Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Van egy gondom, mégpedig a motorburkolattal kapcsolatban. Tekintve, hogy a kocsi alja kvázi teljesen nyitott, a motortér tiszta retek, ami engem zavar. Na már most, mosni nem merem (lásd néhány topikkal arrébb a kollégát, akinek azóta vannak komoly problémái a kocsival, mióta kicsit kiöblítette a torkát), így marad a szakértők általi takarítás. Kecskemét / Szeged környékén tudtok valami megbízható helyet, ahol a motortér tisztításával foglalkoznak?

Link to comment
Megosztás:

Ott álltál mögöttem a belépésnél a sorban, mi is B Vectrával jöttünk, igaz, egy széria példánnyal.

Finoman megkoccoltad volna a hátulját,még integetett is volna!(lehet nem barátilag) :D :icon4:

Van egy gondom, mégpedig a motorburkolattal kapcsolatban. Tekintve, hogy a kocsi alja kvázi teljesen nyitott, a motortér tiszta retek, ami engem zavar. Na már most, mosni nem merem (lásd néhány topikkal arrébb a kollégát, akinek azóta vannak komoly problémái a kocsival, mióta kicsit kiöblítette a torkát), így marad a szakértők általi takarítás. Kecskemét / Szeged környékén tudtok valami megbízható helyet, ahol a motortér tisztításával foglalkoznak?

Nálunk a kézi mosóban vállalnak ilyet,pedig nincs hirdetve!Letakarják,befedik az elektromos részeket és már nyomatják is!Korrektek,mert volt

egy kisöreg,aki valami 1000 éves waresszal jött mosatni és mondták hogy nem vállalják mert nem ismerik,beázhat stb!

Csak azért írtam,hogy érdemes esetleg egy ilyet is megkérdezni,hogy mit szólnak hozzák,be e merik vállalni!

Link to comment
Megosztás:

10e körül már van hozzá motor védő :D

Kinézete nem számít,mert nem látszik,csak a funkciója!Ha otthon ki tudom vágni,nem kell egy tizest kiadni ilyenért!

Pluszba ilyenre nem költök,nem járok annyit földúton,de köszi a linket... ;)

Ha egyszer elkapom a macsekot,amelyik a kocsimat összekarcolja,

Nem tudom az asszony mit szólna ehhez,ha

:icon4: :icon4:
Link to comment
Megosztás:

Nálunk a kézi mosóban vállalnak ilyet,pedig nincs hirdetve!Letakarják,befedik az elektromos részeket és már nyomatják is!Korrektek,mert volt

egy kisöreg,aki valami 1000 éves waresszal jött mosatni és mondták hogy nem vállalják mert nem ismerik,beázhat stb!

Csak azért írtam,hogy érdemes esetleg egy ilyet is megkérdezni,hogy mit szólnak hozzák,be e merik vállalni!

Köszi a tanácsot, körbenézek Kecskeméten, hátha belefutok egy kézi mosodába. Nálunk Halason csak egy van, de oda egy lyukas fazekat se vinnék lemosatni, nem hogy az autómat! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Azután érdeklődnék,hogy valaki már tisztított-e alapjárati motort,mert a szervízben azt mondták nem lehet,bár ott kamukéró a fél brigád!

A motorszámom:X20xe

Ha valaki tudna valamit előre is köszi az infót!

Ha totál agyhalott, és nem tartja az alapjáratot, akkor kidobhatod.Ha csak ingadozik, akkor van esély a megmentésére.

Le kell szedni, aztán adni kell neki mindennel ami old, mint pl. féktisztító spray, benzin, nitrohigitó...... ilyenek.

érdemes közben vékony fejű csavarhúzóval kapirgászni a belsejét, de a legtutibb megoldás az ultrahangos tisztító folyadékban áztatás.Gyakorlatilag fémtiszta lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha totál agyhalott, és nem tartja az alapjáratot, akkor kidobhatod.Ha csak ingadozik, akkor van esély a megmentésére.

Le kell szedni, aztán adni kell neki mindennel ami old, mint pl. féktisztító spray, benzin, nitrohigitó...... ilyenek.

érdemes közben vékony fejű csavarhúzóval kapirgászni a belsejét, de a legtutibb megoldás az ultrahangos tisztító folyadékban áztatás.Gyakorlatilag fémtiszta lesz.

Köszi szépen!Igazából frankón működik,csak mondták,hogy a tisztítás néhanap nem árt neki!Már jó pár éve benne duruzsol!

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Jeee.... tegnap gond nélkül levizsgázott az autó! Mindössze a jobb-hátsó kéziféken kellett vmit bütykölnie a szerelőnek előtte, mert az nem fogott semmit.

Ja, meg mehetek az okmányirodába új forgalmiért, a hibás környezetvédelmi besorolásból fakadóan.

Link to comment
Megosztás:

Milyen színű matrinyát kell kapnia az euro2nek? Mert nekem is valami gyanús, az enyém is 2 hete műszakizott.

04 környezetvédelmi osztály és kék matrica az én műszakim eredménye.

Ja és ha a műszaki állomáson nem írták be a műszaki jkv-be hanem csak a forgalmiba és a táblára ragasztották a régit akko bezony szívás, mert nem tárták fel a "hibás környezetvédelmi besorolást"

Ha beírták akkor szóltak és nem ragasztottak műszaki érvényesítő matricát sem- így az okmány irodai ügyintézés is csak ötszáz egy nehány Forintba kerül

Link to comment
Megosztás:

Hátt a kalandot egyértelműen a swifti szívta meg.Ez már T.K. sajnos.A vektor még menthető kategória.A Jaguárosnak meg gratula.Mennyivel verhette, ha nem tudta lekezelni még az elektronika sem a dolgot?? :D :D :D

Hát csak gratulálni lehet neki, főleg hogy gyerekkel ment... Nem messze lakom az esettől, mondjuk pont dolgoztam mikor történt.

Ez viszont itt történt még közelebb, 100 méterre: link ő sem ment lassan, mondjuk ez esetben hozzá kell tenni (amit nem írnak a lánglovagokon) hogy reggel még foltokban jeges volt az út abban az utcában. Pont kint cigiztem a teraszom, olyan hangja volt, azt hittem hogy valamelyik szomszédban gázrobbanás volt és bedőlt a ház fala. Hát nem.

Ahogy nézem a lánglovagokat, fehérváron rájár a rúd a Vecikre, jobb lesz ha vigyázok :) link

Link to comment
Megosztás:

04 környezetvédelmi osztály és kék matrica az én műszakim eredménye.

Ja és ha a műszaki állomáson nem írták be a műszaki jkv-be hanem csak a forgalmiba és a táblára ragasztották a régit akko bezony szívás, mert nem tárták fel a "hibás környezetvédelmi besorolást"

Ha beírták akkor szóltak és nem ragasztottak műszaki érvényesítő matricát sem- így az okmány irodai ügyintézés is csak ötszáz egy nehány Forintba kerül

Pontosan, ahogy írtad. Nekem a szerelőm előre felhívta a figyelmem erre, és így is lett. Most 15 napon belül be kell jelentkeznem az okmányirodába, majd a megadott időpontra - hónom alatt a hátsó rendszámmal, műszaki adatlappal és régi forgalmival - meg kell jelennem.

Régi forgalmit bezúzzák, kapok újat, és ragasztanak egy új matricát a régi helyére.

Link to comment
Megosztás:

Hátt a kalandot egyértelműen a swifti szívta meg.Ez már T.K. sajnos.A vektor még menthető kategória.A Jaguárosnak meg gratula.Mennyivel verhette, ha nem tudta lekezelni még az elektronika sem a dolgot?? :) :D :D

A jaguaros meg lehet összekeverte a két pedált, elvégre annyira bonyolult dolog a kettőt megkülönböztetni. :D Volt már ilyenre példa, nem egyszer, sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Hát csak gratulálni lehet neki, főleg hogy gyerekkel ment... Nem messze lakom az esettől, mondjuk pont dolgoztam mikor történt.

Ez viszont itt történt még közelebb, 100 méterre: link ő sem ment lassan, mondjuk ez esetben hozzá kell tenni (amit nem írnak a lánglovagokon) hogy reggel még foltokban jeges volt az út abban az utcában. Pont kint cigiztem a teraszom, olyan hangja volt, azt hittem hogy valamelyik szomszédban gázrobbanás volt és bedőlt a ház fala. Hát nem.

Ahogy nézem a lánglovagokat, fehérváron rájár a rúd a Vecikre, jobb lesz ha vigyázok :) link

Ez a "fehér" aszfalt meg tudja viccelni az embert ha vizes!Még anno a Golffal becsúsztam én is egyszer egy másik autó mellé egy kereszteződésben,pedig nem hasítottam és dobnak felfelé történt az eset!

Lehet még a Vectrát is TK-sra veszik...a mai áraknál...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.