Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Hegeszd be a helyét.....sokat dob az autón!

Egy nem garázsban tartott autón viszont nagyon jól jön a parkolóban! :)

Ha nekem nem lenne rajta,már festék sem lenne az ajtón!Reggel meg tudom mondani milyen színű autó állt mellettem! :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez is igaz :D Nem laksz valami biztonságos helyen :D :)

Kész procedúra a parkolás!Megnézem ki mellé állok,milyen állapotú autó mellé,milyen távolságra és még azt is hogy a "szomszéd" ki e tud biztonságosan tolatni

úgy hogy ne tépje le a lökhárítómat!Ennek ellenére a múltkor az anyós ülés felőli oldalon kellett beszállnom,mert valaki úgy állt mellém hogy majdnem összeért a visszapillantónk!

Gondolom te sem parkolsz sűrű Tbányán az OBI parkolóban! :P

Egyre jobban tetszik az autód...nagyon eltaláltad a dolgokat rajta... :)

Kicsit más!Ma úgy döntöttem megrendelem az elektromos vadriasztót!Reggel a ködben 3 őzike között olyan szerencsésen szlalomoztam át hogy esélyem nem

lett volna megállni!Kikerekedett a szemem egy pillanatra de annyi időm sem volt hogy fékezzek!

Ha csak egy ütközést megelőzök vele,már megérte...majd megírom Adam1 a tapasztalatokat vele ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Kicsit más!Ma úgy döntöttem megrendelem az elektromos vadriasztót!Reggel a ködben 3 őzike között olyan szerencsésen szlalomoztam át hogy esélyem nem

lett volna megállni!Kikerekedett a szemem egy pillanatra de annyi időm sem volt hogy fékezzek!

Ha csak egy ütközést megelőzök vele,már megérte...majd megírom Adam1 a tapasztalatokat vele ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Ja. Mellettem is fehér állt valamelyik nap a rohadt édes........

Egy nem garázsban tartott autón viszont nagyon jól jön a parkolóban! :)

Ha nekem nem lenne rajta,már festék sem lenne az ajtón!Reggel meg tudom mondani milyen színű autó állt mellettem! :D

Link to comment
Megosztás:

T*scoban tegnap láttam médincsájnosat, 400 pénz volt az ára :) Időm nem volt megnézni, de lehet a gombelemes változat volt, azért került ennyibe. Majd ma délután megsasolom :D

Nem az a fajta volt, amit a levegő átáramlása bír ultrahangok kibocsátására? 1 pár van, kétoldalra kell felrakni.

Link to comment
Megosztás:

Kész procedúra a parkolás!Megnézem ki mellé állok,milyen állapotú autó mellé,milyen távolságra és még azt is hogy a "szomszéd" ki e tud biztonságosan tolatni

úgy hogy ne tépje le a lökhárítómat!Ennek ellenére a múltkor az anyós ülés felőli oldalon kellett beszállnom,mert valaki úgy állt mellém hogy majdnem összeért a visszapillantónk!

Én is mindig figyelek arra, hogy parkoláskor olyan távolságokat tartsak, hogyha nem akarnak direkt belém jönni, meghúzni, akkor azért ha egy mód van rá, ne is tegyék.

Kicsit más!Ma úgy döntöttem megrendelem az elektromos vadriasztót!Reggel a ködben 3 őzike között olyan szerencsésen szlalomoztam át hogy esélyem nem

lett volna megállni!Kikerekedett a szemem egy pillanatra de annyi időm sem volt hogy fékezzek!

Ha csak egy ütközést megelőzök vele,már megérte...majd megírom Adam1 a tapasztalatokat vele ha érdekel!

Természetesen érdekel. Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalat a vadriasztóval kapcsolatban!

Legutóbbi 100 kilométeres utamon kb 10 őzike, 3-4 róka, 4 kos és ha jól láttam 2 nagy megtermett hím szarvas került közel hozzám, a kutya-macska féléket nem számolom :D Lenne haszna nekem is :)

Addig is lehet én is rakok fel ilyen sípot ideiglenesen :)

Nekem van díszléc az ajtón és le van fújva színre na ez az ajtót védi de ha rányitják ezt is fújatni kell de mégis csak gyorsabb/olcsóbb mint egy ajtót :D

Link to comment
Megosztás:

Hol voltál te nem vadasparkban? :D :D

Tapasztalat a vadriasztóval kapcsolatban!

Legutóbbi 100 kilométeres utamon kb 10 őzike, 3-4 róka, 4 kos és ha jól láttam 2 nagy megtermett hím szarvas került közel hozzám, a kutya-macska féléket nem számolom :) Lenne haszna nekem is :)

Addig is lehet én is rakok fel ilyen sípot ideiglenesen :D

Nekem van díszléc az ajtón és le van fújva színre na ez az ajtót védi de ha rányitják ezt is fújatni kell de mégis csak gyorsabb/olcsóbb mint egy ajtót :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem mondod. Egri vagyok :)

Bár én még ennyi álatot nem láttam egy úton. :D

Eger-szilvásvárad-Ózd vonal oda-vissza két különböző útvonalon. Azért 10 centis hóban hegynek fel mókás volt :D Nem akart elfordulni a kerék annyira tele volt hóval az autó összes nyílása már :)
Link to comment
Megosztás:

Nekem mondod. Egri vagyok :)

Bár én még ennyi álatot nem láttam egy úton. :D

Ez oda-vissza távon, de mindössze 100km. Ellenben szúcs-egerbocs és hasonló frekventált települések nagy forgalmú útjain láttuk őket :)

Nekem ami segített: tompított+refi+ködlámpa felkapcsolva, na nem mennek el ettől egy centit sem de legalább időben meglátom őket mondjuk ahol köd volt ott lassítani kellett, köd+csúszós havas, jeges út + vadak... elég veszélyes összeállítás :D Duda szóra van amelyik elszalad messzire de van amelyik csak néz...

Link to comment
Megosztás:

Ennyi vad nem is sok egy 100km-es útszakaszon.

Én rendszerint éjjelente közlekedem mindig ugyanazon az úton, és van egy kb. 10km-es szakasz ami végig erdőben vezet. Na eddig ezen a szakaszon 14 vad volt a legtöbb amit láttam (mondom, 10km-es távon!), vegyesen őzek, vaddisznók, ritkábban szarvasok és még ritkábban rókák. Előbbi kettő ráadásul csapatostul közlekedik, egyszerre 5-6 is előfordul belőle. Úgyhogy én már rutinosan úgy szoktam menni hogy az összes lámpát felkapcsolom az autó elején (tompított-refi-ködlámpa, ha tudnám hogy az segít, eskü még a kesztyűtartóvilágítást is égve hagynám :D ), felveszek egy konstans 70-es tempót (a helyzetet súlyosbítandó gyakran van köd errefelé), és beállok az út közepére a felezővonalra, hogy több esélyem legyen ha oldalról akarna elém ugrani valami szerzet. Eddig még megúsztam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van díszléc az ajtón és le van fújva színre na ez az ajtót védi de ha rányitják ezt is fújatni kell de mégis csak gyorsabb/olcsóbb mint egy ajtót :D

Nekem nincs és így van lefújva szerintem tök jól néz ki viszont sose parkolok vele több autó között... így viszont sokkal többet kell sétálni mire egy biztonságos parkolóban ott merem hagyni az autót. De leginkább kerülöm, hogy parkolni keljen vele bárhol is így viszont élete nagy részét mostanában garázsban tölti :)

Link to comment
Megosztás:

Hát na te a külsejére egy vagyont költöttél bár a festés-fényezés nálad is ugyanakkora tétel mintha valaki az enyémre nyitja rá az ajtaját. A díszléc jó dolog de egy hátsó ajtót ha rányitnak tuti nem a léchez ér hozzá és most éppen 4 nyom van, hogy rányitották volna amiből kettőt szépen kipolíroztam/lakkoztam, egy az ajtó élét érte és nem látszik az utolsó közelről látható de nem vészes szerencsére. Ellenben neked inkább az a gáz ha összetöröd a lökösöd mert nem gyakori darab na meg a fényszóród is sokba van :)

Parkolás: én is igyekszem úgy parkolni, hogy ne legyen gond ami sokszor keresztben 2 helyre való beállást jelent de úgy csinálom, hogy a parkolók távoli végén ahol nem lehet gond belőle ha meg mégis már az sem érdekel... majd ha olyanok lesznek az autósok, hogy amikor rányitja otthagy egy telszámot/nevet és kifizeti na majd akkor állok szépen be.... de ha közel kell parkolnom akkor marad az, hogy egyenesen beállok és remélem, hogy nem lesz baj de mivel fiatal vagyok így vállalom inkább a távolabbi parkolóhelyeket és a sétát :D

Link to comment
Megosztás:

Baja után Bátaszék fele a Gemencben (kb10km szakasz) is rendes vadveszély van, a legdurvább utam szarvas őzek csoportban és egymagában és még pár vaddisznó is lefoglalta az egyik sávot. Szerencsére ritkán járok arra, főleg nem éjjel, de mindig vigyázni kell, mert a legváratlanabb helyen is felbukkannak. Ez a műanyag sípolós riasztó volt az autón 2 db, de nem igazán reagáltak rá. Meg a menetszél sem hiszem hogy nagyon fújja 50nél.

A díszcsík leszedésén én is gondolkoztam, hogy cserélni kéne. Szabályos ha nincs oldalindex?

Link to comment
Megosztás:

Ez a műanyag sípolós riasztó volt az autón 2 db, de nem igazán reagáltak rá. Meg a menetszél sem hiszem hogy nagyon fújja 50nél.

csatlakoznék

Egyik cimbi használt egy ideig sípolóst kb 3 hónap alatt egy őzt és két vaddisznót ütött el, fenéket ők mentek az autónak, samara jobb első ajtaját törte össze mind a 3

leszerelte azóta nem is látott vadat

...nemtudom, én sem nem akarom kifúrni sem ragasztani az autómat

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy autóriasztót a neten!Jó áron árulták,de sajnos saját távirányítós,így a párom autójába lesz bekötve!

Caesar CT-205U a típusa,beltéri ultrahang védelemmel!Mennyiibe kerül egy ilyen bekötése?

Elektromossághoz annyit értek,hogy tudom az előszobában a bal oldali kapcsoló a WC-jé,de leírás meg bekötési útmutatóm van hozzá! :D

A sajátomba is szeretnék egyet,de csak gyári távirányítóval működőset és nem horror áron(ára miatt a META kilőve)

Spal-85 ös típust néztem ki,ami nagyon alap,de bővíthető és olcsó!

Esetleg ha nagyon megszalad a szekér,akkor egy RFID-eset veszek!Nagyon szívesen fogadok ötleteket,tippeket...

Kártyás,pager-es LCD kijelzős,külön távirányítós szóba sem jöhet!

Link to comment
Megosztás:

Parkolás: én is igyekszem úgy parkolni, hogy ne legyen gond ami sokszor keresztben 2 helyre való beállást jelent de úgy csinálom, hogy a parkolók távoli végén ahol nem lehet gond belőle ha meg mégis már az sem érdekel...

Én is így csináltam a helyi kék-fehér hipermarketnél, meg is jártam...

Átlósan álltam be 2 helyre hogy ne tudják véletlenül meghúzni az autót, de a bejárattól legtávolabbi sarokban, hogy azért mégse tartsanak bunkónak. Körülöttem 20 méteren belül egy árva autó se volt, ellenben még vagy 100 üres hely volt a parkolóban, szinte mind közelebb a bejárathoz mint ahol én álltam, mégis mire kijöttem az áruházból, kulccsal végig volt húzva az autó mindkét oldala... :D

Link to comment
Megosztás:

Miért nem veszel bicskakulcsos riasztót?

Vettem egy autóriasztót a neten!Jó áron árulták,de sajnos saját távirányítós,így a párom autójába lesz bekötve!

Caesar CT-205U a típusa,beltéri ultrahang védelemmel!Mennyiibe kerül egy ilyen bekötése?

Elektromossághoz annyit értek,hogy tudom az előszobában a bal oldali kapcsoló a WC-jé,de leírás meg bekötési útmutatóm van hozzá! :D

A sajátomba is szeretnék egyet,de csak gyári távirányítóval működőset és nem horror áron(ára miatt a META kilőve)

Spal-85 ös típust néztem ki,ami nagyon alap,de bővíthető és olcsó!

Esetleg ha nagyon megszalad a szekér,akkor egy RFID-eset veszek!Nagyon szívesen fogadok ötleteket,tippeket...

Kártyás,pager-es LCD kijelzős,külön távirányítós szóba sem jöhet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.