Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Kihegeszthetted volna az autód vele :)

Majdnem leégett tegnap az autóm!Elfelejtettem lekötni az erősítő kábeleit,mikor tettem vissza a cuccokat!Csak ki voltak húzva és letéve a kasztnira!

A csomagtartóban az egyik kábel már füstölt!Még jó hogy észrevettem,de nem kellett volna a biztinek kiégnie ettől?

Jó hülye voltam,nem tudom minek siettem annyira... :D

Ilyen lett a kábel :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor volt szaga rendesen. Hát nem lett volna jó, ha oda a gép, ráadásul végig is kellett volna nézned... áááááá...... :)

Nyitva volt a csomagtartó,láttam a füstöt,nem éreztem!Meg a fél napos hegesztés után már teljesen mindegy volt az a kis füstszag,csak megijedtem hogy WTF?!

Van két nagy porraloltóm a garázsban,nekimentem volna gyors a kocsinak vele!(tűzoltó vagy,hatott volna valamit?)Van egy kicsi autós is,azt hiszem holnap fel is csavarozom a csomagtartóba!Este írok pm-et a GPS-el kapcsolatban ha még érdekel!

Vigyázni kell nagyon... most, hogy mondod rá is kérdezek van-e a hifis srácnak kábele akitől venni szoktam :D Mert nekem 10-es a tápkábel de kevés, kell a 20-as mert max kakaón amperszag van.

Ez nem a tápkábel... :D

Link to comment
Megosztás:

:D

A 4 csatornás erősítőt önmagában elbírta amikor az is még csak a mélyet hajtotta, de mióta a 4 csatis a 4 ajtót szólaltatja meg és egy 2 csatornás hídban hajtja a mélyet már kevés a kábel vastagsága ha fel van tekerve, és pont így szoktak leégni az autók :D

Link to comment
Megosztás:

A 4 csatornás erősítőt önmagában elbírta amikor az is még csak a mélyet hajtotta, de mióta a 4 csatis a 4 ajtót szólaltatja meg és egy 2 csatornás hídban hajtja a mélyet már kevés a kábel vastagsága ha fel van tekerve, és pont így szoktak leégni az autók :D

És mekkora a különbség a hangzásban?Van nekem is két 4 csatornás,de csak az egyik van bekötve és az is csak a mélyládát hajtja!A másik a szekrényben porosodik!A két elsőt még nem akartam rákötni,pedig minden megvan hozzá,csak így is jól szól szerencsére úgy vettem észre!

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően már a fej is majdnem kihajtotta teljesen az ajtóban lévő hangszórókat de erősítőre kötve azért mégis csak más dimenzió :D De a megfelelő kihasználáshoz mármint a 4 csatis erősítőnek a hangszórókat is komolyabbra kellene cserélni, de akkor utána meg az erősítőt is cserélni mert akkor meg az lesz kevés.... szóval enne sosincs vége :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na hifi témába ne is menjünk bele... Vettem egy kajak fejegységet, bent is van, karaj minden. Most morfondírozok, hogy mit csináljak. Van egy zsigulim is, abból átrakjam-e a zenét (több száz watt) vagy építsek újat? Van egy 4 csatis erősítő, gondoltam azt berakom és kicserélem az ajtókban lévő gyári hangszórókat brutálisabbra. Nem tudom, hogy nem fogom-e hiányolni a mélyládát...

Múlthéten feltöltöttük a klímát gázzal. Minden szuper, sehol nem ereszt. Mai napig volt meg az örömöm. Mikor bekapcsolom a digitet (mindegy hogy hol áll a hőfokszabályzó) a műszerfal alól morajlást hallok. Olyan mint mikor a csapágy szorul és hangot ad... Ja persze a hideget nem is nyomja... Gondolom behalt a klíma kompresszor.

Készülök optikázni is, majd ha minden alkatrész megjön, csinálok egy kis prezit és megosztom a linket, ha kíváncsiak vagytok rá :D

Nyugodalmas szép éjszakát mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na hifi témába ne is menjünk bele... Vettem egy kajak fejegységet, bent is van, karaj minden. Most morfondírozok, hogy mit csináljak. Van egy zsigulim is, abból átrakjam-e a zenét (több száz watt) vagy építsek újat? Van egy 4 csatis erősítő, gondoltam azt berakom és kicserélem az ajtókban lévő gyári hangszórókat brutálisabbra. Nem tudom, hogy nem fogom-e hiányolni a mélyládát...

Ha eddig volt,akkor fogod hiányolni a mélyládát!A gyári hangszórók szerintem szépen szólnak ebben az autóban,szóval ha jó állapotban vannak nézd meg hogy egy mélyláda mennyit dobna a hangzáson!Ha összeadom a wattokat,ezren felül jön ki nekem is a végeredmény,de nem ez számít!Egy jól beállított,megválasztott minőségi cucc,fele ekkora teljesítménnyel is szebben szólna mint az enyém! :D

Nekem a füstölgetés óta,nem akar menni a mélyláda,szóval holnap cserélhetem ki a kábelt! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha eddig volt,akkor fogod hiányolni a mélyládát!A gyári hangszórók szerintem szépen szólnak ebben az autóban,szóval ha jó állapotban vannak nézd meg hogy egy mélyláda mennyit dobna a hangzáson!Ha összeadom a wattokat,ezren felül jön ki nekem is a végeredmény,de nem ez számít!Egy jól beállított,megválasztott minőségi cucc,fele ekkora teljesítménnyel is szebben szólna mint az enyém! :)

Nekem a füstölgetés óta,nem akar menni a mélyláda,szóval holnap cserélhetem ki a kábelt! :D

Már csak azt nem tudom, hogy a hátsó hangszórók mennyit érnek hangzásban. Hifis boltban azt mondták nem sokat :D Bár ez a "8" hangszóró tényleg szépen szól!

Link to comment
Megosztás:

Már csak azt nem tudom, hogy a hátsó hangszórók mennyit érnek hangzásban. Hifis boltban azt mondták nem sokat :) Bár ez a "8" hangszóró tényleg szépen szól!

Miről beszélünk??? :D Nekem 4 volt csak!A hátsók helyére betettem egy gyengébb párt,de mint ha ott sem lettek volna!Páromnak

az 3 ajtósban viszont nagyon jól szól a kalaptartóban az ovál a mélyládával!Igaz mindegyik erősítőre van kötve!Ott meg a gyári elsőket nem hallani nagyon! :D

Link to comment
Megosztás:

Miről beszélünk??? :D Nekem 4 volt csak!A hátsók helyére betettem egy gyengébb párt,de mint ha ott sem lettek volna!Páromnak

az 3 ajtósban viszont nagyon jól szól a kalaptartóban az ovál a mélyládával!Igaz mindegyik erősítőre van kötve!Ott meg a gyári elsőket nem hallani nagyon! :D

Beleszámoltam a csippantókat is, azért raktam aposztrófba :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom mit csodálkoznak :) Csak ez a fránya klíma ne lenne kuka B) Na megyek aludni, mert reggel 4 mindjárt itt van! További szépet!

A 7 óra viszont k..rva messze :D Reggel 8-kor nyit az autósbolt,megnézem van e olyan pótféklámpájuk,amilyet kigondoltam! :D

Link to comment
Megosztás:

Ja enyémbe 10 hangszóró van elvileg a dudorok alapján :) Bár a balhátsó nem igazán működik, csak még meg kéne néznem hogy kell szétszedni az ajtókárpitot. -.-

Dudorok alapján mindenkinek annyi van,nekem is megvan még a helye is mind a 10-nek! :D Elől ha ajtónként megvan a 3 darab,akkor tuti a 10!Jó lenne

egyszer meghallgatni egy ilyen rendszert,biztos jól szól... :D

Link to comment
Megosztás:

Biztosan jól szólt a maga idejében de nem a 15 éves papír hangszóró lesz az sajnos ami már jól szól... nekem is szépen szólt a gyári de azért a JBL hangszórók sokkal jobban szólnak :D Egyébként az elsőben van egy magas, egy mélyközép és a 3. kis hangszóró is olyan mélyközép szerű talán magasabb tartományban valamivel de sok értelme nincs szerintem max így többért lehetett anno eladni a hifi rendszert :D

Link to comment
Megosztás:

Biztosan jól szólt a maga idejében de nem a 15 éves papír hangszóró lesz az sajnos ami már jól szól... nekem is szépen szólt a gyári de azért a JBL hangszórók sokkal jobban szólnak :D Egyébként az elsőben van egy magas, egy mélyközép és a 3. kis hangszóró is olyan mélyközép szerű talán magasabb tartományban valamivel de sok értelme nincs szerintem max így többért lehetett anno eladni a hifi rendszert :D

Mennyivel hajtod a JBL-eket? Nekem ovál van a zsiguba, de jól szól nagyon az erősítővel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.