Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Most pont én is ezen az E85-ön gondolkodom,hogy jó lenne-e a kocsiba.Van valakinek már tartós tapasztalata?Olyan fele fele arányban gondoltam keverni.

Továbbra is magam tudom ismételni, olvasd végig az E85 témát.Amúgy én már mióta megjelent ez a cucc, használom.Volt olyan verda amiben FlexTekkel telibe, és volt/van olyan amiben keverem a lötyit.Semmi baja nincs tőle az autónak.Felesben csak a pénztárcád érzi meg, hogy egy-egy tankolásnál picivel több marad benne, direktben pedig még inkább.

Szóval itt a link, tessék olvasni!!

Link to comment
Megosztás:

Igen olvasgattam most mikor írtam az előző hozzászólásomat,és írtam is opel16v-nek privit,csak arra lennék kíváncsi hogy próbaképp mit tapasztalnék ha mondjuk kütyü nélkül fele fele arányban vagy két tankot elégetnék!

Továbbra is magam tudom ismételni, olvasd végig az E85 témát.Amúgy én már mióta megjelent ez a cucc, használom.Volt olyan verda amiben FlexTekkel telibe, és volt/van olyan amiben keverem a lötyit.Semmi baja nincs tőle az autónak.Felesben csak a pénztárcád érzi meg, hogy egy-egy tankolásnál picivel több marad benne, direktben pedig még inkább.

Szóval itt a link, tessék olvasni!!

Link to comment
Megosztás:

erről van bárkinek tapasztalata? Tényleg működne, vagy tényleg ennyi műsort sikerült lefizetniük?

ha 40e ft a cucc és mondjuk 10%-ot már segített, akkor jelenlegi benzinárakon 100l után megtérül az ára, ami nálam kb 800km utat se jelent.

Nem számoltál el valamit?

Link to comment
Megosztás:

Igen olvasgattam most mikor írtam az előző hozzászólásomat,és írtam is opel16v-nek privit,csak arra lennék kíváncsi hogy próbaképp mit tapasztalnék ha mondjuk kütyü nélkül fele fele arányban vagy két tankot elégetnék!

Szasz!

Több kollégám felesben nyomja régóta minden baj nélkül. Sztem holnap én is E85-öt(is) rakok bele. A sógorom berakatott vmi kütyüt(tán hunflex?) és azóta csak E85-tel jár tisztán.

Gondoltam, megvárom a hosszútávú tapasztalatokat, de ilyen benzinárnál lépnem kell vmit.

Link to comment
Megosztás:

Ha tankoltál utána írd már le hogy mit produkál a kocsi!

Szasz!

Több kollégám felesben nyomja régóta minden baj nélkül. Sztem holnap én is E85-öt(is) rakok bele. A sógorom berakatott vmi kütyüt(tán hunflex?) és azóta csak E85-tel jár tisztán.

Gondoltam, megvárom a hosszútávú tapasztalatokat, de ilyen benzinárnál lépnem kell vmit.

Link to comment
Megosztás:

Igen olvasgattam most mikor írtam az előző hozzászólásomat,és írtam is opel16v-nek privit,csak arra lennék kíváncsi hogy próbaképp mit tapasztalnék ha mondjuk kütyü nélkül fele fele arányban vagy két tankot elégetnék!

Semmit.megy/fékez/teszi a dolgát, az átlagosnál kicsit cefreszagúbb kipuffal.Én is felesben használom addig, míg Gabi cucca ki nem forrja magát, aztán megyek és benevezek 1be.

Link to comment
Megosztás:

Nem számoltál el valamit?

dede, most hogy mondod máshogy számoltam. 1 tankolás alatt 10% spórolás esetén 6L benyát takarítunk meg, ami 1920Ft. Én havi átlag 1500km-ert teszek meg, ami 180l és 57.600Ft benzin tehát 10% megtakarításnál 32l benzint spórolhatnék meg ami 10.240Ft.

Eredmény: 6000km és 4hónap mire megtérül a kütyü. Még ez is megérné:lol:

az e-mailre sajnos még nem válaszoltak, vajon miért?...

Link to comment
Megosztás:

Ilyen hideg időben a reggeli hidegindításod milyen?Indul felesben rendesen?

Semmit.megy/fékez/teszi a dolgát, az átlagosnál kicsit cefreszagúbb kipuffal.Én is felesben használom addig, míg Gabi cucca ki nem forrja magát, aztán megyek és benevezek 1be.
Link to comment
Megosztás:

dede, most hogy mondod máshogy számoltam. 1 tankolás alatt 10% spórolás esetén 6L benyát takarítunk meg, ami 1920Ft. Én havi átlag 1500km-ert teszek meg, ami 180l és 57.600Ft benzin tehát 10% megtakarításnál 32l benzint spórolhatnék meg ami 10.240Ft.

Eredmény: 6000km és 4hónap mire megtérül a kütyü. Még ez is megérné:lol:

az e-mailre sajnos még nem válaszoltak, vajon miért?...

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor talán a motorgyártók sem ölnének euró milliárdokat a motorok fejlesztésébe, és a károsanyag kibocsátás csökkentésére, hanem ilyen kütyüt szerelnének bele az autóba, nem?

Link to comment
Megosztás:

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor talán a motorgyártók sem ölnének euró milliárdokat a motorok fejlesztésébe, és a károsanyag kibocsátás csökkentésére, hanem ilyen kütyüt szerelnének bele az autóba, nem?

nem feltétlenül, a gyártók azt csinálják amit pénzelnek. Ha az olajtermelők azért pénzelik a gyártókat, hogy ne csináljanak 1-2l-ert fogyasztó kocsit akkor nem fognak.

Nem hiába nincs elektromos kocsi, pedig már 10évvel ez előtt olyan elektromos autókat gyártott a GM ami 130-al ment, 5mp alatt volt 100-on és több mint 100km-ert meg tudott tenni 1 töltéssel, sőt még olcsó is volt és szép. Csak aztán "valamiért" visszahívták az összeset és megsemmisítették őket, és többet nem gyártottak 1 elektromos kocsit se. Ja, és még a töltőállomásokat is kiépítették hozzá országszerte, aztán azokat is bezúzták.

Link to comment
Megosztás:

nem feltétlenül, a gyártók azt csinálják amit pénzelnek. Ha az olajtermelők azért pénzelik a gyártókat, hogy ne csináljanak 1-2l-ert fogyasztó kocsit akkor nem fognak.

Lehet összeesküvés elméleteket gyártani, de szerintem nem érdemes. :lol: A gyártókat nem az olajtermelők pénzelik, hanem a vásárlók. Ha lenne 1-2 literes fogyasztású autó (és nem olyan kompromisszumokkal, mint például a Lupo), akkor azt vásárolnák meg a leendő tulajdonosok százezer illetve milliószámra. Ez nagyságrendekkel több bevételt jelentene a motorgyártóknak, mint az esetlegesen az olajtermelők által visszacsorgatott lóvé (ha egyáltalán van ilyen). A pénz pedig ösztönző erőt generálna a kis fogyasztású autók fejlesztésének irányába.

Nem hiába nincs elektromos kocsi, pedig már 10évvel ez előtt olyan elektromos autókat gyártott a GM ami 130-al ment, 5mp alatt volt 100-on és több mint 100km-ert meg tudott tenni 1 töltéssel, sőt még olcsó is volt és szép. Csak aztán "valamiért" visszahívták az összeset és megsemmisítették őket, és többet nem gyártottak 1 elektromos kocsit se. Ja, és még a töltőállomásokat is kiépítették hozzá országszerte, aztán azokat is bezúzták.

Erről nem hallottam, így nem tudok hozzászólni :lol:

Viszotnt az tény, hogy vannak most is kezdeményezések elektromos autók irányába, de összességében még mindig drágább őket előállítani, és üzemeltetni, mint a belső égésűeket.

Link to comment
Megosztás:

Erről nem hallottam, így nem tudok hozzászólni :lol:

Viszotnt az tény, hogy vannak most is kezdeményezések elektromos autók irányába, de összességében még mindig drágább őket előállítani, és üzemeltetni, mint a belső égésűeket.

Hát még megvenni újonan... :lol:

Link to comment
Megosztás:

itt egy link a kocsiról. GM EV1 a neve. Még film is készült róla. Azt meg sose mondta meg a Gm, hogy miért hívta vissza az összes kocsit, csak simán begyűjtötték (mert bérlésre lehetett csak venni) és a zsír újakat is beaprították hegyoldalnak. Ez nem összeesküvés elmélet, tény hogy túl jól sikerült, és a 90-es évek közepén még volt bőven olaj.. Vagy logikus lépésnek találod, hogy egy keresett autót amit vesznek sokat és jó nem árulsz tovább?..

Bmw múzeumban voltam pár hete, nekik is van erről az időről elektromos kocsijuk, vajon miért nem látunk belőle az utakon is?

Meg pont tegnap láttam egy most debütáló szuperkocsit, ami elektromos hajtású és egy pici diesel motor tölti az akkuját, így olyan 2,5l-ert eszik 100km-en és 200al is megy, 5mp alatt van 100-on stb..

Ez pl. egy nagyon jó lépés, logikus is, miért nem gyártják már régóta sima kocsikba is?.. Hiszen régóta tudjuk, hogy az elektromos motor sokkal erősebb és érdemes egy diesel motorral táplálni.

Link to comment
Megosztás:

itt egy link a kocsiról. GM EV1 a neve. Még film is készült róla. Azt meg sose mondta meg a Gm, hogy miért hívta vissza az összes kocsit, csak simán begyűjtötték (mert bérlésre lehetett csak venni) és a zsír újakat is beaprították hegyoldalnak. Ez nem összeesküvés elmélet, tény hogy túl jól sikerült, és a 90-es évek közepén még volt bőven olaj.. Vagy logikus lépésnek találod, hogy egy keresett autót amit vesznek sokat és jó nem árulsz tovább?..

Bmw múzeumban voltam pár hete, nekik is van erről az időről elektromos kocsijuk, vajon miért nem látunk belőle az utakon is?

Meg pont tegnap láttam egy most debütáló szuperkocsit, ami elektromos hajtású és egy pici diesel motor tölti az akkuját, így olyan 2,5l-ert eszik 100km-en és 200al is megy, 5mp alatt van 100-on stb..

Ez pl. egy nagyon jó lépés, logikus is, miért nem gyártják már régóta sima kocsikba is?.. Hiszen régóta tudjuk, hogy az elektromos motor sokkal erősebb és érdemes egy diesel motorral táplálni.

A 2,5 literes fogyasztás ebben a formájában mese habbal :lol: Van még egy nagy kapacitású akkumulátor is, amit valahol fel kell tölteni, és az sem ingyen van. Ráadásul ez nagy kapacitású akku elég drága. A pici diesel motor csak meghosszabbítja az akku kapacitását, de nem önmaga látja el energiával.

Hogy miért? Indulj ki abból, hogy energia nem nyerhető a semmiből. A belső égésű motorral való áramtermelés az nagyon rossz hatásfokú móka. Van X energiája az üzemanyagnak. Azt jó 30-40%-os hatásfokkal alakítja át a belső égésű motor árammá. Az áramtermelő egység sem 100%-os, és a villanymotor hatásfoka is csak 98-99 %, és akkor még nem beszéltünk. Tehát ezzel összességében 5-10%-al kevesebb a kinyerhető energia, mintha a belső égésű motor hajtana.

Ezeknél a konstrukcióknál még számtalan plusz áramtermelő cucc van, ami 1-2%-okkal feljebb tudja tornászni a hatásfokot (fékenergia visszanyerés, napelemek, áramvonalas karosszéria, vékony keményre fújt gumik stb)

Összefoglalva van elektromos konstrukciójú autó, jó is, keveset is fogyaszt, de még mindig jóval drágább, mint a belső égésű.

A linkről annyit, hiogy eléggé megkérdőjelezhető egy ilyen wikipedia cikknek a vaslóságtartalma, amit bárki kénye-kedve szerkeszthet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pár évvel ezelőtt én filmet is láttam erről a kocsiról és tényleg nagy reményeket fűztek hozzá.Már nem emlékszem pontosan,de azt hiszem,hogy volt vagy 200 legyártott darab,amit emberkéknek odaadtak hogy teszteljék őket,és közben folyamatosan értékelték a kapott eredményeket a mindennapi használatról.Aztán egyszer csak valamilyen"oknál" fogva visszahívták őket se szó se beszéd és megsemmisítették őket.Vajon miért?

Amúgy tényleg felesleges ezen vitázni mert úgy sem tudjuk meg a büdös életben sem hogy mi az oka hogy még mindig benzinnel járunk,de azért az elgondolkodtató,hogy pl a vízzel hajtott autót is miért tüntették el,pedig annak magyar tervezője is volt,és úgy tudom meghalt......

itt egy link a kocsiról. GM EV1 a neve. Még film is készült róla. Azt meg sose mondta meg a Gm, hogy miért hívta vissza az összes kocsit, csak simán begyűjtötték (mert bérlésre lehetett csak venni) és a zsír újakat is beaprították hegyoldalnak. Ez nem összeesküvés elmélet, tény hogy túl jól sikerült, és a 90-es évek közepén még volt bőven olaj.. Vagy logikus lépésnek találod, hogy egy keresett autót amit vesznek sokat és jó nem árulsz tovább?..

Bmw múzeumban voltam pár hete, nekik is van erről az időről elektromos kocsijuk, vajon miért nem látunk belőle az utakon is?

Meg pont tegnap láttam egy most debütáló szuperkocsit, ami elektromos hajtású és egy pici diesel motor tölti az akkuját, így olyan 2,5l-ert eszik 100km-en és 200al is megy, 5mp alatt van 100-on stb..

Ez pl. egy nagyon jó lépés, logikus is, miért nem gyártják már régóta sima kocsikba is?.. Hiszen régóta tudjuk, hogy az elektromos motor sokkal erősebb és érdemes egy diesel motorral táplálni.

Link to comment
Megosztás:

Szasz kelly!

Kb 20l benyához tettem 13l E85-öt és semmi változást nem tapasztaltam. Reggelente pöccre indult, pont annyira lomha mint volt azt ennyi!

Ha növeled a dózist, kicsit jobb lesz tőle a dinamika fenti ford.szám tartományban.De idő míg hozzászokik majd a mot.vezérlés.Ha átesel az 50%-on, akkor pedig hidegben másodikra fog indulni.Nekem sikerült elqrnom az arányt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na holnap nyilván megint tankolás lesz, sztem rakok bele 20ilyet 20olyat oszt akkó jó lesz. Tavasszal meg be kéne próbálni vmi aparátot, hogy csak E85-tel járhassak. Lehet, hogy megkérdezem az "ortodox" etanolosokat(tuning/e85 a gyakorlatban tán), hogy melyik kütyüvel mik a tapasztalatok.

Link to comment
Megosztás:

Na holnap nyilván megint tankolás lesz, sztem rakok bele 20ilyet 20olyat oszt akkó jó lesz. Tavasszal meg be kéne próbálni vmi aparátot, hogy csak E85-tel járhassak. Lehet, hogy megkérdezem az "ortodox" etanolosokat(tuning/e85 a gyakorlatban tán), hogy melyik kütyüvel mik a tapasztalatok.

Nekem ilyen lesz, ha a demók megfutják a maguk beállításait.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.