Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Mindenféleképpen elég neki a 10W-40, ami a lényeg, hogy kerülni kell a NO NAME olajokat.Az álltalad említett mind2 olaj jó.Én még hozzá tenném a Total Quartz-ot ill. amit jelenleg használok az a Metabond Speed 10W-40.Jót tett a hidrotőkéimnek.Amúgy ELF olaj.

Az 1L/2000km sztem is sok.Jó eséllyel a hengerfejben kell keresni az elfogyást, tehát én alapból a szelepszár szimeringekre gondolnék.

Viszont okozhatja még a rendellenes olajfogyást a nem megfelelő Olaj (GM), gyakori hidegindítás, forszírozott használat.

Tegyél bele a fentebb felsorolt olajokból, és nézd meg azokkal, hogy mit mutat.

Nekem anno az X16XEL evett meg 2L-t a GM-ből 6500km alatt, és borzalmas, kátrány szagú híg löttyé változott.

Azóta semelyik Opelembe nem tettem a GM 10W-40-et.Bár állítólag pl. az 5W-30 nagyon jó minőségű olaj.Kérdés, jó-e az általunk is használt 150e.km-t megfutott motorjainkba.

Az OEST olajról mi a véleményetek? Van valakinek vele kapcsolatban tapasztalata?

Én olyat raktam a motormba (x17dt japán) jó 4500 km-rel ezelőtt. Természetesen 10W40. Azóta kb 3 deci fogyott el. Ha így folytatja, akkor a cserére, amit 10 ezer után tervezek elmegy olyan 7 deci, amit én kicsit sokallok, de azt mondják, ez normális. 147 ezer km van az autóban, de semmitsem füstöl, még hidegen se.

Link to comment
Megosztás:

Az OEST olajról mi a véleményetek? Van valakinek vele kapcsolatban tapasztalata?

Én olyat raktam a motoromba (x17dt japán) jó 4500 km-rel ezelőtt. Természetesen 10W40. Azóta kb 3 deci fogyott el. Ha így folytatja, akkor a cserére, amit 10 ezer után tervezek elmegy olyan 7 deci, amit én kicsit sokallok, de azt mondják, ez normális. 147 ezer km van az autóban, de semmitsem füstöl, még hidegen se.

Én sajnos nem hallottam róla, de 7dl fogyás vállalható mennyiség sztem.Kérdés, hogy szükséges lesz-e hozzá tölteni a nívószint szerint olajcseréig.Mert ha max. még 2dl-t töltesz mondjuk 7000km magasságában, 10e.-ig nem fog olyan mértékben elfogyni, hogy problémát okozzon.Ebként ha a motor jó is, a turbó már lehet nem teljesen 100as, de nem kopott olyan mértékben, hogy gondot okozzon.

De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Én sajnos nem hallottam róla, de 7dl fogyás vállalható mennyiség sztem.Kérdés, hogy szükséges lesz-e hozzá tölteni a nívószint szerint olajcseréig.Mert ha max. még 2dl-t töltesz mondjuk 7000km magasságában, 10e.-ig nem fog olyan mértékben elfogyni, hogy problémát okozzon.Ebként ha a motor jó is, a turbó már lehet nem teljesen 100as, de nem kopott olyan mértékben, hogy gondot okozzon.

De ez csak az én véleményem.

Belement mind az 5 liter olaj cserekor, ekkor az olajszint a maximálison volt. A max és a min között 1 liter a különbség, úgyhogy vaslzeg nem kell utántölteni. Nem is tudnék mit, mert nem maradt olaj, akkor vennem kellene.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Érdekes jelenség kísértett az autó megvétele óta.2000rpm környékén nagyon lükén beszaggatott az autó.Eleinte xartam rá, de előzéskor nagyon gáz volt.De csak akkor jött ez elő, ha onnan gyorsítottam.ha felette volt a fordulat, nem volt gond.Egyik barátom szerint az AGR viccelt meg, meg kb. abban a ford.szám tartományban nyit.Sem'baj, gondoltam, majd leszedem róla a vezérlővákumot, azt xarozzon akivel akar.

A múlt héten úgy alakult, hogy v.mi hirtelen felindulásból tankoltam a gépbe 20L E85-t, mert........csak úgy.Azt tudtam, hogy ennyivel az XEV-nél még bajt nem csinálok, lévén 40L benyához toltam hozzá.

Szóval eltekintve attól, hogy kisit büdösebb a gép, semmi baja nincs, és a szaggatás is megszűnt.Előjött az E85 jóságos takarító hatása.

A kövi tankolás is vegyigyümi lesz.

Aztán ha Futó Gabi végre optimalizálta az E85 kütyüjét, be fogok nevezni egybe.Korábbi Opeljeimben használtam a FLexTek-et, gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Halad tovább a vectra proDZSekt :huh:

2 érzékelős tolatóradar megy majd a rendszámtáblák mellé az első lökösbe ennek nics kijelzője csak egy kicsi hangszóró.

4 érzékelős tolatóradar megy majd a hátsó lökösbe aminek csak egy kis LCD-je van ami szerencsére full fekete és elég apró csak távot és bal-jobb oldalt jelez.

Érzékelőket már le is adtam fényezésre + az egyik díszlécemre rányitottak egy ajtót így az is szép egy hátsó meg kissé ferde vot, elhajlott ezért az csere kompletten + fényezés.

GPS projekt is elindult erről majd akkor írok bővebben ha már kész lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mennyiért vettél díszlécet az ajtóra?

Halad tovább a vectra proDZSekt :huh:

2 érzékelős tolatóradar megy majd a rendszámtáblák mellé az első lökösbe ennek nics kijelzője csak egy kicsi hangszóró.

4 érzékelős tolatóradar megy majd a hátsó lökösbe aminek csak egy kis LCD-je van ami szerencsére full fekete és elég apró csak távot és bal-jobb oldalt jelez.

Érzékelőket már le is adtam fényezésre + az egyik díszlécemre rányitottak egy ajtót így az is szép egy hátsó meg kissé ferde vot, elhajlott ezért az csere kompletten + fényezés.

GPS projekt is elindult erről majd akkor írok bővebben ha már kész lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Díszlécek újra fent vannak az autón és szépek ismét :huh: + Elkészült a 2+4 tolatóradar fényezése is :lol: Műanyagos meló is elvileg köv hétre kész, a tolatóradarosat is szeretném köv hétre megcsináltatni + én is kábelezek egy szépet benne + még szervizben is lesz egy kis utómunka és utána kész is lesz :lol: Tank agyig tele, kerek felfújva, autó lemosva, autó feltöltve (kaja, pia stb...) :angry: MP3-ak frissítve :blink: Szóval jól állok :D

Ui.: sportlégszűrőről mi a véleményetek? Hozzáteszem nem a harang alakú univerzális hanem a gyári papírszűrő helyére való de olajos darab... lenne 4,5-ért és ha nem is télre de nyáron érdekelne mit dob rajta ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új tag vagyok a fórumon, gondoltam bemutatkozom pár szóban, hogy ne tűnjek akkora bunkónak mint vagyok:D

Szal: Tamásnak hívnak, anyámékkal élek és kutyám van, meg csajom:D

Budaörsön lakom meg dolgozom mint autószerelő!

Bocsánat, ha nem ez a megfelelő topic de egyelőre nem találtam jobbat erre a célra!

Írtam egy kis szösszenetet az Astraf/egr lezárása c topicba, de úgy néz ki, hogy azt nem olvassa senki, a kérdésem felétek, hogy szerintetek melyikbe másoljam át azt a kérdésemet, mert nem akarom az össze műszaki meg nem műszaki topicot tele "szemetelni vele"

Hát így nagyjából ennyi most hirtelen.

Ha kérdés van ne fogd vissza magad, még lehet válaszolok is:D

Szép napot nektek

Link to comment
Megosztás:

De jó neked hogy nyertél a lottón :angry: :blink:

Díszlécek újra fent vannak az autón és szépek ismét :huh: + Elkészült a 2+4 tolatóradar fényezése is :lol: Műanyagos meló is elvileg köv hétre kész, a tolatóradarosat is szeretném köv hétre megcsináltatni + én is kábelezek egy szépet benne + még szervizben is lesz egy kis utómunka és utána kész is lesz :lol: Tank agyig tele, kerek felfújva, autó lemosva, autó feltöltve (kaja, pia stb...) :) MP3-ak frissítve :) Szóval jól állok :D

Ui.: sportlégszűrőről mi a véleményetek? Hozzáteszem nem a harang alakú univerzális hanem a gyári papírszűrő helyére való de olajos darab... lenne 4,5-ért és ha nem is télre de nyáron érdekelne mit dob rajta ;)

Link to comment
Megosztás:

De jó neked hogy nyertél a lottón :lol: :lol:

Ha nyernék akkor éppen azt magyaráznám, hogy a Ferire (ferrari csak akkor már így szólítanám) most rakattam fel egy új szett gumit mert amit hétfőn vettem azt péntekre elfüstöltem... :D

Mindenesetre ütős vectra lesz az tuti :huh:

Link to comment
Megosztás:

És mennyiért vette a kasznisod a díszlecet???Az enyémet most sufnizom,ha nem drága lehet veszek egyet inkább.

Itt kméten tuti találnál.Van sok.

Amúgy, hogy némi üröm legyen az örömömben, beázott úgy nemkicsit a csomagtartóm.De hogy hol, csak sejteni tudom.V.hol a kéder mellett bal oldalt.Holnap hibafeltárás következik.Most egyelőre szárad a kárpit. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Asszem 6e-be került a hátsó díszléc.

Jelenlegi állás:

Színrefújt tolatóradarból mindkét szett működik lefeste, az elsőnek a 2 érzékelő a hanggal együtt teljesen okés hátulra pedig a másik szett a 4 érzékelő + kijelző felállással is szintén rendben van :rolleyes:

Még a héten be is kerül... de jó lesz :blink: A legnagyobb durranás azért nem ez lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az.Nagyon drága ez a díszléc! :rolleyes:

Asszem 6e-be került a hátsó díszléc.

Jelenlegi állás:

Színrefújt tolatóradarból mindkét szett működik lefeste, az elsőnek a 2 érzékelő a hanggal együtt teljesen okés hátulra pedig a másik szett a 4 érzékelő + kijelző felállással is szintén rendben van :blink:

Még a héten be is kerül... de jó lesz :lol: A legnagyobb durranás azért nem ez lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Wow! Mutatós! :lol:

És még hasznos is :rolleyes: 5" érintős persze, full eu térkép + épületek + poik +petrol épületek + extra hangok + nasa domborzat + speedcamok :blink:

+ viszi a sima divx filmeket konvertálás nélkül, mp3 is megy, van benna bluetooth és fm transmitter azaz kábel nélkül összeköthető a fejjel + van hozzá TMC vevő így azt is tudja mikor hol van dugó vagy torlódás vagy útlezárás

+ ! Nem a szélvédőn van hanem ugye egy fokkal jobb helyen :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.