Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

A problémám azzal kezdődött, hogy az anyósülésnél nem világított a lámpa a napellenző melletti tükörben, aztán az asszony megszól, hogy a vezető ülésnél minek, hát gondoltam cserélek izzót benne, had örüljön mindenki. Szétszedtem és a kis vezető lapok kipattantak a helyükről, összeértek, pici szikra, és azóta nincs belső világítás, fedélzeti computer, rádió, klíma, index, szóval eléggé megrémültem. Valaki tud erről valami okosat mondani? Remélem csak biztosíték(ok) égtek ki. Ha tud valaki segíteni, előre is köszönöm

Biztitáblán a 22-es 20A-es biztit nézd meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy problémám a Vecivel amit nem rég vettem..Ez egy 96-os 1.8i CD Sport X18XE motor coddal...Sajnos a vásárlást követő 2.ik napon leugrott a vizpumpa kereke amit eddig még nem láttam és ennek köszönhetően agyon verte az összes szelepet a motor..:(...Hengerfej felújítás megtörtént. Na de a probléma még csak ezután jelentkezett első indittás Sárga hiba jelző lámpa folyamatosan világítt motor alapjárat ingadozik gáz adásnál rángat .....hiba kiolvasás..Légtömeg mérő hibát jelez,,,ez kicserélve a motor még mindig rángat..más kibát azóta nem jelez a gép a fogyasztás közben a compi szerint 10.4L /100 KM ez egy kicsit szerintem sok..

Emmelett elég erős benzin szaga lett a motornak még meleg állapotban is...nem tudom mi lehet ennek az oka...valakinek esetleg valami ötlete a dologgal kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

üdv.mindenkinek.Ki tudja hogy egy 2000 évjáratu 16-16v motoros vectrába amelyikbe tekerős az első ablak!Vajon ki van épive a kábelezése gyárilag az ajtóban?Valaki kérdezett már ilyet?Köszönöm aki meg tudja mondani.

Nincs kiépítve semmi. Neked kell bekábelezned mindent.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, a 22-es biztosíték kiégve. Amitől jobban megijedtem az volt, hogy bármit csináltam, nem tudtam lekapcsolni a lámpát, csak ha lehúztam a sarut az aksiról. Ami viszont érdekes, hogy amióta kicseréltem a biztosítékot, felkapcsolom a helyzetjeltőt, és bent elalszik a kijelző és a km óra világítása. Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, a 22-es biztosíték kiégve. Amitől jobban megijedtem az volt, hogy bármit csináltam, nem tudtam lekapcsolni a lámpát, csak ha lehúztam a sarut az aksiról. Ami viszont érdekes, hogy amióta kicseréltem a biztosítékot, felkapcsolom a helyzetjeltőt, és bent elalszik a kijelző és a km óra világítása. Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet?

Nézd meg,hogy nincs e letekerve a fényerőszabályzó.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg,hogy nincs e letekerve a fényerőszabályzó.

Na hát mindenre gondoltam, csak erre nem. Nem volt letekerve, csak egy kicsivel volt a max fény alatt, de lehet, hogy valami érintkezési baj lehetett, mert letekertem meg vissza, és azóta világít. Köszi szépen az ötletet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítéget kérnék, van egy 1996-os Opel Vectra b 1.8 16v autóm, az utóbbi időben elég sok probléma előjött az autón, diagnosztikával megállapítottuk, hogy a vezérműtengely szenzor, és a főtengely szenzor megadta magát, ezeket kicseréltük, valamint a motortérben a komplett kábelköteget is kicseréltük! Kb 2 hónapig tünetmentes volt az autó, majd előjöttek újra ezek a hibák, a diagnosztika alapján a gép véletlenszerű hibának üti be, és a valóságban is hol működik az autó, hol nem! Valaki találkozott ilyesmivel? Vagy tud ötletet adni, hol lehet a hiba, mert az alkatrészek jók!

Link to comment
Megosztás:

Számomra nem nagyon derült ki mi a hiba ebből, kicsit bővebben leírhatnád :D Így elsőre egy kérdés: Gyári vagy utángyártott jeladókat raktál bele?

Gyári jeladók vannak benne, és a hiba az hogy a control lámpa világít, vezérműtengely szenzort hozza ki hibának, a hibatárolót nem engedi törölni, és az autó se megy normálisan, padlógáznál is alig gyorsul! És az x-aktás dolog, hogy ez a hiba nem mindig jön elő, tehát ha a control lámpa világít nem megy az autó, de van hogy nem villan fel, akkor viszont teljesen normálisan üzemel!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ.Azt viszont tudod,hogy az ajtócsatlakozóig eljön e a vezetékei?Ill.hogy a kézifékburkolat alatt ott vannak e a csatlakozói / első-hátsó/Néztem egy ilyen vectrát,viszont nincs benne semmi.Se el. tükör,se ell.ablakok,se gyári riasztó,se füthető ülés.Ezeket én bele tudnám rakni csak ha nincs bekábelezve akkor ez meghiusult.

Link to comment
Megosztás:

Gyári jeladók vannak benne, és a hiba az hogy a control lámpa világít, vezérműtengely szenzort hozza ki hibának, a hibatárolót nem engedi törölni, és az autó se megy normálisan, padlógáznál is alig gyorsul! És az x-aktás dolog, hogy ez a hiba nem mindig jön elő, tehát ha a control lámpa világít nem megy az autó, de van hogy nem villan fel, akkor viszont teljesen normálisan üzemel!

Jó, hát nekem is hasonlóan üzemel, de az enyém csak indításkor ad be sárgalámpát néha, és újraindítással eltűnik, útközben meg elő se jön. Vszínüleg a kábelkötegemen van vmi kis hiba és bezavar az indítómotor indításnál.

Azt próbáld meg, hogy beszerzel ismerőstől vagy bontóból megegyezel vkivel, hogy visszaveszi ha nem az a hiba, egy ECU-t, mert azoknak a döglődése is hajlamos főtengely+veztengely hibát jelezni.

Link to comment
Megosztás:

Jó, hát nekem is hasonlóan üzemel, de az enyém csak indításkor ad be sárgalámpát néha, és újraindítással eltűnik, útközben meg elő se jön. Vszínüleg a kábelkötegemen van vmi kis hiba és bezavar az indítómotor indításnál.

Azt próbáld meg, hogy beszerzel ismerőstől vagy bontóból megegyezel vkivel, hogy visszaveszi ha nem az a hiba, egy ECU-t, mert azoknak a döglődése is hajlamos főtengely+veztengely hibát jelezni.

Köszönöm a segítséget! Ez lesz a következő művelet, már most le van beszélve 1 ecu szoftverfrissítés, ha ezek után nem lesz változás, akkor jön a csere! Napok kérdése és kiderül hogy hol a hiba!

Link to comment
Megosztás:

Bocs de a közp zár vezérlésnél simán kitudod váltani relével de nálam is ilyen prob. volt a bal első ajtózár ment tönkre rendeltem egyet magánszemélytől de az is rossz volt de mivel kettő volt megprobáltam megjavítani csavarok ki a közepe sajtolva van a fém szegecset lefúrni 6 os fúróval és lám 3 mikrokapcsoló van benne ami el tud romlani az meg szabvány mint a pl. a riasztóinfrákba van mind a kettőnél az volt a baj kicseréltem mind a kettőt tökéletesen műkszik most van egy tart. is. Kiszerelve nem tudod probálni mert túlpörög a motor és szét kell szedni újra beállítani. Csak mind érdekességet irtam le bocs ha hosszú voltam.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ.Azt viszont tudod,hogy az ajtócsatlakozóig eljön e a vezetékei?Ill.hogy a kézifékburkolat alatt ott vannak e a csatlakozói / első-hátsó/Néztem egy ilyen vectrát,viszont nincs benne semmi.Se el. tükör,se ell.ablakok,se gyári riasztó,se füthető ülés.Ezeket én bele tudnám rakni csak ha nincs bekábelezve akkor ez meghiusult.

Leírom én a tapasztalataimat, mert nekem is full fapados volt a kocsim, kurblis ablak, tükör, minden.

Az ajtóban lévő kábelkötegek nálam tartalmazták az elektromos tükör csatlakozóit, viszont az elektromos ablakét nem.

Tehát azzal kezdtem, hogy a kábelkötegeket cseréltem, egy olyanra, amin villanyablak csatlakozók is voltak. Mindezt elöl és hátul is.

Innentől kezdve a harci feladat az volt, hogy az ajtó átvezető csatlakozóktól az elektromos ablak kapcsolóig ki kell építeni a kábelezést. Mert ez nincs kiépítve. Plusz tápot adni neki, kapcsolási rajz szerint.

Az elektromos tükörrel ugyanez, a vezetékelést a két ajtó között ki kell építeni, plusz tápod adni neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy nincsen meg a riasztómnak a távirányítója. Wheels HC-777 http://doverkft.hu/In/pdf/00270098.pdf típusú riasztó van a kocsimba.

Az lenne a kérdésem, hogy ha rendelek hozzá egy távirányítót

http://metroman.unas.hu/spd/M000M00270173/Autoriaszto_taviranyito_Wheels_2P5D

, lehet valami buktató a betanításnál?

Ha valaki csinált már ilyet kérem írja meg a véleményét!

Egyébként 19 ezer körül van a komplett wheels riasztó. Lehet érdemesebb megvenni és nem bajlódni a tanítással?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi.Ez akkor nagy melónak igérkezik ha megvenném azt a gépet.Valószinüleg nem kinlódok vele.Túl sok vezetékeket kellene átpaszirozni a csatlakozókon,pedig hobby szinten szeretem csinálni.Köszönöm,hogy leirtad amit tudsz.

Jól felszerelt példányt kell venni. Az eszedbe se jusson, hogy veszel egy fapadosat, és kiépítesz benne pár dolgot, mert utólag 10-szer akkora munk, a mint a gyárban belerakni.

Link to comment
Megosztás:

Jól felszerelt példányt kell venni. Az eszedbe se jusson, hogy veszel egy fapadosat, és kiépítesz benne pár dolgot, mert utólag 10-szer akkora munk, a mint a gyárban belerakni.

És még amit nem számoltál, hogy ezekhez mindenhez meg kell venni a beépítendő dolgokat. Elektromos ablakemelő szerkezet, elektromos tükrök, kapcsolók. És a sok szívás a bevezetékeléssel. Egyszerűbb egy olyan kocsit venni, amiben mindez megvan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna X20XEV B2 vectrámmal, hogy ha odalépek neki, megtorpan az autó és elkezd dadogni. Alapjáratkor hideg motornál puffogást, durrogást is hallok. Gyújtáskábelre gondoltam hogy tönkrement, de megerősítést, ötleteket kérnék, hogy mi lehet a probléma (ha nem ez)!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna X20XEV B2 vectrámmal, hogy ha odalépek neki, megtorpan az autó és elkezd dadogni. Alapjáratkor hideg motornál puffogást, durrogást is hallok. Gyújtáskábelre gondoltam hogy tönkrement, de megerősítést, ötleteket kérnék, hogy mi lehet a probléma (ha nem ez)!

Köszönöm!

Gyújtáskábel kilőve... Holnap trafócsere :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem a dátum-idő-hőmérséklet kijelző ment tönkre egyik pillanatról a másikra.Minden működik csak az nem.Mitől lehet ez??

Lehet csak az izzó égett ki a hátánál és ezért nem látsz semmit. Lehet eddig is csak 1 izzó világította meg és most az is feladta. Érdemes lenne először kivenni a kijelzőt és ellenőrizni az izzókat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.