Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mitől merülhetett le az aksim hétfő reggelre? :lol:

Történet:

Pénteken munka után beálltam a garázsba(fűtött) és csak hétfőn reggel próbáltam indulni, de az aksi olyan mértékben lemerült, hogy még csak a belső világítás sem ment.

Az érdekelne, hogy mit tudtam vajon bekapcsolva hagyni gyújtás nélkül, hogy így leszívja?

Világítást nem az tuti.

Egyedüli érdekesség, hogy vasárnap benéztem az autóra(csak hátsó szélvédőn) és láttam, hogy a magnón "Car300" világít a piros "code led". Nem nagyon foglalkoztam vele, de később aksitöltés után eszembe jutott, hogy ez a led csak villogni szokott ha ki van kapcsolva a magnó és nincs rajta a gyújtás.

Azt aksiban elég kevés víz volt, kb 3-4 milit lephette a cellálkat. Pótóltam és úgy töltöttem.

Esetleg a kevés víz okozhatta a hirtelen lemerülést?

Az aksi pont egy éves.

Üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Meghalt és kész! :lol:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mitől merülhetett le az aksim hétfő reggelre? :lol:

Történet:

Pénteken munka után beálltam a garázsba(fűtött) és csak hétfőn reggel próbáltam indulni, de az aksi olyan mértékben lemerült, hogy még csak a belső világítás sem ment.

Az érdekelne, hogy mit tudtam vajon bekapcsolva hagyni gyújtás nélkül, hogy így leszívja?

Világítást nem az tuti.

Egyedüli érdekesség, hogy vasárnap benéztem az autóra(csak hátsó szélvédőn) és láttam, hogy a magnón "Car300" világít a piros "code led". Nem nagyon foglalkoztam vele, de később aksitöltés után eszembe jutott, hogy ez a led csak villogni szokott ha ki van kapcsolva a magnó és nincs rajta a gyújtás.

Azt aksiban elég kevés víz volt, kb 3-4 milit lephette a cellálkat. Pótóltam és úgy töltöttem.

Esetleg a kevés víz okozhatta a hirtelen lemerülést?

Az aksi pont egy éves.

Üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mitől merülhetett le az aksim hétfő reggelre? :lol:

Történet:

Pénteken munka után beálltam a garázsba(fűtött) és csak hétfőn reggel próbáltam indulni, de az aksi olyan mértékben lemerült, hogy még csak a belső világítás sem ment.

Az érdekelne, hogy mit tudtam vajon bekapcsolva hagyni gyújtás nélkül, hogy így leszívja?

Világítást nem az tuti.

Egyedüli érdekesség, hogy vasárnap benéztem az autóra(csak hátsó szélvédőn) és láttam, hogy a magnón "Car300" világít a piros "code led". Nem nagyon foglalkoztam vele, de később aksitöltés után eszembe jutott, hogy ez a led csak villogni szokott ha ki van kapcsolva a magnó és nincs rajta a gyújtás.

Azt aksiban elég kevés víz volt, kb 3-4 milit lephette a cellálkat. Pótóltam és úgy töltöttem.

Esetleg a kevés víz okozhatta a hirtelen lemerülést?

Az aksi pont egy éves.

Üdv: units

Hát azt csak te tudhatod, hogy mit hagytál bekapcsolva :lol:

A víznek az akkun bejelölt szintig kell lennie.

Sokféle oka lehet:

- Egyszerűen feladta a közdelmet, ahogy én is jártam vele bármiféle előjel nélkül. Igaz az akksi 4 éves volt. Nálad ennek valószínűsége kicsi.

- Az is lehet, hogy nincs töltésed, és munka után hazafelé menet leszívták az akksidat a menet közben működtetett fogyasztók, amit csak hétfőn reggel vettél észre indításkor.

Link to comment
Megosztás:

Hát azt csak te tudhatod, hogy mit hagytál bekapcsolva :lol:

A víznek az akkun bejelölt szintig kell lennie.

Sokféle oka lehet:

- Egyszerűen feladta a közdelmet, ahogy én is jártam vele bármiféle előjel nélkül. Igaz az akksi 4 éves volt. Nálad ennek valószínűsége kicsi.

- Az is lehet, hogy nincs töltésed, és munka után hazafelé menet leszívták az akksidat a menet közben működtetett fogyasztók, amit csak hétfőn reggel vettél észre indításkor.

Köszi a válaszokat!

Feltöltés óta eltelt egy hét és kb 250 km-et mentem vele gond nélkül pedig reggel este világítás kell. Szerintem töltés nélkül ez nem menne. Nem is jelzi, hogy nincs töltésem.

Majd kiokoskodom, hogy mikor világít a car300-on a led. Szerintem az ad majd választ.

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Feltöltés óta eltelt egy hét és kb 250 km-et mentem vele gond nélkül pedig reggel este világítás kell. Szerintem töltés nélkül ez nem menne. Nem is jelzi, hogy nincs töltésem.

Majd kiokoskodom, hogy mikor világít a car300-on a led. Szerintem az ad majd választ.

üdv: units

Mivel a töltés hibáját a legkönnyebb kizárni, nem ártana megmérni :lol:

Lehet, hogy túl sok, vagy túl kevés a töltés, ilyenkor nem jelez a töltésjelző lámpa.

A hiedelmekkel ellentétben nem az akksi márkája, hanem a töltés az, ami a első helyen határozza az akksi élettartamát (márka a második). Rossz töltéssel egy év alatt bőven haza lehet vágni egy új akksit is.

Link to comment
Megosztás:

Csoda,hogy eddig működött! :lol:

Azért még a fő testkábelt levenném az akksiról és megmérném mennyi áramot kajál fel a gépsas leállított helyzetben. :lol:

Igen eddig tartott. Reggelre megint lemerült.

Hétfőn autóvillamos barát lesz ebből.

Az akku black horse gold 56AH és gondozásmentesként árulták egy szép zöld szemmel az egyik cella fölött.

Nem lehet leszedni kupakonként a tetejét és egyben sem igazán látszik hogy leszedhető. Azért mégis le tudtam egybe venni.

Voltak már korábban is gondok.: önöndító megáll indítás közben (30-ból 1szer)

Indexnél a műszerfal és a klímavilágítás is villog. Tehát megérett a kicsike egy autóvillamos átvizsgálásra.

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Igen eddig tartott. Reggelre megint lemerült.

Hétfőn autóvillamos barát lesz ebből.

Az akku black horse gold 56AH és gondozásmentesként árulták egy szép zöld szemmel az egyik cella fölött.

Nem lehet leszedni kupakonként a tetejét és egyben sem igazán látszik hogy leszedhető. Azért mégis le tudtam egybe venni.

Voltak már korábban is gondok.: önöndító megáll indítás közben (30-ból 1szer)

Indexnél a műszerfal és a klímavilágítás is villog. Tehát megérett a kicsike egy autóvillamos átvizsgálásra.

üdv: units

Két helyre is elvittem. Az egyiken azt mondták, hogy csak nagyon le van merülve. Töltsem fel és jó lesz.

A másikon meg azt, hogy gyorsan vigyem vissza, mert mérés alapján a töltésem teljes terhelésen is jó. Nem szívja semmi (ampermérő bekötve) és a műszerük szerit 510 A helyet 205 A van. Inditáskor 8,9 V-re esik le.

Visszavittem, hihetetlen, de szó nélkül cserélte a Tesco, azért elmondtam, hogy voltam bevizsgáltatni.

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem,hogy miért ott veszel akksit?

Ott kenyeret kell venni :lol:

Két helyre is elvittem. Az egyiken azt mondták, hogy csak nagyon le van merülve. Töltsem fel és jó lesz.

A másikon meg azt, hogy gyorsan vigyem vissza, mert mérés alapján a töltésem teljes terhelésen is jó. Nem szívja semmi (ampermérő bekötve) és a műszerük szerit 510 A helyet 205 A van. Inditáskor 8,9 V-re esik le.

Visszavittem, hihetetlen, de szó nélkül cserélte a Tesco, azért elmondtam, hogy voltam bevizsgáltatni.

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem értem,hogy miért ott veszel akksit?

Ott kenyeret kell venni :lol:

Azért mert egy évvel ezelőtt pont a tesco parkolóban döglött meg :lol:

Ez az ampermérés azért még nem nyugtatott meg.

A szerelő 10-A tartományban mérte és úgy mutatott neki 0,01 A-t leállított motornál.

Az én itthoni mérésem már miliamper tartományban ha nem megy semmi 16mA (computer és magnó bizti kivéve akkor 8 mA. (Gépkönyv szerint 1-3 mA a normális fogysztók nélkül.)

Ha tudtok értékeket, hogy mennyit is kellene mérni kikapcsolt fogysztók,de biztik a helyén állásban akkor az érdekelne.

Az is érdekelne, hogy mi okozza az index használatakor, hogy az egész műszerfal, digitklíma kijelző villog? Gondolom, hogy valami érintkezési gond lehet, de hol kezdjem el keresni?

Az autó X16XEL 1996 év.

üdv :units

Link to comment
Megosztás:

Azért mert egy évvel ezelőtt pont a tesco parkolóban döglött meg :lol:

Ez az ampermérés azért még nem nyugtatott meg.

A szerelő 10-A tartományban mérte és úgy mutatott neki 0,01 A-t leállított motornál.

Az én itthoni mérésem már miliamper tartományban ha nem megy semmi 16mA (computer és magnó bizti kivéve akkor 8 mA. (Gépkönyv szerint 1-3 mA a normális fogysztók nélkül.)

Ha tudtok értékeket, hogy mennyit is kellene mérni kikapcsolt fogysztók,de biztik a helyén állásban akkor az érdekelne.

Az is érdekelne, hogy mi okozza az index használatakor, hogy az egész műszerfal, digitklíma kijelző villog? Gondolom, hogy valami érintkezési gond lehet, de hol kezdjem el keresni?

Az autó X16XEL 1996 év.

üdv :units

Szerintem elsősorban testelési problémát kéne keresni. Ki kellene mérni, hogy a biztiknél az indexrelé megfelelő lábánál jó-e a testkábel.

Link to comment
Megosztás:

tán volt korábban hasonló gond, tán nem.

Mikor bekerült a xenon(utólagos) azt hittem összekutyulja majd a computert. De nem így lett.

Majd mióta tél közepén lemerült az akksim (és meg is halt persze), kicseréltük, azóta írja a BC hogy Headlight/Taillight...

nem érteni ich... :lol:

ötlet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

tán volt korábban hasonló gond, tán nem.

Mikor bekerült a xenon(utólagos) azt hittem összekutyulja majd a computert. De nem így lett.

Majd mióta tél közepén lemerült az akksim (és meg is halt persze), kicseréltük, azóta írja a BC hogy Headlight/Taillight...

nem érteni ich... :lol:

ötlet? :lol:

Áramfelvételt figyel,azért írja.De hogy előtte miért nem írta,az érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Lassan elérkezik a hangszóró csere.

Te hogy oldottad meg azt,hogy ugye a gyári hangszóró egy müanyag káván van,hogy ne süllyedjen be annyira a kaszniba (gondolom én)

ez meg ugye besüllyedne ha csak így csavaroznád fel!Magyarán kell alátenni valamit?

A SAL hangszórók gagyik?

Előre akkor 160mm-es,hátulra meg 130mm-es kell?

" Fejegység

Sony Xplōd MEX-BT3600

FM/CD/MP3/BT/USB/AUX, távirányítóval

Erősítő

JBL GT5-A604 4 csatornás erősítő

Hangszórók

Első ajtókban: JBL CS2165C + magas hangszóró

Hátsó ajtókban: JBL GT5-502 + magas hangszóró

Mélyláda: JBL CS1204 hangszórós JBL láda

Egyéb

SAL 1 farad kondenzátor

SAL kábelszett

SAL aranyozott akkusaruk"

Link to comment
Megosztás:

Lassan elérkezik a hangszóró csere.

Te hogy oldottad meg azt,hogy ugye a gyári hangszóró egy müanyag káván van,hogy ne süllyedjen be annyira a kaszniba (gondolom én)

ez meg ugye besüllyedne ha csak így csavaroznád fel!Magyarán kell alátenni valamit?

A SAL hangszórók gagyik?

Előre akkor 160mm-es,hátulra meg 130mm-es kell?

Gyári kávával együtt kivéve a gyári hangszóró és árulnak hangszóró kiemelőt, talán f astra név alatt fut, nekem abban van a 165-ös az első ajtókban hátul viszont nem kell a 130-as hangszóróknak ha jól emlékszem.

SAL: volt olyanom is nem gagyi, szól meg minden de messze nem egy JBL...

Link to comment
Megosztás:

Gyári kávával együtt kivéve a gyári hangszóró és árulnak hangszóró kiemelőt, talán f astra név alatt fut, nekem abban van a 165-ös az első ajtókban hátul viszont nem kell a 130-as hangszóróknak ha jól emlékszem.

SAL: volt olyanom is nem gagyi, szól meg minden de messze nem egy JBL...

Gyűrű-1 1390 Huf

vagy

Gyűrű-2 2500 Huf

vagy

Gyűrű-3 1790 Huf

Link to comment
Megosztás:

tán volt korábban hasonló gond, tán nem.

Mikor bekerült a xenon(utólagos) azt hittem összekutyulja majd a computert. De nem így lett.

Majd mióta tél közepén lemerült az akksim (és meg is halt persze), kicseréltük, azóta írja a BC hogy Headlight/Taillight...

nem érteni ich... :lol:

ötlet? :)

A xenonhoz raktál illesztőt is? Mivel a xenon csak 35wattos a canbus rendszerű autókhoz illesztőt kell használni, mert különben hibásnak érzékeli az izzókat a kisebb áramfelvétel miatt.

Link to comment
Megosztás:

Miért ez canbus rendszerű? :lol:

Az enyémben két éve bentvan,és nem ír semmit.

A xenonhoz raktál illesztőt is? Mivel a xenon csak 35wattos a canbus rendszerű autókhoz illesztőt kell használni, mert különben hibásnak érzékeli az izzókat a kisebb áramfelvétel miatt.
Link to comment
Megosztás:

Miért ez canbus rendszerű? :lol:

Az enyémben két éve bentvan,és nem ír semmit.

Enyém 96-os: ha kiég valamelyik izzó, kiírja a BC. De itt egy egyszerű teszt: pl. tompított izzó csatiját lehúzod az izzóról, bekapcsolod a lámpát, majd a csatinál rámérsz voltmérővel. Ha van benne áram nem canbus-os, ha nincs akkor az. Nálam ha valamelyik izzó kiég, azt érzékeli és oda nem küld áramot. Amúgy az illesztő növeli a xenonizzó élettartamét és 2500Ft volt a 2darab. Amúgy hány wattosak a xenon izzóid? 35 vagy 55?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.