Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Az a gondom, hogy két kulcs kell az autóhoz. Valamikor cserélhették a gyujtáskapcsolót. A gyári kulccsal nyílik az ajtó, a kesztyűtartó, és a csomagtér ajtó. Egy másik meg a gyujtáskapcsolóhoz. Arra gondoltam, hogy az átlamellázás helyett, ki lehet e cserélni a kombiajtó betétjével a gyujtáskapcsoló betétet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Tudtok e nekem mondani valakit, aki szokott, vagy éppen bont B vecit?
Távirányítós központizárvezérlőt keresek, távirányítókkal, de a bontóban sajnos a kulcsokat jellemzően kidobálják, vagy elkótyavetyélik.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A gyújtáskapcsoló betétet hogyan lehet kivenni? Én már az immo karikánál elakadtam. :)

Az immo karikát nem kell bántani, marad a helyén, kulcsot elfordítod 90 fokkal, a beté házán felül felül találsz egy kis lyukat, ott kell benyomni egy kb 2 mm-es szeget vagy valami huzalt, kb 10-15 mm után érezhetően megnyom valamit belül, utána kijön a zárbetét. Ha nem megy beljebb a szeg, akkor a kulcson kell igazítani.

Maga a betét így néz ki:

100_7453.jpg

Ha lamellázni szeretnél ezt még tovább kell bontani. a Felső képhez képest nézd meg ezt, itt ki van akasztva az a kis hengeres pöcök, hogy tovább lehessen fordítani:

100_7454.jpg

Kiakasztáshoz egyszerűen csak be kell nyomni és átfordul (belül rugós)

Ha kiveszed a belsejét kb így néz ki:

100_7451.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az immo karikát nem kell bántani, marad a helyén, kulcsot elfordítod 90 fokkal, a beté házán felül felül találsz egy kis lyukat, ott kell benyomni egy kb 2 mm-es szeget vagy valami huzalt, kb 10-15 mm után érezhetően megnyom valamit belül, utána kijön a zárbetét. Ha nem megy beljebb a szeg, akkor a kulcson kell igazítani.

Maga a betét így néz ki:

Ha lamellázni szeretnél ezt még tovább kell bontani. a Felső képhez képest nézd meg ezt, itt ki van akasztva az a kis hengeres pöcök, hogy tovább lehessen fordítani:

Kiakasztáshoz egyszerűen csak be kell nyomni és átfordul (belül rugós)

Ha kiveszed a belsejét kb így néz ki:

Köszönöm.

A lamellázást nem én csinálom, hanem egy kulcsmásolós szaki. Csak ki kell vennem, és elvinni neki.

Gondolom, így kiszedett betéttel nem tudom használni az autót.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Az immo karikát nem kell bántani, marad a helyén, kulcsot elfordítod 90 fokkal, a beté házán felül felül találsz egy kis lyukat, ott kell benyomni egy kb 2 mm-es szeget vagy valami huzalt, kb 10-15 mm után érezhetően megnyom valamit belül, utána kijön a zárbetét. Ha nem megy beljebb a szeg, akkor a kulcson kell igazítani.

Maga a betét így néz ki:

Ha lamellázni szeretnél ezt még tovább kell bontani. a Felső képhez képest nézd meg ezt, itt ki van akasztva az a kis hengeres pöcök, hogy tovább lehessen fordítani:

Kiakasztáshoz egyszerűen csak be kell nyomni és átfordul (belül rugós)

Ha kiveszed a belsejét kb így néz ki:

Egy ilyen korrekt képekkel illusztrált leírás, miért nem megy a GYIK-ba? :icon9:

(Nem elsősorban kocka felé irányul a kérdés.)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

A lamellázást nem én csinálom, hanem egy kulcsmásolós szaki. Csak ki kell vennem, és elvinni neki.

Gondolom, így kiszedett betéttel nem tudom használni az autót.

Ne ijedj meg tőle, szerintem csináltál te már ennél bonyolultabb dolgokat is. A meglévő lamellákat kell úgy összeválogatni, hogybeledugva a kulcsot lehetőleg egyik se álljon ki. Ez persze nem fog sikerülni maradéktalanul, mivel másik zárhengered nincsen, amiből még tudnál válogatni lamellákat. Ezért a kiálló lamellákat szintbe kell reszelni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Egy olyan kérdésem lenne hogy

Opel Vectra b-nek a műszerfalában lévő középső szellőzőrácsot ki tudom cserélni műszerfal bontás nélkül?

az egyik szellőzőrács esztétikailag picit hibás és ki szeretném cserélni egy másikra ami már nálam is van.

ki lehet szedni valahogy és betenni a másikat? vagy csak műszerfal megbontással hátulról lehet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Egy olyan kérdésem lenne hogy

Opel Vectra b-nek a műszerfalában lévő középső szellőzőrácsot ki tudom cserélni műszerfal bontás nélkül?

az egyik szellőzőrács esztétikailag picit hibás és ki szeretném cserélni egy másikra ami már nálam is van.

ki lehet szedni valahogy és betenni a másikat? vagy csak műszerfal megbontással hátulról lehet?

Nem kell megbontani. 1-1 plasztik kártyát bedugsz oldalról neki és kihúzod óvatosan. A "másikon" nézd meg, hogy hol van az a 2-2 fül oldalt ami rögzíti a keretbe..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A DTI motor jó, amíg megy, de ha megáll, akkor dárga mulatság az adagolót normálisan felújítani (200 e Ft).

Szóval kalkuláld bele ez az adagoló felújítást. Így már lehet, hogy nem annyira jó az az 500 ezer Ft.

Plusz még a sárvédő rohadás, amire minden B Vectránál számítabi kell.

Szerintem nézz inkább egy 97-2000 közötti 1,9 TDI VW Passatot.

Igen, tudom.

Nem lenne kötelező a dízel..édesanyáméknak kellene, mert a nexia sárvédője annyira elrohadt, hogy műszakin nem megy már át...

Passat, AstraF és VectraB esetleg Omega a szempont..

Azt tudom, hogy az 1.9 TDI a VW egyik legjobb motorja volt...

Viszont az AstraF, VectraB, Omega típusoknál melyik motorok bírják jobban?

Link to comment
Megosztás:

Igen, tudom.

Nem lenne kötelező a dízel..édesanyáméknak kellene, mert a nexia sárvédője annyira elrohadt, hogy műszakin nem megy már át...

Passat, AstraF és VectraB esetleg Omega a szempont..

Azt tudom, hogy az 1.9 TDI a VW egyik legjobb motorja volt...

Viszont az AstraF, VectraB, Omega típusoknál melyik motorok bírják jobban?

Jó lenne tudni pontosan mik az igények, mert így szinte bármit lehet javasolni.

Várható éves futásteljesítmény? Rövid vagy hosszú távok?

Kell a dinamikus motor vagy elég ha csak pöfög? Nexiában mi vot? Az elég vagy kell hogy jobban menjen?

Mekkora az elvárt fogyasztás?

Mekkora kasztni kell? Csomagtér?

Mekkora a tervezett ráfordítás? (átírással, vétel után szervízzel)

Általában azt lehet elmondani, hogy a benzines motorok kiszámíthatóbbak, és kevesebb meglepetés érheti az embert. Persze egy benzines is el tud romlani rendesen és egy dízel is lehet hosszú távon jó. De az esélyek az előbbi mellett szólnak, főleg ha kevésbé hozzáértő veszi.

Link to comment
Megosztás:

Igen, tudom.

Nem lenne kötelező a dízel..édesanyáméknak kellene, mert a nexia sárvédője annyira elrohadt, hogy műszakin nem megy már át...

Passat, AstraF és VectraB esetleg Omega a szempont..

Azt tudom, hogy az 1.9 TDI a VW egyik legjobb motorja volt...

Viszont az AstraF, VectraB, Omega típusoknál melyik motorok bírják jobban?

A hozzászólásodat olvasva két dolog jutott eszembe.

Egy elrohadt sárvédőt 25-30 ezerért ki lehet cserélni, fényezéssel együtt 50-60 ezer Ft-os költség. Szóval ha csak ez a probléma, akkor én biztos, hogy nem cserélnék autót. Nem akartok rákölteni ennyit az autóra? Egy új használt autóra ennek a többszörösét rá fogjátok költeni, mire bele tudtok ülni. És akkor még nem szóltam a nem várt költségekről.

Astra F, Vectra B, Omega... jobban bele sem trafálhattál volna azokba az autókba, amiknek szintén el fog rohadni a hátsó sárvédő íve. De az Astra G például nem rohad, ha nem volt összetörve.

Link to comment
Megosztás:

Ne ijedj meg tőle, szerintem csináltál te már ennél bonyolultabb dolgokat is. A meglévő lamellákat kell úgy összeválogatni, hogybeledugva a kulcsot lehetőleg egyik se álljon ki. Ez persze nem fog sikerülni maradéktalanul, mivel másik zárhengered nincsen, amiből még tudnál válogatni lamellákat. Ezért a kiálló lamellákat szintbe kell reszelni.

Megoldottam a gyújtáskapcsolót. Szétszedtem, és a legegyszerűbb megoldást választottam. kiszedtem a lamellákat, csak hármat hagytam benne, amivel tökéletesen működik. :) Remélem ez nem gáz. :)

De most elég egy kulcs.

Link to comment
Megosztás:

Ma fóliáztam az ablakokat. Ezt találtam a hátsó ajtókban. Mindek a csatija ez?

Bizonyos felszereltségeknél (B1-nél CD és CDX) plüss kárpitozás van az ajtókon, illetve az ülések is plüssök. Ezeknél az ajtókárpit zsebén van lábtérvilágítás, ami akkor világít, ha nyitva van az ajtó. A fényképen lévő csatlakozó annak a csatlakozója.

http://img31.olx.hu/images_aprodhu/32779711_1_644x461_opel-vectra-b-pluss-ajtokarpit-karpit-soltvadkert.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bizonyos felszereltségeknél (B1-nél CD és CDX) plüss kárpitozás van az ajtókon, illetve az ülések is plüssök. Ezeknél az ajtókárpit zsebén van lábtérvilágítás, ami akkor világít, ha nyitva van az ajtó. A fényképen lévő csatlakozó annak a csatlakozója.

http://img31.olx.hu/images_aprodhu/32779711_1_644x461_opel-vectra-b-pluss-ajtokarpit-karpit-soltvadkert.jpg

Akkor ez egy opció lehet nálam? :)

Ha van benne delej, akkor megvan a köv. időtöltésem. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez egy opció lehet nálam? :)

Ha van benne delej, akkor megvan a köv. időtöltésem. :)

Próbáld ki. De ha nincs benne delej, akkor se lepődj meg. Attól, hogy az ajtó kábelkötegen rajta van ez a csatlakozó, még nem biztos, hogy a karosszéria felől jövő kábelkötegen is rajta van a szükséges vezeték. Próba szerencse.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni a vectrám ügyében.

Augusztusban megy műszakira és a fékeket muszáj megcsinálni mert már eléggé kopottak.

Kell féktárcsa fékbetét meg a többi apróság.

Nos az volna a kérésem/kérdésem, hogy milyen fék tárcsát illetve fékbetétet ajánlotok?

Nem a legolcsóbbat mert nem akarok következő évben újra féket szerelni de azért nem is a legdrágábbat venném meg. Valahol a kettő között.

A vectra nincs tuningolva alap 1,6 101ló 4 lyukas .

Ha kérhetem erről az oldalról linkeljetek ha tudtok. Köszi

Módosítva : Statiszta18
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.