Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Astrát ugyan nem ismerem enynire, de ez szvsz kicsit bonyolultabb kérdés, legalábbis Calinál az volt. Kell egyszer a tankban levő üzemanyag mennyisége (ezt ha minden igaz a műszerfali órától veszi a BC, az működik rendesen?), illetve a pillanatnyi fogyasztás értéke is hozzá, szóval nem elég csak az computer adata.

A műszerfali óra az megy rendesen az alapján szoktam tankolni mert a BC az ..... De hétvégén szétszedem, mert érdekes módon ma reggel azt írta ki hogy még 30 km -re elég a nyál! Nem értem! :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Akinek van légterelő az autójában az segítsen please! Beraktam előre is, meg hátra is, és az ablak nem megy fel tőle rendesen! Esetleg, ha befújom szilikonnal akkor jó lesz? Mert a gyártó oldala azt javasolja! Akad az ablak és ráadásul ha felmegy teljesen akkor automatikusan le is jön! Elég gáz, hogy van légterelőm és mégse tudom hasznát venni, mert nem tudom felhúzni az ablakot tőle! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem fel lehet húzni tőle pedig valami gagyi Saturn van de szerintem le fogom dobni róla mert kb 40 fölött szelel... ugyanakkor elég jó a hifi, hogy elnyomja a hangját szóval lehet mégis marad mert praktikus. Amennyire csak tudod nyomd fel nem tudom milyen a tiéd rögzítése az enyémnek kis U alakú vasak vannak hozzá azzal kell beszorítani a helyére és abba megy bele az üveg.

+ Hideg van, ilyenkor nem érdemes erőlködni sem vele mert elpattan hamar sajnos... nekem is néha nyikorog egy kicsit ahogy húzom le-fel mert még fólia is van rajta + légterelő így elég passzos a cucc de azért működik minden. S

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek! Mondja meg valaki, hogy a fedélzeti computerben a megtehető kilóméter "Reichweite" honnan kapja a jelet? Ugye a computerből? Vagy van egy sensor? Ha a computerből kapja akkor miért van az, hogy tele a tank ő mégis azt mutatja hogy megtehető kilóméter "0"? Meg persze pixel hibás de azért le lehet olvasni néhány dolgot! Lehet, hogy csak kontakt hibás és akkor nem is kell másikat venni?

Néha kicsit lassan reagál a tankolásra.Kell lennie egy gombnak amivel resetelni lehet.Az üzemmódváltóval erre az értékre nyomogatog,a másik gombot meg hosszan nyomva tartod.Legalábbis nálam igy van,de Vectránál és Calibránál is.Az Astrának asszem az ablaktörlőkaron van a váltókapcsoló ha jól emlékszem.Jelet több helyről is kap azt összegzi,igaz nem mindig jól.Kap egy jelet a sebességről,pill.fogyasztásról,üzemanyagmennyiségről.Péel ha én gázzal megyek akkor is csökkenti a hatótávot,pedig a benzinszint állandó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, bár már volt vele egy kisebb afférom ugyanis elszállt a fűtésem.... Miszlikre szedték az autót mire sikerült megtalálni mi a hiba (digitklíma rulez...). Az a kar volt kimozdulva a helyéről ami azt szabályozza h hideget v meleget fújjon be.

Majd ha bekrepál a digitklíma előtétellenállása, akkor lesz igazán gáz, mert bontva ilyesmi nem igazán van, újonan pedig közel 50e.ft.A gázpedál mellett van, a műszerfal alatt.Amúgy típushibája.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hadd mutassam be az új vasamat.

:rolleyes:

Hmm... szép darab. Jól látom, hogy xenonos?

Mikori évjárat?

A digitklíma előtétellenállása miatt már én is rettegek, olvastam már korábbi beszélgetésből, hogy egy rakás szívás. Eddig szerencsére minden OK.

Sok gond- és balesetmentes km-t vele!

Link to comment
Megosztás:

Hmm... szép darab. Jól látom, hogy xenonos?

Mikori évjárat?

A digitklíma előtétellenállása miatt már én is rettegek, olvastam már korábbi beszélgetésből, hogy egy rakás szívás. Eddig szerencsére minden OK.

Sok gond- és balesetmentes km-t vele!

köszi :rolleyes: igen, gyári xenon van benne, de kicsit jobb fényerőt vártam tőle... ha minden jól megy, majd lesznek terveim a lámpákkal. 2001 májusi az autó.

Link to comment
Megosztás:

NM! :) Ez csak apróság.Azért annyira sűrűn nem romlik el! :) Amúgy ez a Z22SE nem egy problémás darab, én úgy tudom, úgyhogy nem lesz vele különösebb gondod.

:rolleyes: remélem is hogy jó lesz! amúgy azért lett nagy autóm (a B Corsa után) mert lószállítót szeretnék vele húzni.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy érdekes gondolat jutott az eszembe, közvetlenül a Vectra B-hez kapcsolódik.Szóval van egy ismi, aki B Vekis.1.8 16V, X18XE.Soha, semmi baja nem volt a verdájával.Magyarországi az autó, szervízkönyv, 1 tulaj, és 130e.km magassága volt benne, amikor megvette.Boldogan használja, nem villogtat hibakódokat, az autó gond nélkül megy/fékez/teszi a dolgát.

Vajh' akkor a hazai gépállomány milyen tényleges km.futással kerülhetett az országba?Mert hogy az itt forgalomban lévő ill. éppen eladó gépek már bőven túl vannak a 300e.km-n is, az tuti........ B)

Link to comment
Megosztás:

Csak egy érdekes gondolat jutott az eszembe, közvetlenül a Vectra B-hez kapcsolódik.Szóval van egy ismi, aki B Vekis.1.8 16V, X18XE.Soha, semmi baja nem volt a verdájával.Magyarországi az autó, szervízkönyv, 1 tulaj, és 130e.km magassága volt benne, amikor megvette.Boldogan használja, nem villogtat hibakódokat, az autó gond nélkül megy/fékez/teszi a dolgát.

Vajh' akkor a hazai gépállomány milyen tényleges km.futással kerülhetett az országba?Mert hogy az itt forgalomban lévő ill. éppen eladó gépek már bőven túl vannak a 300e.km-n is, az tuti........ B)

hát 1-200e km-t biztos visszacsavartak, főleg ha németből hozzák őket, mert ők aztán mennek velük sokat, főleg autópályán.

enyémben is biztos sokkal több volt mikor vettem, de ki az aki beveszi, hogy egy 10en éves kocsiban 100e km van?...minden kereskedő visszateker, ez tény. ha nem tekerne sokat bukna, mert a primitív vásárlók tényleg a km állás alapján is vásárolnak. meglátják a 98as vekit, 100e km, belül kicsit feltupírozott így nem látszik, hogy valójában van az 300is. de akkor is inkább azt veszi meg, mint a 200e-reset ami nincs kipucolva, de legalább tuti annyi van benne. Ez van:(

Kivétel persze mindig van, father nemrég vett egy volvo s40-et, 2004-es és 25e-km-rel. és tényleg annyi, még új szaga is van, előző talajjal beszélt vétel után, jól jártunk, nem vertek át..;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000-es 2,0 DTI B/2 Vectra Caravan

Több kérdésem is lenne, sietve felteszem őket, hogy tudjatok rá válaszolni: B)

-Melyik típusszámú gyári rádió kezeli a multikormányt, a CD váltót és játszik le mp3-at?

-Esetleg bluetooth valamelyikben, vagy hozzá illeszthető (híváskor lenémít, vagy tel szám kiír)

-Kiskutyámat (69 kiló a drága és fél kiló chocholat musse-t termel per nap) szeretném a csomagtartóban szállítani, szükségem lenne csomagtér elválasztó hálóra (egy baráti áron) egyrészt az ő biztonsága érdekében, másrészt az enyémben, ha esetleg egy 100-ról 0-ra való sebességredukálódásnál meglátogatna az első ülésen.

-Rá való tetőcsomagtartót keresek (Két hosszanti darab fent van, csak a két keresztdarab kellene)

-Gyári ülésfűtés gombokat lehet é kapni valahol, és mibe kerülnek?

Köszönöm válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000-es 2,0 DTI B/2 Vectra Caravan

Több kérdésem is lenne, sietve felteszem őket, hogy tudjatok rá válaszolni: B)

-Melyik típusszámú gyári rádió kezeli a multikormányt, a CD váltót és játszik le mp3-at?

-Esetleg bluetooth valamelyikben, vagy hozzá illeszthető (híváskor lenémít, vagy tel szám kiír)

ilyen igényeknél rádió csere de csak német cégtől, mert a japánok tápbekötése picit más és vagy nem tudod bekapcsolni kulcsállás nélkül, vagy nem tudod kulcsállással kapcsolni. Nekem Blau volt benne és mindent tudott

-Kiskutyámat

van rács, pü ment

-Gyári ülésfűtés gombokat lehet é kapni valahol, és mibe kerülnek?

Bontó pár ezer/db

Köszönöm válaszotokat!

a szívem dobban...

;)

Link to comment
Megosztás:

Megvan az első problémám a Vectraval... :blush: Picit meg vagyok most ijedve.... Sztori, hogy tegnap előtt (2008.01.19) vettem meg az autót nulla fokban és alatta... tegnap nem volt semmi gond, ma meg (kinti hőmérséklet 5-5,5 fok) felmegy a vizem pirosba. Gyorsan megállok már előtte is, szal nem várom meg, de felmegy. Ha felnyomom a fűtést totálra, akkor kb 10-15 perc míg visszahűl. Ahogy olvasom -és remélem- termosztát hiba. Hová menjek, kihez forduljak, hol lehet kapni jót X20DTH motorhoz? Ember van, aki beteszi, de nem hivogatnám állandóan, ezért kérek segedelmet.

Up: Előző tulaj azt mondja (elaprózóan) hogy csak termosztát, és holnap hozat egyet valami bontós havertól és bedobjuk... Úgyhogy (01.21.) megnézzük, mi a gebasz az előző tulajjal. Ha valaki tud rá épkézláb választ du. 4-5 ig, várom a válaszát püben, mert azt jelzi egyből a telefonom, és akkor már nézem is meg...

Most meg vagyok ijedve, hogy vettem egy fostalicskát... B) ;) Nyugtassatok meg, hogy nem...mert asszony megöl.

Link to comment
Megosztás:

Lehet termosztát hiba, lehet hengerfejhiba is.........meg lehet sajnos az uccsó dolog is.Indulhat a legózás.

Drukkolok, hogy termosztát hiba legyen és ne hengerfej.

A hűtőventillátor bekapcsol egyáltalán? A radiátor milyen állapotban van, dugulás, sérülés?

Azt, hogy a termosztát nyit-e egyáltalán egészen egyszerűen meg lehet nézni, a hűtőbe menű vízcsövek melegek, vagy sem? Ha hideg, akkor termosztát kuka (Bárdinál 17-től kezdődik). Ezt azért simán meg tudod nézni az alatt a 10-15 perc alatt, amíg hül a motor.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az anyám vectrájában a kmszámláló "tv" megszűnt. Akksi csere volt nemrég, de nem emlékszik, hogy előtte, vagy utána tűnt el az adás. Ha vóna valakinek valami ötlete, nagyon megköszönném. Ja és ha van valakinek esetleg jó állapotú égszíjtárcsája, X16xe típushoz, vevő lennék! B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.