Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Azt nem tudom, hogy hol van, de azt sem, hogy miért nem terjedt el itthon. Ismerősöm bulgáriában már évek óta átalakíttatta az autóját és fillérekért (értsd a benzin/dízel töredékéért) közlekedik az autójával. Pár éve még nagyon meg kellett terveznie az utat ha át akart menni az országon, de most már van elég kút, hogy viszonylag kis kitérőkkel lehessen autókázni. A tengerparton meg a tömérdek taxis mind azon megy természetesen :D Nem azt mondom hogy áttérnék rá, rendes tartálynak sajnálom a helyet, nomeg nem lessz vmi dinamikus tőle az autó, de főleg városi használatra szerintem sokan kihasználnák ezt a lehetőséget.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy itt a tartály az sok kis vékony tartályt jelent, amit egy fiat puttonyoson mutattak be, hogy a padló van megemelve kb 20 centivel és ugyanúgy benne van a benzintank is, ez mondjuk gyári CNG-s autó volt. Lóerőben azt mondták nincs nagy eltérés talán 2 de valamivel lomhább persze gázzal és csak 300 km a hatótávolsága.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 8,2 volt az 50%-os etanollal az eltérés pedig mérési hibahatáron belül van :D

Nem lenne ezzel semmi bajom, ha mindig így tudnám használni, de ez most amolyan kivételes dolog volt.A nagy átlag napi 12km, városban.6 oda, 6 pedig vissza.A fogyasztás pedig 10L/100km.

Próbáltam echte benzinnel is, de 4dl az eltérés lefelé.Az meg elenyésző.

Imádom ezt az autót, de lehet jobb lenne helyette valami kevésbé iszákos.Mondjuk ezt egy lámpás gyorsulásnál el szoktam felejteni! :) B) :D

S, csak a széles vigyor marad meg.... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem lenne ezzel semmi bajom, ha mindig így tudnám használni, de ez most amolyan kivételes dolog volt.A nagy átlag napi 12km, városban.6 oda, 6 pedig vissza.A fogyasztás pedig 10L/100km.

Próbáltam echte benzinnel is, de 4dl az eltérés lefelé.Az meg elenyésző.

Imádom ezt az autót, de lehet jobb lenne helyette valami kevésbé iszákos.Mondjuk ezt egy lámpás gyorsulásnál el szoktam felejteni! :) B) :D

S, csak a széles vigyor marad meg.... :D

Az érzés ugyanez

csak nekem 7 oda és 7 vissza/ nap

viszont mikor nekilendülünk Miskolc irányba körbe Pestfelé pályán és megy és megy és fogyasztani sem fogyaszt annyit - utolsó mérésem á fenéket becslés szerint 8-8,5 - már nem is akarom kisebbre cserélni :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ha már spórolni akartál pár forintot,azt is megoldották hogy ne kelljen... E85 emelés

Volt egy 5Ft/liter kedvezményes kuponom Shellre,így nem a Lukoilon tankoltam!878km-re töltött rá a gyerek 49,5litert,de ebből így nem tudok biztosat számolni!

5,5-6 literre jött ki megint kb!

Azt viszont biztos,hogy úgy füstöl most az autó alapjáraton is,mint még soha!Kisebb gázadásra is kormol mint egy traktor!Ennyire azért nem lett meghajtva

az autópályán a hétvégén... :D Lehet ekkora különbség a két üzemanyag között??

Link to comment
Megosztás:

Azt viszont biztos,hogy úgy füstöl most az autó alapjáraton is,mint még soha!Kisebb gázadásra is kormol mint egy traktor!Ennyire azért nem lett meghajtva

az autópályán a hétvégén... :D Lehet ekkora különbség a két üzemanyag között??

Nem szabadna neki...

Link to comment
Megosztás:

Nem szabadna neki...

Nem tudom mi lett vele,de a fogyasztásom szerintem kevesebb lesz most ezzel (még az autópályát és a pesti közlekedést is beleszámítva) mint

a másik kúton tankolttal!Még van benne 18-20 liter,így lassan kiderül!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi lett vele,de a fogyasztásom szerintem kevesebb lesz most ezzel (még az autópályát és a pesti közlekedést is beleszámítva) mint

a másik kúton tankolttal!Még van benne 18-20 liter,így lassan kiderül!

Még mindig füstöl/kormol?

Lehet csak "kiégett" a rendszer a jobb minőségű naftától az elején.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig füstöl/kormol?

Lehet csak "kiégett" a rendszer a jobb minőségű naftától az elején.

Ma nem néztem,de ezt nem is tankolás után vettem észre,hanem 300 km autópálya után itthon,amikor vitte el öcsém az autót!Olajból is csipegetett most

1-1,5 decit kb 2000km alatt!Leeresztő csavarnál látszik egy kis folyás,majd megpróbálok arra is ráhúzni finoman,ha már elfelejtettem tömítőgyűrűt cserélni az utolsó olajcserekor! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma nem néztem,de ezt nem is tankolás után vettem észre,hanem 300 km autópálya után itthon,amikor vitte el öcsém az autót!Olajból is csipegetett most

1-1,5 decit kb 2000km alatt!Leeresztő csavarnál látszik egy kis folyás,majd megpróbálok arra is ráhúzni finoman,ha már elfelejtettem tömítőgyűrűt cserélni az utolsó olajcserekor! :D

Nekem ennél többet kér. 1 deci/1000 km az igénye :D

Tömítőgyűrűt én nem is szoktam cserélni.

Csak finoman húzd rá, mert ha megszakad a ment, az extra nagy cumi :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem ennél többet kér. 1 deci/1000 km az igénye :D

Tömítőgyűrűt én nem is szoktam cserélni.

Csak finoman húzd rá, mert ha megszakad a ment, az extra nagy cumi :D

Asszonyén már megtettem! :D Olyan könnyen lehetett húzni az alumíniumba,meg is szakítottam!Menetvágás,átmosás és ment bele az új csavar!

Link to comment
Megosztás:

No comment, magyarul b....szák meg :D

És d.g.lj.n.k is meg.... Mi a kornyezetszennyezőbb: én a vectámmal és pl párom azaz 2 fő, vagy egy bzomt 3 kocsival amin 90%-ban csak a vezető és egy kalauz van.... erről ennyit. Mi a drágább? A tömegközlekedés.... nem az egyénit kell drágítani...

Link to comment
Megosztás:

És d.g.lj.n.k is meg.... Mi a kornyezetszennyezőbb: én a vectámmal és pl párom azaz 2 fő, vagy egy bzomt 3 kocsival amin 90%-ban csak a vezető és egy kalauz van.... erről ennyit. Mi a drágább? A tömegközlekedés.... nem az egyénit kell drágítani...

Egy dolog van, amit elfelejtenek, vagy nem akarnak tudomásul venni.

Pesten belül a tömegközlekedés partiban van az autózással. Pesten irodában ülő öltönyös emberkék azt hiszik, hogy egy vidéken is így van.

Ha a munkába járást nézzük, akkor én azt mondom, hogy szinte mindenki, aki megteheti és el tud jutni a munkahelyére emberi idő alatt tömegközlekedéssel, az azzal jár vidéken is. Mert jóval olcsóbb. Én is a tömegközlekedést választanám, ha megtehetném.

De ne várják már el, hogy napi 2 óra utazás helyett 5-6 órát utazgassak 6-szori átszállással.

Persze ez a paraszt gondolom a céges autójával jár dolgozni, benzinkártyával, így ő könnyen beszél.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk pl a 20 kilométeres teljesárú bérlet több mint 20e volt már évekkel ezelőtt is, a debreceni 6100, ebből azért egy teletank bőven megvan még a mostani árak mellett is, gondolva, hogy valaki melózik 6,5 körüli fogyasztású dízel autóval így meg is van oldva a munkábajárás és ház előtt indul, meló helyen áll meg, ha pl egy családból 2 fő is ugyanabba a városba jár dolgozni és pl hasonló időpontra akkor ez már tömegközlekedéssel dupla lenne és egyre kevesebb munkahely fizeti ki a bérletet...

Akkor 2 főre mi is az olcsóbb? Itt kezdődnek a gondok :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.