Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Most, hogy lassan nyár lesz, kezdődik a hosszabb utazgatós időszakom, és hátsó ablakra gondoltam kéne valami, hogy ne süljön meg a hátul ülők feje. Fóliát nem szeretnék, de láttam pár autón ilyen rolókat, nincs vkinek véletlenül ilyesmije? Csak, hogy számít-e valamit és nem zavar-é.

Nekem van fólia és roló is. Tescoban olcsón lehet kapni kettőt, mindkettő ér valamennyit B)

zozor: ez a tiéd? Nagyon szép darab :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem van fólia és roló is. Tescoban olcsón lehet kapni kettőt, mindkettő ér valamennyit :D

zozor: ez a tiéd? Nagyon szép darab :)

Aha, köszi! :)

Nagyon szép, gratulálok! Sok balesetmentes kilométert! :(

Ismét köszi! :)

Van pár ún. pörsenés a hátsó ajtón ami javításra vár, a bal hátsó ajtó alja, valamint a bal első kerék mögött a saroknál, de hát ez van. Tetszik a masina, kényelmes, nem tűnik olyan szélesnek, mint ahogy kintről látszik- viszont jó hosszúnak érezni belülről, meg kell még még szokni, asszony mondta is, hogy egy darabig megint szokni kell a tolatást B) . Tempomat van, ez nagyon tetszik, xenon nincs, nem tudom miért gondoltam, hogy az van benne.

Szerdán olaj, szűrők, cseréje, + kellenek nyári gumik is, ezek lassan a kopásjelző felé közelednek. Megvannak az F-nek a kb. 90%-os télijei felniken, azokat megpróbálom becserélni nyáriakra.

Akkor a végére egy kérdés: ez a motorolaj elvileg teljesíti a nekem megfelelő ACEA B3 teljesítményt, ezek szerint ez jó a motornak?

Link to comment
Megosztás:

Nna végre...

Gratulálok és na végre :) Micsoda kék szín :D B) Honnan hoztad el?kb 1 hete pont egy ilyen (szín,kivitel,felnik) állt mellettem a vasútnál Fehérváron!

Az olajat,amit írtál nem ismerem,de ha rajta van hogy teljesíti,akkor jó lehet ez a márka!

Az általam használt márkából EZT ajánlotta típus alapján a gép,de 10W-40-ből én ILYET használok!

Link to comment
Megosztás:

Mennyire kényelmetlen a Recaro ülésed a gyárihoz hasonlítva és nagyjából 1 db ülés áthúzása mennyibe kerül?(nem bőr)

A Recaro az ugye sportülés a gyári pedig gyári...... az ülés kényelmesebb mint a gyári mert jobb az oldaltartása+combtámaszos és derék támaszos valamint fűthető egyben! A kényelem inkább az ültetésen és a peres gumikon múlik B)

Link to comment
Megosztás:

A Recaro az ugye sportülés a gyári pedig gyári...... az ülés kényelmesebb mint a gyári mert jobb az oldaltartása+combtámaszos és derék támaszos valamint fűthető egyben! A kényelem inkább az ültetésen és a peres gumikon múlik B)

Eddig kétszer ültem sportülésben!Az egyik nagyon kényelmetlen volt,a másik meg egy VR6 volánjánál,ahol nem a kényelemre figyeltem,de köszönöm

a gyors választ!Ajánlottak egy komplett garnitúrát nevetséges áron!

Szerk:Tárgytalan,elkelt... :D

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok és na végre :) Micsoda kék szín :) :( Honnan hoztad el?kb 1 hete pont egy ilyen (szín,kivitel,felnik) állt mellettem a vasútnál Fehérváron!

Az olajat,amit írtál nem ismerem,de ha rajta van hogy teljesíti,akkor jó lehet ez a márka!

Az általam használt márkából EZT ajánlotta típus alapján a gép,de 10W-40-ből én ILYET használok!

Köszi :D

Szarvasról hoztam, ott töltötte az elmúlt pár évet, de idén még nem nagyon ment, inkább a garázsban állt!! B) a színe is király. Nem ezt láttad... :)

A Castrol nekem jobban fogyott az F-en, az Agip-ra meg van kedvezményem, ezért preferálnám. Most OMV nemtommilyen van benne, nem emlékszem pontosan.

Gratulálok :D

Köcce! :)

Link to comment
Megosztás:

...Akkor a végére egy kérdés: ez a motorolaj elvileg teljesíti a nekem megfelelő ACEA B3 teljesítményt, ezek szerint ez jó a motornak?

Én is grat

tavaly novemberben én is pont ilyen kombit néztem

ha sokat állt én diseles tapasztalatom alapján lehet kicsit vastagabbat raknék bele mondjuk egy 15w40-est

kitudja mi van benne és mióta - nyár lesz talán már nemsokára - igazán akkor meg nem okoz problémát a kicsit vastagabb olaj

SZERINTEM...

Link to comment
Megosztás:

Én is grat

tavaly novemberben én is pont ilyen kombit néztem

ha sokat állt én diseles tapasztalatom alapján lehet kicsit vastagabbat raknék bele mondjuk egy 15w40-est

kitudja mi van benne és mióta - nyár lesz talán már nemsokára - igazán akkor meg nem okoz problémát a kicsit vastagabb olaj

SZERINTEM...

Most olajcserés a gép, de marad benne a 10w40-es. Azért mozgott a gép, csak keveset :D

Gratula és sok sz..t a kerekek alá..... B)

Eeezt most nemt'om rendesen értelmezni, így inkább poénra gondolok... :)

Link to comment
Megosztás:

Én is grat

tavaly novemberben én is pont ilyen kombit néztem

ha sokat állt én diseles tapasztalatom alapján lehet kicsit vastagabbat raknék bele mondjuk egy 15w40-est

kitudja mi van benne és mióta - nyár lesz talán már nemsokára - igazán akkor meg nem okoz problémát a kicsit vastagabb olaj

SZERINTEM...

15W-t TD-be?

Ez még viccnek is rossz.

Maximum 120-as Skodába, vagy traktorba raknám, de nem mai személyautóba.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap végre szakítottam egy kis időt (fél délutánt B) ) hogy belül átnyaljam a kocsit, kb ősz óta nem volt kiporszívózva, műszarfalat törölgettem csak eddig. Most végigmentem prevent-féle kárpittisztító habbal, meg minden belső műanyagot szépen áttöröltem ezzel a boltban kapható 10db egy csomagban szilikonos ronggyal. Már csak az ablakokat kell belül letakarítani, és csillogni-villogni fog belül. Ami még vissza van a tavaszi nagytakarításból, az a klímatisztítás, no meg valamit kéne kezdjek a rozsdával...

Link to comment
Megosztás:

Eeezt most nemt'om rendesen értelmezni, így inkább poénra gondolok... B)

Nekem sem sikerült, de ha jól emlékszem hanguci már korábban is követett el néhány hozzászólást, amit hogy is mondjak... nem szalonképes állapotában tett :) (bocs ha tévedek :D )

Link to comment
Megosztás:

Köszi :D

Szarvasról hoztam, ott töltötte az elmúlt pár évet, de idén még nem nagyon ment, inkább a garázsban állt!! B) a színe is király. Nem ezt láttad... :(

A Castrol nekem jobban fogyott az F-en, az Agip-ra meg van kedvezményem, ezért preferálnám. Most OMV nemtommilyen van benne, nem emlékszem pontosan.

Haverral rendeltük mi is ketten,mert elosztottuk a 12litert!Neki is X17DT,csak F-Astra!Eddig (kopp-kopp) neki is bevált!

Próbáld ki az AGIP-ot,most még új az autó,jön a nyár,hamar meglesz a csere kilóméter és télre már tudod hogy kell e váltani vagy jó e lesz ez!

Remélem nem egy nászmenetbe hajtottál bele! :)

Link to comment
Megosztás:

A kedves cartársak segítségét szeretném kérni:

Szükségem lenne próbaképpen egy légtömegmérőre ill. ECU-ra rotoros gyújtású C20XE-hez. Sajnos sem bontókban, sem neten nem találtam.

Fontos lenne, mert már egy hónap sincs a nászutunkig, amire kocsival mennénk.

Privátban jelezzetek,sajnos nem tudom folyamatosan figyelemmel kísérni az itt írottakat.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.