Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

valaki segítsen km óra állításban. Szeretném beállítani egy kerek számra a transitban mondjuk 300.000-re hogy a későbbi szerízintervallumokat jobban lássam...

A km-órát már kiszedtem és maga a szám henger már a kezemben van. Állítgatom a számokat, de pl. beállítom 299.999-re és pörgetek rajta tovább akkor nem ugrik tökéletesen 300e-re, igazából picit össze vissza áll. Mit rontottam el?

Ez valami vicc sgery? :D Ha kell az egész estét átolvasom neked,hogy megtudd hogyan lehet pontosan 300-ra beállítani,de akkor ígérd meg

hogy PONTOSAN 10.000-nél cseréled az olajat,ha kell az M0-son a belső sávban! :)

Arra akartam utalni csak hogy 1km ennyire számít?

Link to comment
Megosztás:

Ez valami vicc sgery? :D Ha kell az egész estét átolvasom neked,hogy megtudd hogyan lehet pontosan 300-ra beállítani,de akkor ígérd meg

hogy PONTOSAN 10.000-nél cseréled az olajat,ha kell az M0-son a belső sávban! :D

Arra akartam utalni csak hogy 1km ennyire számít?

jah nem 1km-es pontossággal csak nagyjából. Szeretem látni a km állásból hogy mikor lesz a következő szerviz, hogy tudjak vele tervezni. meg szép kerek szám :)

amúgy közben megcsináltam, darabjaira szedtem a számkorongot és újraépítettem 0km-esere, majd az elsőt áttoltam 3-asba és kész. most tökéletesen működik. ha valakinek kell segítség szóljon :D kereskedőknek nem segítek...:D

ja és amúgy volt itt fent többször műszerfalkép fórumtársak vekijéről és mind1iknél egyedi 333e 666e stb... km volt. azért gondoltam, hogy ők már tudják hogy kell ezt :D

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hogy akinek van gyári kartámasz az autójában az mennyire tudja használni? Mennyire van jó helyen? Mert szeretnék egy gyárit tenni utólagosan a Vecibe de azért érdekelne hogy mennyire éri meg. Ezt azért is kérdem mert apám Lagunájában van és az pont jó helyen van és sokat használjuk mert főleg hosszú távokra járunk az autóval, főleg most mert felváltva megyünk az autókkal Franciaországba dolgozni 2200 Km-re. Véleményeket várok és köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hogy akinek van gyári kartámasz az autójában az mennyire tudja használni? Mennyire van jó helyen? Mert szeretnék egy gyárit tenni utólagosan a Vecibe de azért érdekelne hogy mennyire éri meg. Ezt azért is kérdem mert apám Lagunájában van és az pont jó helyen van és sokat használjuk mert főleg hosszú távokra járunk az autóval, főleg most mert felváltva megyünk az autókkal Franciaországba dolgozni 2200 Km-re. Véleményeket várok és köszönöm a segítséget.

Hát, nekem nem igazán jó. Kicsi vagyok, nagyon előre van húzva az ülésem, gyakorlatilag majdnem kényelmetlen feltenni oda a könyökömet. Kicsit rosszul van megoldva szerintem, anno az Omiban nem volt ilyen gondom, imádtam...

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hogy akinek van gyári kartámasz az autójában az mennyire tudja használni? Mennyire van jó helyen? Mert szeretnék egy gyárit tenni utólagosan a Vecibe de azért érdekelne hogy mennyire éri meg. Ezt azért is kérdem mert apám Lagunájában van és az pont jó helyen van és sokat használjuk mert főleg hosszú távokra járunk az autóval, főleg most mert felváltva megyünk az autókkal Franciaországba dolgozni 2200 Km-re. Véleményeket várok és köszönöm a segítséget.

szerintem sem a legkényelmesebb, túlságosan hátul van, nem nyúlik eléggé előre és eléggé csúszós a teteje.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hogy akinek van gyári kartámasz az autójában az mennyire tudja használni? Mennyire van jó helyen? Mert szeretnék egy gyárit tenni utólagosan a Vecibe de azért érdekelne hogy mennyire éri meg. Ezt azért is kérdem mert apám Lagunájában van és az pont jó helyen van és sokat használjuk mert főleg hosszú távokra járunk az autóval, főleg most mert felváltva megyünk az autókkal Franciaországba dolgozni 2200 Km-re. Véleményeket várok és köszönöm a segítséget.

Én utólag szereltem be, és lévén nagy vagyok (191cm) így nekem relatív jó helyen van. Viszonyítási alapom nincs másik autók gyári könyöktámaszaihoz képest, de nekem pont megfelel. Viszont tényleg előrébbnyúlhatna egy kicsit. Összességében nekem megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Én utólag szereltem be, és lévén nagy vagyok (191cm) így nekem relatív jó helyen van. Viszonyítási alapom nincs másik autók gyári könyöktámaszaihoz képest, de nekem pont megfelel. Viszont tényleg előrébbnyúlhatna egy kicsit. Összességében nekem megfelel.

Én is megerősítem, hogy testalkat és vezetési pozíció kérdése. Én 188 cm vagyok, és az én könyököm egészen jól megtámasztja. Szerintem olyan 175-180 cm-es magasságig lehet kényelmes, alatta nem igazán, inkább csak egy tárolórekesz fedele, nem más.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hogy akinek van gyári kartámasz az autójában az mennyire tudja használni? Mennyire van jó helyen? Mert szeretnék egy gyárit tenni utólagosan a Vecibe de azért érdekelne hogy mennyire éri meg. Ezt azért is kérdem mert apám Lagunájában van és az pont jó helyen van és sokat használjuk mert főleg hosszú távokra járunk az autóval, főleg most mert felváltva megyünk az autókkal Franciaországba dolgozni 2200 Km-re. Véleményeket várok és köszönöm a segítséget.

Én eléggé hátul ülök (193cm vagyok), az ülésmagasság is minimumon van rendszeresen használom, nagyon kényelmes csak a tartásom nem a legjobb mert kicsit bedőlök hogy támaszkodni tudjak.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét az "óriások" forumában!190 alatt nincs itt senki? :lol: Nekem univerzális van benne és úgy állítottam be a magasságot és a távolságot hogy kényelmes legyen!Nem a legjobb minőség,de a kezemet tartja!A kézifék miatt van gondolom a gyári hátrébb téve,

mert a műszakira én is kivettem anno,hogy normálisan,kényelmesen be lehessen húzni!

Azt a napi 2-3 alkalmat,amikor megállok és behúzom,kibírom hogy kicsit érdekesebben kell tartanom a kezem hozzá!

Link to comment
Megosztás:

megint egy kicsit eltérő kérdés. transitból házliag ki lehet venni az immot? Vagy műhelyben milyen áron szedik ki?

Mert kulcsot másolnék, de immo miatt 20e ft/db a kulcs, és 2db kéne. mivel az immo semmit nem véd, és egy sima kulcs 4e ft, így megválnék tőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmm.... ezentúl megnézem kinek írok én ugyanis csak 183 centi vagyok és 85 kiló és ehhez az alkathoz tervezték a vectrát :D Nekem a gyári könyöklő is jó, az ajtón lévő könyöklő is és a kormány magassága is szóval.... mégis csak én jártam jól :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó estét az "óriások" forumában!190 alatt nincs itt senki? :lol: Nekem univerzális van benne és úgy állítottam be a magasságot és a távolságot hogy kényelmes legyen!Nem a legjobb minőség,de a kezemet tartja!A kézifék miatt van gondolom a gyári hátrébb téve,

mert a műszakira én is kivettem anno,hogy normálisan,kényelmesen be lehessen húzni!

Azt a napi 2-3 alkalmat,amikor megállok és behúzom,kibírom hogy kicsit érdekesebben kell tartanom a kezem hozzá!

Köszönöm a segítséget akkor ez a kérdés kilőve mert én sem születtem egy magas embernek a 167 cm-el. Még egyszer köszönöm mindenkinek aki hozzászólt.

Link to comment
Megosztás:

Hmm.... ezentúl megnézem kinek írok én ugyanis csak 183 centi vagyok és 85 kiló és ehhez az alkathoz tervezték a vectrát B) Nekem a gyári könyöklő is jó, az ajtón lévő könyöklő is és a kormány magassága is szóval.... mégis csak én jártam jól :lol:

A 191 centimmel és 106 kilómmal én is elvagyok a vekiben. Igaz a mögöttem ülőkről ugyanez már nem mondható el :D

Link to comment
Megosztás:

A 191 centimmel és 106 kilómmal én is elvagyok a vekiben. Igaz a mögöttem ülőkről ugyanez már nem mondható el :lol:

A 187centimmel és a 115 kilómmal én is elvagyok az autóban. Mivel mindig egyedül járok ezért nagyon kényelmesen érzem magam benne :D

A könyöklő pedig pont jó bár tényleg kicsit az ülésből kifordulva kell rajta könyökölni

Link to comment
Megosztás:

Ha írtok hozzá szem és hajszínt,nyitunk egy társkereső oldalt! :lol:

A magasságon kívül még elég sok minden befolyásolja az ülés beállításokat és a kényelmet is!

Láttatok már gondolom olyan sofőrt,aki a melléhez szorítja a kormányt vagy aki annyira ki van csavarodva hogy szinte az anyós ülésről vezet!

Öcsém például sokkal előrébb húzza az ülést mint én és jobban hátra dönti,pedig egyforma magasak vagyunk kb!

Hátsó ülésen sokkal kényelmesebben ülök a Vekiben mint elől és csendesebb is,ennyi a meglátásom a kényelemmel...

Link to comment
Megosztás:

Kék és nagyon sötét barna. Értelemszerűen Nem a hajam kék :D

Társ most van így nem keresek B)

Nekem is kényelmes bár ahogy a kasznisom mondta: "kefélősre van állítva" az ülésem :lol: Bár azóta már kevésbé van döntve az támla de nem szeretek belebújni a műszerfalba akkor ennyi erővel daewoo ticot is vezethetnék :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy szeretem, hogy alacsonyan és hátra, úgy nekem is pont jó a könyöklő. Apám bezzeg pont fordítva szereti, ez akkor volt vicces amikor nyaralni mentünk tavaly és ugye felváltva vezetünk mer kicsit sok. Az ő kocsijával mentünk, és h ne tököljünk persze csak előre meg hátra mozgattuk a neki beállított ülést, szval amikor én vezettem a fejem majdnem a plafont érte, elég hülyén néztem ki meg tök fura volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

megint egy kicsit eltérő kérdés. transitból házliag ki lehet venni az immot? Vagy műhelyben milyen áron szedik ki?

Mert kulcsot másolnék, de immo miatt 20e ft/db a kulcs, és 2db kéne. mivel az immo semmit nem véd, és egy sima kulcs 4e ft, így megválnék tőle :lol:

Az immobilizer az csak egy chip a kulcsban, át lehet rakni másikba is simán.

Szerintem csináltasd meg a kulcsot immo nélkül, és majd ha szükség lesz a rá, akkor kösd ki az autóból az immo-t.

Link to comment
Megosztás:

Na én is 190cm 95 kilo, és semmi pénzért nem válnék meg a könyöklőmtől. Az a hülye autógyár aki kispórolja ezt a pár forintos dolgot.

Egyet kell értsek. :lol:

Alkatrészek gyári számát honnan nézitek ki?

Elvileg minden alkatrészen rajta van ha még gyári.Ha nincs, akkor EPC. Vagy olyan akinek van EPC-je.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.