Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Na akkor megerősítést kaptam. Nem akarok forrasztgatni, egyszerűen ki akarom cserélni az izzókat ledesre. Manapság már bármilyen foglalatba szerelt ledes "izzót" lehet kapni. Azért szeretném az izzók típusát megtudni, hogy előre megvegyem az újakat.

Ez talán segít egy kicsit

http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/151/474-opel-vectra-b-muszerfal-atalakitas.html

Nekem 22 db smd led van csak a magnóban. Egy gyakorlott elektromos több mint 6 óra alatt ledesítette be az autót.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor megerősítést kaptam. Nem akarok forrasztgatni, egyszerűen ki akarom cserélni az izzókat ledesre. Manapság már bármilyen foglalatba szerelt ledes "izzót" lehet kapni. Azért szeretném az izzók típusát megtudni, hogy előre megvegyem az újakat.

Ha kész lesz, leírom mennyiből mi kell:))

Link to comment
Megosztás:

Ez talán segít egy kicsit

http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/151/474-opel-vectra-b-muszerfal-atalakitas.html

Nekem 22 db smd led van csak a magnóban. Egy gyakorlott elektromos több mint 6 óra alatt ledesítette be az autót.

Ez az a komplett ledesítés, amiőr beszéltem. Viszont ő nem így akarja, hanem a meglévő izzókat akarja ledesre kicserélni. Ez végeredményben messze elmarad a belinkelt ledesítés végeredményétől.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy 1996-os b vectrában a müszerfal egységet hogyan lehet ki operálni ugy hogy semmiképp végezzek barbár munkát
hol találom a csavarokat esetleges müanyag rögzítö füleket ?
És még valami a közpnti egységet hol találom mert nem komunikál a számitogéppel a járgány, vagyis csak a légzsák részével nem a többivel igen
és ezért a hiba okát sem tudom és igy megszüntetni se
a segítő válaszaitokat elöre köszönöm :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nem nekem van diag programom hanem a szerelömnek , valami delfi a neve azt hiszem

mindennel tud vele komunikálni de ha légzsákot kérdezi azt irja h nincs kapcsolat és szinte le fagy a program :(
de a válaszodat nagyon szépen köszönöm :)

A műszerfal kiszerelését lépésről lépésre a kérdésed feletti hozzászólásban a belinkelt weblapon találod.

A másodikat passzolom de nem ártana tudni, hogy mivel akarod kiolvasni, nekem Op-com van azzal minden megy.

Link to comment
Megosztás:

Delphi nem rossz program, bár ő sem bírkózik meg mindennel. Op-commal, vagy tech2-vel kellene ránézni. Ha azokkal sem kommunikál, akkor lehetne tovább menni.

A ledesítésről meg annyit, hogy ha a gyári izzók helyére tesztek ledet az lehet hogy elég kiábrándító lesz, mert egy pontba fog világítani, nem lesz homogén a megvilágítás. Ezért sem nagyon szokták ezt alkalmazni, inkább szétszedik a műszeregységet és a számlapok mögé tesznek ledeket szépen elosztva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mégegyszer a segítséget :) tech 2 tényleg segített probléma megoldva :)

Delphi nem rossz program, bár ő sem bírkózik meg mindennel. Op-commal, vagy tech2-vel kellene ránézni. Ha azokkal sem kommunikál, akkor lehetne tovább menni.

A ledesítésről meg annyit, hogy ha a gyári izzók helyére tesztek ledet az lehet hogy elég kiábrándító lesz, mert egy pontba fog világítani, nem lesz homogén a megvilágítás. Ezért sem nagyon szokták ezt alkalmazni, inkább szétszedik a műszeregységet és a számlapok mögé tesznek ledeket szépen elosztva.

Link to comment
Megosztás:

A műszerfal kiszerelését lépésről lépésre a kérdésed feletti hozzászólásban a belinkelt weblapon találod.

A másodikat passzolom de nem ártana tudni, hogy mivel akarod kiolvasni, nekem Op-com van azzal minden megy.

Op-com-al ki lehet kapcsolni a gyári riasztót? Meg tudnád nézni? Vagy valamit állítani rajta.

Előre is köszi a válaszod.

Link to comment
Megosztás:

Op-com-al ki lehet kapcsolni a gyári riasztót? Meg tudnád nézni? Vagy valamit állítani rajta.

Előre is köszi a válaszod.

Ma végignéztem a menürendszerét és van benne riasztó funkció is, de mivel még csak tanulgatom a használatát így nem lépkedtem végig az egészen, de szerintem lehet vele valamit kezdeni. Kulcsot, immot lehet programozni vele az biztos. A CAR Passra viszont szükdég lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ma végignéztem a menürendszerét és van benne riasztó funkció is, de mivel még csak tanulgatom a használatát így nem lépkedtem végig az egészen, de szerintem lehet vele valamit kezdeni. Kulcsot, immot lehet programozni vele az biztos. A CAR Passra viszont szükdég lehet.

Az baj, mert a car pass az nincs meg. Már amikor megvettem nem volt hozzá! :S

A gyári magnónak is ki van iktatva a kódja. Így azt sem kéri még aksi levétele után sem.

Link to comment
Megosztás:

Na ezzel így vagyok én is Car pass nincs rádió nem kér kódot, mindenesetre ha egy kicsit melegszik az idő - csillaggarázs - majd végigzongorázom a teljes menürendszert, nekem eddig még nem kért Car passt de azt mondják, hogy az immo, kulcstanítás stb-hez lehet, hogy kell.

Majd beszámolok ha lesz változás.

Link to comment
Megosztás:

Na ezzel így vagyok én is Car pass nincs rádió nem kér kódot, mindenesetre ha egy kicsit melegszik az idő - csillaggarázs - majd végigzongorázom a teljes menürendszert, nekem eddig még nem kért Car passt de azt mondják, hogy az immo, kulcstanítás stb-hez lehet, hogy kell.

Majd beszámolok ha lesz változás.

Ha plusz immo chipre van szükségetek, felesleges a CAR pass kóddal szenvedni, le tudják másolni a meglévő működő immo chipet. Nekem is így lett még egy. A kocsi immo rendszere persze azt hiszi, hogy egy immo chip van csak a kocsihoz tanítva.

Link to comment
Megosztás:

Na ezzel így vagyok én is Car pass nincs rádió nem kér kódot, mindenesetre ha egy kicsit melegszik az idő - csillaggarázs - majd végigzongorázom a teljes menürendszert, nekem eddig még nem kért Car passt de azt mondják, hogy az immo, kulcstanítás stb-hez lehet, hogy kell.

Majd beszámolok ha lesz változás.

Azt megköszönöm, mert most ki kellett szerelnem a dudát, mivel csak gyújtásra kapcsol ki a riasztó. Ajtó nyitásra nem.

És mindig amikor kinyitom az ajtót akkor villognak az elakadás jelzők. És az egész abból indult, hogy központi zár vezérlőt kellett cserélnem. Gondolom a régiben valahogy kikapcsoltál, de az bemondta az unalmast és amit szereztem abba meg nincs kikapcsolva.

Lehet be kéne néznem egy opel szervizbe csak félek a horror áraiktól. Főleg ha csak 2 kattintás lenne az egész.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régóta olvasom a fórumot de most regisztráltam is mert van egy problémám amire nem találtam megoldást.
A bal első ajtóba ki lett cserélve az ablakemelő szerkezet egy utángyártottra de nem úgy működik mint a régi.
Csak szakasosan megy fel ill le többszöri gomb megynyomásra.
Mit kéne átkötni hogy legalább valamennyire helyesen működjön?
A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régóta olvasom a fórumot de most regisztráltam is mert van egy problémám amire nem találtam megoldást.

A bal első ajtóba ki lett cserélve az ablakemelő szerkezet egy utángyártottra de nem úgy működik mint a régi.

Csak szakasosan megy fel ill le többszöri gomb megynyomásra.

Mit kéne átkötni hogy legalább valamennyire helyesen működjön?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv itt remélem hasznosak lesznek a tanácsaink (-tanácsaidmindenki számára) :)

mindkét végállásban újra szoktuk "programozni" az emelőket

általában gyáriak a következőképpen működnek: fel húz teljesen majd ott nyomva tart 3-5mp-ig hallható kattanás majd utána ugyanezt lent is és elvileg kész.

2 mp gombnyomás után teljesen fel-le megy magától gondolom erre gondoltál a ..helyesen működjön...-nel

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv itt remélem hasznosak lesznek a tanácsaink (-tanácsaidmindenki számára) :)

mindkét végállásban újra szoktuk "programozni" az emelőket

általában gyáriak a következőképpen működnek: fel húz teljesen majd ott nyomva tart 3-5mp-ig hallható kattanás majd utána ugyanezt lent is és elvileg kész.

2 mp gombnyomás után teljesen fel-le megy magától gondolom erre gondoltál a ..helyesen működjön...-nel

Szia!

Az a baj hogy nem gyári ment bele hanem valami utánngyártott.

És hiába azt írták hogy comfort elektronikás nem az, csak simán 2 vezeték megy a motorra és annyi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az a baj hogy nem gyári ment bele hanem valami utánngyártott.

És hiába azt írták hogy comfort elektronikás nem az, csak simán 2 vezeték megy a motorra és annyi.

Ezzel viszont nem sok mindent lehet így kezdeni. Az eredetin a motorra van építve az elektronika, ami végzi az automata felhúzást. Neked így most venned kell egy ablakemelő komfortelektronikát, hogy működjön az utángyártott is. Pl ez is jó lehet. http://www.aventron.hu/index.php?tid=r_con1_l

Link to comment
Megosztás:

Ezzel viszont nem sok mindent lehet így kezdeni. Az eredetin a motorra van építve az elektronika, ami végzi az automata felhúzást. Neked így most venned kell egy ablakemelő komfortelektronikát, hogy működjön az utángyártott is. Pl ez is jó lehet. http://www.aventron.hu/index.php?tid=r_con1_l

Az ilyen gagyi szarokkal nem árt vigyázni, mert könnyen felgyújthatják a kocsit, ha nem jól vannak bekötve.

Mivel gyárilag elektromos ablakos volt a kocsi, venni kell bele két bontott ablakemelő szerkezetet, kiszórni belőle ezt a tákolmány utólagosat, aztán belerakni a gyárit. Kb 1 órás munka ez egész, ha a vezetékelés nem lett szétbarmolva.

Nem fér a fejembe, hogy ekkora marhaságot hogy csinálhatott akár szerelő akár más. Kidobja a gyárit, aztán belefarag valami szart.

Kíváncsi lennék, hogy oldotta meg felhúzást és a lehúzást. A gyári kapcsolók nem terhelhetők többel, mint pár 10 mA. Gyárilag a motorra menő felhúzó és lehúzó vezeték ilyen kevés áramerősséget szolgáltat. A motorok két vastag vezetéken kapják a meghajtó tápot. Ha a vezérlő szálakkal táplálja az utólagos motorokat, akkor a kapcsolóknak annyi lesz rövid időn belül!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.