserélni bár nem könnyű. Láttam már pár videót ennek a cseréjéről és nem megoldhatatlan. Persze egy szerviz egy ilyen 500Ft-os alkatrész cseréért elkér egy vagyont. De hát a tudást azt meg kell fizetni.

Link to comment
Megosztás:

Adagoló elektronikában szokott behalni egy tranzisztor. Lehet cserélni bár nem könnyű. Láttam már pár videót ennek a cseréjéről és nem megoldhatatlan. Persze egy szerviz egy ilyen 500Ft-os alkatrész cseréért elkér egy vagyont. De hát a tudást azt meg kell fizetni.

keresd WESSZ-t ö a megoldás Törökbálinton van a mühelye nekem mindig ö volt a megoldás pedig Gyálon lakok .

Link to comment
Megosztás:

Y17DT 5 liter alatt csak autópályán, hosszú távon megy el, és akkor sem rommá forgatva.

Vegyes használatba 5,2 - 5,5 amit kihoztam belőle eddig. ( 150 000 km alatt)

Én nem tudom kinek milyen a vezetési stílusa, de aki alapból 5 alatt tartja az mondja már el mit csinál.

Minden tankolásnál használok adalékot, ha tehetem OMV-n tankolok.

Olajcsere kotta 10 000-ként, összes szűrő cserélve. Néha kicsit kikormolva, elforgatva átlagon felül.

Klasszikus hibákon kívül más gond nincs vele. Ha nem lennének a gyári problémái már már tökéletes lenne. De így is jó, teszi a dolgát.

Én úgy vagyok vele, hogy amíg a motorhoz ( blokk ) nem kell hozzányúlni marad.

Most a szoftver optimalizáláson gondolkodok, van valakinek tapasztalata ezzel?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget. Sajnos mindenképpen szervíz a vége,de legalább nem vakon futok neki.

Ezt a tranzisztort lehet cserélni,vagy az egész adagolót kell ?

Cserelheto a tranzisztor es csere utan lenyeges a hoelevezetes, a hutese. En IRLR 2905 hasznaltam es eddig semmi gond nem volt veluk

Link to comment
Megosztás:

keresd WESSZ-t ö a megoldás Törökbálinton van a mühelye nekem mindig ö volt a megoldás pedig Gyálon lakok .

köszi megtaláltam a honlapjukat de nem érem el telefonon : még probálkozom

Esetleg egy kis infot tudsz mondani hogy kb mibe fáj egy ilyen javitás?

Link to comment
Megosztás:

Y17DT 5 liter alatt csak autópályán, hosszú távon megy el, és akkor sem rommá forgatva.

Vegyes használatba 5,2 - 5,5 amit kihoztam belőle eddig. ( 150 000 km alatt)

Én nem tudom kinek milyen a vezetési stílusa, de aki alapból 5 alatt tartja az mondja már el mit csinál.

Minden tankolásnál használok adalékot, ha tehetem OMV-n tankolok.

Olajcsere kotta 10 000-ként, összes szűrő cserélve. Néha kicsit kikormolva, elforgatva átlagon felül.

Klasszikus hibákon kívül más gond nincs vele. Ha nem lennének a gyári problémái már már tökéletes lenne. De így is jó, teszi a dolgát.

Én úgy vagyok vele, hogy amíg a motorhoz ( blokk ) nem kell hozzányúlni marad.

Most a szoftver optimalizáláson gondolkodok, van valakinek tapasztalata ezzel?

szia. nekem is y17dt-m 2007 ota folyamatos autopályán lehet 4,15 l kihozni belöle de itt a városban és környékén 5,15 alá nem megy a fogyasztás ,de az sem mindegy hogy milyen a gasoil osztrák -horvát mind klasszisal jobb mint a hazai.ui most hidegebb van nagyobb a fogyi. .

Link to comment
Megosztás:

köszi megtaláltam a honlapjukat de nem érem el telefonon : még probálkozom

Esetleg egy kis infot tudsz mondani hogy kb mibe fáj egy ilyen javitás?

ha nagyjavitás van a dolgon 50000-60000 körül van de garival.de ilyen esetben nekem mondta a fejszelep cserét . ezt megcselekedtem azota hibamentes a müszer de bizd rá magad nyugodtan ha mondja akkor az ugy is van

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.