Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hát nah... enyém a legidegesítőbb... az akku működik, gond nincs vele... csak éppen már szétmarta maga alatt az akkutartót és a környező műanyag szigeteléseket is pótolni, javítani kellett néhol + önmagát... a tetején már a műanyagot elkezdte eszegetni... mindezt egy majd 30e és kb 2 éves bosch akku...

Mértetek töltést? Nem lehet, hogy túltölt a generátor és attól van ilyen intenzíven savasos kipárolgás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az 2000-es 1.8-as motor elindul(hat) az 1.6-os (X16XEL) motorvezérlőjével? Nem az érdekel, hogy rosszul fog menni, mert nem kap elég üzemanyagot, meg ilyenek, hanem szimplán csak az, hogy elindul-e?

Azért kérdem, mert találtunk egy másik, újabb, jobb felszereltségű Vectrát, de állítólag ECU hibás. Ezt akarom leellenőrizni valahogy. Szóval lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az 2000-es 1.8-as motor elindul(hat) az 1.6-os (X16XEL) motorvezérlőjével? Nem az érdekel, hogy rosszul fog menni, mert nem kap elég üzemanyagot, meg ilyenek, hanem szimplán csak az, hogy elindul-e?

Azért kérdem, mert találtunk egy másik, újabb, jobb felszereltségű Vectrát, de állítólag ECU hibás. Ezt akarom leellenőrizni valahogy. Szóval lehetséges?

Én a 96-os 1.8-asomba próbáltam egy 98-as 1.8-ét, de meg sem nyekkent vele.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A kocsimban elromlott a gyújtótrafó ( legalább is azt mondta a szerelő) mert csak 3 hengernek ad szikrát! Pénteken vettem 1 újat és az kettőnek ad!

Most akk mi a baj? Lehet h amit vettem az nem jó?

:lol:

Hello!

Gyújtáskábelek milyen állapotúak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az 2000-es 1.8-as motor elindul(hat) az 1.6-os (X16XEL) motorvezérlőjével? Nem az érdekel, hogy rosszul fog menni, mert nem kap elég üzemanyagot, meg ilyenek, hanem szimplán csak az, hogy elindul-e?

Azért kérdem, mert találtunk egy másik, újabb, jobb felszereltségű Vectrát, de állítólag ECU hibás. Ezt akarom leellenőrizni valahogy. Szóval lehetséges?

Elméletileg igen, de attól, hogy a csatlakozó esetleg stimmel, a kivezetések kiosztása nem biztos, hogy egyforma! Azt is meg kell nézni, hogy milyen évjáratú az az x16xel motoros autó, mert az is számít!

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg igen, de attól, hogy a csatlakozó esetleg stimmel, a kivezetések kiosztása nem biztos, hogy egyforma! Azt is meg kell nézni, hogy milyen évjáratú az az x16xel motoros autó, mert az is számít!

Igazad van, ezt nem írtam, 98-as az 1.6-os. Ez a sajátom, és a másikkal szemezek, csak szeretném tudni, hogy a motorvezérlőn kívül működőképes-e...

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, ezt nem írtam, 98-as az 1.6-os. Ez a sajátom, és a másikkal szemezek, csak szeretném tudni, hogy a motorvezérlőn kívül működőképes-e...

Nem jó bele, megnéztem a kétféle kapcsolási rajzot (http://www.vectra16v.com/slp.html) ezen a linken, és eszerint az x16xel, és az x18xe1 vezérlő kiosztása nem egyezik, sem a 1998/9 előtti sem az utáni évjáratokban.

Link to comment
Megosztás:

Nem jó bele, megnéztem a kétféle kapcsolási rajzot (http://www.vectra16v.com/slp.html) ezen a linken, és eszerint az x16xel, és az x18xe1 vezérlő kiosztása nem egyezik, sem a 1998/9 előtti sem az utáni évjáratokban.

Ezt buktam be én is pedig nálam a motorkód ugyanaz volt csak az enyém 97 a próbált autó meg 2000 évjárat! Csak nem motorvezérlőt akartam cserélni hanem kábeköteket, de más a láb kiosztás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, ezt nem írtam, 98-as az 1.6-os. Ez a sajátom, és a másikkal szemezek, csak szeretném tudni, hogy a motorvezérlőn kívül működőképes-e...

Viszont próbálj meg szerezni bontóban egy computert. Ha rendes a bontós akkor ad kipróbálásra! Egy kérdést szerintem megér! Max nem ad!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A kocsimban elromlott a gyújtótrafó ( legalább is azt mondta a szerelő) mert csak 3 hengernek ad szikrát! Pénteken vettem 1 újat és az kettőnek ad!

Most akk mi a baj? Lehet h amit vettem az nem jó?

:lol:

Nézd meg a vezetékeket! nekem 2 henger nem ment és kicseréltem az egész gyújtást, (gyertyák gyújtókábel, trafó) úgy se ment, és kiderült hogy végig van töredezve a vezeték ami a computerhez megy és összeértek! Így csak 2 henger ment! Még hibakódot is adott a check lámpa "0352 Ignition coil 2 and 3" és pont a 2 és a 3-as henger nem ment! 5 perc megnézni leszeded a boritást az injektornál és már meg is látod végig a kábeleket! Nézd meg nincs-e megrepedve, nem málik-e a szigetelés!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Van egy 2001 végi Z18XE motoros Caravanom. Időnként égve marad (újabban fel is gyullad menet közben) az ABS kontroll-lámpa. Feltételezem, ABS vezérlő hibája van, jobb esetben az egyik jeladó vacakol, bár ráolvasva nem dob ki semmilyen hibát sem.

Az ABS vezérlő hibájára milyen orvosság létezik? Lehet valahogy javítani, vagy csere?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nem jó bele, megnéztem a kétféle kapcsolási rajzot (http://www.vectra16v.com/slp.html) ezen a linken, és eszerint az x16xel, és az x18xe1 vezérlő kiosztása nem egyezik, sem a 1998/9 előtti sem az utáni évjáratokban.

Köszi, akkor ez nem jött be...

Viszont próbálj meg szerezni bontóban egy computert. Ha rendes a bontós akkor ad kipróbálásra! Egy kérdést szerintem megér! Max nem ad!

Na ja, ha otthon volnék, ez rendben is volna, de itt a scrapyard-okon teljesen máshogy működik a dolog sajnos... Nincs esetleg valakinek egy eladó vezérlője tempomatos 2000-es évjáratú 1.8 16V-hez? Tudom kelleni fog a motorkód is, vagy a régi motorvezérlő kódja, majd ha kitaláltak egy árat nekem a kocsira, akkor meg lesz az is... Addig is érdeklődök.

Link to comment
Megosztás:

Nem, régen sem használtam azokat, nem szeretem ha az arcomba fújja a levegőt az sem jó ha a mellettem űlő arcára... általában ablak+lábtér, nyáron is úgy jó és télen is :lol: + Ha kellene akkor kb 5 perc és vissza is van alakítva, el van téve az eredeti :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, régen sem használtam azokat, nem szeretem ha az arcomba fújja a levegőt az sem jó ha a mellettem űlő arcára... általában ablak+lábtér, nyáron is úgy jó és télen is :lol: + Ha kellene akkor kb 5 perc és vissza is van alakítva, el van téve az eredeti :lol:

Pont méretpasszentos? Véletlen, vagy direkt így vadásztad? :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.