Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Üdv. Mindenkinek!

Megvettem a Gépet! 2.0 CD 16V, X20XEV motoral. Igaz, hogy tinédzser korú, de nagggyon Király! (királykék :lol: )

Bőrön, és navin kívül minden van! Vagyis tempomat, automata váltó, automata klima, multi kormány, a kipörgés gátló kikapcsolható...

(lehet, hogy CDX?), viszont a kormányt nem lehet (vagy én nem tudom) állítani.

Valamennyire visszaolvastam a fórumot az elmúlt héten, és mintha már valaki keresett volna magyar nyelvű használati utasítást, de nem vagyok benne biztos, viszont én most biztosan keresek!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Megvettem a Gépet! 2.0 CD 16V, X20XEV motoral. Igaz, hogy tinédzser korú, de nagggyon Király! (királykék :D )

Bőrön, és navin kívül minden van! Vagyis tempomat, automata váltó, automata klima, multi kormány, a kipörgés gátló kikapcsolható...

(lehet, hogy CDX?), viszont a kormányt nem lehet (vagy én nem tudom) állítani.

Valamennyire visszaolvastam a fórumot az elmúlt héten, és mintha már valaki keresett volna magyar nyelvű használati utasítást, de nem vagyok benne biztos, viszont én most biztosan keresek!

Gratula az autóhoz, sok problémamentes km-t kívánok!

Mikori évjárat?

A kormányt asszem csak fel/le lehet állítani, az indexkar alatti kerek kar magadfelé húzásával. Legalábbis eddig olyat nem láttam, amin ki/be is lehetett volna állítani.

Apropó! B-Vectrában létezett állítható intervallumú ablaktörlő? Omegában láttam már olyat, de Veciben nem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gratula az autóhoz, sok problémamentes km-t kívánok!

Mikori évjárat?

A kormányt asszem csak fel/le lehet állítani, az indexkar alatti kerek kar magadfelé húzásával. Legalábbis eddig olyat nem láttam, amin ki/be is lehetett volna állítani.

Apropó! B-Vectrában létezett állítható intervallumú ablaktörlő? Omegában láttam már olyat, de Veciben nem. :D

Köszi!

96/06 tehát ebben a hónapban lett 13

Természetesen le/fel szerettem volna állítani, de nem találtam az ehhez szükséges kart (volt már állítható kormányos autóm, igaz 6 éve ) reggel óta meg klímásnál van (már kész), és csak este tudok érte menni. Majd akkor jobban körülnézek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

Megvettem a Gépet! 2.0 CD 16V, X20XEV motoral. Igaz, hogy tinédzser korú, de nagggyon Király! (királykék :lol: )

Bőrön, és navin kívül minden van! Vagyis tempomat, automata váltó, automata klima, multi kormány, a kipörgés gátló kikapcsolható...

(lehet, hogy CDX?), viszont a kormányt nem lehet (vagy én nem tudom) állítani.

Valamennyire visszaolvastam a fórumot az elmúlt héten, és mintha már valaki keresett volna magyar nyelvű használati utasítást, de nem vagyok benne biztos, viszont én most biztosan keresek!

Gratulálok! Majdnem egy idősek a járgányaink az enyém '96.08-as X20XEV CDX felszereltség és zöld.

Segítségnek töltsd le ezt:

http://rapidshare.com/files/162959251/Vect...tok-konyvek.zip

A csomag tartalma:

- kezelési kézikönyv:

CAR 300 - magyar

CAR 400 - magyar

CDR 500 - magyar

- Kezelési kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Javítási kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Hibakód kiolvasás Vectra B

- ODB információk

- ODB hibakódok Vectra B - magyar

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Gratula a Vekihez, sok örömöt kívánok hozzá! A Tiedben nem meglepő hogy kapcsolható a TC mert B1es :D azt próbáljuk kinyomozni hogy az enyémben miért nem az. :lol:

Az enyém B2, de kikapcsolható, ellenben csak 2.0 16V, nem pedig 2.2.

HaHu-n rákerestem '99 és '02 közötti 2000cm3-nél nagyobb Vectrákra, és egyetlen 2,5-ösben láttam TC-kapcsolót, ellenben egy csomó 2.2-ben, 2.5-ben és 2.6-ban nincs kapcsoló, holott többnyire a felszereltségben is fel van sorolva a kipörgésgátló, és gyanítom, hogy 2.0 fölött inkább van, mint nincs.

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok! Majdnem egy idősek a járgányaink az enyém '96.08-as X20XEV CDX felszereltség és zöld.

Segítségnek töltsd le ezt:

http://rapidshare.com/files/162959251/Vect...tok-konyvek.zip

A csomag tartalma:

- kezelési kézikönyv:

CAR 300 - magyar

CAR 400 - magyar

CDR 500 - magyar

- Kezelési kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Javítási kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Hibakód kiolvasás Vectra B

- ODB információk

- ODB hibakódok Vectra B - magyar

Sok sikert!

Köszike!!!

Nagyon hasznos kis csomag!

Tehát NEM állítható a kormányom. Megvagyok nélküle is, csak nagyon nem értem, miért pont ez hiányzik belőle?

Persze azt sem értem, ha van egy gépben kipörgés gátló, akkor az miért nem kapcsolható ki, mikor a használati utasítás arról ír, van amikor szükséges lehet kikapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

Tehát NEM állítható a kormányom. Megvagyok nélküle is, csak nagyon nem értem, miért pont ez hiányzik belőle?

Persze azt sem értem, ha van egy gépben kipörgés gátló, akkor az miért nem kapcsolható ki, mikor a használati utasítás arról ír, van amikor szükséges lehet kikapcsolni?

Nem lehet hogy csak nincs meg hozzá az a tekerentyűs kar amivel tudod állítani? Mert azt a B2-esben ki lehet csavarni.

A TC-t meg itt rajtad kívül még elég sokan nem értjük h miért nem lehet kikapcsolni :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy csak nincs meg hozzá az a tekerentyűs kar amivel tudod állítani? Mert azt a B2-esben ki lehet csavarni.

A TC-t meg itt rajtad kívül még elég sokan nem értjük h miért nem lehet kikapcsolni :lol: :lol:

Na most egy picit elgondolkodtam "tekerentyűs kar". Állithatós kormányúnak volt hirdetve a gép, és amikor megkértem a volt gazdát, hogy na akkor most állitsad, bizonytalanul elkezdte keresni a tekerentyűt, aztán miután nem találta még bizonytalanabbul valami olyasmit makogott, hogy azt hittem, vagy úgy emlékeztem... de akkor ezen a részletkérdésen gyorsan átléptünk. A forgalmi szerint is 6 éve (!) használta... Mivel a kormányoszlop burkolaton az indexkar környékén semmilyen lehetóség sincs ahová a tekerentyűt beszerelni lehetne, vagy sohasem volt állitható (ami nem annyira valószinű), vagy ki lett cserélve a burkolat valami (az állithatósággal kapcsolatos) rendellenességet eltakarandó. Vagyis, ha majd lesz pici időm, leszedem a borkolatot aztán kiderül a "nagy" rejtély. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, valamiért az én fejemben úgy rémlik h minden Vekin állítható a kormány. Aztán lehet hogy csak álmodtam :lol: nálam szerencsére megvan. de akkorsincs TC kapcsolóm és szerintem a kesztyűtartóm se hűthető. :D Bár már gondolkodtam rajta hogy lehet h direkt, mert a hűtés nem kompatibilis a CD-tárral? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na most egy picit elgondolkodtam "tekerentyűs kar". Állithatós kormányúnak volt hirdetve a gép, és amikor megkértem a volt gazdát, hogy na akkor most állitsad, bizonytalanul elkezdte keresni a tekerentyűt, aztán miután nem találta még bizonytalanabbul valami olyasmit makogott, hogy azt hittem, vagy úgy emlékeztem... de akkor ezen a részletkérdésen gyorsan átléptünk. A forgalmi szerint is 6 éve (!) használta... Mivel a kormányoszlop burkolaton az indexkar környékén semmilyen lehetóség sincs ahová a tekerentyűt beszerelni lehetne, vagy sohasem volt állitható (ami nem annyira valószinű), vagy ki lett cserélve a burkolat valami (az állithatósággal kapcsolatos) rendellenességet eltakarandó. Vagyis, ha majd lesz pici időm, leszedem a borkolatot aztán kiderül a "nagy" rejtély. :lol:

Ebben a hirdetésben a 3. képen látod az indexkar alatt a kart, amit simán ki lehet tekerni.

Ha neked ilyened nincs, akkor:

- Átvertek kicsit.

- Lehet, hogy nem a gyári burkolat van a kormányon, tehát ott valamit bütyköltek, mert szerintem a CD-felszereltséghez kéne járjon a kormányállítás lehetősége. Full fapados verziókból szokott csak hiányozni, a tied meg közel fullos. Nem értem én ezt...

Link to comment
Megosztás:

Ebben a hirdetésben a 3. képen látod az indexkar alatt a kart, amit simán ki lehet tekerni.

Ha neked ilyened nincs, akkor:

- Átvertek kicsit.

- Lehet, hogy nem a gyári burkolat van a kormányon, tehát ott valamit bütyköltek, mert szerintem a CD-felszereltséghez kéne járjon a kormányállítás lehetősége. Full fapados verziókból szokott csak hiányozni, a tied meg közel fullos. Nem értem én ezt...

Köszi a képet, igy már egyértelmű, hogy hol keressek a burkolat alatt. Ahogy lesz rá időm, vagyis szombaton dél körül, leszedem a burkolatot és megkukkolom. Úgy is szerelőnél lesz akkor a gép a vásárlás után szokásos vezérlés (vezérműszij, szijtárcsák, vizpumpa meg ami még ott van...), olaj, olajszűrő, légszűrő, gyertya csere miatt.

Link to comment
Megosztás:

Nem minden Vectrában van kormány állító.Az enyémben sincs pedig majdnem fullos.Mondjuk nem is hiányzik.

Nem tudom, valamiért az én fejemben úgy rémlik h minden Vekin állítható a kormány. Aztán lehet hogy csak álmodtam :lol: nálam szerencsére megvan. de akkorsincs TC kapcsolóm és szerintem a kesztyűtartóm se hűthető. :D Bár már gondolkodtam rajta hogy lehet h direkt, mert a hűtés nem kompatibilis a CD-tárral? :lol:
Link to comment
Megosztás:

Nekem sem állítható ellenben a gyári az amit használnék úgyis :lol: Kadettemben is pont így állt a kormány :D

Jaja, a kadett szerintem is egy jól eltalállt helyzetet adott. Mondjuk az enyémben szerencsére lehetett állítani az ülést, így volt lehetőségem koppig letekerni. Úgy pont jól elvoltam vele 3 és fél évet. :lol:

Valószínűleg ugyanúgy kibírnám a Vectrában is állítási lehetőség nélkül. Egyszer beállítottam, amikor megvettem, azóta úgy van.

Link to comment
Megosztás:

Vezető oldalon nekem is lehet a kadettben állítani az ülés magasságát is de a kormányt hagytam én is... na jó amikor szerelgettem felemeltem amikor pedig untam a vezetést letettem a lábaimra a kormányt és úgy pihentem.... ennyit nem tudok most megtenni de amennyivel kényelmesebb és nyugodtabb a vectrám mint a gsi kadettem volt kárpótol bőven és alapból nem fáradok benne úgy mint a kadettben :lol:

Ui.: betettem ma egy B2 5 ajtós tetőkárpitot... kár volt mert hosszabb mint az én 4 ajtósomé így ki lett véve a cél pedig az volt, hogy a B2 belsőtér világítás mögötti rekeszt be tudjam tenni az enyémbe amit végül be is tettem, kivágtam a gyári tetőkárpitot és már bent is volt :D Még 2 csavarnak a helye is ott volt szóval stabil is lett és teljesen gyárinak is néz ki :lol: Most már egy rekesszel több helyem van pakolni :D

Képek: Kép 1 Kép 2 Kép 3 Kép 4

Link to comment
Megosztás:

Vezető oldalon nekem is lehet a kadettben állítani az ülés magasságát is de a kormányt hagytam én is... na jó amikor szerelgettem felemeltem amikor pedig untam a vezetést letettem a lábaimra a kormányt és úgy pihentem.... ennyit nem tudok most megtenni de amennyivel kényelmesebb és nyugodtabb a vectrám mint a gsi kadettem volt kárpótol bőven és alapból nem fáradok benne úgy mint a kadettben :lol:

Ui.: betettem ma egy B2 5 ajtós tetőkárpitot... kár volt mert hosszabb mint az én 4 ajtósomé így ki lett véve a cél pedig az volt, hogy a B2 belsőtér világítás mögötti rekeszt be tudjam tenni az enyémbe amit végül be is tettem, kivágtam a gyári tetőkárpitot és már bent is volt :D Még 2 csavarnak a helye is ott volt szóval stabil is lett és teljesen gyárinak is néz ki :lol: Most már egy rekesszel több helyem van pakolni :D

Képek: Kép 1 Kép 2 Kép 3 Kép 4

Jaaa... GSI? Nekem csak egy mezei kadettem volt, de Turbo-s.

A rekesz egészen jó lett, nem látszik rajta, hogy nem gyári. Szemüveget viszont nem javaslom berakni, összekarcolódik. Én is azt hittem, hogy nem fog, pedig de.

Link to comment
Megosztás:

Jó lett a rekesz tényleg.Nekem is meg kéne bontanom a tetőkárpitot,mert szerintem az a fekete ragasztó amit használnak hozzá a gyárban az már elfáradt,és néha berezonál a tetőkárpitnál,igaz csak télen.Valami szivacsot kéne valahogy betolni a kárpit meg a tető közé.Ha már a Kadettnál tartotok.Nekem is volt egy 1.3 S 75 le.Nekem nagyon jó volt.Lehet azért maradtam Opelos.Agyon se lehetett ütni,meg elég jól is ment.......

Link to comment
Megosztás:

Ez is 1.3S 75 lovasként gurult le a futószalagról csak az 1.3S motoron az idő +2 lyukat vágott a blokk oldalába belülről-kifelé a hajtókar segítségével így át lett építve teljesen GSi-re (C20NE), motor, fék, futómű, lökösök, mocitető, lámpák... ami nem gsi volt rajta az a fedélzeti számítógép hiánya és a gsi küszöbtoldatot nem raktam fel rá de az is megvan és még a gsi fullra lefalazott spoileres csomagtérajtó is csak porosodik... kapott idővel szervót a gépecske, na az tetszett :lol: Volt benne gyári elektromos ablak, full plüs kárpit, fordszámmérős gsiben is eladott óra, xenon, tolatóradar, hifi. feketére festett belső műanyagok, átépítés előtt full kasznis felújítás is volt...

Szemüveg: még ugyan nincs de hamarosan megyek és ragasztok bele egy kis alátétet az aljára úgy nem is mozog benne semmi és nem is karcolódik :D

Tetőkárpitot melós dolog kivenni de magából az autóból kiemelni egyszerűbb mint gondoltam, első ajtónál ki kell fordítani és már kint is van (4 ajtósnál persze, 5 ajtósból ki lehet húzni a csomagtartón keresztül).

Link to comment
Megosztás:

Hát nah... egy próbát megért csak felesleges volt... hát van ilyen néha :lol:

Ma is alkottam: az előzőleg berakott rekeszt nitro hígítóval, ultradermmel, szappanos vízzel lemostam teljesen újszerű színe lett bár az autón belül sötétebbnek látszik de legalább már tiszta + ragasztottam bele egy kis gumis alátétet így nem karcolódik a szemüvegem és hangja sincs sőt nem is mozog benne :D

+ A tetőkárpit-kalaptartó közötti rész kapott egy rolót így kívülről a hátuljába nem látni be de ki lehet látni rendesen a hálón keresztül is és persze ha nem kell le lehet engedni :lol: Aki ilyesmit szeretne annak a "teszkót" tudom ajánlani, 1 méter széles és 2e forint... sőt mivel 8e felett ma visszaadtak 1 ezrest így csak egy ezresembe került :D

Képek: Kép 1 Kép 2 Kép 3

Alakul ;) + Ha már kivettem a kalaptartót raktam alá vastag szivacsot, hogy ne rezonáljon be a mélynyomótól ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.