Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Zaza73!

Neked milyen hűtőrácsod van?

Keresnék én Irmischer hűtőrácsot csak sehol sem találok!

Ilyet: http://www.migweb.co.uk/forums/cars-sale/3...-hatchback.html

Vagy ilyet: http://www.motor-talk.de/bilder/irmscher-g...i202949292.html

Ez a legnormálisabb ami van: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=74452988...0001&foto=1

A 3. nekem nagyon bejön, csak 17e kicsit sok pénz...

Link to comment
Megosztás:

Erről a vadriasztóról mi a véleményetek?

Használ valaki ilyesmit, vagy ehhez hasonlót?

Egyszer már kérdeztem erről én is!Semmi vélemény nem volt akkor,pedig ilyet szerettem volna!Vélemények hiányában 2 db 390 forintos sípolót vettem,ami pont annyit is ér!Azon gondolkoztál már hogy hová tennéd?

6900 Ft-ért láttam ezt,ha kell a link szólj és megkeresem!

Közben meg is találtam,leírással és egy kis videóval! ITT

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már kérdeztem erről én is!Semmi vélemény nem volt akkor,pedig ilyet szerettem volna!Vélemények hiányában 2 db 390 forintos sípolót vettem,ami pont annyit is ér!Azon gondolkoztál már hogy hová tennéd?

6900 Ft-ért láttam ezt,ha kell a link szólj és megkeresem!

Közben meg is találtam,leírással és egy kis videóval! ITT

Köszi. Sajnos sokat járok vadveszélyes utakon és főleg sötétben (ezért próbálkozom a lámpát is feljavítani), úgyhogy valamit mindenképpen akarok felszerelni.

A motortérben a jobb első lámpa mögött van egy kis hely a levegőszűrő környékén, oda raknám, Ahogy látom nem nehéz rögzíteni kábelkötegelő is megteszi.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mennyire zavaró menet közben az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Sajnos sokat járok vadveszélyes utakon és főleg sötétben (ezért próbálkozom a lámpát is feljavítani), úgyhogy valamit mindenképpen akarok felszerelni.

A motortérben a jobb első lámpa mögött van egy kis hely a levegőszűrő környékén, oda raknám, Ahogy látom nem nehéz rögzíteni kábelkötegelő is megteszi.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mennyire zavaró menet közben az autóban.

Nincs mit!Van mire költenünk,legalább spóroljunk egymásnak :D

Mire gondolsz hogy zavaró?Csak mert úgy hirdetik hogy "ultrahangos"...

Én a működésében kételkedem egy kicsit,bár még így is olcsóbb mint egy darab lámpa!

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit!Van mire költenünk,legalább spóroljunk egymásnak :D

Mire gondolsz hogy zavaró?Csak mert úgy hirdetik hogy "ultrahangos"...

Én a működésében kételkedem egy kicsit,bár még így is olcsóbb mint egy darab lámpa!

Nem szirénázik-e túl hangosan menet közben, ha be van kapcsolva, pl erre.

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak a képek!

.....

Eddig nem villogtak, főleg hogy be lett állítva a magassága, de viszont sokkal-sokkal többet látok vele + szebb is mint volt!

A kérdésem az, hogy az index részénél a sárga rész a búrán belül van, vagy az indexizzó által létrehozott tükörtojás effektus látszik a képeiden? Mert én is gondolkozom cserén, de nekem így sárgán nem tetszik. Ha csak az izzó sárgasága látszik, akkor veszek egy pár osram diadem-et, és még szebb :D

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem az, hogy az index részénél a sárga rész a búrán belül van, vagy az indexizzó által létrehozott tükörtojás effektus látszik a képeiden? Mert én is gondolkozom cserén, de nekem így sárgán nem tetszik. Ha csak az izzó sárgasága látszik, akkor veszek egy pár osram diadem-et, és még szebb :D

B1-es index búránál az általad leírt tükörtojás effektus látszik.

De valóban megtévesztő, mert én is azt hittem, hogy nem erről van szó. Ezért fura volt, amikor megvettem az új indexbúrát, hogy az narancssárga.

Link to comment
Megosztás:

Hacsak nem vagy batman nem fogod hallani :D

Pont azért ULTRAhang a neve mert az ember nem hallja. Az állatok többsége igen, bár nem tudom, ha az autó zaja és a fényszórók sem ijesztik el akkor ez állítólag ultrahangos valami mér tenné.

Talán pont azért, mert a vadállatok más frekvencia tartományban hallanak, mint az ember.

Link to comment
Megosztás:

B1-es index búránál az általad leírt tükörtojás effektus látszik.

De valóban megtévesztő, mert én is azt hittem, hogy nem erről van szó. Ezért fura volt, amikor megvettem az új indexbúrát, hogy az narancssárga.

Én a zsadi által beszerelt új B2-es lámpákra gondoltam. Vagyis úgy alapjába véve a B2-es lámpákra.

Link to comment
Megosztás:

Talán pont azért, mert a vadállatok más frekvencia tartományban hallanak, mint az ember.

Nos, szerintem az helyesebb lenne, hogy "más frekv tartományban IS hallanak". Nézd pl a kutyát az is hallja mit mondasz :D /tudom nem vadállat, de a lényeget érted/

Szval ez az ultrahang lényegében nem azért van, hogy mi ne halljuk, de ők igen? Lehetne egy ember álltal hallható hang is, csak egy folyamatos sípolástól megőrülnél vezetés közben. Szval az állatok is hallják meg látják az autót, az a riasztó akkor azt a hatást keltené mintha folyamatosan dudálnál egy ember álltal nem hallható hangon ugyebár.

De mivel nem hallod, honnan tudod, hogy működik e :) Veszel egy kínai vackot akkor nem is tudod meg, hogy csinál-e valamit, a drágább valószínüleg jó, de az sem 100% védelem.

Link to comment
Megosztás:

Nos, szerintem az helyesebb lenne, hogy "más frekv tartományban IS hallanak". Nézd pl a kutyát az is hallja mit mondasz :D /tudom nem vadállat, de a lényeget érted/

Szval ez az ultrahang lényegében nem azért van, hogy mi ne halljuk, de ők igen? Lehetne egy ember álltal hallható hang is, csak egy folyamatos sípolástól megőrülnél vezetés közben. Szval az állatok is hallják meg látják az autót, az a riasztó akkor azt a hatást keltené mintha folyamatosan dudálnál egy ember álltal nem hallható hangon ugyebár.

De mivel nem hallod, honnan tudod, hogy működik e :) Veszel egy kínai vackot akkor nem is tudod meg, hogy csinál-e valamit, a drágább valószínüleg jó, de az sem 100% védelem.

Az a baj hogy a leírásában is benne van hogy párzáskor ha megriadnak stb nem biztos hogy nem megy eléd még ennek a riasztónak a használata esetében sem!Ha eléd ugrott,lehet gondolkodni hogy vajon sípolt ez a sz@r vagy jó helyre kötötted be stb!?

"Városban ne használja a II-es fokozatban!" - pedig így lehetne megnézni hogy a kutyák ugrálnak e vagy sem tőle ha be van kapcsolva!

Nem vagyok állatkínzó,de másképpen hogy jössz rá,hogy működik-e?

Tegnap vettem észre hogy nem világít a rendszám tábla világításom!Szétszedtem és annyira el volt oxidálódva az egész csatlakozó

és a kábelek,hogy el is tört ahogy kivettem!Szétszedtem és úgy néz ki 2 darab saruval és újra kötéssel pár perc alatt javítható!

A bal hátsó helyzetjelzőmben 1 hónap alatt kétszer cseréltem izzót.Mindig olyanra,mint ami volt benne!Talán az volt a hiba,hogy kisebb teljesítményűt tettem bele mint kellett volna?5W-os volt benne és arra is cseréltem,de tegnap néztem hogy jobb oldaliban 10W-os van,így most olyanra cseréltem!

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem az, hogy az index részénél a sárga rész a búrán belül van, vagy az indexizzó által létrehozott tükörtojás effektus látszik a képeiden? Mert én is gondolkozom cserén, de nekem így sárgán nem tetszik. Ha csak az izzó sárgasága látszik, akkor veszek egy pár osram diadem-et, és még szebb :D

Az izzó hozza létre a "tükörtojás-effektust".

Izzó nélkül megszűnik a sárgaság.

Ja és lehet, hogy én is beruházok a jövőben egy pár Diadem-re.

Link to comment
Megosztás:

B1-es index búránál az általad leírt tükörtojás effektus látszik.

De valóban megtévesztő, mert én is azt hittem, hogy nem erről van szó. Ezért fura volt, amikor megvettem az új indexbúrát, hogy az narancssárga.

Szerintem a B/1,2 Vectra indexburái nem sárgák csak az izzó sárgítja be őket.

Szerintem....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a B/1,2 Vectra indexburái nem sárgák csak az izzó sárgítja be őket.

Szerintem....

B1-nél biztos, és az imént erősítetted meg a B2-es lámpa esetében is, szóval igazad van. Szerintem :D

Mindenesetre ennek örülök, úgyhogy én is rendelek 1 pár B2-est előre. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.